Tarikat Münkirleri İle Bir Arada Bulunanların Dikkatine

girdap

Ordinaryus
Konuyu takip ederken ağbi için bir yöntem aklıma geldi. :)
Ağbi bak, talib abinin bahsettiği site şu anda çalışmıyor. Ama google'da önbellek diye bir şey var. 5 Aralık'ta siteden alınan bellekte bu ifadeler var. Senin için resmini çekip koyuyorum :

bad_ll.png

agbi

Yasaklı
Konuyu takip ederken ağbi için bir yöntem aklıma geldi. :)
Ağbi bak, talib abinin bahsettiği site şu anda çalışmıyor. Ama google'da önbellek diye bir şey var. 5 Aralık'ta siteden alınan bellekte bu ifadeler var. Senin için resmini çekip koyuyorum :

bad_ll.png

BU REFERANS DEĞİLDİR

İhvan Forum gibi bir Forum

Sen Ben gibi bir üye yazmış.

Ayrıca TALİB in iddia ettiği gibi onun deyimi ile Fettullahçı bir forum değil.

Yani HÜCCET mi diyordu HÜCDETİ yine YALAN a kullanmışlar.

Talib e hep nasihat ediyorum HER GÖRDÜĞÜN SAKALLI yı DEDEN SANMA diye

talib

Kıdemli Üye
Müfteriye cevap verelim. Bakalım Kırkıncı ne demiş:

"Üstad Hazretleri bu mektubunda Nur’daki ihlâsın zedelenmemesi, ehl-i siyasetin evhama düşmemesi ve bir kısım hocaların itirazına yol açılmaması için Nur Talebelerinin kendine mehdi demek yerine, müceddid yahut mehdinin pişdarı demelerini tavsiye etmiştir. Mektub dikkatle okunursa bu tavsiyenin bir tedbir için olduğu anlaşılır. Yoksa bu ifadeleri mehdinin daha sonra geleceği şeklinde anlamak doğru olmaz."

Bunu ifade ettik ama müfteri karakterinin gereğini konu içerisinde dahi yerine getirmiş.

talib

Kıdemli Üye
BU REFERANS DEĞİLDİR

İhvan Forum gibi bir Forum

Sen Ben gibi bir üye yazmış.

Ayrıca TALİB in iddia ettiği gibi onun deyimi ile Fettullahçı bir forum değil.

Yani HÜCCET mi diyordu HÜCDETİ yine YALAN a kullanmışlar.

Talib e hep nasihat ediyorum HER GÖRDÜĞÜN SAKALLI yı DEDEN SANMA diye

agbi forum Fethullahçı demedim, şaka mısın nesin, neden laftan anlamıyorsun. www.cevaplar.org Fethullahçıdır ve o sitede yayınlandı asıl yazı. Sonra bizim itirazımızdan sonra yazıyı siteden kaldırdılar. Forumdaki yazılarda o Fethullahçi siteden alıntıdır hep. Yazı kaldırılmadan önce kopyalamışlar onlar da bizim gibi.

agbi

Yasaklı
Müfteri Abdülkadir Badıllı ve Fethullah Gülen ci siteden bir alıntı:Biz biliyoruz ki, Bediüzzaman hz.leri Es'ad Erbili hz.lerinden Kadiri dersi almış ve sülukunu hazretin yanında ikmal etmişlerdir. Fakat Abdülkadir Badıllı gibi bazı nurcular bunu dahi yalanlayabilmektedir. Bir suale Badıllı'nın cevabı şu şekildedir:

"Üstad Bediüzzaman herhangi bir tarikat silsilesine bağlı ve mensup değildir. 28. Mektup risalesi, Mesnevi-i Nuriye mukaddimesi ve diğer risale ve lahikalar bu gerçeğin ispatlarıdır. Emirdağ Lahikasında: "Risale-i Nur 12 tarikatın esasına cami olduğu"nu söyler. Hazret, tarikatlara mensup olmamakla beraber, bütün pirlerine, aktabına muhabbetdardır. İstanbul'da "Kirami" tekyesine ara-sıra gidip Erbili Hazretlerini ziyaret etmesi, bu mubabbet ve uhuvvet hissinin tezahürüdür. Başka tekyelere de gidip ziyarette bulunmuştur. Erbili Hazretlerinden tarikat dersi aldığına dair hiç bir sahih rivayet yoktur. Erbili Hazretleri Üstadın hemşehrisidir. Yani ekraddandır."

