Tarikat Münkirleri İle Bir Arada Bulunanların Dikkatine

talib

Kıdemli Üye
Ya nasıl ispat edim bunun isbatı mı var. Kendime güveniyorum ve sana söylüyorum. Gir sor. konuyu saptırmak sevdasından vazgeç yazacaksan konuya dair yaz yoksa uzak dur.

agbi

Yasaklı
:) Bilmediğim bir site sanki :) cevaplar.org herkesten alıntı yaparak herkese hitap etmeye çalışır ama asıl olarak nurculara daha çok yer verir ve site sahibi Gülen e çok yer vererek ve o büyüklerin arasında zikrederek, biz de sizlerdeniz demeye getirir. onun da stratejisi o yani. adam daha yeni nursi hz.leri hakkında kitap yazdı. agbi hiçbir şey bilmiyorsun, kendince bir şey yakaladım zannı ile hemen iftirayı basıyorsun :)

ama Sami Efendi, Musa Efendiyi ve diğer büyükleri yalancı yerine koyabilecek o badıllının iftirasını da sitede yayınlamaktan geri kalmaz. stratejisi gereği herkese şirin görünmeye çalıştığı için bizim itirazımızdan sonra o yazıyı kaldırdı.

Gülen e çok yer vererek ve o büyüklerin arasında zikrederek, biz de sizlerdeniz demeye getirir

agbi ne biçim adamsın. forumda bu konuyu gizlemişler diyorum. son konularda çıkmıyor :) ya hu konu dağılsın da nasıl olursa olsun. fethullahçı site cevaplar.org un ve badıllının yaptığı bu iş herkes tarafından bilinmesin diye olsa gerek, konu münazara bölümünde ve son konularda görünmüyor. yani illa münazara başlığına girmek lazım. bunu kim yapar derken, zaten nurcu zatı görüverdim. artık o veya bir başkası yapmış.

fethullahçı site cevaplar.org un

Beş on dakikada ara zamanla KENDİ İDDİALARINI KENDİ KENDİNE ÇÜRÜTTEN AKIL DÜŞÜNCE GÖRMEDİM.

1 nci mesajın daki iddian Gülen e çok yer vererek ve o büyüklerin arasında zikrederek, biz de sizlerdeniz demeye getirir

2nci mesajındaki DÖRT DAKİKA SONRAKİ İDDİAN fethullahçı site cevaplar.org

agbi

Yasaklı
Ya nasıl ispat edim bunun isbatı mı var. Kendime güveniyorum ve sana söylüyorum. Gir sor. konuyu saptırmak sevdasından vazgeç yazacaksan konuya dair yaz yoksa uzak dur.

Gülen e çok yer vererek ve o büyüklerin arasında zikrederek, biz de sizlerdeniz demeye getirir

fethullahçı site cevaplar.org un

Beş on dakikada ara zamanla KENDİ İDDİALARINI KENDİ KENDİNE ÇÜRÜTTEN AKIL DÜŞÜNCE GÖRMEDİM.

1 nci mesajın daki iddian Gülen e çok yer vererek ve o büyüklerin arasında zikrederek, biz de sizlerdeniz demeye getirir

2nci mesajındaki DÖRT DAKİKA SONRAKİ İDDİAN fethullahçı site cevaplar.org

İhvan forum üyeleri

DÖRT DAKİKA ARA İLE BİRBİRİNİ ÇÜRÜTEN TALİB in DÜŞÜNCE İDDİALARI

İŞTE böyle ALLAH cc adamın elini ayağını klavyeye dolaştırır.

talib

Kıdemli Üye
agbi ikisi de aynı şey :) Site sahibi Gülen'ci, bunu diyorum neyini anlamak istemiyorsun :) Neyse seninle uağraşmicam gece gece, aynı şeyi 300 defa yazdım. Yine cümelelere kelimelerin yeri farklı diye bak burda böyle demiştin gibi komik duruma dşüyorsun. Ne ifade etmiş isem onu etmişimdir, sordukça fazlasını da söylemişimdir. Alt mesajda konuyu özet geçelim..

