Yahudi ve Hristiyanlara dostumuzdur diyen KAFİRDİR

talib

Kıdemli Üye
Dost olmak başka düşman olmamak başkadır. Bunu da anlamak lazımdır. Biz kafire düşman değiliz. Küfrüne düşmanız elbet.

talib

Kıdemli Üye
@agbi şu kıyıtırık forumda saliha kalemin yazdıkları seni bu kadar kızdırıyordu, her ortamda büyük! nurcu abilerinin başka müslümanları küçümsemesi, salih müslümanları inkar etmesi, meşayihi yalancı addetmesi neden hiç ilgilendirmez :) Seni gidi cemaatçi :)

agbi

Yasaklı
@saliha kalem

NE YAZDIĞINI BİLMEYEN malesef SAĞLIKLI DÜŞÜNEMEYEN bir üye.

Mesajına getirdiğ...Hud suresinde''zalimlere mey etmeyin, onlara hiçbir konuda yardımcı olmayın yoksa size ateş dokunur, kendinize yardımcıda bulamazsınız'

EVET dedim yaaaa SAĞLIKLI DÜŞÜNEMİYOR ERBAKAN ı bile bu ayetle suçluyor ERBAKAN ALMAN yada Motor da yaptığı buluşla yardım etti ya.

agbi

Yasaklı
@agbi şu kıyıtırık forumda saliha kalemin yazdıkları seni bu kadar kızdırıyordu, her ortamda büyük! nurcu abilerinin başka müslümanları küçümsemesi, salih müslümanları inkar etmesi, meşayihi yalancı addetmesi neden hiç ilgilendirmez :) Seni gidi cemaatçi :)

@talib demişsinki.....şu kıyıtırık forumda Önce terbiyeli ol ve hakaret etme burası İHVAN Forum kıytırık sa o zaman yöneticiler de KIYTIRIK YÖNETİCİLER.

MADEM KIYTIRIK FORUM o zaman da sende KIYTIRIK FORUM un KIYTIRIK ÜYE sisin.

GELELİM her ortamda büyük! nurcu abilerinin başka müslümanları küçümsemesi, salih müslümanları inkar etmesi, meşayihi yalancı addetmesi neden hiç ilgilendirmez KAÇ kere senin iddialarını yani KIYTIRIK İDDİALARINI ÇÜRÜTTÜM.HALE AKILLANMADINMI ?

@SesS!zL!k... & @Çöl Aslanı & @Bîdâr & @ŞehbaL & @muallim08 & @Dut_agaci @@leyl!fer ADLI yönetim üyeleri HAŞA sizde KIYTIRIK FORUM un KIYTIRIK YÖNETİCİLERİMİSİNİZ. Bu durumda bende KIYTIRIK BİR ÜYEYİM

kebîkec

İhvan Forum Üye
@saliha kalem

BİR SÜRÜ FOTORAF GETİRMİŞSİN bunları DOST EDİNDİKLERİNİ İDDİA EDİYORSUN kalplerini görme yetkisimi verdi ALLAH cc sana.

ÖRNEK GÜL e ödül verilmiş sence bu DOSTLUK mudur AYET le örtüşüyormu ? Yani bu Fotorafı getirmekler GÜL ün ve diğerlerinin KAFİR olduğunumu haşa iddia ediyon.

Yaa çok örnekler verebilirim sana ORTAKLIK DOST larla kurulur ERBAKAN ÇİLLER ile DEMİREL ile ECEVİT le ortak hükümet kurdu haşa sizin gibi düşünmem mi gerek.PERES ile KADEH kaldıran galiba recai ağbi idi ( İçinde su vaRDI ) oDAMI BU FOTORAF A GÖRE.

Hud suresinde''zalimlere mey etmeyin, onlara hiçbir konuda yardımcı olmayın yoksa size ateş dokunur, kendinize yardımcıda bulamazsınız''ERBAKAN bulduğu buluş ile KAFİR lere yardım etti

ERBAKAN yaptığı icat la ALMANYA ya çok para kazandırdı haşa ERBAKAN içinde mi böyle düşünmek gerek.

