Türkçe Olimpiyatları millete aittir bir camiaya mal etmek doğru değil

hacifersat

Doçent
herkes eserini sergiler, adamlar medrese , kur'an kursu değilki , Kur'an Hafızları, Hadis Hafızları veya bilgi yarışmaları yapsınlar :)

elbetteki öğretmenleri şarkı , türkü ezberletiyor onları söyleyecekler....

ne verdiler se onu dinliyorlar !!!

hoş görmek lazım değil mi !!!

ihvan23

Kıdemli Üye
derdimiz TÜRKÇE mi?..yoksa CEHENNEME BİR SEL MİSALİ AKAN ÜMMETİ MÜHAMMEDE DİNİNİMİ ÖĞRETMEK..?

agbi

Yasaklı
Hayırlısıyla 'olimpiyat' sözcüğünü türkçeye çevirsinler önce...

@Büşra Betül

Kusura bakmayın ama YAZMAK İÇİN YAZILMIŞ bir mesaj

AYNI HASSASİYETİ lütfen AYOSOFYA Camii için de kullansanız ? AYASOFYA ismi Türk çemi Arapça mı ? Anlamını bir araştırın BİR CAMİ ye yakışıyormu ?

ŞİMDİ DİYECEKSİNİZ AGBİ HEP MUHALEFETSİNİZ.Şimdi neden bu mesajı yazmayayım yazmam gerek çünkü temel de ELEŞTİRMEK düşüncesinden başka birşey görmedim.

GERÇEK YAŞAMDA da ben böyleyeyim olmaktanda mutlu oluyorum kimileri ÇIKINTI der desinler.

GELELİM KONUMUZA

GÖRDÜĞÜM KADARI İLE F.Gülen in beyanı her iki taraf dicem ÖNYARGI ile yorumlamış F.Gülen cemeatinin kulağını çekmiş GURURLANMAYIN BUNLARI SİZ YAPMADINIZ diye malesef bazı Ceeatten arkadaşlarım bile anlamamış.

KARŞI TARAF DİYECEĞİM Yani eleştirenler OKUYUN ve DÜŞÜNÜN yaaaaa Mahmud efendi ile Talu hocanın istişaresini nasıl unuttunuz ? İLK AĞIZDAN bir tenkit duydunuzmu Mahmud efendi den veya TOPBAŞ efendimde Hulusi efendiden HAYIR

TENKİT EDENLER 2 nci şahış lar Üçüncü şahıslar ASLI varken KOPYA ların bana göre değeri yoktur.

TENKİT EDENLER

F.GÜLEN ve Cemeatinden çokmu şikayetçisiniz o zaman ALTERNATİF oluştururn bakın Bir bayan Evin bir odasında başlattığı HAFIZ kursu bugün İSMİR de yüzlerce HAFIZ YETİŞTİREN bir kurulum oldu YETERKİ sizler ALLAH cc rızası ile işe koyulun.

spesifik

آزادی قید و بند
@agbi baba doğru diyorsun ayasofya nın adıda değişebilir :)
üstünde ki haç işaretleri de sökülsün hatta bak onu da isteriz...meryem ana resimleri silinsin baya bir tadilat ister yani
camiye dönüşsün isteriz bütünüyle...

agbi

Yasaklı
Hayırlısıyla 'olimpiyat' sözcüğünü türkçeye çevirsinler önce...

herkes eserini sergiler, adamlar medrese , kur'an kursu değilki , Kur'an Hafızları, Hadis Hafızları veya bilgi yarışmaları yapsınlar :)

elbetteki öğretmenleri şarkı , türkü ezberletiyor onları söyleyecekler....

ne verdiler se onu dinliyorlar !!!

hoş görmek lazım değil mi !!!

derdimiz TÜRKÇE mi?..yoksa CEHENNEME BİR SEL MİSALİ AKAN ÜMMETİ MÜHAMMEDE DİNİNİMİ ÖĞRETMEK..?

Başta sizler olmak üzere bizler TÜRKİYE de Hiristiyan Mlsyonerlik faliyetleri gördükmü halk deyimi ile basarız YAYGARAYI Fakat kendilerimizde DİĞER ÜLKELERDE MİSYONERLİK FALİYETİ YAPMA HAKKINI GÖRÜRÜZ.

Örnek şimdi diğer bir din e sahip olan kişiye desek ALLAH anlamaz çünkü TÜRKÇE karşılığı ve Dünyanın hiç bir dlde karşılığı yoktur TANRI desek yine basarsınız yaygarayı ALLAH demedik diye YAAA ALLAH cc ARAPÇA KARŞILIĞI haricinde hiç bir dilde KARŞILIĞI YOKKKKKKKKKKKKKKK.

F.GÜLEN ve Cemeatinden çokmu şikayetçisiniz o zaman ALTERNATİF oluştururn bakın Bir bayan Evin bir odasında başlattığı HAFIZ kursu bugün İSMİR de yüzlerce HAFIZ YETİŞTİREN bir kurulum oldu YETERKİ sizler ALLAH cc rızası ile işe koyulun.