manifesto

Yasaklı
Talip,bu konuya son mesajımı yazayım.
Bediüzzaman hayatta iken ne kendisi ile nede eserleri ile Mehdilik düşüncesini veya davasını gütmüş değildir.Daha hayatta iken ona hüsnü zan ile yaklaşan bir kısım talebeleri bugün olduğu gibi onu ahir zamanda beklenen ehli beytin büyük mürşidi yani mehdi olarak görmüş olmaları bunu üstadın beklediği dilediği yada ima ettiği yada dillendirdiği anlamını o gün de taşımadı bugün de taşımıyor.
Mehmet Kırkıncı'da senin dediğin gibi yada iftira ettiğin gibi " Bediüzzaman kendisini Mehdi sananlardandı" dememiş ona mehdidir nazarı ile bakanların hüsnü zan taşıdıklarından böyle yaptıklarını söylemiştir.Müfteri kim ortaya çıkmış oldu.
Mehmet Kırkıncı bu konu ile ilgili yazarken de eklemiş belki Risale-i Nur iman kurtarma derecesinde mehdinin vazifelerine benzetildiği için Risale-i Nur’un şahs-ı manevisi haklı olarak bir nevi Mehdi telakki ediyorlar diyerek de eklemiş.Yani kendisine bu yakıştırmayı kabul etmediği gibi Risale-i Nurlara nurun manevi şahsiyetine de bu ifadeyi yani mehdilik ifadesini de kabul etmiyor doğru bulmuyor müceddirtir onun pişdarıdır denilebilir diyerek sözü noktalıyor.

agbi

Yasaklı
agbi ikisi de aynı şey :) Site sahibi Gülen'ci, bunu diyorum neyini anlamak istemiyorsun :) Neyse seninle uağraşmicam gece gece, aynı şeyi 300 defa yazdım. Yine cümelelere kelimelerin yeri farklı diye bak burda böyle demiştin gibi komik duruma dşüyorsun. Ne ifade etmiş isem onu etmişimdir, sordukça fazlasını da söylemişimdir. Alt mesajda konuyu özet geçelim..

Elinde belge VARMI SİTE SAHİBİNİN F.GÜLEN cemeatinden olduğu YOK bak esad hocam dan daha çok bahsetmiş.ALLAH razı olsun Esad hocam da bir kıymet.

İŞTE SİZİN gibiler SİYONİZMİN ekmeğine YAĞ SÜRÜYORSUNUZ çünkü TARAFGİRLİKLERİNİZ beyninizi METASTAS gibi sarmış.

Bak hep sana nasihat ediyorum

HER GÖRDÜĞÜN SAKKALLI yı DEDEN SANMA.

Bana BADILLIDAN belge getir o demiş bu demiş i getirme EGER BADILLI DEDİ İSE CEHENNEM ŞERBETİ İÇMİŞTİR EĞER DEMEDİ ise DEDİ DİYENLER ve siz sizin gibiler O CEHENNEM ŞERBETİN den içerler.

talib

Kıdemli Üye
Sami Efendi hz.leri buyuruyor:

"Bendeniz Kelami dergahında hizmet ederken Bediüzzaman hazretleri başında poşusu, belinde silahıyla, efevari bir kıyafetle ziyarete gelirdi. Bediüzzaman hazretleri o zaman gençti. Esad efendimize sorular sorardı. Cevabını alınca "Allahü ekber" der, hemen ayağa kalkardı. Esad efendi’den Kadiri dersi aldı."

Musa Efendi
hz.leri de aynı konuda kendisi ile yapılan bir röportajda şunları söylemiştir:

"Bediüzzaman hazretlerini bir ara imtihana kalkışmışlar, imtihan etmişler. Sabaha kadar cevap vermiş, yetiştirmiş. Sonra o bununla biraz mağrur olur gibi olmuş. Piri Ekmel efendimizin (Es’ad Erbili hazretleri) yanına dergaha gitmiş. 8-10 sual soracakmış. O’nun soracağı soruların hepsinin cevabını Esad efendimiz sormadan veriyorlar. “Ben şimdi mutmain oldum, hepsinin cevabını aldım” diyor. Sonra “Ben Kadiri’den ders isterim” diyor. Dersi alıyor ama fazla kalmıyor bir iki ay falan kalıyor. İçi heyecanlı. Ondan sonra çıkıyor. Uzun müddet de görüşmemişler."

Yine aynı dergaha devam eden Halil Fevzi Efendi tarafı konuya şu şekilde yer vermiştir:

"Bediüzzaman -kuddise sırruh- Hazretleri İstanbul’a geldiği yıllarda Erenköy’de zamanın Mürşid-i kâmil’i Şeyh Muhammed Es’ad Erbilî -kuddise sırruh- Hazretleri ile görüşmüş ve intisab etmiştir. “Yeni Said” olarak kendisini tanıtması bu yıllarda olmuştur. "

Kastamonu’lu Ahmed Hasib Efendi
hz.leri anlatıyor:

"Bediüzzaman da gelirdi (dergaha). Pir Efendimiz sedire otururdu. Bediüzzaman hürmetinden dolayı kapı dibine diz çökerdi. Sohbet bazen çok ilerlerdi. İlerlediği zaman Bediüzzaman Hazretleri “Efendi Hazretlerini yormayalım!” der, Pir Efendimiz de istirahata çekilirlerdi. Sohbeti Bediüzzaman devam ettirirdi. Kendisi Pir Efendimizden Kadirilik sulükü üzere terbiye almıştı zaten."

