Sp Genel Başkanı Yeniden Erbakan

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
"Bazıları Erbakan hocanın yaşına dikkat çekerek “84 yaşına geldi, hala siyaseti bırakmıyor” diyorlar.

Eğer yapılan siyaset dünyevi bir menfaat, makam ve ikbal için ise, bunu genç yaşta yapanlar da, yaşlı olarak yapanlar da hem kendilerini, hem de başkalarını aldatmaktan, dünya karşılığında ahiretlerini kaybetmekten öteye gidemezler. Ancak eğer siyaset, zulme, şirke, tuğyana karşı hakkın ve mazlumların savunulması, batılın ortadan kaldırılması içinse, bunu yapanların genci de yaşlısı da ümmetin saygın mücahidleridirler.
"

Nurettin ŞİRİN
 

redyellow

Kıdemli Üye
Katılım
20 Nis 2010
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
874
Puanları
113
Konum
ankara
Web sitesi
redyellow.besaba.com
"Bazıları Erbakan hocanın yaşına dikkat çekerek “84 yaşına geldi, hala siyaseti bırakmıyor” diyorlar.

Eğer yapılan siyaset dünyevi bir menfaat, makam ve ikbal için ise, bunu genç yaşta yapanlar da, yaşlı olarak yapanlar da hem kendilerini, hem de başkalarını aldatmaktan, dünya karşılığında ahiretlerini kaybetmekten öteye gidemezler. Ancak eğer siyaset, zulme, şirke, tuğyana karşı hakkın ve mazlumların savunulması, batılın ortadan kaldırılması içinse, bunu yapanların genci de yaşlısı da ümmetin saygın mücahidleridirler
."

Nurettin ŞİRİN
 

girdap

Ordinaryus
Katılım
8 Şub 2007
Mesajlar
2,541
Tepkime puanı
252
Puanları
0
İnsanın dünyası dar olmayagörsün, dünyayı çevresindeki 2-3 milyon kişiden ibaret sanıyorlar..
 

ibrahimi

Has Uşak
Katılım
19 Haz 2006
Mesajlar
23,463
Tepkime puanı
1,831
Puanları
0
Yaş
37
Konum
forvet arkası
Yapmayın sayın abim buna sağlığının da izin vermesi gerekir.Bu statik değil dinamik bir iştir.Sayın Necmettin Erbakanın konuşmaya bile hali yok.Koskoca milli görüş dünyası senelerdir kendine bir lider seçemediyse camiaya yazık ediliyor demektir.

Ayrıca
:yn:
siyasi konuları sadece siyaset meydanına açabilirsiniz.
 

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Katılım
25 Eyl 2010
Mesajlar
5,631
Tepkime puanı
266
Puanları
0
Bu seçimin İslam ümmetine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak'dan niyaz ederim.

Daha son ana kadar aday ismini bilmeyenler hatta parti çalışmaları hakkında en ufak fikri veya bilgisi olmayanlar maaşallah partinin istişare heyetinin içine şimdiden girip bir sürü aslı astarı olmayan fikirler üretmeye başlamışlar!!! Aslında bu şaşırılmayacak birşeydir çünkü bu yaşa kadar gelipde Erbakanı halen anlayamamak Sultan Abdulhamiti (cennet-i mekan) uzun yıllar anlayamamak gibidir. ALLAH c.c. anlamayı nasip eylesin.amin
O kongrede olan birisi olarak muhteşem bir maneviyat söz konusuydu.
Hele hocamızın konuşmasına başlarken bir söz etmesi dikkatlerimizi çekti. O söz şuydu:
''Eyyub'el Ensari hazretlerinin huzurunda yaptığımız bu kongremiz...'' bunun manası maneviyatın ne derece hakim olduğu bir olaydır.

Zira Mahmud efendi hz'leride hizmetlisi olan bir hocaefendi ve bir görevliyi kongreye sabah namazından sonra evinden emirle yollattı. O görevlendirdiği ihvanlara şunu tenbihlediler: ''Erbakan'a gidin, ne diyorsa iyi anlayın iyi belleyin daha sonra selamlarımızıda iletin'' emrini alır almaz İstanbul'dan Ankara'ya yola çıkan iki kişilik hizmetli kişiler salonda Erbakan hocanın elini öperlerkende tvlere çıkmışlardır. ALLAH onlardan razı olsun. O iki ihvan ile görüşmemde ''Erbakan hocaya mesajı ilettiklerini ve Erbakan hocamızında Efendi hz'lerine selam edip hayır duası yaptığını söylediler. ALLAH onlardan razı olsun demek ki bu selamlama liderin sahneye çıkışı içindi. ALLAH'a hamd olsun ki artık zaferi görüyoruz.
 