YAAAAAA HADDİNİZİ BİLİN

Fotoraftalrını getirdiğiniz kişilerin KALBİNİMİ YARDINIZ da KAFİRLER ile DOST diyebiliyorsunuz SİZLER ASLAH ISLAH OLMAZ ZAVALLILARSINIZ KİMSİN ki Bir fotorafa dayanarak KAFİR sıfatlarını yaftalama yapıyorsun.ALLAH cc SANA ve SENİN GİBİLERİNE HİDAYET VERSİN.

kONUNUN ADI ile alıntı yaptığım bu mesaj da Fotoraflara bakarak Fotoraftaki kişilere KAFİR lik yaftalamasını ima olarak kullanan bir kişi saliha kalem e birşeyler söylemek istiyorum CEZA ALIRMIYIM....DAHA FAZLA DEVAM ETMEYEYİM.

BİLGİLERİNİZE

@SesS!zL!k... & @Çöl Aslanı & @Bîdâr & @ŞehbaL & @muallim08 & @Dut_agaci @@leyl!fer

Yönetimden cevap beklemek hakkım değilmi ?

Örnel muallim08 burada bir üye ye ceza vermiş peki ceza nedenleri saliha kalem in iddiaları ile bence uyuşuyor sizce uyuşmuyormu ? saygı duyulan kanaat önderlerine hakaret ve benzer şekilde hakaretleri devam ettirmek sebeplerinden 3 er gün kısıtlı erişime alınmışlarıdır. Düşüncelerini hakaretsiz ifade etmeleri temennisiyle...

Muhterem agbi,

Ben bir gardiyan veya hakim değilim. Hakaret etmeden, iftira atmadan insanlar görüşlerini söyleyebilirler. Bunda bir anormallik yok.

Toplumda saygı duyulan insanlarla aynı düşünceyi paylaşmamak ile onlara hakaret etmek farklı şeydir. Saliha kalem düşüncesini yazmış mesela bende ona katılmadığımı yazdım. Nedenini izah ettim. Ama hakaret içeren bir cümle tespit ettinizse rapor edin incelensin.

Selametle...

agbi

Yasaklı
Muhterem agbi,

Ben bir gardiyan veya hakim değilim. Hakaret etmeden, iftira atmadan insanlar görüşlerini söyleyebilirler. Bunda bir anormallik yok.

Toplumda saygı duyulan insanlarla aynı düşünceyi paylaşmamak ile onlara hakaret etmek farklı şeydir. Saliha kalem düşüncesini yazmış mesela bende ona katılmadığımı yazdım. Nedenini izah ettim. Ama hakaret içeren bir cümle tespit ettinizse rapor edin incelensin.

Selametle...

@muallim08

@saliha kalem in benim için dediği ...." Timurtaş hoca r.a. son zamanlarda yahudi ve hristiyan aşkı içinde olanlara Kur'an ayetleri ile uyarsın diye açtım çokmu zorunuza gitti gevur aşığı Agbi beyefendi ? "

Hakaret midir değilmidir ?

manifesto

Yasaklı

Yönetici arkadaşlar ihvanforumda olmayı hak etmeyen bu arkadaş bence burada daha fazla nefes tüketmemeli.

agbi

Yasaklı

@talib demişsinki.....şu kıyıtırık forumda Önce terbiyeli ol ve hakaret etme burası İHVAN Forum kıytırık sa o zaman yöneticiler de KIYTIRIK YÖNETİCİLER.

MADEM KIYTIRIK FORUM o zaman da sende KIYTIRIK FORUM un KIYTIRIK ÜYE sisin.

GELELİM her ortamda büyük! nurcu abilerinin başka müslümanları küçümsemesi, salih müslümanları inkar etmesi, meşayihi yalancı addetmesi neden hiç ilgilendirmez KAÇ kere senin iddialarını yani KIYTIRIK İDDİALARINI ÇÜRÜTTÜM.HALE AKILLANMADINMI ?

@SesS!zL!k... & @Çöl Aslanı & @Bîdâr & @ŞehbaL & @muallim08 & @Dut_agaci @@leyl!fer ADLI yönetim üyeleri HAŞA sizde KIYTIRIK FORUM un KIYTIRIK YÖNETİCİLERİMİSİNİZ. Bu durumda bende KIYTIRIK BİR ÜYEYİM

Yönetici arkadaşlar ihvanforumda olmayı hak etmeyen bu arkadaş bence burada daha fazla nefes tüketmemeli.

kıytırık : sıfat argo Türk Dil Kurumun sıfat karşılığı bu YANİ ARGO ifade ANLAMI ise kıytırık Değersiz, bayağı, basit.