Erbili hz.lerinden Kadiri tarikatı dersi aldığına çok şahit vardır. Musa Efendi kitabında yazmıştır, Sami Efendi pek çok yerde dile getirmiştir. Ama Badıllı tüm çirkinliği ile bu rivayetlerin kesinlikle biliyor olmasına rağmen, hiç bir sahih riyavet yoktur diyerekten bu zatları yalanci addetmektedir. Fethullah Gülen 'e gönülden bağlı, cevaplar.org da bunu servis yapıyor millete. Sonradan kaldırdılar siteden ama...

agbi forum Fethullahçı demedim, şaka mısın nesin, neden laftan anlamıyorsun. www.cevaplar.org Fethullahçıdır ve o sitede yayınlandı asıl yazı. Sonra bizim itirazımızdan sonra yazıyı siteden kaldırdılar. Forumdaki yazılarda o Fethullahçi siteden alıntıdır hep. Yazı kaldırılmadan önce kopyalamışlar onlar da bizim gibi.

ÜSTTEKİ MESAJINI OKU

Yaa bıktım artık YALAN larınızı ortaya çıkarmaktan.

manifesto

Yasaklı
manifesto yine anlamadan gittin pisliğini cami duvarına yaptın. oradaki alıntı tam oku, anlayacaksın, telefondayım zor yazıyorum. anlamadan gelmişsin bi de yorumlar üretmişsin üstüne :) git oku, tel.dan sonra ben senin bile anlayacağın şekilde -ki orada yazıyor da zaten- anlatacağım. Karakterin müsait değil ama Hakkı anlamaya..

Ben pisliğimi yapmışsam orası emin ol cami duvarı değildir,ne olduğu malumdur.
Anlamadan bir şey yazmam ben senin gibi ,ama sen hala anlamadan üfürmeye devam ediyorsun.
Kıvırmaların artık kıvranmalara dönüşmüş.
Telefondan yazma beynin dikey pozisyonda olması çalışmasını rahatlatır.
Mehmet Kırkıncı'nın sözlerini referans alıp "Bediüzaman da kendisini Mehdi sananlardandı" gibi saçma salak bir netice çıkartmak marifet işi.
Bu mehmet kırkıncıya ait olduğunu söylediğin alıntılar da nereden üfürülüyorsa artık sana.
Ekleyelim Bediüzzaman tarikatçı değildir herhangi bir tarikati de şeyhi de olmadı.
Kendisine Manevi Şeyh olarak Abdülkadir Geylani Hazretlerini almış Mürşit olarak doğrudan KUR'ANI almıştır.

talib

Kıdemli Üye
agbi sen nasıl anlamaz bir adamsın ya hu :)

yazının asıl kaynağı Fethullahçı site cevaplar.org dur. yazı oradan alıntıdır. oradan tüm forumlara kopyalanmıştır. nerede ne yalan yakaladın. ya hu ne zorlama saçmalıklarla konuyu saptırmak derdindesin.

talib

Kıdemli Üye
Ben pisliğimi yapmışsam orası emin ol cami duvarı değildir,ne olduğu malumdur.
Anlamadan bir şey yazmam ben senin gibi ,ama sen hala anlamadan üfürmeye devam ediyorsun.
Kıvırmaların artık kıvranmalara dönüşmüş.
Telefondan yazma beynin dikey pozisyonda olması çalışmasını rahatlatır.
Mehmet Kırkıncı'nın sözlerini referans alıp "Bediüzaman da kendisini Mehdi sananlardandı" gibi saçma salak bir netice çıkartmak marifet işi.
Bu mehmet kırkıncıya ait olduğunu söylediğin alıntılar da nereden üfürülüyorsa artık sana.
Ekleyelim Bediüzzaman tarikatçı değildir herhangi bir tarikati de şeyhi de olmadı.
Kendisine Manevi Şeyh olarak Abdülkadir Geylani Hazretlerini almış Mürşit olarak doğrudan KUR'ANI almıştır.

Kırkıncı'nın kendi sitesinden alıntıdır. Senin bediüzzamanın beni ilgilendirmez, biz hakiki Bediüzzamanı iyi tanırız. Sen senin gibi şakirtlere anlat bunları :)

Kırkınıcnın sözlerine göre, hazret kendisini mehdi bilirmiş de, itiraz gelmesin diye bana mehdi demeyin, müceddid deyin dermiş :) böylesi insanlar :) biz bunu söyledik. yoksa kendimiz hazret kendini mehdi bilrmiş demedik.

Bak agbi iyi oku, senin fethullahçı kardeşin de tarikat almamıştır diyerek büyükleri yalancı addedebiliyor ;)

agbi

Yasaklı

yazının asıl kaynağı Fethullahçı site cevaplar.org dur. yazı oradan alıntıdır. oradan tüm forumlara kopyalanmıştır. nerede ne yalan yakaladın. ya hu ne zorlama saçmalıklarla konuyu saptırmak derdindesin.

