Türbanlı Ahmet Hakan…

ŞehbaL

Kıdemli Üye
İmam Hatipli Ahmet Hakan'ı yoldan çıkaran zehrin adı karşı mahalleye yaranmaktı.

Onların hoşuna gidecek şeyleri söylemeye başladıkça popüler yaptılar, köşeler verdiler, sayfalar açtılar…

Bu arada cebi de, gurur yelkeni de dolmaya başladı ve mideye inen her haksız lokma ile daha da yoldan çıktı.

Yaşantısının değiştiği oranda çevresi de değişti.

Sonunda onlardan biri oldu…

Onlara yakın, Allah'a uzak…

Ahmet Hakan, sembol bir örnek aslında.

28 Şubat silindirinin büyük etkisidir bu.

Sincan asfaltları değildir tankların paletleri altında ezilen; bizim takvamızdır… Takvadan uzaklaşarak başladık işe ve sonunda vahim hallere düştük.

Bir kadınla tokalaşmamak için kırk takla atmaya razı dindar erkeklerimizin, karşı cinsle tokalaşması adiyattan hale geldi.

Devamı; türbanlı kadınlarla sürdü.

Önemli bir toplantıda türbanlı bir yazarın, erkeklerle tokalaşmayı bırakın, yanak yanağa öpüştüğünü gördüm.

O türbanlı yazar, şimdi yüzüne botoks yaptırmış ve internet sitelerine malzeme oluyor…

28 Şubat'ın tanklarla üzerinden geçtiği takvamızın yerine bu fena manzaralar yükseliyor ufkumuzda.

Dün internet sitelerinde bir başka türbanlı gazeteci Hilal Kaplan'ın kilisede çekilmiş fotoğrafı dolaşımdaydı.

Fotoğrafın altındaki yorumlarda dalga geçiliyor, dinin kutsal emri örtünme alaya alınıyordu.

Türbanı rahibe kıyafetine benzeten mi ararsın, iç dış mukayesesi yapan mı?

Kaplan, başındaki örtüyle kocaman bir haçı önüne almış, iki elini Hıristiyanlar'ın dua ettiği biçimde çenesinin altında birleştirerek poz veriyor.

İşte takvamızın indiği nokta bu…

İslamiyet'te şekil önemlidir ve başörtüsü takarak Hilal Kaplan da, mananın vücut bulduğu bu şeklin önemini temsil etmektedir.

İnancımızda; "bazı davranışların şakası da ciddidir, ciddisi de ciddidir."

Müslüman, Hıristiyan şekliyle haçın önünde dua pozu veremez.

Hele tesettür kıyafetiyle bunun hiçbir izahı yoktur.

İşin vahimi bu fotoğrafın bizzat kendisi tarafından internete konmuş olabileceği ihtimali.

Başka kim nerden alabilir ki?

Ahmet Hakan'ı yoldan çıkaran zehrin damardan girdiğinin kanıtı bu;

Yaranma…

Kaplan, geçen hafta CNN Türk'te İslam'a ve Müslümanlar'a bakışı belli olan Enver Aysever'in karşısına çıkmış, başka bir yaranma tiyatrosu sergilemişti. "Zorunlu din dersine karşıyım" şeklindeki sözleri "Türbanlı yazardan ezber bozan çıkış" başlıklarıyla bütün Doğan Grubu internet sitelerinde manşetlere taşındı.

Evet karşı mahalleye yaranmıştı.

Onların yayın organlarında büyütülmüş, itibarlı yerlere konulmuştu sözleri…

Tıpkı Ahmet Hakan'ın dönüşüm sürecinin ilk günleri gibi…

Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, İnkılap Tarihi gibi uzun bir listede yer alan dersler seçmeli olmayan kategoride okutuluyor.

Hiç kimsenin çıkıp da "bu Matematik niye zorunlu" dediğini duymadım. Varsa yoksa Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi…

Matematik olmazsa olmaz bir ihtiyaç da; din değil mi Hilal Kaplan?

"Ateist arkadaşlarımın zorunlu din dersinde Ayetel Kürsi ezberlemek zorunda kalmasından inciniyorum" diyorsun.

Senin ona incinmek değil, bir Müslüman olarak, arkadaşlarının (ortaokul lise çağında çocuklar) ateist olması karşısında yüreğinin param parça olması lazım.

Değer algılarımız ne kadar değişmiş?

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin, Matematik, Türkçe, İnkılap Tarihi gibi standart dersler arasında yer alıyor oluşuna "Elhamdülillah" diyeceğimize, karşı mahalleye yaranmak için "lanet olsun" diyoruz.

Hilal Kaplan'ın, facebook ve twitter'daki takipçiler listesine bir bakın; En az dindar kimlikli insanların takip ettiğini göreceksiniz.