LAF ÜRETMEYİN Tenkitleriniz yaşama geçirin.

agbi

Yasaklı
üstünde ki haç işaretleri de sökülsün hatta bak onu da isteriz...meryem ana resimleri silinsin baya bir tadilat ister yani

@Büşra Betül

Yeğenim yaşım 60 a geliyor GEÇMİŞ YILLAR bana bir şey öğretti.

BİRŞEY mi istiyorsun o zaman NİYETLEN Çalış ve arkasındada çalışmanın karşılığı DUA et

Sonuç ALLAH cc iradesindedir HÜKMÜ O VERİR.Bugün AYOSOFYA Cami olmadı ise olamıyorsa ÖNCE KENDİNİ BİR ÖZELEŞTİRİYE YATIR sonra da ELEŞTİRİYE başla diğer anlamı ile TAKVA lı yaşamadan karşı taraftan TAKVA lı hareket bekleme.

Sizin de yorumunuzu gördük F.Gülen in beyanı ile HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ ? F.Gülen başta kendi cemeatini UYARIYOR ama onu F.Gülen cemeatinde bile çoğu kişi görememiş.

veri

Yasaklı
@agbi gülen in bu haftaki sohbetini dinledin mi yazı olarak da yayınlandığı için foruma da taşıdım işaretledim

alternatif var:)
tam ensenizde boza pişiriyorlar
tökezlediğiniz an hizmet noktasında sizi geçicekler

gülen in tespitleri uyarıları muhteşem...
başkalarını eleştirmek yerine
gülen in onu takip edenleri eleştirmelerini takip edin..

Enfüsî

Asistan
Birinin dediğini diğerine zihni plansızlıklarla gölgelendirmeseler insan, "doğal mütarekedir", "doğal anlayış zeminidir"; müzakere ihtiyaç olmaz. "Ne biri bir şey demekle" yanlış ne diğeri "paralel ama aslında başka bir şey demekle" yanlış bir iş yapmış olurdu.

Hiç paralel ile çakışık doğruluk aynı şey olur mu? Herkesin kendi demek istediği kendindedir, başkalarıyla nasıl aynı düşünüyor olabilir? Aynı kelimeyi cümleyi söylese bile! İnsan eşya mı? Element mi madde mi? İşlenmiş bir canlılıktır! Böyle zahirperestijite olmaz olsun.

Olimpiyat kelimesiyle veya tek tek kelimelerle ne alakası var! Türkçenin asaletinin bozulmasının! Yoksa birileri türkçenin asaletini "kendi olmak, kimseden kelime almamak" mı sanıyorlardı? Elbette başka şekilde bozutma olursa tek tek kelimeyle de belki ciddi problem olur! LAKİN;

Kimisi, türkçenin benliğini savunuyor; şahsen öneriyle islamını savunuyorum! Ve böylece söylediklerimde bazıları gibi çelişki de yoktu ki! Hayır "yabancı bir başka dilde islam yok" değil! Lakin pek çoğun anlayacağı islam da yok!

Bu ne düşüncesizliktir? Öneri belli anaokuluna, ilkokula indirme, tek tek gıbta ve hayranlıkları terkettir; yerine husumetin; düşüncesizlik ve şuursuzluk ahmaklığının ikamesini de kesinlik ile engelle, herkimseye kendilerine has ilacını (varsa)verebildiğin kadar ver! Üniversitelerdeki ingilizceleştirme sürecini tersine döndür, öğrencilere böylece kişilik kazandır! Atıyorum %60 veya daha faza fazla türkçe olsun! Daha ne diyeyim ne desinler? tavsiye tavsiye? ("Önerileri de neymiş" miş! bir kere kim onlar onlar diye biri mi var?!)

Bazıları gerçekten neyin ne olduğunu bilmiyor "gıbta" hükmüne geçenin "tahdis i nimet etmek", "takdir etmek" demek olmadığını anlamıyor.

agbi

Yasaklı
Birinin dediğini diğerine zihni plansızlıklarla gölgelendirmeseler insan, "doğal mütarekedir", "doğal anlayış zeminidir"; müzakere ihtiyaç olmaz. "Ne biri bir şey demekle" yanlış ne diğeri "paralel ama aslında başka bir şey demekle" yanlış bir iş yapmış olurdu.

Hiç paralel ile çakışık doğruluk aynı şey olur mu? Herkesin kendi demek istediği kendindedir, başkalarıyla nasıl aynı düşünüyor olabilir? Aynı kelimeyi cümleyi söylese bile! İnsan eşya mı? Element mi madde mi? İşlenmiş bir canlılıktır! Böyle zahirperestijite olmaz olsun.