Yani İHVAN FORUM KIYTIRIK

Yani ÜYELER KIYRTIRIK FORUM da ise KIYTIRIK üyeler bu durumda @Erdem de olmak üzere aklıma gelen @SesS!zL!k... & @Çöl Aslanı & @Bîdâr & @ŞehbaL & @muallim08 & @Dut_agaci & @leyl!fer vede unut muştum @aLi'ce de KIYTIRIK YÖNETİCİMİ.

Bence kimse KIYTIRIK değil Herkes kendine göre mücadele veriyor.ALLAH cc kendisini SIRÇA SARAY ında görenleri AFETSİN.

Sosah

Üye
Arkadaş savunduğun düşünce haklı bence fakat verdiğin örnek yanlış.Ülkelerin arkadaşlığı çoğunlukla izledikleri siyasete bağlıdır.O zamanlarda ortak düşmana karşı birleştiler.Ve Almanya'nın amacıda İngiltere'nin sömürgeleri değil miydi?Kaderin ufak bir cilvesi olmasaydı, o zaman biz Almanlarla değil İngilizlerle kardeş olurduk...

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Diyelimki bir müslümanin annesi yahudi babasi hiristiyan

müslüman olan insan annesini babasini sokagami atacak ?

annesiyle babasiyla dost olmayacakmi ?

Muminaga

Yeni
Bu konunun içinde, kafirleri dost edinmeyin ayetinin muhtevasını dönüştürerek kafirlere karşı hasmane ve kan davalısı nazarıyla bakılması gerektiği sonucunu çıkaran tetikçiler var.
Müslümanları, gayri müslimlere ispiyonlayan diyalogçular var.

Ayetteki anlamı, fikir, zikir, haram ve helal kılınan meselelerde Hıristiyan ve Yahudilerin adet ve usullerine uymayın uyarısını temsilen dost edinmeyin emrini çarpıtarak, kırın dökün öldürün manasını çıkartan Hıristiyan misyonerlerin sekreteryalığını yapan sözde Müslüman yardakçılar var.
Olur olmaz her konuda müslümanları gericilik ve yobazlıkla suçlayan bekir coşkunun diyalogçu versiyonları var.
Kısaca biz buna muhataplar diyelim.
Ve bu muhataplar gayri müslimlerle dostluğun hangi çerçevede yürütüleceğine örnek sunmuyorlar.
yine aynı muhataplar gayri müslimlerle düşmanlığın sınırlarını ve hangi durumlarda düşmanlığın meşruiyet kazanacağını da açıklamıyorlar.

bu muhataplardan bir tanesi manifesto’dur
İran'ı her nefes alış verişinde lanetliyor
iran'ı pkk'ye destek vermekle suçluyor.
terörle mücadelenin en çetin geçtiği 1990’lı yıllarda terör örgütüne karşı zırhlı askeri araçlar ve silahlar kullanılmasın diye Türkiye’ye silah ambargosu uygulayan Almanya’yı değilde iran’ı teröre destek vermekle suçlayıp lanetliyor.
.
Lavrion mülteci kampını eğitim kampına dönüştüren yunanistanı değilde İran’ı suçluyor ve lanetliyor.
Terör örgütünün lojistik arka bahçesine dönüşen avupa’yı değilde iran’ı suçluyor.
O iran’ki daha düne kadar terör örgütüne karşı mücadelede stratejik ortak olarak Ankara-Tahran arası görüşmelerde bulunuyordu.
O iran’ki terör örgütünün iran kolu PÇYD’yi kandile kadar hüsrana uğratıp param parça etti.

iran pkk’ye destek veriyorsa, bu kendisinin intiharı olur. Çünkü Türkiye ile karşılaştırıldığında bölünme riski bakımından çok uluslu demografik yapısı itibarıyla iran bölünmeye ve parçalanmaya daha yakındır. İranlı yöneticiler elbette bu durumun bilincindedirler.
Amerika ve İsrail merkezli yoğun propagandanın sekreteryalığını yürüten diyalogçu kesim terör konusunda ciddiyetsizlik taşıyor. Bejan Matur’dan, Etyen Mahçupyana uzanan pkk yandaşı ne kadar yazar çizer varsa zaman gazetesinin yazar çizer kadrosunda yer alıyor.

