Yabancı dizi izliyor musunuz? :)

Meryem

Komplike
Selam. :) Hayat nasıl gidiyor? En son hangi dizileri izlediniz bakalım? Benim en son izlediklerim; Haters Back-off, Grace & Frankie, Girlboss vb. Netflix dizileri. Evet, farkındayım, liseli gibi görünüyorum ama gerçekten 30 yaşındayım, inanın bana. :’(

Meryem

Komplike
Mr. Robot artık ilk sezondaki çekiciliğini kaybetti bana göre. Başta çok sevdik, tamam, toplum eleştirisi muazzam, sistem eleştirisi kusursuz, ama bu kadar, bitti malesef.

Meryem

Komplike
Şu ara yine Friends’e sardım, hayatımın belli dönemlerinde açıp baştan sona Friends izlediğim doğrudur. :D Friends’i benim kadar seven var mı aranızda?

Meryem

Komplike
Evet hanımlar beyler! Stranger Things 2. sezon geliyor, bekleyen var mı başka benim gibi? <3

Meryem

Komplike
Stranger Things 2. sezon yayınlandı. İzleyenler oldu mu? Biz kardeşimle tam bir ST fan girliyiz. 2. sezonu 1. sezondan daha iyiydi, muhteşemdi yine tek kelimeyle. <3

Meryem

Komplike
Aranızda Bojack Horseman izleyen var mı? Çizgi dizi kendisi, Hollywood’u çok ilginç şekilde eleştiren ama ahlak bekçiliği de yapmayan bir dizi. 80lerde çok uzun soluklu bir dizinin başrolü olan Bojack Horseman’ın hayatını kitaplaştırmaya karar vermesiyle başlıyor ve olaylar gelişiyor. Seslendirmeler de ünlüler tarafından yapılıyor. Bence izlemeye değer, özeleştiriyi konu alan gerçekten insana dokunan bir dizi.

Unutmadan, Rick&Morty’den de azıcık bahsedeyim şimdilik. Çünkü bir anlatmaya başlarsam başınızı ağrıtırım, korkarım ki. Çünkü bu çizgi dizi de benim için birçok dizinin önünde, üstünde. Neden? Çünkü; BİLİM! Bilim adamı olan dedesi Rick’le inanılmaz tuhaf ve eğlenceli maceralara çıkan Morty’yi izliyoruz dizide. Hayalgücünün sonsuzluğunu, bilimin muazzamlığını görüyoruz. Bilimi seviyorsanız, kesinlikle izleyin, teşekkür edersiniz bana. :)

Meryem

Komplike
Meryem bu konuda sürekli kendi kendine konuşuyorsun girl ama yine tutamayacağım kendimi. Damn it.

Anne with an E izleyen var mı aranızda? Evet, çocukken çizgi filmini izlediğimiz Anne of Green Gables’tan söz ediyorum.

Hakperest

Kıdemli Üye
Meryem bu konuda sürekli kendi kendine konuşuyorsun girl ama yine tutamayacağım kendimi. Damn it.

Anne with an E izleyen var mı aranızda? Evet, çocukken çizgi filmini izlediğimiz Anne of Green Gables’tan söz ediyorum.
Ben iki sezonu da izledim
Birinci sezon bir başka güzeldi
İkinci sezon da güzeldi tabi

Meryem

Komplike
Ben iki sezonu da izledim
Birinci sezon bir başka güzeldi
İkinci sezon da güzeldi tabi

Ailecek hastasıyız, en son sırf herkes aynı anda izleyemiyor diye, Netflix aboneliğini 2 ekrandan, 4’e çıkardık. Gerçi Bojack Horseman 5.sezon geliyor diye de bir yandan heyecan yaptık. :) Evde herkes deli gibi 2 günde 2 sezonu da izleyip bitirdi. Ben çift dikiş bile yaptım. :)

Hakperest

Kıdemli Üye
Aranızda Bojack Horseman izleyen var mı? Çizgi dizi kendisi, Hollywood’u çok ilginç şekilde eleştiren ama ahlak bekçiliği de yapmayan bir dizi. 80lerde çok uzun soluklu bir dizinin başrolü olan Bojack Horseman’ın hayatını kitaplaştırmaya karar vermesiyle başlıyor ve olaylar gelişiyor. Seslendirmeler de ünlüler tarafından yapılıyor. Bence izlemeye değer, özeleştiriyi konu alan gerçekten insana dokunan bir dizi.

