Twitlerle Gündem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahter

Kıdemli Üye
Cemil Barlas@secondvirus

cemaatin chpye bu kadar uyum göstereceğini hiç kimse tahmin edemezdi.. artık atatürk kışkırtması bile yapıyorlar. pic.twitter.com/dy4m7VWQ9S

Biwr2QdIcAArKBQ.jpg:large

Ahter

Kıdemli Üye
Ebubekir Sifil ‏@EbubekirSifil

"Eski hal muhal; ya yeni hal, ya izmihlal" demişti Bediüzzaman merhum.

"Zarar-ı eşedd, zarar-ı ehaff ile izale olunur" diyor fıkhımız. Yani biri büyük ve daha fazla zararlı, diğeri küçük ve zararı diğerine ->

göre daha hafif iki zarar söz konusuysa ve büyüğün izalesi küçüğün tercihi ile olacaksa, küçük zararı tercih ederek büyük zararı->

> ortadan kaldırmak gerekir. Bununla paralel bir diğer kaide de, "Zarar-ı âmmı def için zarar-ı hâss ihtiyar olunur" tarzındadır.
AK Parti'nin bir kısım icraatlarını benimsemedim, benimsemiyorum. Varsa bir kısım yolsuzluklar, hırsızlıklar, ateş olsun, yapanların ->

yapışsın. Ama "bunların üstüne gitmek gerekir" diyerek memleketin din-ü millet düşmanlarına teslim edilmesi, yani ->

-ister doğrudan, ister dolaylı- "zarar-ı eşedd"i tercih etme gafletine de düşmemek gerekir.

Şu süreçte AK Parti'nin iktidardan gitmesi sizin hassasiyetlerinizi dikkate alacak birilerinin iktidar olmasına mı yarayacak sanıyorsunuz?
Bana şu sorunun cevabını verebilir misiniz: Şu süreçte AK Partisiz bir Türkiye'yi bekleyen yeni 28 Şubat'lardan ve kaostan başka nedir?-

Ben sizi AK Partili olmaya çağırmıyorum. Ben sizi, kaidelerinden ikisini zikrettiğim ve daha birçoğunu zikredebileceğim fıkha göre hareket->

etmeye, sizin hassasiyetlerinizi zerre kadar önemsemeyen, hatta ilk fırsatta sizi bir kaşık suda boğacak olan-
iç ve dış düşmanlarımızın oyunlarına gelmemeye çağırıyorum. AK Parti'ye gösterdiğiniz haklı tepkilerin bu çevrelerin ekmeğine yağ ->
olmasını mı istiyorsunuz? "Muhammedun Resûlullâh olmasa da olur" diyenlerle CHP'nin kurduğu kumpasa payanda mı olacaksınız? Bu kirli ->

> tezgâhın bir ucunda Boğaz sakinleri, bir ucunda Batı'nın kanlı elleri var. Bunlar sizi düşündüğü için mi yolsuzlukları faş ederler -

> sanıyorsunuz? AK Parti'nin günahlarını sahiplenmeyelim; ama bizi bu gündemle kimin nereye yönlendirmek istediğini de görelim diyorum.

salimabi

Kısıtlı Erişim
Mansur Zafer
Ne hocalar gördüm üstünde ceketi yok, ne ceketler gördüm içinde "hoca" yok...!
Mürsel Kayıkçı

Ne hocalar gördüm üstünde ceketi yok, ne ceketler gördüm içinde "hoca" yok...!

salimabi

Kısıtlı Erişim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...