Vuslat Derneği Konferanslar Serisinin Konuğu Hüseyin Avni Kansızoğlu Hoca Oldu

veri

Yasaklı
telefona çıkanın kim olduğunu ne bilicez:)

kebîkec

İhvan Forum Üye
telefona çıkanın kim olduğunu ne bilicez:)

Telefon açanın kim olduğunu da bilemiyoruz veri.

Hem zaten o cesarete ve olgunluğa sahip biri değil duanur. Haber sitelerinde eşelenip durmak daha sevimli gelir ona.

ATTAR

Asistan
ilgili yazı 11.madde eklenerek güncellenmiştir.

http://www.gurabamecmuasi.com/Dergi...cle&id=296&catid=81&Itemid=483#jacommentid:10

Onbir

Küfür cephesi tarafından kiralanan yahut satın alınan alim kılıklı soytarılar dün olduğu gibi bugünde sayılamayacak kadar çoktur.Biz sohbetimizde , bir takım internet sitelerinde sözlerimizin yakıştırıldığı vatandaş dan herhangi bir şekilde bahsetmedik.Bu yüzden yaptığımız tespit ve teşhislerin belli muayyen kimseler ile alakalandırılmasını ve böylece verilmek istenen mesajların budanmasını ve bir takım art niyetli kimselere malzeme verilip fitneye zemin hazırlanmasını münasib görmüyoruz. Diktiğimiz kostümleri bedenlerine uygun bulanlar istediği gibi giyinmekte serbesttir. Yalnız başkalarına giydirmek gibi fitneye malzeme olacak giydirmelerden razı değiliz.

veri

Yasaklı
konuya dönecek olursak

aynı konunun 2. versiyonunda bir arkadaş bir dergi ismi vermişti
orayı inceledim
evet diyalog hakkkında çok şey söylemiş

yine cübbeli gibi isim de vermiş aynı türde söylemleri de mevcut.
sonuçta eski meseleler sanırım hallolmuştur.

ortada nurcuların diyalog hakkındaki açıklamaları yetersiz özellikle medya alanında bilgilendirme yapılmıyor
belli bir amaçları uğruna böyle bir yol seçtiklerini düşünüyorum.

ama cübbeliden ayrı tarafı var veya ben göremedim.
avni hocanın
iftira atmıyor yalan söylemiyor
orta yolu söyleyor
niyetleri şöyle ise doğru yapıyorlar değilse bakın burdaki ayet hadislerle çelişiyor diyor

sözlerine katılmakla beraber bu tür konuların ulu orta konuşulmaması taraftarıyım

nurcu kardeşlerimizin güzel çalışmaları var dostu düşmanı taktir ediyor
yanlış anladığım anladığımız kısımlar da inşallah güzel çalışma ile daha iyi anlatılır ilgili cemaatçe.

Allah akıllı dost ve düşman nasip etsin.

Dua Nur

Kıdemli Üye
konuya dönecek olursak

aynı konunun 2. versiyonunda bir arkadaş bir dergi ismi vermişti
orayı inceledim
evet diyalog hakkkında çok şey söylemiş

yine cübbeli gibi isim de vermiş aynı türde söylemleri de mevcut.
sonuçta eski meseleler sanırım hallolmuştur.

ortada nurcuların diyalog hakkındaki açıklamaları yetersiz özellikle medya alanında bilgilendirme yapılmıyor
belli bir amaçları uğruna böyle bir yol seçtiklerini düşünüyorum.

ama cübbeliden ayrı tarafı var veya ben göremedim.
avni hocanın
orta yolu söyleyor
niyetleri şöyle ise doğru yapıyorlar değilse bakın burdaki ayet hadislerle çelişiyor diyor

sözlerine katılmakla beraber bu tür konuların ulu orta konuşulmaması taraftarıyım

yanlış anladığım anladığımız kısımlar da inşallah güzel çalışma ile daha iyi anlatılır ilgili cemaatçe.

Türk okulları dünyayı fethetmiş. Bu neden hazmedilemiyor ve imalı bir şekilde, gavurun ayağına gidilmez falan deniliyor bu çok yanlış.

kebîkec

İhvan Forum Üye
orta yolu söyleyor

Hac seni olgunlaştırmış veri. Allah cc bize de nasib etsin.:gl

ORHANCAN

Ordinaryus
Orhancan, şu linke bak bakalım , hoca bahsetmişmi, diyalogdan, bahsetmemişmi?

Muhterem hikem kardeşim...

bahsi geçen ve konu edilen ilk mesajdır.. ve burada dediğiniz alıntılarınız yoktur..

belki bilinç altınızdaki veya linkini verdiğiniz yerde farklı bir mevzuu geçmiştir.. ama bilmiş olmalıydınız ki konumuz ilk mesajdır ve orada verilen / alınan bilgilerde ne diyalog ve nede hoşgörü ve ne de Gülen bahsi geçmemektedir..