Manifesto ben olsam silah bırakmam diyen Cengiz çandarın badygarlığını yaptığını unuttu galiba.
Eğer almanyayı veya söz gelimi abd’yi suçlarsa diyalogçuluk zarar görür endişesi taşıyan ama Müslümanları gericilik ve yobazlıkla suçlarken vijdanen ve ahlaken kaygı duymayan diyalogçulardan başkası olamaz.

Bizim tepkimiz, iran’a yönelik suçlamalara karşı savunumlarda bulunmak değildir. İran üzerinden Müslümanları top yekün gericilik ve yobazlıkla suçlayan beyni dumurluları teşhir etmektir.
manifesto'nun pkk'ye destek sunan özellikle alman kiliseleri eleştirdiğini lanetlediğini gören olmadı.

camiler yıkılıp dökülürken tek bir kuruş para harcama yapmayan bdp/pkk'li belediyelerin milyonlar harcayarak kiliseleri ayaklandırmasını eleştirdi mi? hiç olmazsa bdp’nin cami kilise tercihinde eşit davranmadığı babında eleştirdiğini gören oldu mu?.

İngiltere destekli ve başkanlığını bir ingiliz lordunun yaptığı pkk'nin paravan örgütü DPI 'yi manşetlerine taşıdığı için habervaktim ve yeni akit gazetesine gerici ve yobaz demişti manifesto.

cengiz çandar ve diğer eski marksistlerin pkk'ye destek amaçlı konuşmalarını manşetlerine taşıyan habervaktim ve yeni akit gazetesine gerici ve yobaz demişti.

almanya fransa belçika isveç başta olmak üzere AB ülkelerinin pkk'ye verdikleri lojistik ve siyasi destekleri hükümet tarafından da defalarca dile getirilmiş olmasına rağmen, dünyada pkk'ye destek veren sadece iran'dan ibaretmiş gibi sadece ve sadece iran'ı diline dolayanların derdi terör merör değildir.
müslümanlara dil uzatmaktır.

her fırsatta müslümanlara gerici yobaz demek için olur olmaz her konudan pay çıkarmaya çalışan diyalogçu sekreterya, müslümanlara yönelik katliamları görecek gözünü korsan bandıyla kapatıp orada burada gerçekleşen istisnai tek tük olaylardan hareketle müslümanların genelini suçlamaya kalkışmaktadır.
müslümanlara hakareti kendine misyon görev bilmiştir.
başını kaldırıp baksa, uzakdoğudan, ortadoğuya, afrikaya kadar serili kanlı bir halı görecektir. ortaçağı geride bırakmış alanında uzman ve deneyimli hıristiyan cellatların bir çoğu kanlı senaryolarla tahrik ve kışkırtmalarla kapsamlı bir müslüman avı başlattıklarını Hıristiyan uyruklu humanist kişiler bile kabullenirken diyalogçuların işi gücü Müslümanları gericilik ve yobazlıkla suçlamaktır.
terör örgütü pkk'nin iran kolu PÇYD 'nin iran topraklarına yönelik ABD, AB ve İsrail destekli terörist faaliyetlerinden habersiz olsak iran'ı gerçekte de terör örgütüne destek verdiğine inanacağız öyle mi?

gerçek olan şu ki inancı yüzünden insanların fiziki varlığına imhacı yaklaşmak, inancı yüzünden ondan nefret etmenin islama uyduğuna inanmıyorum. islam tarihi hoşgörü bakımından ortaçağdaki ve takiben yeniçağdaki hıristiyanların hoşgörüsüyle karşılaştırılmayacak denli olumluluk bakımından yüksek standartlara sahipti.