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Katılım
25 Eyl 2010
Mesajlar
5,631
Tepkime puanı
266
Puanları
0
Siyonistler Beklesin; Erbakan Hoca'nın Daha Söyleyecek Çok Sözü Var


resim.php


Nureddin ŞİRİN


Saadet Partisi’nin son olağanüstü kongresinde Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın genel başkanlığa seçilmesi, belki bir açıdan sürpriz olarak görülse de, yaşanan süreçte harekette yaşanan bir takım ciddi kırılma ve sarsıntıların giderilerek ilkesel zeminde yoluna devam etmesi, emperyalizme ve siyonizme karşı duruşunda Türkiyeli Müslümanların ve ümmetin karşısına güçlü ve etkili projelerle çıkması noktasında, bu yeni dönemin hayırlı bir gelişme olduğunu belirterek, Erbakan hocanın siyasette aktif olarak yer almasının ümmetimize kutlu olmasını niyaz ediyorum.

Allah uzun ömürler versin, Erbakan hocanın bu ülkede ve yeryüzü coğrafyasında hak, adalet ve özgürlük adına, haçlı emperyalizmi ve siyonizme karşı direniş ve mücadele adına, ümmetin güç ve enerjilerinin bir araya getirilerek dünya İslam birliğinin daha da güçlendirilmesi adına, hususen Özgür Kudüs adına söyleyeceği daha çok sözünün olduğunu ve Erbakan hocanın Saadet liderliği ile birlikte, başta beynelmilel Siyonizm olmak üzere, tüm şer odaklarının daha çok yaralar alacağını şimdiden söylemek bir kehanet olmasa gerek.

Bazıları Erbakan hocanın yaşına dikkat çekerek “84 yaşına geldi, hala siyaseti bırakmıyor” diyorlar.

Eğer yapılan siyaset dünyevi bir menfaat, makam ve ikbal için ise, bunu genç yaşta yapanlar da, yaşlı olarak yapanlar da hem kendilerini, hem de başkalarını aldatmaktan, dünya karşılığında ahiretlerini kaybetmekten öteye gidemezler. Ancak eğer siyaset, zulme, şirke, tuğyana karşı hakkın ve mazlumların savunulması, batılın ortadan kaldırılması içinse, bunu yapanların genci de yaşlısı da ümmetin saygın mücahidleridirler.

Acaba biz bunu Asr-ı Saadet’te görmüyor muyuz? Hz. Resulüllah’ın ashabının hayatında, onların, can bedende durdurkça verdikleri mücadelede, batıla karşı savaş için kıtalararası yola çıkışlarında görmüyor muyuz? Medine’den kalkıp Konstantiniyye’nin surlarının dibine gelerek Bizans güçleriyle savaşan Hz. Eba Eyyub el Ensari bizim için en güzel örnek değil midir?

Eğer ümmetin içinden bir lider çıkıp da, “bu can bu bedenden çıkmadıkça zulüm ve batıla karşı mücadele etmekten geri durmayacağım! Son nefesime kadar siyonizmin pençelerini sökmek, dişlerini kırmak ve şah damarlarını koparmak için mücadeleye devam edeceğim” diyorsa, bu onu takdir etmekten, ona gıpta duymaktan başka nasıl karşılık bulabilir?

İslam İnkılabı Rehberi ve İslam Cumhuriyeti nizamının kurucusu Rahmetli İmam Humeyni, “ben yaşadıkça küfür ve şirke karşı mücadelem devam edecektir” dediğinde yaşı 88 idi. O 89 yaşında gözlerini bu dünyaya yumduğunda İslam inkılabı rehberliğini tam bir dirayetle sürdürüyor; dünya istikbarı ve siyonizme karşı evrensel İslami mücadelenin meşalesini elinde tutuyordu...

Merhum Muhammed Hüseyin Fadlullah vefatından birkaç gün önce hastanede kendisine “nasılsın, kendini iyi hissediyor musun?” diye sorulduğunda, “Siyonist rejim yıkılmadıkça kendimi nasıl iyi hissedebilirim?” diye cevap vermesi, ve yine kendisine “senin en son arzun nedir?” sorusuna, “Siyonist rejimin ortadan kalktığını görmektir” şeklinde en büyük arzusunu dile getirmesi, bize hep Necmeddin Erbakan hocayı hatırlatmıştır.