ADRESİ ver TIKLAYALIM OKUYALIM

talib

Kıdemli Üye
ADRESİ ver TIKLAYALIM OKUYALIM

agbi git banyo yap kendine gel :) siteden yazıyı kaldırdılar dedim ya.. sitenin editörü senin fethullahçı kardeşin, gir siteye sor. yazının aslı sitenizde yayınlanmış doğru mu de. belki doğruyu söyler sana.. bilemiyorum, imanı ne derecededir. o iftirayı yayınlayabilmek her müslümanın yapabileceği bir şey değil. www.cevaplar.org gir de sor.

manifesto

Yasaklı
Kırkıncı'nın kendi sitesinden alıntıdır. Senin bediüzzamanın beni ilgilendirmez, biz hakiki Bediüzzamanı iyi tanırız. Sen senin gibi şakirtlere anlat bunları :)

Kırkınıcnın sözlerine göre, hazret kendisini mehdi bilirmiş de, itiraz gelmesin diye bana mehdi demeyin, müceddid deyin dermiş :) böylesi insanlar :) biz bunu söyledik. yoksa kendimiz hazret kendini mehdi bilrmiş demedik.

Bak agbi iyi oku, senin fethullahçı kardeşin de tarikat almamıştır diyerek büyükleri yalancı addedebiliyor ;)

Kıvranmaların sürüyüyor.Merhum Bediüzzaman'a iftira ettin,helallik alman gerekir ancak bunu nasıl yaparsın bilmem
Şeyhine bir soruver.
Neden? çünkü Bediüzzaman'a ithamla "kendini mehdi sananlardandı" dedin.
Bu da yetmezmiş gibi Kırkıncı hocayı da bu ithamına şahit ettin.
Bu seni vebal altına sokmaya yeter.
Ben Bediüzzaman'a Mehdidir desem beni dinen bir vebal altına sokmaz.
Arada ki farkı farkedemediğin için bence yazmadan önce Şeyhinden başkaca şeyleri de düşün.
falan site "fetullahçıdır" ifadeleri ise son derece çirkindir.Münafıkların rağbet ettiği bir hitap tarzıdır.
Bilen bilir ki kimse Fetullahçı değildir.
Bu gibi ithamlarda sağda ki solda ki forumları siteleri değil bizzat insanları referans almak gerek.
Binlerce sayfalık Nur'lar duruyorken sağda ki solda ki sitelerden nemlenmek yersiz.

talib

Kıdemli Üye
Kıvranmaların sürüyüyor.Merhum Bediüzzaman'a iftira ettin,helallik alman gerekir ancak bunu nasıl yaparsın bilmem
Şeyhine bir soruver.
Neden çünkü Bediüzzaman'a ithamla "kendini mehdi sananlardandı" dedin.
Bu seni vebal altına sokmaya yeter.
Ama ben Bediüzzaman'a Mehdidir desem beni dinen bir vebal altına sokmaz.
Arada ki farkı farkedemediğin için bence yazmadan önce Şeyhinden başkaca şeyleri de düşün.
falan site "fetullahçıdır" ifadeleri ise son derece çirkindir.Münafıkların rağbet ettiği bir hitap tarzıdır.
Bilen bilir ki kimse Fetullahçı değildir.
Bu gibi ithamlarda sağda ki solda ki forumları siteleri değil bizzat insanları referans almak gerek.
Binlerce sayfalık Nur'lar duruyorken sağda ki solda ki sitelerden nemlenmek yersiz.

Müfterinin çarpıtması devam ediyor :)

Kırkıncıya göre öyle dedim ama o Kırkıncıya göre lafını almadan lafın gerisini getiriyor. Konuda bile bu düzenbazlığı yapabiliyor.. Sözün bir namusu vardır ama kimden ne beklersiniz ki bu tiplerden... :)

agbi

Yasaklı

agbi git banyo yap kendine gel :) siteden yazıyı kaldırdılar dedim ya.. sitenin editörü senin fethullahçı kardeşin, gir siteye sor. yazının aslı sitenizde yayınlanmış doğru mu de. belki doğruyu söyler sana.. bilemiyorum, imanı ne derecededir. o iftirayı yayınlayabilmek her müslümanın yapabileceği bir şey değil. www.cevaplar.org gir de sor.

Siz KAFA mı buluyorsunuz AVAM deyimle

Hadi ispat et bakalım www.cevaplar.org Fethullahçıdır diye iddianı

Ben Esad Çoşan hocam yazılarını gördüm

BAK GALİBA BU İDDİAN da YALAN ÇIKÇAK GALİBA.

BU MESAJIMI okuyan üyeler lütfen www.cevaplar.org Fethullahçıdır diye iddiada bulunuyor öğretmen TALİB gerçekten TIKLAYIN F.GÜLEN cemeati ile alakası varmı ?