keşifler sonrası kolonyalizm dönemimin başlangıcından itibaren yeni tür bir köleci devletler sistemi ortaya çıkması, dünyanın sömürgeci devletler arasında paylaşılması, emperyalizmin kanlı ayaklarıyla tarih sayfasına çıkışı, çoğunluğu müslüman ülkelerden oluşan esaret ve yokluk içinde yaşamaya zorlanan ama diğer tarafta zengin yeraltı kaynaklarına sahip müslüman ülke halklarının gördükleri zülum ve baskıdan dolayı emperyalistlere sömürgecilere kin ve nefret duymaları, siyonizmin ortadoğuya yerleştirilmesi, yahudi öfkesinin hançer gibi müslümanların böğrüne saplatılması siyasi anlamda müslümanları kin ve nefrete itmiştir.

müslümanların hıristiyan kılıklı emperyalistlere duydukları kin ve nefret, güney amerikadaki hıristiyanların emperyalistlere duydukları kin ve nefretten daha aşırı ve azgın değildir. müslümanlara biçilip giydirilen din kaynaklı nefret söylemleri emperyalist ve siyonist propagandanın ve diyalogçuların ürünüdür.

manifesto

Yasaklı
Suriye'de 90 bin insanı katleden ESAD katilinin yardakçısı İRAN'ın içimizde ki borozancıları.
Sesleri de pek gür çıkıyor.
Başkalarına ders vermek yerine ilk dersi kendinize verin.
Her fırsatta yahudilere ve hristiyanlara sırf inançları farklı olduğu için lanet etmeyi kendine iyi müslümanlık belleyen tipler
İran'ın Suriye'de dökülen kana kanlı rejimi desteklerek ortak olmasına ise sessiz.
Eleştirileri de İran düşmanlığı olarak çarpıtmak da marifetleri

Biz dostumuzu da düşmanımız da iyi biliriz.
Acem diyarının fitnebazları çakma alicilerinin bize dostluğu uzak olsun.
Bu süre içinde Türkiye'ye onlarca kez utanmadan iftira aran İRAN FİTNESİNİN içimizde ki borozancıları da dikiş tutmaz.
Herkes kimin ne mal olduğunu Suriye olayları sayesinde görmüş oldu.

PKK'nın geri çekilmesini bile APO KÜRTLERİ sattı diyerek alttan alta engellemeye çalışan zihniyetin dostluğuna ihtiyacımız yok.

Bizim dostluğumuzu kaybetmenin bedelini bugün değil yarın ödeyecekler.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
.....

Bizim dostluğumuzu kaybetmenin bedelini bugün değil yarın ödeyecekler.

tayyip ile fetulah arasında kaybedilen bir dostluk olduğunu kabul ediyorsun, anlaşılan.

yumurtadan erken çıktınız.

olmayan gücü kendinizde var sandınız.

sırada hristiyan ve yahudilerle işbirliği yaparak, islamı protestanlaştırmaya çalışanların başının ezilmesi var.

onu da tayyip bey yapamaz. bekliyoruz...inşaallah

videoyu silmişler. yenilyelim

http://www.youtube.com/watch?v=CydJBFVBJso

Muminaga

Yeni
manifesto senin daha önce kullandığın ifadelerden biliyorum, iran şii/şia mıdır? değil midir? problem yapmayan bir kişisin.
ama bura şia /şii olmalarını çakma alicilik ifadenden belli ki rahatsızlık sebebi sayıyorsun. bu ne dönüş?
beri ki rab isa diyor, onun kine inanç özgürlüğü falan kem küm..
hayra alamet değildir.

şunun altını net olarak çizelim.
Suriye'de baas rejimine sebebi her ne olursa olsun ve her kim destek çıkıyorsa lanet olsun onlara.
açtığımız konularda ve yazdığımız mesajlarda suriye'deki muhaliflerin manevi destekçisi olduğumuzu deklare ettik.
İran'ı suriye politikası nedeniyle de kınıyoruz ve diktatörlüğün dış destekçisisi olarak baas rejiminin katliamlarından verdiği destek oranında sorumlu mihrak olarak görüyoruz.
vatikan ve telavivi bizim iran'ı lanetlediğimiz oranda lanetlemeye dilin varmıyor?
diyalogçu dilin lal oluyor böyle durumlarda.
bugünkü menunde müslümanları gerici ve yobazlıkla suçlayıcı ne tür laflar söyleyeceksin ?

manifesto

Yasaklı
tayyip ile fetulah arasında kaybedilen bir dostluk olduğunu kabul ediyorsun, anlaşılan.

sırada hristiyan ve yahudilerle işbirliği yaparak, islamı protestanlaştırmaya çalışanların başının ezilmesi var.