Bunlar meşhur 4 isim. Daha başka olayın şahitleri de vardır. Peki, bu kadar şahide rağmen, araştırmaları ve düşünceleri (!) ile nurculara yön veren Abdulkadir Badıllı'nın derdi nedir ki hepsini yalancılıkla itham edecek kadar şaşırıyor ve olayı yalanlıyor. İbretlik yazısı:

"Üstad Bediüzzaman herhangi bir tarikat silsilesine bağlı ve mensup değildir. 28. Mektup risalesi, Mesnevi-i Nuriye mukaddimesi ve diğer risale ve lahikalar bu gerçeğin ispatlarıdır. Emirdağ Lahikasında: "Risale-i Nur 12 tarikatın esasına cami olduğu"nu söyler. Hazret, tarikatlara mensup olmamakla beraber, bütün pirlerine, aktabına muhabbetdardır. İstanbul'da "Kirami" tekyesine ara-sıra gidip Erbili Hazretlerini ziyaret etmesi, bu mubabbet ve uhuvvet hissinin tezahürüdür. Başka tekyelere de gidip ziyarette bulunmuştur. Erbili Hazretlerinden tarikat dersi aldığına dair hiç bir sahih rivayet yoktur. Erbili Hazretleri Üstadın hemşehrisidir. Yani ekraddandır."

Hiç bir sahih rivayet yoktur derken görüyorsunuz nice büyükleri bir anda yalancı addedebildi Badıllı. Bu röportajını da Gülen cemaatinden olduğunu kesinkez düşündüğüm cevaplar.org sitesi sahibi yayınladı. Sonra itirazlar gelince siteden kaldırdılar.

Seyda-i Abdurrahman-i Tâgi
Hazretleri buyuruyor:

Bir Şeyh müridinin namusunu gözetmez ise o Şeyh namussuzdur. Bir müridin; Şeyhi, tarikati ve yolu namusudur. Mürid de Şeyhini, Tarikatını ve yolunu muhafaza, müdafaa etmezse o mürid de namussuzdur.

Mürit en büyük zararı Allah dostlarını inkâr eden, hafife alan ve onlara karşı edep dışı davranan kimselerden görür.

Sadatlar, sofileri en çok münkirlere karşı uyarmışlar..

İlk defa tarikata girmeye azmeden kişiye vacip olan; hakkini inkar etmemek kaydıyla dostlukları eski de olsa mutlak surette münkir ile alakayı kesmektir. Yoksa tarikattan bir fayda görmez, dedikten sonra Gavs HZ. kendisinden söyle misal getirdi.

- Ben tarikata ilk girdiğim zaman hiç fayda görmedim. Çünkü benim tarikatı inkar eden âlimlerden birisiyle eski hukukumdan dolayı dostluğum vardı. sonra Allah Tealanın keremiyle o dostluktan kurtuldum. Tarikatta maksadıma nail oldum. (minah 137).

agbi

Yasaklı

UNUTMADIM

BADILLI nın Erbili Hz lerin dediği gibi " MELEK GÖRMEK İSTİYORSANIZ SAMİ EFENDİYE BAKIN " olarak mertebesini gösterdiği M.Sami Ramazanoğulları ks hakkında DENSİZ VEBAL OLAN SÖZÜNÜN BELGESİNİ GETİRİN.

YOK GETİREMİYORSAN Ahretin için size bir tavsiyem var Forum da konu açın " KULAKTAN DOLMA BİLGİLER ile sizleri yanıltım HAKKINIZI helal edin " de.

Yok gerçekten BADILLI bu saygısız densizliği yapmışsa bizlerde ulaşalım BADILLI ya BU DENSİZLİĞİN AÇIKLAMASINI isteyelim.

UNUTTURMAM

agbi

Yasaklı
:dik: alim kılıklı soytarılar

HER AN KARŞINIZA ÇIKABİLİR

Hüseyin Avni Hocadan duvara yazısı olabilecek bir düşünce ürünü.