Bütün ömrünü siyonizme karşı mücadeleye adayan, ülkemizde ve dünyada siyonizme karşı evrensel bir mücadele dalgası oluşturan, bundan dolayı da uluslar arası siyonizm ve ülkemizdeki uzantılarının sürekli haince ve alçakça saldırı ve komplolarına maruz kalan bir lider için Kudüs’ün özgürleştiğini görmekten daha büyük arzu ne olabilir?

Erbakan Hoca’nın Saadet Partisi Genel Başkanlığı bu anlamda ayrı bir önem taşıyor. Çünkü, Mina’da Cemarat’ta şeytan taşlayan hacılar, önce Arafat’a çıkıp Vakfe’ye dururlar; sonra Muzdelife’de taşların toplayıp Mina'da şeytanların büyüğüne de küçüğüne de taşlarını fırlatırlar. Bu şeytan taşlamanın hayatımızdaki ibadi-siyasi-cihadi karşılığı İslam’ın ve Müslümanların azılı düşmanlarına karşı, büyük küçük tüm şeytani güçlerine karşı, Amerika’nın başını çektiği uluslar arası haçlı zorbalarına ve Kudüs işgalcisi Siyonist rejime karşı, her alanda gereken tüm hazırlığı yapmak ve korkusuzca, yiğitçe mücadele sahnesine atılmaktır...

Ümmetimizin yiğit evladları Filistin, Lübnan, Irak, Afganistan, Somali ve diğer birçok cephede attıkları taşlarla bu şeytanların gözlerini çıkardılar; ama bu şeytanların kör ve yaralı kalması hedefin nihai gerçekleşmesi değildir elbette. Yeryüzünde fitne tamamen ortadan kalkıncaya, din yalnız Allah’ın oluncaya kadar sürecek bir mücadelemiz vardır.

İnşaallah Erbakan Hoca’nın siyasete aktif olarak dönmesi yeni bir Vakfe, yeni bir Muzdelife ve yeni bir Mina olacak, siyonizmin ömür yıldızını tamamen söndürecek evrensel mücadelemiz yeni büyük zaferlere doğru yol alacaktır.

O halde, Erbakan hocanın Genel başkanlığını her şeyden önce dünya emperyalizmi ve siyonizme müjdelemek gerekiyor.

Onlara şimdiden diyelim ki; “bekleyin daha çok görecek gününüz var.!

Yine bu müjdeyi Kudüs’e verelim, diyelim ki: “Bekle Kudüs’üm bekle, seni kucaklayacak eller abdestlerini alıyor!”

Yaşasın dünya İslam birliği!

Yaşasın emperyalizm ve siyonizme karşı ümmetimizin kahramanca mücadelesi!

Yaşasın Kudüs!

Mescid-i Aksa’nın hatibi hutbesini şimdi bir başka okusun.

Özgür Kudüs’te buluşmak üzere...
 

ummuhan

Kıdemli Üye
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Tepkime puanı
1,042
Puanları
0
Konum
Arz
84 yaşında artık yaşlanmış bir pir-i faniden umud beklemek nasıl bir duygudur tahlile gerek yok :)


Bu arada bunun da hala siyonizm oyunu olabileceği düşüncesindeyim dersem gene mi hakaret ettim kabul edilecek?
 

bakış

Kıdemli Üye
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Tepkime puanı
251
Puanları
0
Konum
İstanbul-Pendik
Hadi 2008'de hoca yasaklıydı numanı başa getirdi.2010'da hoca yasaklı değildi,her iki listede numan bey nasıl aday oldu.

Numan beyi tartışmaya gerek yok.Bundan sonra nasıl siyaset yapıcak onu görecez.
Bizde erbakancıyız,bizde milli görüşçüyüz derse millet ona gülecek.

Aslı varken kimse kopyasına rağbet etmez.üstelik ücretsiz
 
K

Kaçak

Guest
Sanmıyorum Sayın Ummuhan ..
Siyonist oyunu olabilemez çunku zaten varlıgıda yokluguda sadece kendine fayda/zarar sağlayan bir hareketi ne yapsın İsrail ...
Oldu olacak , Konya kasaplar odasına da el atsın Siyonizm ...
Selamlar ..
 

ibrahimi

Has Uşak
Katılım
19 Haz 2006
Mesajlar
23,463
Tepkime puanı
1,831
Puanları
0
Yaş
37
Konum
forvet arkası
Bu seçimin İslam ümmetine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak'dan niyaz ederim.