Eğer geçti ise şahsım görmedi ise lütfen ispatlayınız.. başka link ve mevzulara takip ederek cevap yazmak isterdim ama sizin tıfıllar gibi benim de dersimi bekleyen sakallı küpeli çocuklarım var.. geç kalmamak adına şimdilik ara verip sonra verdiğiniz linki değerlendiririz.. selamlarımla...

veri

Yasaklı
Türk okulları dünyayı fethetmiş. Bu neden hazmedilemiyor ve imalı bir şekilde, gavurun ayağına gidilmez falan deniliyor bu çok yanlış.
o söylemini de okudum. maksadı farklı ayrıca her alim aynı fikirde olmak zorunda değil
ulu orta konuşulması da uygun değil
gülen de hep bunu yapıyor zaten diğer alimlerin de örnek alması dileğimizdir.
Hac seni olgunlaştırmış veri. Allah cc bize de nasib etsin.:gl

kişi hacca nasıl gidiyorsa yüzlerce misliyle geri geliyor
hac öncesi veri ile sonrası bence aynı
öncesinde tanıdığınız veri yamuk veri idi sadece buhranlı yıl idi benim açımdan tayinler kavgalar filan
bizim gibi memurları kimse sevmiyor:)
ne chp liler sever ne mhp liler ya hakaret ya tayin.

neyse uzattım

Allah hepimize şifa versin.

ORHANCAN

Ordinaryus
iNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN...

Adem Tatlı hoca ne zaman vefat etti ki?.Ben duyamadım işitmedim.Allah rahmet eylesin diyorum.Kendisi bilim adamı biyolog idi.Allah taksiratını af etsin(Amin)...

muhterem kardeşim.. galiba adem tatlı lar karıştı .. şu an yaptığım meslekim arkadaşı prof Adem Hocamız değildir bahsi geçen.. anlattığım Moğolistan kahramanı aynı fak. 90 lı yıllarda mezun olduğumuz.. aynı müessesenin farklı birimlerinde idarecilik yaptığımız teknik öğretmen Adem TATLIDIR... yani önden giden atlı ADEM TATLI dan bahsediyorum..selam ve dualarımla...

ıtri

Üye
...“Tebeu’t-Tâbiîn” gibi ifadeleri doğru aktarmayan veya aktaramayan habercinin bu yanlışına sarılacak kadar zavallılaşabilen maskara maymunlara koz verilmiştir.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=109410&p=1010026#post1010026

Eğer alıntıda hata varsa bu günah alıntıyı buraya yapıştıranların hatasıdır.
Bana gelince; iyi niyetle tüm karalamaların karşısındayım. Hangi alim F. gülen'i ,F. gülen hangi alimi karalarsa..
Onun için tepki verdim. Hatalıysak hoca nın ruhaniyetinden özür dilerim. Hesabımıda ben veririm.
Ama Nasrettin Hoca nın dediği gibi: Hırsızın hiç mi hatası yok?

Bu forumda herkez kendi hocasına söz edildimi feryadı basıyor. Ya mensubu olmayanlar?
Bu forumda kendi ne idiği belli olmayan kimseler f. gülen'i, Mustafa İslamoğlu'nu,İbn Teymiye,Seyyid Kutup, Mevdudi... daha nicelerini asıp keserken bir çok kimse kılını kıpırdatmıyordu.

Ben kim olursa olsun alimlerin eleştirilmesine karşıyım.
Şimdiye kadar savunduğum alimlere bakarsanız her akımdan alimlerimiz olduğunu görürsünüz.
Hatasız kul olmuyor.

ıtri

Üye
Hadis:
İki günü bir olan ziyandadır.

talib

Kıdemli Üye
Ayrıca "maskara maymunlar" ifadesini aynen iade ediyorum.
Forum yönetimi daha nasıl bir hakaret bekliyorsunuz, sorabilirmiyim?

O söz yazarındır. Ah bir de okuduğunuzu anlasanız...

Yazar o sözler üzerine düşmanlık tohumları atanlara o sözleri söylemiştir, bizim sözümüz değil...

ıtri

Üye
O söz yazarındır. Ah bir de okuduğunuzu anlasanız...

Yazar o sözler üzerine düşmanlık tohumları atanlara o sözleri söylemiştir, bizim sözümüz değil...
Bugün hata günüm desenize..
Sizdende özür ve helalik diliyorum. Düşmez kalkmaz bir Allah.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hüseyin Avni Hocanın Tekzib Yazısından

Onbir

Küfür cephesi tarafından kiralanan yahut satın alınan alim kılıklı soytarılar dün olduğu gibi bugünde sayılamayacak kadar çoktur.Biz sohbetimizde , bir takım internet sitelerinde sözlerimizin yakıştırıldığı vatandaş dan herhangi bir şekilde bahsetmedik.Bu yüzden yaptığımız tespit ve teşhislerin belli muayyen kimseler ile alakalandırılmasını ve böylece verilmek istenen mesajların budanmasını ve bir takım art niyetli kimselere malzeme verilip fitneye zemin hazırlanmasını münasib görmüyoruz. Diktiğimiz kostümleri bedenlerine uygun bulanlar istediği gibi giyinmekte serbesttir. yalnız başkalarına giydirmek gibi fitneye malzeme olacak giydirmelerden razı değiliz.