Kişinin imanı Amerikaya Avusturyaya Kenyaya Tanzanyaya bağlı değildir.
İman esasları açıktır.Kalben kabul eden insan Müslümandır.
İmancılık oynayacak değilim.
ABD üzerinden de bir polemiğe girmem
Ben ABD'nin avukatı değilim
Canı da cehenneme
Tel Aviv için de aynı şey.
Siyonist işgalci rejim ile Baas Zorbalığı arasında bir fark yoktur.
İman papatya falı değildir.
Geldi gitti geldi gitti
Bu muhabbeti yapan kıllı kılçıkçı hocaların da söyleyeceği sözlerin bir önemi yok.
Amerika bizim dostumuzdur diyen birisini Kafir ilan eden yobazlığa söyleyecek söz yok.

Herkes meseleye kendi zaviyesinden bakar.
Bakmaya da devam etsin.
Siyaseten dost olmak müttefik olmak ülkeler arası dostane ilişkiler geliştirmek siyasetçinin görevidir.
Bunu yaparkan FALAN DEVLET kafir filan devlet müslüman nazarı ile de bakmaz.
Ülkesinin menfaatleri milletinin menfaatleri ve elbette inancının menfaatlerini referans almalı.
İnanç referanslı siyaset henüz hayat şansı bulamadığı için bu noktada zaaflar olabilir.
Bunu gidermek de yine siyasetçinin işidir.

Memlükler de Müslümandı , Osmanlılar da Müslümandı.
Ama koca Yavuz bir gürzünü Memlüğün kafasına öbür gürzünü de acemin kafasına indirdi
Kafalarını ezdi.

kebîkec

İhvan Forum Üye

Ayete göre '' Amerika benim dostumdur diyen, Corc BUSH benim dostumdur diyen kafir olur'' demiş Merhum Hocaefendi. Başlıktaki gibi Genelleme yapmamış. Timurtaş Hoca uzun vaaz eder ama video kısa geldi bana. Tamamını bilen var mı acaba...

agbi

Yasaklı
Bu konunun içinde, kafirleri dost edinmeyin ayetinin muhtevasını dönüştürerek kafirlere karşı hasmane ve kan davalısı nazarıyla bakılması gerektiği sonucunu çıkaran tetikçiler var.
Müslümanları, gayri müslimlere ispiyonlayan diyalogçular var.

Ayetteki anlamı, fikir, zikir, haram ve helal kılınan meselelerde Hıristiyan ve Yahudilerin adet ve usullerine uymayın uyarısını temsilen dost edinmeyin emrini çarpıtarak, kırın dökün öldürün manasını çıkartan Hıristiyan misyonerlerin sekreteryalığını yapan sözde Müslüman yardakçılar var.
Olur olmaz her konuda müslümanları gericilik ve yobazlıkla suçlayan bekir coşkunun diyalogçu versiyonları var.
Kısaca biz buna muhataplar diyelim.
Ve bu muhataplar gayri müslimlerle dostluğun hangi çerçevede yürütüleceğine örnek sunmuyorlar.
yine aynı muhataplar gayri müslimlerle düşmanlığın sınırlarını ve hangi durumlarda düşmanlığın meşruiyet kazanacağını da açıklamıyorlar.

bu muhataplardan bir tanesi manifesto’dur
İran'ı her nefes alış verişinde lanetliyor
iran'ı pkk'ye destek vermekle suçluyor.
terörle mücadelenin en çetin geçtiği 1990’lı yıllarda terör örgütüne karşı zırhlı askeri araçlar ve silahlar kullanılmasın diye Türkiye’ye silah ambargosu uygulayan Almanya’yı değilde iran’ı teröre destek vermekle suçlayıp lanetliyor.
.
Lavrion mülteci kampını eğitim kampına dönüştüren yunanistanı değilde İran’ı suçluyor ve lanetliyor.
Terör örgütünün lojistik arka bahçesine dönüşen avupa’yı değilde iran’ı suçluyor.
O iran’ki daha düne kadar terör örgütüne karşı mücadelede stratejik ortak olarak Ankara-Tahran arası görüşmelerde bulunuyordu.
O iran’ki terör örgütünün iran kolu PÇYD’yi kandile kadar hüsrana uğratıp param parça etti.