Daha son ana kadar aday ismini bilmeyenler hatta parti çalışmaları hakkında en ufak fikri veya bilgisi olmayanlar maaşallah partinin istişare heyetinin içine şimdiden girip bir sürü aslı astarı olmayan fikirler üretmeye başlamışlar!!! Aslında bu şaşırılmayacak birşeydir çünkü bu yaşa kadar gelipde Erbakanı halen anlayamamak Sultan Abdulhamiti (cennet-i mekan) uzun yıllar anlayamamak gibidir. ALLAH c.c. anlamayı nasip eylesin.amin
O kongrede olan birisi olarak muhteşem bir maneviyat söz konusuydu.
Hele hocamızın konuşmasına başlarken bir söz etmesi dikkatlerimizi çekti. O söz şuydu:
''Eyyub'el Ensari hazretlerinin huzurunda yaptığımız bu kongremiz...'' bunun manası maneviyatın ne derece hakim olduğu bir olaydır.

Zira Mahmud efendi hz'leride hizmetlisi olan bir hocaefendi ve bir görevliyi kongreye sabah namazından sonra evinden emirle yollattı. O görevlendirdiği ihvanlara şunu tenbihlediler: ''Erbakan'a gidin, ne diyorsa iyi anlayın iyi belleyin daha sonra selamlarımızıda iletin'' emrini alır almaz İstanbul'dan Ankara'ya yola çıkan iki kişilik hizmetli kişiler salonda Erbakan hocanın elini öperlerkende tvlere çıkmışlardır. ALLAH onlardan razı olsun. O iki ihvan ile görüşmemde ''Erbakan hocaya mesajı ilettiklerini ve Erbakan hocamızında Efendi hz'lerine selam edip hayır duası yaptığını söylediler. ALLAH onlardan razı olsun demek ki bu selamlama liderin sahneye çıkışı içindi. ALLAH'a hamd olsun ki artık zaferi görüyoruz.

Bu sadece siyasete dini alet etmektir.Başka birşey değil.
Mahmud Efendi hz.leri isminin siyasete karıştığını bilse ne derdi acaba.Her zaman itibar ettiğiniz belgelerinizi(!) bu konuda da görsek.Yoksa Mahmud Efendinin elçi yolladığına inanmayacağız.
 

ummuhan

Kıdemli Üye
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Tepkime puanı
1,042
Puanları
0
Konum
Arz
Sanmıyorum Sayın Ummuhan ..
Siyonist oyunu olabilemez çunku zaten varlıgıda yokluguda sadece kendine fayda/zarar sağlayan bir hareketi ne yapsın İsrail ...
Oldu olacak , Konya kasaplar odasına da el atsın Siyonizm ...
Selamlar ..

Oraya da atmış olabilir :)

Bu da bir fikir sayın kaçak; şöyle ki siyonizme tek karşı çıkan N. Erbakan diğerleri hep maşa diyen bir mesaja ben " herşey göründüğü gibi olmayabilir belki de Erbakan yıllarca müslümanları avucunda tutup bir avuç olarak muhafaza için ve başkayerlere göz dikmesinler diyerek el altında tuttular kimbilir ??" diye fikir yürütmemi hakaret kabul edip 10 gün ceza almamı sağlamışlardı da... Fikrim değişmedi onu beyan etmek istiyorum... paronaya gibi her şeye siyonist oyunu penceresinden bakmak var bir de siyonist oyunlarını görmek var....

Biz üniversitede iken -aman ha ona yaklaşma o miyt den- gibi bir fısıltı dolaşırdı aynen ona benzettim bilmukabele selamlar :)
 

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Katılım
25 Eyl 2010
Mesajlar
5,631
Tepkime puanı
266
Puanları
0
Bu sadece siyasete dini alet etmektir.Başka birşey değil.
Mahmud Efendi hz.leri isminin siyasete karıştığını bilse ne derdi acaba.Her zaman itibar ettiğiniz belgelerinizi(!) bu konuda da görsek.Yoksa Mahmud Efendinin elçi yolladığına inanmayacağız.

Sen tvde göremedin mi ya da kongrede ? Bütük Türkiye gördü!
O iki görevliyle dönüş yaptım herkes iki ihvanımızı telefondan arayıp tebrik ettiler. Siz belge istiyorsanız o kongreyi birdaha izleyin kameralar iki sakallı cübbeli iki ihvanı Erbakanın elini öperken gösteriyor hatta ilk öpen Efendi hz'lerinin baş hizmetlisi Hayati hocamız Erbakan hocaya Efendi hz'lerinin mesajını veriyor. Tvden tekrar izleyin göreceksiniz.

