Türbanlı Ahmet Hakan…

ŞehbaL

Kıdemli Üye
yavhuuu beni deli dumrul gibi konuşturmayın herkes içindeki putuna dönüp bir baksın vay şu yoldan çıktı vay şu kilisede poz verdi vay türban
giydi giymedi dürüst bir şekilde samimice kendinizi vicdan aynasına alın bir bakın yaptıklarınız söz davranış yeme içme taki yatağınıza kadar günlük yaşam filminizi seyredin sonra şeri ölçüde tartın ve sorun kendinize ahmet hakandan veya o yazar kız kardeşimizden dahamı dürüst dahamı müslümansınız
diyelimki evet ondan daha iyi müslümansınız müslümansınız bunları eleştirerekm,i kazandınız bu takvayı
benden bu kadar ben kendimden aşağda kimseyi göremedim ALLAH c.c. beni af etsin dua edin selamlar

Bu ara bu söylemler çok gündemde.. Ama ne yazık ki katılamıyorum size :gl zira kimse kendisini "ben daha iyiyim" diye göstermiyor. Yapılan hareketin yanlış olduğunu dile getiriyor. Birşeylerin yanlış olduğunu dile getirmek de nedense "sen sanki daha mı iyisin" denilerek eleştiriye maruz bırakılıyor. Oysa doğruyu dile getirmek önemlidir. Sen yanlış da yapıyor olsan "doğru budur" demek bir erdemdir.

Kimse beni gerçek hayatta tanımıyor.. Sanaldaki herkes ŞehbaL'i övse ne yazar eğer gerçek hayatta olmam gerektiği gibi değilsem.. Fikirler, doğru "o" olduğu için söylenir. "Ben iyiyim" manasına da gelmez.

Yani bir açık bayan eroin çeken bir tesettürlüyü "ya hu ben kapalı bile değilim. Bırakayım o ne yaparsa yapsın" diye eleştirmemeli mi? Yoksa Doğru olan güzelce tesettüre girmektir diyerek tesettürü savunması mıdır? "Biz en iyiyiz" demiyoruz. Diyemeyiz. Kalplerimizi Allah bilir. Lakin bu "ben zaten iyi değilim, doğruları da söylemeyeyim" mantığına götürmemeli bizi.

Ekrem01

Asistan
Siz önce elfazl-küfür nedir onu araştırın...sonra sıra nüfüs cüzdanına gelir...

O meseleyi bildiğimi sanıyorum.Her mesajda zikretmenize lüzum yok.Nufus cüzdanını onun için sordum.Konunun nereye uzanacağını biliyorsunuz sanırım.

Size nufus cüzdanını verenden eman alıyormusunuz, almıyormusunuz?

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Uslubundan ve heyecanla acele karar vermelerinden dolayı, gençlik...

Mesela ''hadi yaa ?'' olgun bir müslümanana yakışan usluplardan değil.

hadi yaa : )
sizde alim gecinen cahil toplumuna benziyorsunuz .yani ben sizi yorumlarinizdan o kisma benzettim

Ahter

Kıdemli Üye
O meseleyi bildiğimi sanıyorum.Her mesajda zikretmenize lüzum yok.Nufus cüzdanını onun için sordum.Konunun nereye uzanacağını biliyorsunuz sanırım.

Size nufus cüzdanını verenden eman alıyormusunuz, almıyormusunuz?

bence konuyu bilmiyorsunuz , biseydiniz boynuna haç takanının itikadi durumunu, niyetle alakalandırmazdınız....nüfüs cüzdanı sadece bir ülkeye aidiyeti içeren bilgiler bakımından telakki edilir....yoksa ehli tekfirin anladığı gibi o ülkenin gayri islami kanunlarının kabul edildiği şeklinde değil...arz ederim

cemaliii

Kıdemli Üye

Onlara yakın, Allah'a uzak…

allah sadece bu tarafa yakın diğer taraf hepten allahtan uzak diye birşey yok. nice dindarlar tanırım cebinden çıkan 1 liranın hesabını yapar. nice içen ayyaşlar tanırım parası yetişmeyen çoluğun çocuğun parasını tamamlar dükkanda,bakkalda vs.

allahın kime ne kadar yakın olduğunu en iyi allah bilir. gerisi zandan ibarettir.

ahlaklı olmanın dindar olmakla alakası yoktur. nice dindarım diye gerinenler ahlaksıztır (ahlaksızlıktan kasıt -gurur,kibir,riya vs)
nice dindar olmayan insan tanırım benim diyen dindara ahlakta 5 basar.
şehbal ömerustaya bende katılıyorum. sende bir daha oku arkadaşın yazdıklarını.
herkesi hızır kendinizi kötü bilin.

Ahter

Kıdemli Üye
Ayıptır,günahtır...