Unutmadan, Rick&Morty’den de azıcık bahsedeyim şimdilik. Çünkü bir anlatmaya başlarsam başınızı ağrıtırım, korkarım ki. Çünkü bu çizgi dizi de benim için birçok dizinin önünde, üstünde. Neden? Çünkü; BİLİM! Bilim adamı olan dedesi Rick’le inanılmaz tuhaf ve eğlenceli maceralara çıkan Morty’yi izliyoruz dizide. Hayalgücünün sonsuzluğunu, bilimin muazzamlığını görüyoruz. Bilimi seviyorsanız, kesinlikle izleyin, teşekkür edersiniz bana. :)
Bojack hiç izlemedim
Bi bakayım nasılmış
Şimdiden teşekkür edeyim de borçlu kalmayayım

Edit:
Bojack iki bölüm izledim
Vee
Sevmedim
Abur cubur karman çorman, tıpkı bojackin midesi gibi
Ve iğrendiginde ku... gibi

Yine de teşekkür kalsın, farklı bir deneyimdi :)

Son düzenleme:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Belgesel izleyin belgesel. Madem okumuyorsunuz bari belgesel izleyin! :p

Bu arada bir youtube kanalı açıp filozoflar ve düşünce akımları hakkında sıralı video yapmayı düşünüyorum. Thales'den başlayıp Popper'e kadar uzanacak inşallah. Böyle bir açık var Türkçe videolarda.

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
Belgesel izleyin belgesel. Madem okumuyorsunuz bari belgesel izleyin! :p

Bu arada bir youtube kanalı açıp filozoflar ve düşünce akımları hakkında sıralı video yapmayı düşünüyorum. Thales'den başlayıp Popper'e kadar uzanacak inşallah. Böyle bir açık var Türkçe videolarda.
Açınca haber edin hocam
Başarılar dilerim

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
Şimdi ki yeni yapım yerli diziler hiç güzel değil... toplum için kötü örnek teşkil ediyor.

Meryem

Komplike
Şimdi ki yeni yapım yerli diziler hiç güzel değil... toplum için kötü örnek teşkil ediyor.

Örnek olmak için dizi yapılmaz, örnek almak için dizi izlenmez. Öyle bir dünya yok. Bunu Türkiye'de en son fetöcü it köpek sürüsü yapmayı denedi, malum, avuçlarını yaladılar. : )

Hepimiz yetişkin insanlarız. O dizileri birileri çekiyor, biz de izliyoruz işte. Sadece izliyoruz. Bütün dünyada işler böyle yürüyor. Game of Thrones gibi bir diziyi şu haliyle kimseye önerebilir misiniz? Ama tahminimce izliyorsunuz, hepimiz izliyoruz yani. Tavsiye edemeyeceğimiz onlarca dizi izliyoruz. That's all. : )

Bu arada yıllar sonra tekrar Fringe izledim, oturup. Nasıl özlemişim. Çok iyi geldi. : )

Admin

Administrator
Yönetici
chicago pd ve dr bull benim izlediklerim.

alanyali07

Kıdemli Üye
Örnek olmak için dizi yapılmaz, örnek almak için dizi izlenmez. Öyle bir dünya yok. Bunu Türkiye'de en son fetöcü it köpek sürüsü yapmayı denedi, malum, avuçlarını yaladılar. : )

Hepimiz yetişkin insanlarız. O dizileri birileri çekiyor, biz de izliyoruz işte. Sadece izliyoruz. Bütün dünyada işler böyle yürüyor. Game of Thrones gibi bir diziyi şu haliyle kimseye önerebilir misiniz? Ama tahminimce izliyorsunuz, hepimiz izliyoruz yani. Tavsiye edemeyeceğimiz onlarca dizi izliyoruz. That's all. : )

Bu arada yıllar sonra tekrar Fringe izledim, oturup. Nasıl özlemişim. Çok iyi geldi. : )

nasıl fetöye bağladınız konuyu sizin bağlantılar diziler sayesinde epey yanmış gibi :D

dün de sokak köpekleri için kulübe yapmak isteyen birisine mahallelinin birisi "siz fetöcü müsünüz hayvanlara bakıyorsunuz" dedi..
:D
sizinki de o hesap olmuş..
yakında sigara zararlıdır diyene siz fetöcü müsünüz denilirse ona da şaşırmıcam artık ..