Olimpiyat kelimesiyle veya tek tek kelimelerle ne alakası var! Türkçenin asaletinin bozulmasının! Yoksa birileri türkçenin asaletini "kendi olmak, kimseden kelime almamak" mı sanıyorlardı? Elbette başka şekilde bozutma olursa tek tek kelimeyle de belki ciddi problem olur! LAKİN;

Kimisi, türkçenin benliğini savunuyor; şahsen öneriyle islamını savunuyorum! Ve böylece söylediklerimde bazıları gibi çelişki de yoktu ki! Hayır "yabancı bir başka dilde islam yok" değil! Lakin pek çoğun anlayacağı islam da yok!

Bu ne düşüncesizliktir? Öneri belli anaokuluna indirme, tek tek gıbta ve hayranlıkları terkettir, yerine husumetin ve düşüncesiz ve şuursuzluk ahmaklığının ikamesini de kesinlik ile engelle, hepsine ve herkimseye kendilerine has ilacını (varsa)verebildiğin kadar ver! Üniversitelerdeki ingilizceleştirme sürecini tersine döndür, öğrencilere böylece kişilik kazandır! Atıyorum %60 veya daha faza fazla türkçe olsun! Daha ne diyeyim ne desinler? tavsiye tavsiye? ("Önerileri de neymiş" miş! bir kere kim onlar onlar diye biri mi var?!)

Bazıları gerçekten neyin ne olduğunu bilmiyor "gıbta" hükmüne geçenin "tahdis i nimet etmek", "takdir etmek" demek olmadığını anlamıyor.

@Enfüsî

Kaleme döktüğünüz hitap kuvvetli.

Ben se avam dan cevap vereyim.

BEN TENKİT ETMEM eğer tenkit ettiğimi pasifize etmek için FİKRİM yoksa çalışmıyorsam.

agbi

Yasaklı
@agbi gülen in bu haftaki sohbetini dinledin mi yazı olarak da yayınlandığı için foruma da taşıdım işaretledim

alternatif var:)
tam ensenizde boza pişiriyorlar
tökezlediğiniz an hizmet noktasında sizi geçicekler

gülen in tespitleri uyarıları muhteşem...
başkalarını eleştirmek yerine
gülen in onu takip edenleri eleştirmelerini takip edin..

@veri

Yaklaşık Dört gündür Forum da değildim çünkü İzmir de değildim.

HİZMETİN fazla aktif olmadığı bir ilde idim bir vesile ile.

ALLAH ın izni ile HİZMETLER artık o ilde de oldukça hareketlenecek.

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com

peki Fatih Sultan Mehmet neden bütün o resimleri sildirtmemiş ve kiliseye andıran her şey kalmış ?
odamı dialogcuydu yoksa !!!

Bîdâr

Aktifleşmemiş

Delil hoca ve ictihatları.. Beni korkutan da bu işte. Yıllardır yaptıklarına bir delil gösteremeyenler artık kendi delillerini kendileri çıkarmaya başlıyor.. Buyrun :

Dine ve imana hizmet için kullanılan vesilelerde bir
kısım yeniliklere gidilebilir; çağa, şartlara ve
konjonktüre göre bazı şeylerin formatıyla
oynanabilir.( Fethullah Gülen )-7-Mayıs-2012

burda verdiğiniz örneğin kaynağı ve yazının tamamı nerdedir?

agbi

Yasaklı
burda verdiğiniz örneğin kaynağı ve yazının tamamı nerdedir?

@serdengeçti

BUNLAR CINBIZCI

Yüzlerce cümleden oluşan bir yazıda bir CÜMLE yi cınbızla alıp etrafa yaymakta ustadırlar hadi gel MÜNAZARA EDELİM TÜM YAZIYI dediğimiz zaman da SU KOYMAKTA CINBIZCILIK kadar maheretlidirler.

@serdengeçti

BUNLAR CINBIZCI

Yüzlerce cümleden oluşan bir yazıda bir CÜMLE yi cınbızla alıp etrafa yaymakta ustadırlar hadi gel MÜNAZARA EDELİM TÜM YAZIYI dediğimiz zaman da SU KOYMAKTA CINBIZCILIK kadar maheretlidirler.

agbi bana BULAŞMA !!!

agbi

Yasaklı

agbi bana BULAŞMA !!!

@serdengeçti

İnsanların düşüncelerini açıklaması BULAŞMA mıdır ? Lütfen

Her zaman derim & teklif ederim İDDİANIZIN DOĞRULUĞUNU TEYİD ETMEK için getirdiğiniz Cümle nin tüm yazısını getirin Münazara veya İstişare edelim.

Bu teklifim İslam ı edep çerçevesinde değilmi ?

@serdengeçti

İnsanların düşüncelerini açıklaması BULAŞMA mıdır ? Lütfen

Her zaman derim & teklif ederim İDDİANIZIN DOĞRULUĞUNU TEYİD ETMEK için getirdiğiniz Cümle nin tüm yazısını getirin Münazara veya İstişare edelim.

Bu teklifim İslam ı edep çerçevesinde değilmi ?

Benimle muhatap olmadın ki sen.. Değil mi ?