iran pkk’ye destek veriyorsa, bu kendisinin intiharı olur. Çünkü Türkiye ile karşılaştırıldığında bölünme riski bakımından çok uluslu demografik yapısı itibarıyla iran bölünmeye ve parçalanmaya daha yakındır. İranlı yöneticiler elbette bu durumun bilincindedirler.
Amerika ve İsrail merkezli yoğun propagandanın sekreteryalığını yürüten diyalogçu kesim terör konusunda ciddiyetsizlik taşıyor. Bejan Matur’dan, Etyen Mahçupyana uzanan pkk yandaşı ne kadar yazar çizer varsa zaman gazetesinin yazar çizer kadrosunda yer alıyor.

Manifesto ben olsam silah bırakmam diyen Cengiz çandarın badygarlığını yaptığını unuttu galiba.
Eğer almanyayı veya söz gelimi abd’yi suçlarsa diyalogçuluk zarar görür endişesi taşıyan ama Müslümanları gericilik ve yobazlıkla suçlarken vijdanen ve ahlaken kaygı duymayan diyalogçulardan başkası olamaz.

Bizim tepkimiz, iran’a yönelik suçlamalara karşı savunumlarda bulunmak değildir. İran üzerinden Müslümanları top yekün gericilik ve yobazlıkla suçlayan beyni dumurluları teşhir etmektir.
manifesto'nun pkk'ye destek sunan özellikle alman kiliseleri eleştirdiğini lanetlediğini gören olmadı.

camiler yıkılıp dökülürken tek bir kuruş para harcama yapmayan bdp/pkk'li belediyelerin milyonlar harcayarak kiliseleri ayaklandırmasını eleştirdi mi? hiç olmazsa bdp’nin cami kilise tercihinde eşit davranmadığı babında eleştirdiğini gören oldu mu?.

İngiltere destekli ve başkanlığını bir ingiliz lordunun yaptığı pkk'nin paravan örgütü DPI 'yi manşetlerine taşıdığı için habervaktim ve yeni akit gazetesine gerici ve yobaz demişti manifesto.

cengiz çandar ve diğer eski marksistlerin pkk'ye destek amaçlı konuşmalarını manşetlerine taşıyan habervaktim ve yeni akit gazetesine gerici ve yobaz demişti.

almanya fransa belçika isveç başta olmak üzere AB ülkelerinin pkk'ye verdikleri lojistik ve siyasi destekleri hükümet tarafından da defalarca dile getirilmiş olmasına rağmen, dünyada pkk'ye destek veren sadece iran'dan ibaretmiş gibi sadece ve sadece iran'ı diline dolayanların derdi terör merör değildir.
müslümanlara dil uzatmaktır.

her fırsatta müslümanlara gerici yobaz demek için olur olmaz her konudan pay çıkarmaya çalışan diyalogçu sekreterya, müslümanlara yönelik katliamları görecek gözünü korsan bandıyla kapatıp orada burada gerçekleşen istisnai tek tük olaylardan hareketle müslümanların genelini suçlamaya kalkışmaktadır.
müslümanlara hakareti kendine misyon görev bilmiştir.
başını kaldırıp baksa, uzakdoğudan, ortadoğuya, afrikaya kadar serili kanlı bir halı görecektir. ortaçağı geride bırakmış alanında uzman ve deneyimli hıristiyan cellatların bir çoğu kanlı senaryolarla tahrik ve kışkırtmalarla kapsamlı bir müslüman avı başlattıklarını Hıristiyan uyruklu humanist kişiler bile kabullenirken diyalogçuların işi gücü Müslümanları gericilik ve yobazlıkla suçlamaktır.
terör örgütü pkk'nin iran kolu PÇYD 'nin iran topraklarına yönelik ABD, AB ve İsrail destekli terörist faaliyetlerinden habersiz olsak iran'ı gerçekte de terör örgütüne destek verdiğine inanacağız öyle mi?

gerçek olan şu ki inancı yüzünden insanların fiziki varlığına imhacı yaklaşmak, inancı yüzünden ondan nefret etmenin islama uyduğuna inanmıyorum. islam tarihi hoşgörü bakımından ortaçağdaki ve takiben yeniçağdaki hıristiyanların hoşgörüsüyle karşılaştırılmayacak denli olumluluk bakımından yüksek standartlara sahipti.