''Arkadan çekiştirmeyi, yüze karşı eğlenmeyi âdet edinen herkesin vay haline!'' Hümeze-1
,

alakasız bir cevaba , ancak alakasız cevab yazılırda ondan böyle yazmış arkadaşımız...nufüz cüzdanıyla bahsettiğiniz şeyin alaksını anlatında ufkumuz gelişsin beyefendi

ömerusta

Kıdemli Üye

Bu ara bu söylemler çok gündemde.. Ama ne yazık ki katılamıyorum size :gl zira kimse kendisini "ben daha iyiyim" diye göstermiyor. Yapılan hareketin yanlış olduğunu dile getiriyor. Birşeylerin yanlış olduğunu dile getirmek de nedense "sen sanki daha mı iyisin" denilerek eleştiriye maruz bırakılıyor. Oysa doğruyu dile getirmek önemlidir. Sen yanlış da yapıyor olsan "doğru budur" demek bir erdemdir.

Kimse beni gerçek hayatta tanımıyor.. Sanaldaki herkes ŞehbaL'i övse ne yazar eğer gerçek hayatta olmam gerektiği gibi değilsem.. Fikirler, doğru "o" olduğu için söylenir. "Ben iyiyim" manasına da gelmez.

Yani bir açık bayan eroin çeken bir tesettürlüyü "ya hu ben kapalı bile değilim. Bırakayım o ne yaparsa yapsın" diye eleştirmemeli mi? Yoksa Doğru olan güzelce tesettüre girmektir diyerek tesettürü savunması mıdır? "Biz en iyiyiz" demiyoruz. Diyemeyiz. Kalplerimizi Allah bilir. Lakin bu "ben zaten iyi değilim, doğruları da söylemeyeyim" mantığına götürmemeli bizi.

isim verilerek konuşuyoruz sonuçta gıybet ediyoruz kişileri konuşuıyoruz mesele ahlkı turbanı konuşmaksa
onu konuşalım diyorum sizide eleştirmiyorum konum eleştiri yapmak değüildi içe dokunmaktı atınızın gemi yok
ata binmişsiniz demek istedim

Ekrem01

Asistan
,

alakasız bir cevaba , ancak alakasız cevab yazılırda ondan böyle yazmış arkadaşımız...nufüz cüzdanıyla bahsettiğiniz şeyin alaksını anlatında ufkumuz gelişsin beyefendi

Ufkunuzu geliştirmek için sormadığınız gibi alaycı bir uslubunuz var,hoş değil.

Hristiyanın haç'ı; Allah'ın varlığını kabul etmenin yanında hüküm kaynağı olarak insanı gördüğünün nişanıdır.

Nufus cüzdanını taşıdığın devletin hüküm kaynağıda insandır.Sizin mantığa göre hristiyanın haç'ı =bizim nufus cüzdanları.

Ne oldu şimdi hep kafirmi olduk.

Ahter

Kıdemli Üye
Ufkunuzu geliştirmek için sormadığınız gibi alaycı bir uslubunuz var,hoş değil.

Hristiyanın haç'ı; Allah'ın varlığını kabul etmenin yanında hüküm kaynağı olarak insanı gördüğünün nişanıdır.

Nufus cüzdanını taşıdığın devletin hüküm kaynağıda insandır.Sizin mantığa göre hristiyanın haç'ı =bizim nufus cüzdanları.

Ne oldu şimdi hep kafirmi olduk.

Yanlış biliyorsunuz beyefendi, hıristiyanlar nhüküm kaynağı insan dır dedikleri için kafir değildirler....Onlar allahın sıfatlarında n olan hayat, ilim, irade sıfatlarının Allahtan ayrılabilceğine inandıklarından, Allahın zatının teslisine inandıklarından ve Mahlukunda ibadete layık ve müstehak olduğuna inandıllarından kafir olmuşlardır..nüfüs cüzdanıyla bunların hiçbir alaksı yoktur..yani tekfir cemaatı bile şaşar bu fikrinize...:)

Ekrem01

Asistan
Yanlış biliyorsunuz beyefendi, hıristiyanlar nhüküm kaynağı insan dır dedikleri için kafir değildirler....Onlar allahın sıfatlarında n olan hayat, ilim, irade sıfatlarının Allahtan ayrılabilceğine inandıklarından, Allahın zatının teslisine inandıklarından ve Mahlukunda ibadete layık ve müstehak olduğuna inandıllarından kafir olmuşlardır..nüfüs cüzdanıyla bunların hiçbir alaksı yoktur..yani tekfir cemaatı bile şaşar bu fikrinize...:)

Yanlış biliyon...yanılıyon...alakası yok... dedin,olay tamam öylemi.Ne yazdığımın,ne yazdığının farkında değilsin daha.

Hadi senin dedğin şekilde olsun.Kafirler icad edip inandıkları akidelerinenden kaynaklanan hükümleri, kendileri çıkarmadılarmı?

Bi de tavsiyem konuyu dağıtma. nurcu,tekfir cemaati falan filan... fikrini edeplice yaz,geç.Nedecen onu bunu.Böyle daha tutarlı olursun.

türkü

Kıdemli Üye
papa bile sultanahmet'te dua edip ayakkabısını çıkararak yönünü kıbleye çevirip dua ettigi halde müslüman olmuyorsa..degil bir yazar bunun birebir karşılıgı diyanet işleri başkanı kilisede diz çöküp dua felan etse.. düşünülebiliyor mu..kucaklamayı mı esas alıyor bu tavırlar, herhalde öyledir ama her iki örnek (papa ve hilal kaplan) de yaptıgı işle yaranmayı degil, yaralanmayı göze almakla neticelenecektir :gl