Biz dine siyasete alet etmiyoruz siyaseti dini bir vecibe olarak görüyoruz buna ise cihad etmek diyoruz yani hakkı hakim kılmaktır bu mücadele! Siz dini yaşayanlar ile yaşamayanları iyi ayırt edin ondan sonra siyasette kim dini kullanıyor öyle hüküm koyun!
Biz kısacası siyaseti cihad üzere yapıyoruz ALLAH RIZASI İÇİN HAKKIN HAKİM KILINMASI için.

Ötesi yok! Nurettin Şirin'in yazısıyla alakalı kimse yorum yapmamış ne yazık belkide okumadınız değil mi?
 

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Katılım
25 Eyl 2010
Mesajlar
5,631
Tepkime puanı
266
Puanları
0
Erbakan Ustalık dönemi hizmetlerini yapmaya geliyoruz

Saadet Partisi'nin Olağanüstü Büyük Kongresi, Milli Görüş tarihinde görülmemiş bir coşku ve heyecana sahne olurken, Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, yeniden Saadet Partisi genel başkanlığına seçildi. Sabahın erken saatlerinde salonun tıklım tıklım dolduğu Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda, ilk andan son dakikaya kadar 'Mücahit Erbakan, Hocaya sadakat şerefimizdir, Hocam nerede biz oradayız' sloganları damgasını vurdu.
  • -dunya-lideri-ni-secti-medium-0.jpg


Salon dolunca onbinlerce Milli Görüşçü, kongreyi bahçeye ve ana caddeye kurulan dev ekranlı televizyonlardan izlemek zorunda kaldı. Coşkunun doruğa çıktığı an ise, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın kürsüye çıkışında yaşandı. Salondaki ve bahçedeki onbinler dakikalarca, 'Efsane Başbakan Mücahit Erbakan, işte ordu işte komutan' sloganlarıyla Başkent'i inletti.

HOCAMIZDAN ASLA!
Türkiye'nin dört bir yanından Ankara'ya akın eden Milli Görüşçüler, coşku ve heyecanlarını ellerindeki pankartlara taşıdılar. Birçok Milli Görüşçü ellerinde, Erbakan fotoğraflarıyla solanda dakikalarca slogan attı. İşte salonda açılan bazı pankartlar: Hocam İzindeyiz, Sen yol göster bize, Her şeyden vazgeçeriz Hocamızdan Asla, Hocam emrindeyiz, Akıncılar akında zafer yakında, Ne ezen ne ezilen geliyor adil düzen, Ahdine vefalı liderine sevdalı yolun yolumuzdur Hocam, Seni sevmeyen ölsün'
Kongre salonunda Necmettin Erbakan'ın mücadelesini anlatan duygusal sinevizyon, coşkuyu doruğa çıkardı. Erbakan MSP kongresinde Milli Görüş'ü tarif eden konuşmasını ezberden okuyan 8 yaşındaki Abdusselam Ayaz, onbinlerin gözünü yaşarttı. Erbakan, Ayaz'ı alnından öperek tebrik etti.

TEK YOL ADİL DÜZEN
Genel merkez tarafından asılan pankartlarda şu ifadeler yer aldı: Tek çare Milli Görüş, Milli Görüşçüler, kongreden sonra ilk hedef İktidar, Ne komünizm ne kapitalizm Adil Düzen, Uydu değil lider ülke, Milli güçlü, süratli, yaygın kalkınma, 6'değil bir ve tekiz, Diğerlerinden biri değiliz, Muhteşem eserler Milli Görüş'ü bekliyor, Önce ahlak ve maneviyat'

KİMLER KATILDI?
Kongre Çağrı Heyeti Başkanı Mustafa Kamalak, Yüksek İstişare Kurulu üyeleri Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan,Ahmet Tekdal, Temel Karamollaoğlu veYasin Hatipoğlu, Kongre Çağrı Heyeti Üyeleri Şerafettin Kılıç ve Hasan Bitmez, Prof. Dr. Mete Gündoğan, Fatih Erbakan, Elif Erbakan Altınöz, eski bakanlar, milletvekilleri ve belediye başkanları, GİK Üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticileri, AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, ÖĞDER Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus ve Dinbirder Genel Başkanı Abdullah Arslan, Demokrat Parti, DSP, BBP ve Türkiye Partisi temsilcileri, MİLKO kuruluşlarının yöneticileri

TÜRKİYE ANKARA'YA AKTI
Kongre nedeniyle Milli Görüşçüler, adeta Ankara'ya akın etti. Türkiye genelinden bine yakın otobüs Saadet Partilileri, muhteşem kongreye taşıdı. Kış şartlarının zorluğuna ve ve yoğun yağışlara rağmen, onbinlerce kişi bu tarihi güne ortak olmak için Türkiye'nin en ücra köşesinden Başkent'e koştu.