Kimlerle berabersen, onlarla haşrolunursun.

Karayılan'ın BDP'lilerle kucaklaşan PKK'lılarla ilgili kararını överken; Başbakan'ın BDP'liler hakkında hukukun gereğini yapmak istemesini yerden yere vurmuşsun dün.

Değerler sistemin alabora olmuş.

Bugün mü böyle düşünüyordun dün de mi böyleydin bilmiyorum.

Lakin sen Türbanlı Ahmet Hakan olma evriminde yolu yarılamışsın.

Yener Dönmez / Yeni Akit

ŞehbaL

Kıdemli Üye
resim276310_1.jpg

Ekrem01

Asistan
Farketmez,boynuna assada niyetine bakılır.

Mahpeyker

Kıdemli Üye

hadi yaa ? deliliniz ne bu söylediginize ? sakin Peygamberimizin : innemel egmelü binniyaat
hadisini delil olarak getirmeyin ! cünkü niyet 3 yerde yapilir :

-Ibadetlerin bir kısmını diğerinden ayırmak için niyet edilir
-ibadetleri adetten ayırmak için niyet edilir
-adetleri ibadete çevirmek için niyet edilir

Hilal Kaplan´in yaptigi sey ise bunlardan hic biri degildir.dolayisi ile bu hadisi serif ,kilisede marifetmis gibi hacin önünde,ellerini hiristiyanlar gibi baglamis vaziyette poz veren sahis icin gecerli degildir /olamaz !
su incelikte var ki hadisde ki amelden kasit "salih ameldir " .yoksa mutlak olarak fiil manasinda amel degildir .

islamiyetin ne kadar ince oldugu,kuran ve hadisi seriflerin ne kadar derin manalar ihtiva ettigini bu hadiseden anlamak mümkün aslinda.ama maalesef dinimiz islam,kuraimiz ve Peygamberimizin -kisacasi bütün degerlerimiz ayaklar altina alina alina biz müslümanlar ne kadarda kolay bir sekilde hiristiyan ve yahudileri taklid eder hale geldik.
hayati boyunca islamdan en ufak taviz vermeyen Rasulümüz acaba bizlere hakkini helal eder mi ?

yaziklar olsun devlet erkanindan kiliselere gidip mum yakarak,hiristiynlara benzemeye calismanin küfre sebeb oldugunu halkina unutturan insanlara !
yaziklar olsun güzelim tesettürü kendi nefsine uyduran kadinlara !
yaziklar olsun örnek model teskil eden insanlarin din anlayisina !

ve yaziklar olsun alim ve hoca vasfina sahib olan insanlarin verdikleri ehli sünnet disi
fetvalara !

Ekrem01

Asistan
hadi yaa ? deliliniz ne bu söylediginize ? sakin Peygamberimizin : innemel egmelü binniyaat
hadisini delil olarak getirmeyin ! cünkü niyet 3 yerde yapilir :

-Ibadetlerin bir kısmını diğerinden ayırmak için niyet edilir
-ibadetleri adetten ayırmak için niyet edilir
-adetleri ibadete çevirmek için niyet edilir

Hilal Kaplan´in yaptigi sey ise bunlardan hic biri degildir.dolayisi ile bu hadisi serif ,kilisede marifetmis gibi hacin önünde,ellerini hiristiyanlar gibi baglamis vaziyette poz veren sahis icin gecerli degildir /olamaz !
su incelikte var ki hadisde ki amelden kasit "salih ameldir " .yoksa mutlak olarak fiil manasinda amel degildir .

islamiyetin ne kadar ince oldugu,kuran ve hadisi seriflerin ne kadar derin manalar ihtiva ettigini bu hadiseden anlamak mümkün aslinda.ama maalesef dinimiz islam,kuraimiz ve Peygamberimizin -kisacasi bütün degerlerimiz ayaklar altina alina alina biz müslümanlar ne kadarda kolay bir sekilde hiristiyan ve yahudileri taklid eder hale geldik.
hayati boyunca islamdan en ufak taviz vermeyen Rasulümüz acaba bizlere hakkini helal eder mi ?

yaziklar olsun devlet erkanindan kiliselere gidip mum yakarak,hiristiynlara benzemeye calismanin küfre sebeb oldugunu halkina unutturan insanlara !
yaziklar olsun güzelim tesettürü kendi nefsine uyduran kadinlara !
yaziklar olsun örnek model teskil eden insanlarin din anlayisina !

ve yaziklar olsun alim ve hoca vasfina sahib olan insanlarin verdikleri ehli sünnet disi
fetvalara !

Rol icabına ne dersin?