keşifler sonrası kolonyalizm dönemimin başlangıcından itibaren yeni tür bir köleci devletler sistemi ortaya çıkması, dünyanın sömürgeci devletler arasında paylaşılması, emperyalizmin kanlı ayaklarıyla tarih sayfasına çıkışı, çoğunluğu müslüman ülkelerden oluşan esaret ve yokluk içinde yaşamaya zorlanan ama diğer tarafta zengin yeraltı kaynaklarına sahip müslüman ülke halklarının gördükleri zülum ve baskıdan dolayı emperyalistlere sömürgecilere kin ve nefret duymaları, siyonizmin ortadoğuya yerleştirilmesi, yahudi öfkesinin hançer gibi müslümanların böğrüne saplatılması siyasi anlamda müslümanları kin ve nefrete itmiştir.

müslümanların hıristiyan kılıklı emperyalistlere duydukları kin ve nefret, güney amerikadaki hıristiyanların emperyalistlere duydukları kin ve nefretten daha aşırı ve azgın değildir. müslümanlara biçilip giydirilen din kaynaklı nefret söylemleri emperyalist ve siyonist propagandanın ve diyalogçuların ürünüdür.

@Mahabad

DEMİŞKİ....Müslümanları, gayri müslimlere ispiyonlayan diyalogçular var.Eskilerden gelen bir söz vardır DİLİN KEMİĞİ YOKTUR Burada ise KLAVYENİN KEMİĞİ YOKTUR desek yeridir.İFTİRA , YAFTALAMA beşi BİR PARA belgen varmı mahabadOlur olmaz her konuda müslümanları gericilik ve yobazlıkla suçlayan bekir coşkunun diyalogçu versiyonları var.
Sizi bu düşüncelere götüren gelişimler i lütfen açıklayın.Bekir ÇOŞKUN u diyologçular ile aynı parelele koymak ABESLE İŞTİGALDİR.

bu muhataplardan bir tanesi manifesto’dur İran'ı her nefes alış verişinde lanetliyor iran'ı pkk'ye destek vermekle suçluyor Bana geçmişte ve yakın zamanda bugün de İRAN ın TÜRKİYE yi desteklediği bir olay göster veya İRAN ın Bir KAFİR veya Hiristiyan veyada YAHUDİ devleti ile savaşını göster.HERŞEY ORTADA İRAN vatan haini bebek katili ATEİST pkk yı destekliyor Daha buhafta pkk nın IRAK ve SURİYE ye çekilmesini TENKİT ETMEDİMİ ?

KOMİNİZM de bir sömürgecilik yönetimidir RUSYA DOĞU BLOKU ülkelerini sömürmedimi TÜRK DEVLETLERİNİ SÖMÜRMEDİMİ ? KOMİNİZM in babası tabir edilen e bakın YAHUDİDİDİR.

Bak düşünmen için bir bilgi ÇOK BİLİNEN ama hayret sen bilmiyorsun.

YÖNETENLER YÖNETTİKLERİ üzerinde mutlaka KORKU bırakmak zorundadırlar bırakamazsalar YÖNETEMEZLER.

DÜNYA da KORKU senaryorları KOMİNİZM & KAPİTALİZM ve şimdi moda olan İSLAM & DİĞER DİNLER

Bak seni daha bilgilendireyim.

TÜRKİYE de senaryolanan korkular

KOMİNİZM - ALEVİ & SÜNNİ - KÜRT& TÜRK - İSLAM ŞERİATI Sizi bilgilendirebildimmi ?

agbi

Yasaklı
@rabbinsadikkulu

Siz değilmisiniz Edip YÜKSEL fikirlerini kabul eden.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
@rabbinsadikkulu

Siz değilmisiniz Edip YÜKSEL fikirlerini kabul eden.

biz edip yükselin bütün fikirlerini kabul etmiyoruz. sadece paylaştıklarımızı. bozuk bir saat bile günde en az iki defa doğruyu göstriri. ayrıca doğruyu söyleyen gayrimüslim dahi olsa kabul etmemiz gerekmez mi?