PROGRAM VE TÜZÜK DEĞİŞTİ
Kongrede Saadet Partisi'nin program ve tüzüğü, delegelerin oylarıyla değişti. 18 sayfalık yeni parti programında, Milli Görüş'ün temel ilkeleri 'Yaşanabilir Bir Türkiye', 'Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya'nın kurulması, Adil bir düzenin kurulmasına olan ihtiyaç, ahlak ve maneviyat, havuz sistemi ve D-8'e vurgu yapılıyor. Programda Avrupa Birliği'ne üyeliğe karşı çıkılırken, özellikle ABD'nin İslam ülkelerini işgaline gerekçe gösterdiği sözde savunma konsepti ve Büyük Ortadoğu Projesi'nden vazgeçmesi isteniyor.
ERBAKAN: BÜYÜK KAHRAMANLARI SELAMLIYORUM
'Başbakan Erbakan, Mücahit Erbakan' sloganları arasında kürsüye çıkan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, dakikalarca süren sevgi gösterileri sonrasında salonun içini ve dışını dolduran binlerce Mili Görüşçüye hitap etti. Erbakan, kongrede yaptığı tarihi konuşmada, salonu dolduranlara " Hepinizi büyük kahramanlar olarak, sağlam insanlar olarak saygıyla selamlıyorum" diye seslendi.
Ankara'da unutulmayacak tarihi bir gün yaşandığını belirten Erbakan, " Kim Milli Görüş'ü bilmek istiyorsa, bu salona baksın. İşte milli görüş burada" dedi. Kongreyi olağanüstü tarihi bir adım olarak nitelendiren Erbakan, " Yeni bir dönemin ilk adımıdır. 3. şahlanışın başlangıcıdır" diye konuştu.