Mahpeyker

Kıdemli Üye
bu anlayis zaten fethullahcilar disinda baska hic bir sünni kurulusta yok
hatta kuran ve sünnetten delilide yok !
yani körle yatarken sasi olmamaniz imkansiz derim !

Ekrem01

Asistan
bu anlayis zaten fethullahcilar disinda baska hic bir sünni kurulusta yok
hatta kuran ve sünnetten delilide yok !
yani körle yatarken sasi olmamaniz imkansiz derim !

Çağrı filmini bilirsin.
Müşrik rolünde puta tapan müslüman figüranlar var.
Film, Ezher ülemasından icazetli.

Mahpeyker

Kıdemli Üye
sizin bu tesbihiniz oldu mu simdi !?
adi üstünde biri filim -digeri ise gercek hayat
Peygamberimizin hayatini icinize sindire sindire okumanizi tavsiye ederim size
bakalim Rasulümüz sizin dediginiz gibi "rol icabi" senaryolar oynamis mi

kime yaranmaya calisiyorsunuz bu tutumunuz ile anlamak namümkün

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Başında İslam'ın emri olan başörtü ile haçın önünde "rol" icabı dahi olsa fotoğraf çektirmeyi hele hele yüzünde tebessüm ve elleri hıristiyanlar gibi bağlayarak fotoğraf çektirmeyi hoş karşılamıyorum. Kimsenin imanını sorgulama hakkımız yok. Ama bu fotoğrafı gayet rahat çektiriyor ve üstüne üstlük bu fotoğrafı diğer insanlarla paylaşıyorsa yorumlara da açık olması gerekir.

İmanın kimde olduğunu Allah bilir, amenna. Fakat bu her şeyi yapabilme özgürlüğünü insana vermemeli. Nasıl ki elinde sigara başında başörtü kolunda erkekle dolaşan tesettürlü(!) insanları eleştiriyorsak, "Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz; bundan başkasını, (günahları) dilediği kimse için bağışlar. Allah'a ortak koşan kimse büyük bir günah (ile) iftira etmiş olur." Nisa 48 ayetinde buyurulan asla affedilmeyecek, büyük günahlardan olan şirk sembolü "haç"ın önünde fotoğraf çektireni de eleştiririz.

insanlar annemize-babamıza-ailemize küfrettiği zaman hoşgörü(!) iklimini yok ediyor da Allah(c.c)'a, Efendimiz(sav)'e Küfrettiği zaman hoşgörü iklimini etrafa yayıyorsak kendimizi sorguya çekme zamanı gelmiş demektir.

vesselam.

Geçen hafta Elfaz-ı küfür konusunda araştırma yapıp ev sohbetinde kardeşlere arzettim ve orada da belirttim ki Bir kimse beline zünnar taksa niyetine bakılmaz kafirdir! Kafirin dinine tazim yani resimdeki ehl-i kıble hanımın durumu da son nefeste imansız gitmesine mal olabilir.ezzinin biri son nefesini verecek bana kuranı getirin demiş millette şaşırmış heralde güzel bişiler düşündü gibisinden getirmişler kuranı ben bu kitaba küfrettim diyip ölmüş! millet sonradan araştırmış ki adam megerse minareden karı-kız kollarmış..isaf ile naile'nin kıssasını da hatırlarsınız şuan safa ile mervedeki iki taş,zamanında haremi şerifte zina etmişler ve taş olmuşlardır velhasıl kelam günahın işlendiği mekanlar ve zamanlar önemlidir kardeşler dikkat dikkat..

Ahter

Kıdemli Üye

Ekrem bey, galiba dini genel kültür boyutunda dahi öğrenmemişki böyle bir cümle kullanabilmiş..Ekrem Bey sen hiç elfazl-küfür diye bir şey duydunmu?ilmihallerden bir araştır...bu din senin düşünce cimnastiği yapacağın bir felsefe değilki_?!

Geçen hafta Elfaz-ı küfür konusunda araştırma yapıp ev sohbetinde kardeşlere arzettim ve orada da belirttim ki Bir kimse beline zünnar taksa niyetine bakılmaz kafirdir! Kafirin dinine tazim yani resimdeki ehl-i kıble hanımın durumu da son nefeste imansız gitmesine mal olabilir.ezzinin biri son nefesini verecek bana kuranı getirin demiş millette şaşırmış heralde güzel bişiler düşündü gibisinden getirmişler kuranı ben bu kitaba küfrettim diyip ölmüş! millet sonradan araştırmış ki adam megerse minareden karı-kız kollarmış..isaf ile naile'nin kıssasını da hatırlarsınız şuan safa ile mervedeki iki taş,zamanında haremi şerifte zina etmişler ve taş olmuşlardır velhasıl kelam günahın işlendiği mekanlar ve zamanlar önemlidir kardeşler dikkat dikkat..