LÜTFEN TIKLAYIN AŞAĞIDAKİ ADRESİ

www.cevaplar.org

talib

Kıdemli Üye
:) Bilmediğim bir site sanki :) cevaplar.org herkesten alıntı yaparak herkese hitap etmeye çalışır ama asıl olarak nurculara daha çok yer verir ve site sahibi Gülen e çok yer vererek ve o büyüklerin arasında zikrederek, biz de sizlerdeniz demeye getirir. onun da stratejisi o yani. adam daha yeni nursi hz.leri hakkında kitap yazdı. agbi hiçbir şey bilmiyorsun, kendince bir şey yakaladım zannı ile hemen iftirayı basıyorsun :)

ama Sami Efendi, Musa Efendiyi ve diğer büyükleri yalancı yerine koyabilecek o badıllının iftirasını da sitede yayınlamaktan geri kalmaz. stratejisi gereği herkese şirin görünmeye çalıştığı için bizim itirazımızdan sonra o yazıyı kaldırdı.

talib

Kıdemli Üye
konuyu da gizlemişler herkes okumasın diye :) nurculara karşı bir hassasiyet vardır derken forumda hep zaten sebebi olabilecek kişiyi de gördük..

agbi

Yasaklı

:) Bilmediğim bir site sanki :) cevaplar.org herkesten alıntı yaparak herkese hitap etmeye çalışır ama asıl olarak nurculara daha çok yer verir ve site sahibi Gülen e çok yer vererek ve o büyüklerin arasında zikrederek, biz de sizlerdeniz demeye getirir. onun da stratejisi o yani. adam daha yeni nursi hz.leri hakkında kitap yazdı. agbi hiçbir şey bilmiyorsun, kendince bir şey yakaladım zannı ile hemen iftirayı basıyorsun :)

ÖZÜR dilerim ama avam deyimle KIVIRMA FETTULLAHÇI site diye iddiada bulundun.Bir nevi F.Gülen sitesi enpoze etmek oluyor.

Baştan özür diledim AVAM DEYİMLE KIVIRMA DELİKANLI OL DÜŞÜNZE BAZINDA MÜNAZARA BAZINDA.

talib

Kıdemli Üye
Vay vay GOOGLE damı Fettullahçı sizin tabirinizle GİZLEMİŞLER yani

agbi ne biçim adamsın. forumda bu konuyu gizlemişler diyorum. son konularda çıkmıyor :) ya hu konu dağılsın da nasıl olursa olsun. fethullahçı site cevaplar.org un ve badıllının yaptığı bu iş herkes tarafından bilinmesin diye olsa gerek, konu münazara bölümünde ve son konularda görünmüyor. yani illa münazara başlığına girmek lazım. bunu kim yapar derken, zaten nurcu zatı görüverdim. artık o veya bir başkası yapmış.

agbi

Yasaklı
agbi ne biçim adamsın. forumda bu konuyu gizlemişler diyorum. son konularda çıkmıyor :) ya hu konu dağılsın da nasıl olursa olsun. fethullahçı site cevaplar.org un ve badıllının yaptığı bu iş herkes tarafından bilinmesin diye olsa gerek, konu münazara bölümünde ve son konularda görünmüyor. yani illa münazara başlığına girmek lazım. bunu kim yapar derken, zaten nurcu zatı görüverdim. artık o veya bir başkası yapmış.

ADRESİNİ VERDİĞİN 2 nci Site de FETTULLAH GÜLEN cemeati ile ilişkisi olmadığı çıktı.

Bugün GOOGLE da silinen çok şeyi bulursunuz BUNU DEMEK İSTEDİM Forum gizlesede GOOGLE DA ÇIKAR.

İKİ ADRESİN de YALAN ÇIKTI

HADİ BUNLARI BIRAK BADILLI dan belge getir ŞUDAN BUDAN DUYDUKLARINI buraya getirme AHİRETTE VEBALİ vardır.

agbi

Yasaklı

ADRESİNİ VERDİĞİN 2 nci Site de FETTULLAH GÜLEN cemeati ile ilişkisi olmadığı çıktı.

Bugün GOOGLE da silinen çok şeyi bulursunuz BUNU DEMEK İSTEDİM Forum gizlesede GOOGLE DA ÇIKAR.

İKİ ADRESİN de YALAN ÇIKTI

HADİ BUNLARI BIRAK BADILLI dan belge getir ŞUDAN BUDAN DUYDUKLARINI buraya getirme AHİRETTE VEBALİ vardır.

Bak hala iddia ediyorsunfethullahçı site cevaplar.org İSPAT ET fettullah cemeati ile ilişkisiniz bir başka mesajında fettullahçılara sıcak bakan diyorsun şimdi KIVIRIP böyle diyorsun.