KONYA'DAN BAŞLAYAN YÜRÜYÜŞ
Milli Görüş mücadelesinin TOBB mücadelesiyle birlikte 1969'da başladığını anlatan Erbakan, Anadolu kalkınmasını desteklemek için karar alınca o zamanki başbakan tarafından engellendiğini ve bunun üzerine siyasi mücadeleyi Konya'dan başlattıklarını ifade etti.
Konya'da yaptıkları çalışmalar karşısında Demirel'in programını iptal edip Konya'da miting yaptığını hatırlatan Erbakan, " Demirel, Erbakan benim sınıf arkadaşımdır. Kendisine şahsen severim. Ancak şu çalışması ile Konya'ya gelip sizi aldatıyor. Maneviyata hizmet edeceğim, camileriniz açık değil mi, açık. Namaz kılıyorsunuz, mevlüt okutuyorsunuz karışıyor muyunuz. Dini ibadetlerin hepsi serbest. Yapılacak bir şey varsa biz yaparız, kendisine lüzüm yoktur. Daha ne istiyorsunuz? diyor" dedi.
Bunun üzerine hemen onun arkasından yaptıkları mitingde onun sualine verdiği cevabı hatırlatan Erbakan, " Avcılar, tüyleri renkli kuş avladıkları zaman bunu toprağa gömmek istemez. İçini boşaltıp, içine saman doldurup, misafir odasına koyarlar. Dediği doğrudur. Benim sınıf arkadaşım, şahsen dostum hatta sıra arkadaşımdır. Ancak her zamanki mübalağaları buraya gelip yine yapmış. Bugün gelip yaptığı oyun, size şu kuşu gösterdi, bu kuşu gagası, gözü kanadı yok mu diyor.var. Daha ne istiyorsunuz diyor? Biz de diyoruz ki, biz bu kuşun canlısını istiyoruz" dedi.
BİZ CANLI KUŞ İSTİYORUZ
Erbakan, " 41 sene önce söylenen bu sözün kıymeti bugün daha da artırmıştır. Çünkü ırkçı emperyalizm,ben dünyaya hakim olacağım ve herkes köle olacak. Önümüzde dokuz ay sonra seçim var. İşi de, AKP'yi maneviyata hizmet eden parti gibi göstermek. Bunu temin etmek için elinden geleni yapıyor. Bunun için milletimize AKP ve Saadet Partisi arasındaki fark nedir anlamak en önemli görevimiz. Çünkü saman dolu kuş başka, canlı kuş başka. Önümüzdeki dokuz ay boyunca bunu anlatacağız" diye konuştu.
Şimdiye kadar AKP'ye maneviyata hizmet etmek için müsaade edilmediğini vurgulayan Erbakan, " Sus otur yerine, sen şeriat getireceksin diye azarlayıp duruyordu. Fakat Saadet Partisi büyüyence, bu muhteşem manzarayı göründe pabuç pahalı iş gidiyor. Bu sefer kendisi AKP'yi allayıp pullayıp duruyor. Hanımı mesdureli. Halk partisi gelmesin oyumuzu buna verelim diyor" diye konuştu.
Ancak buna karşı 'Hayır hayır' diyerek yeni bir tarihi dönemi okun yaydan çıkmasıyla başlattıklarını açıklayan Erbakan, " En kısa zamanda bu şahlanışın startını Eyüp Sultanın mekanında startını vereceğiz. Seçimin arkasından yine Eyüp Sultan'ın dizinin dibinde zafere şükredeceğiz. Üçüncü şahlanışın okunu atacağız" diye konşut.u
MENDERES, ÖZAL, TAYYİP
Irkçı emperyalizmin İnönü'nün yaptığı tahribat karışsında biraz daha maneviyata yakın Menderes ve Bayar'ı getirdiğini vurgulayan Erbakan, arkasından Kuranı Kerim okumadan işe başlamadığı söylenen Demirel'i, sonra da kullanılıp işi bitince de 'bizim adayımız' dediği rahmetli Özal'ı getirdiğini vurguladı. Yönetime getirilen isimlerin gittikçe Müslümanlığı fazla isimler olduğuna dikkat çeken Erbakan, "Ama bu tarihi, oyun artık yürümeyecek" dedi.
Demokratur ile halkın, bu oyuna alet edildiğini vurgulayan Erbakan," Siyonizm bize demokratur oynuyor. Bu tarihi günde, bunu değiştiriyoruz. Yapacağımız 9 aylık çalışmayla millet kendisini, aslını seçecek. Bu itibarla, zaman içinde göreceğiz, içinde yaşadığımız zaman tarihi bir gün olacak. Bu kongremiz milletimizi ve dünyaya hayırlı olsun"diye konuştu.
USTALIK HİZMETLERİNİ YAPMAYA GELİYORUZ
AKP'nin maneviyata yönelik yaptığı icraatların arkasında demokratur oyunu olduğunu anlatan Erbakan, " Efendim hanımı mesdure. Ne güzel tebrik ederiz. Kendisi İmam Hatip lisesi mezunu, tebrik ederiz. Müslüman ülkelerle iyi münasebetler kuruyor. Suriye ile vizeleri kaldırdı. Niye? Gel beraber Gazze'ye ambargoyu kaldıralım diye mi? Hayır ABD istediği için. Görüyorsunuz maneviyata hizmet ediyor. AKP'ye oy verin CHP gelmesin diyorlar. Ama atık bu oyun yürümeyecek. Bunu milletimize anlatacağız. Arkadaşlar, aldanmayın, bu kuşun canlısını isteyin, canlısı Saadet Partisi'dir. Saman dolu kuşla kimi kandırıyorsun, biz bu kuşun canlısını istiyoruz. Bugün itibariyle yaptığı çalışmalar, milletimiz kendisini tarihi inancını seçecek" diye konuştu.
Kongrenin en önemli özelliğinin millete, artık saman dolu kuşun değil kuşun kendisini istemesi gerektiğini anlatmaya başlamak için ilk adımı atılan gün olduğunu vurgulayan Erbakan, "Geleceğiz ve inşallah şimdi ustalık hizmetlerini yapacağız" diye konuştu.
SEVİNİN BOLLUK BEREKET GELİYOR
Milli Görüş'ün1969'dan beri birçok hizmetler yaptığını anlatan Erbakan, "Bunlardan en önemlisi, milletimizi temsil etmemizdir. İkincisi milletin kurtuluş ilacını muhafaza etmemizdir. Üçüncüsü gayri milli bütün tahribatları durdurmamızdır. Dördüncüsü Türkiye'yi İsraile vilayet yapma çabalarını önlememizdir. Beşincisi ise, milleti römürkor gibi çekmemizdir. Eğer bugün cumhurbaşkanı eşi başörtülü biriyse bu Milli Görüş'ün eseridir. Bunlar büyük hizmetlerdir" dedi.
Bu hizmetlerin arkasından Refah Partisi döneminde efsanevi hükümeti kurarak, büyük hizmetler yaptıklarını vurgulayan Erbakan, Büyük Kıbrıs zaferi, manevi kalkınmanın plana bağlanması, kapatılan İHL'lerin üç defa yeniden açılması, din ve ahlak dersinin konulması, D-8 lerin kurulması, İslam ülkeleri ile ticarette doların kaldırılması, herkese refahın getirilmesi, denk bütçe ve havuz sisteminin bunlardan bazıları olduğunu kaydetti.
Erbakan, " Bundan dolayı bu tarihi toplantıda aziz milletimize sesleniyoruz: Sevinin, geliyoruz, bolluk ve bereket geliyor" dedi.
YENİDEN ŞAHLANIYORUZ
Konya'dan besmeleyi çekip çalışmaya başladıklarını anlatan Erbakan, " O zaman Milli Görüş'ün iktidara gelme merasimi yaptık. Halk Mevlana'nın etrafını doldurup bizimle alay ediyordu. Bir bağımsız aday gelmiş, iktidar bayrağı çekecekmiş deli midir nedir diyordu.
Ne oldu? Biz gerçekten üç sene sonra iktidar olduk. Cenabı Allah her şeye kadirdir. Hak gelince batıl zail olur. O zaman inanılmayan, cenabı hakkın lütfuyla gerçekleşmiştir. 1980 Eylül'ünde seçime sokulmadık. Ama birkaç yıl sonra tekrar birinci parti olup, iktidar olduk.
Biz bu kabil hareketler ve engellemeler karşısında yeniden şahlanan bir ruha ve inanca sahibiz. Şimdi aynı şekilde yeniden şahlanıyoruz. İnşallah insanlığı ve milletleri kurtaracağız.
Türkiye lider ülke olacak. Bütün tarih boyunca olduğu gibi. Etrafımızda önce D-8'leri, sonra D-60'ları ve en sonunda ezilen D-160'ları alarak, 6 milyar insanlığa saadet getireceğiz. Yeryüzünde adil bir düzen kuracağız. Böylece insanlık sömürge ve zulümden kurtulacak. Saadet dünyası, ancak Milli Görüş ile kurulur. Milli Görüşçü olmayanlar, saadet dünyası kuramazlar" dedi.
KAPİTALİZM DE SONA ERECEK
Erbakan konuşmasında, İkinci Cihan harbinin arkasından yeni bir dünya'ya kavuşmayı beklerken 1945'de Yalta'da Roosevelt, Stalin ve Churchill'in biraraya gelerek ana hatlarını tespit ettikleri yeni dünya saadet getireceğine önce 45 yıl süreyle devam eden soğuk harp ile bilaharede 1990'dan sonra da bugüne kadar 20 yıldan beri devam eden 20. haçlı seferi dönemiyle sadece insanlığın zulüm içersinde kan ve gözyaşı ile ızdırap çekmesine sebep olduklarını söyledi.
"Bu gerçekler insanlığın saadetinin ırkçı emperyalizmin eline bırakılamayacağını ispat için kafi gerçeklerdir" diyen Erbakan, " Komünizm nasıl yok olduysa kapitalizm aynı şekilde yok olmaya mecburidir. Bundan dolayı adil düzen bir tercih değil mecburiyettir. Başka türlü insanlığın kurtuluşu mümkün değildir" dedi