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Geçen hafta Elfaz-ı küfür konusunda araştırma yapıp ev sohbetinde kardeşlere arzettim ve orada da belirttim ki Bir kimse beline zünnar taksa niyetine bakılmaz kafirdir!

Zİra eskiden her dinin bireyi kendisine bakıldığında dininin anlaşılacağı şekilde giyiniyordu. Yahudilerden başkası asla zünnar takmazdı. Bu sebeple birisi zünnar taktığında onun mürted olduğu kabul edilirdi. Lakin günümüzde hiçbir dinin bireyi -gene hakkını yemeyelim yahudiler bu konuda daha sağlam takılıyorlar, en gevşek de ne yazık ki biz müslümanalr- dininin sembolü olan giysiyi giymediği için başka bir giysi giyeni mürted ilan edemeyiz.

Bir ara haçlı kolye takmak moda(!)ydı. mesela.. Müslümanlar da takıyordu.. (ne yazık ki).. Bu sebepten günümüzde böyle birşeyin olmadığını söyleyen alimler var.

Ekrem01

Asistan
sizin bu tesbihiniz oldu mu simdi !?
adi üstünde biri filim -digeri ise gercek hayat
Peygamberimizin hayatini icinize sindire sindire okumanizi tavsiye ederim size
bakalim Rasulümüz sizin dediginiz gibi "rol icabi" senaryolar oynamis mi

kime yaranmaya calisiyorsunuz bu tutumunuz ile anlamak namümkün

Tavsiyeler,yakıştırmalar,şahsiyet yapmalar...Ya yaşın yada ruhun çok genç.

Zİra eskiden her dinin bireyi kendisine bakıldığında dininin anlaşılacağı şekilde giyiniyordu. Yahudilerden başkası asla zünnar takmazdı. Bu sebeple birisi zünnar taktığında onun mürted olduğu kabul edilirdi. Lakin günümüzde hiçbir dinin bireyi -gene hakkını yemeyelim yahudiler bu konuda daha sağlam takılıyorlar, en gevşek de ne yazık ki biz müslümanalr- dininin sembolü olan giysiyi giymediği için başka bir giysi giyeni mürted ilan edemeyiz.

Bir ara haçlı kolye takmak moda(!)ydı. mesela.. Müslümanlar da takıyordu.. (ne yazık ki).. Bu sebepten günümüzde böyle birşeyin olmadığını söyleyen alimler var.
Ablacım biz kitabın ortasında bulduk fetvayı ama yine de size hak verebilirim artık cehalet hat safhaya ulaşmış durumdadır,ama araştırmaları lazım o haçlı kolyeyi takıp geziyorsa o kimse(!) ortalıkta, son nefeste bi tokat yer yani kaçarı yok,tokatı yedikten sonra da ehli kıble olarak mı ölür neuzubillah mürted mi Allahu alem.

ömerusta

Kıdemli Üye
yavhuuu beni deli dumrul gibi konuşturmayın herkes içindeki putuna dönüp bir baksın vay şu yoldan çıktı vay şu kilisede poz verdi vay türban
giydi giymedi dürüst bir şekilde samimice kendinizi vicdan aynasına alın bir bakın yaptıklarınız söz davranış yeme içme taki yatağınıza kadar günlük yaşam filminizi seyredin sonra şeri ölçüde tartın ve sorun kendinize ahmet hakandan veya o yazar kız kardeşimizden dahamı dürüst dahamı müslümansınız
diyelimki evet ondan daha iyi müslümansınız müslümansınız bunları eleştirerekm,i kazandınız bu takvayı
benden bu kadar ben kendimden aşağda kimseyi göremedim ALLAH c.c. beni af etsin dua edin selamlar

Ekrem01

Asistan
Ekrem bey, galiba dini genel kültür boyutunda dahi öğrenmemişki böyle bir cümle kullanabilmiş..Ekrem Bey sen hiç elfazl-küfür diye bir şey duydunmu?ilmihallerden bir araştır...bu din senin düşünce cimnastiği yapacağın bir felsefe değilki_?!

Türkiye cumhuriyetinin verdiği nufus cüzdanını taşıyormusun?

Mahpeyker

Kıdemli Üye
Tavsiyeler,yakıştırmalar,şahsiyet yapmalar...Ya yaşın yada ruhun çok genç.

bunu iltifat olarak kabul ediyorum ve tesekkür ediyorum size
lakin islamin genc ruh veya yas ile ne alakasinin oldugunu anliyamadim
islamin prensiblerini ve cizgilerini koyan yüce Rabbimizdir
bunu O´ndan gayri kimse degistiremez !
ee islam son din olduguna göre ,Rabbimiz bu cizgileri kiyamet sabahina kadar degistirmeyecek
demektir