Biz -hamdolsun- hiçbir zaman ne “tatlı su” ne de “acı su radikal”i olmadığımız gibi önce “radikal” olup sonra dünya mevkileri ve dünyalık kemikleri görünce İslâm’ı ve Müslümanları satıp acı su layıkı ve zakkum demokratı ve ehli küfrün maşası olmadık. Ancak hakîkî ve değiştirilmemiş İslâm’ın bir parçasına değil, tamamına talibiz.

Gücümüzün noksanlığı ve ehliyet arızalarımızın bulunması yüzünden nail olamadıklarımızın da taliblisi ve kara sevdalısıyız. Bu satılmışları gördükçe akıbetimizden her zaman korktuysak da ala külli hal kavi bir ümitle ümid ediyoruz ki inşâellah bunlar gibi olmayız. :good:

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=109542

agbi

Yasaklı
Küfür cephesi tarafından kiralanan yahut satın alınan alim kılıklı soytarılar dün olduğu gibi bugünde sayılamayacak kadar çoktur.Biz sohbetimizde , bir takım internet sitelerinde sözlerimizin yakıştırıldığı vatandaş dan herhangi bir şekilde bahsetmedik.Bu yüzden yaptığımız tespit ve teşhislerin belli muayyen kimseler ile alakalandırılmasını ve böylece verilmek istenen mesajların budanmasını ve bir takım art niyetli kimselere malzeme verilip fitneye zemin hazırlanmasını münasib görmüyoruz. Diktiğimiz kostümleri bedenlerine uygun bulanlar istediği gibi giyinmekte serbesttir. yalnız başkalarına giydirmek gibi fitneye malzeme olacak giydirmelerden razı değiliz.

ALLAH cc ebeden razı olsun.

İSLAM VAR OLDUKÇA İSLAM DÜŞMANI OLAN SİYONİZM Türkiyede var olan gerek hizmetleri ile gerekse nüfus bakımından etkin olan MAHMUT EFENDİ CEMEATİ ve F.GÜLEN Cemeatini birbirine düşürmek İSTEMEKTEDİRLER.
H.Avni hoca çok güzel değinmiş alim kılıklı soytarılar değinerek yalnız başkalarına giydirmek gibi fitneye malzeme olacak giydirmelerden razı değiliz. DİYEREK konuya ÇOK AÇIKLIK GETİRMİŞTİR.

ALLAH cc bu iki cemeat arasına bilerek veya bilmeyerek FİTNE SOKMAK ve mensupları arasına FİTNE SOKMAK isteyen alim kılıklı soytarılar dan bizleri korusun.

NOT : Benim bir günlük cezam a sebeb H.A.Hocanın ALİM KILIKLI SOYTARILARI olarak nitelendirdiklerine YALANCI , İFTİRACI dememdir SOKAK DİLİMİŞ Şimdi Erdem H.Avni Hocanın ALİM KILIKLI SOYTARILARINI dikkate alarak bu Hocanın alıntılarınada YASAK KOYABİLİR.

agbi

Yasaklı
Hüseyin Avni Kansızoğlu, günümüzde çok ender bulunan ehl-i sünnet alimlerinden Birisidir.bana göre kıymetinin vaz-u nasihatlerinin değeri çok iyi bilinmelidir. Bir üyemiz "BU ÇAĞDA BU KAFA!" şeklinde bir değerlendirme yapmış ! Müslüman, çağa göre kafasını değüiştiren kişi değil, çağı İslâma çağıran kişidir. Şayet çağa göre kafamızı değiştirmemiz şart olsaydı, Rasulullah (s.a.v.) Efendimizin risaletinden sonra tam 17 kez din değiştirmiş olmamız gerekirdi ! Büyüklerimiz "ezmanın değişmesiyle, edyan değişmez" demişelrdir.

ÖMER ÖNGÜT Cemeatine bağlısın buna saygı duyarım.

FAKAT Burada kalkıp bir başka mesajında ( Cübbeli hocanın Mürşidini küçümseyip ) Aynı mürşide bağlı H.Avni hocanın sonradan tekzip ettiği bu yazıyı kullanıp SALDIRAMAZSIN

ki

Siz bağlı olduğunuz cemeatte Mahmut efendiyi ve Hocalarını YENİ DİN YARATMAKLA SUÇLAYAN bir düşünce yapısında ve beyan edensiniz.

BIKTIM Siz ve sizin gibilerden GERÇEK YAŞAMDA ne iseniz SANAL Forumlardada böyle olun DÜRÜSTLÜK BUDUR.

Forumlardan AYRILMAK İSTİYORUM lakin SİZ ve SİZİN gibiler SANAL ın avantajından faydalanıp ÇİFTE STANDARTLIK yapıyorlar.

Aslında söylenecek söz var ama ERDEM anında atlar ve ceza verir.