Yabancı dizi izliyor musunuz? :)

Hakperest

Kıdemli Üye
12 Monkeys ve Fringe arasında benzerlik yok ki, kıyaslamak anlamsız. İkisi de bilim kurgu olabilir ama Fringe doğaüstü olaylar ve kişiler üzerine kurulu. 12 Monkeys ise sadece uzay-zaman kurgusu üzerinden son derece sıradan insanların üstlendikleri görevleri tamamlamaya çalışma süreçlerinin anlatıldığı bir dizi.
Paralel evrenleri unutmuş gibisin. Tipik dizi karmaşası iste[emoji14]daha az izle

:::mobil ileti:::

Meryem

Komplike
Paralel evrenleri unutmuş gibisin. Tipik dizi karmaşası iste[emoji14]daha az izle

Yok unutmadım, karıştırmadım da. Fringe'deki paralel evrenlerde bizimki gibi dünyalar vardı, bizim farklı versiyonlarımız. Ama 12 Monkeys'deki durum daha çok araf gibi. Paralel bir durum yok.

Hakperest

Kıdemli Üye
Yok unutmadım, karıştırmadım da. Fringe'deki paralel evrenlerde bizimki gibi dünyalar vardı, bizim farklı versiyonlarımız. Ama 12 Monkeys'deki durum daha çok araf gibi. Paralel bir durum yok.
Deli kadının sözlerini unuttunuz bence; Seçenekler ile ilgili bir şeyler söylüyordu. Ha farklı versiyonlar ha paralel evrenler bence konular çok benzer ama yine de diziler konusunda eline kimse su dökemez; bu konuda en yetkin otorite sensin.

Meryem

Komplike
Deli kadının sözlerini unuttunuz bence; Seçenekler ile ilgili bir şeyler söylüyordu. Ha farklı versiyonlar ha paralel evrenler bence konular çok benzer ama yine de diziler konusunda eline kimse su dökemez; bu konuda en yetkin otorite sensin.

Dalga geçmene gerek yoktu abi. :) Sadece konuşuyorduk.

alanyali07

Kıdemli Üye
Biraz da yerli dizi izleyin..trt yeşil deniz güzel..:D en güzeli hiç izlememek..beyni zihni dolduruyor malayaniyatla..kişi farketmeden düşünce yapısı değişiyor huyu suyu davranışları..

Hakperest

Kıdemli Üye
Biraz da yerli dizi izleyin..trt yeşil deniz güzel..:D en güzeli hiç izlememek..beyni zihni dolduruyor malayaniyatla..kişi farketmeden düşünce yapısı değişiyor huyu suyu davranışları..
İzliyok..
Seksenler, diriliş Ertuğrul tüm bölümlerini izledim
Yeşil deniz konu ne belki onu da izlerim

Meryem

Komplike
Ben de Tr dizisi izliyorum, Hayat Şarkısı. Nasıl, uygun mu sizin için? [emoji14]

Meryem

Komplike
Game Of Thrones 9. bölüm P.çlerin Savaşı değil, bence tamamen Evlatların Savaşı bölümüydü. Sons and daughters, not bastards. Jon, Ramsey, Rickon ve Sansa ayrı yerden, Daenerys ve Tyrion ayrı yerden, Yara ve Theon ayrı yerden, hepsi babasız ve tahtlar artık bütünüyle evlatlara ait. King's Landing'de de evlatlar tahtta mesela. Bu konuya özellikle değiniliyor bence, hem kitaplarda, hem dizide.

spesifik

آزادی قید و بند
Hakkaten @Meryemcim hafızan müthiş =)
Diziye başlayınca ardını merak ettiğin için kilitleniyorsun
Yani bende öyle olur
bir kaç kore dizisi sonrası bıraktım ...
zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor dizi bitince kendini boşlukta hissediyorsun
tuhaf =)

ama bu konuyu takibe almak hoşumuza gidiyor...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Yıldız Savaşları (Star Wars) serisini izleyin. Ama 7. bölümün seriye ait olmadığını bilerek izleyin. Aslında seri 6.da bitiyor.. Mümkünse yabancı dilde izleyin, Türkçe çeviride bir çok mânâyı yemişler..

Eserin felsefesinde; bilhassa teklif ettiği şeyde korkunç bir derinlik var..

Ahmet

Çöl Aslanı
...Ama Prison Break de iyi seçim, benden tavsiye isteyenlere ilk önerdiğim. Temiz dizi. Zaten Bahar'da devam bölümleri geliyor. Bekliyoruz. :)
Prison Break'ta 3. Sezon bayağı sıktı, Şu Sona hapishanesi bölümleri. Sara diziden çıktı, burows paçayı yırttı. Elde çok birşey kalmadı. 3x9'dayım, İteleye iteleye izliyorum, bırakıcam heralde.
Spoiler vermeden önerilere açığım.

Meryem

Komplike
Prison Break'ta 3. Sezon bayağı sıktı, Şu Sona hapishanesi bölümleri. Sara diziden çıktı, burows paçayı yırttı. Elde çok birşey kalmadı. 3x9'dayım, İteleye iteleye izliyorum, bırakıcam heralde.
Spoiler vermeden önerilere açığım.
Yeni dizi önerisi mi?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Michael Jackson'un hayatını dizi yapacaklarmış. Ne adamdı yahu. :D

Yahayy

Kıdemli Üye
Sex Feet Under, The Sopranos u izleyen oldu mu? psikolojiden hoşlanmayanlara çok sıkıcı gelebilir, hatta MadMen'i de insanların bireysel tahlillerini yapmak için izliyordum, benim tarzım bu sanırım, aksiyon ve bilim kurgu kesinlikle bana göre değil, sıkıntıdan patlıyorum, çok yapay geliyor, insana dair şeyler hiçbir dönemde geçerliliğini yitirmiyor ama, psikoloji hep aynı psikoloji... :D

Hakperest

Kıdemli Üye
Sex Feet Under, The Sopranos u izleyen oldu mu? psikolojiden hoşlanmayanlara çok sıkıcı gelebilir, hatta MadMen'i de insanların bireysel tahlillerini yapmak için izliyordum, benim tarzım bu sanırım, aksiyon ve bilim kurgu kesinlikle bana göre değil, sıkıntıdan patlıyorum, çok yapay geliyor, insana dair şeyler hiçbir dönemde geçerliliğini yitirmiyor ama, psikoloji hep aynı psikoloji... :D
Bates motel psikolojik ve kaliteli
İzlediniz mi