IRKÇI EMPERYALİZM BEŞ KOLDAN HAZIRLIK YAPIYOR
Irkçı emperyalizmin bugün beş koldan seçim hazırlığına giriştiğini anlatan Erbakan, " Bütün basını ele geçirmiştir. Bu tarihi muhteşem toplantıdan tek satır bulamazsınız. Bütün bankaları ele geçirmiştir. Bütün milli büyük müesseseleri ele geçirmiştir. Muhafazakar insanlar Saadet Partisi'ne değil, AKP'ye oy versinler diye AKP'ye maksatlı tavizler vermektedir. Bizim inançlı insanlarımızı aldatmak için birçok taviz veriyorlar. Suud kralı İslam nişanı takıyor. Bunlar planlı şeyler. Keşke hizmet etse de, biz alkışlasak. Okşayarak yutma metodunu bütün gücüyle uygulamaktadır. Avrupa Birliğine almıyor, ama AP'ye başkanı Türkiye'den seçiyor. G-7'yi G-20 çıkarıyor seni içine alıyor. Bunları gören halkımız da, iyi kötü idare ediyorlar diyor. Sanayi çökmüş, hayvancılık çökmüş, zam yüzde 4 olacakmış. Bir takım ıvır zıvırla millet oyalanıyor, kandırılıyor, zaman kaybediliyor" diye konuştu.
ISLAH OLMAYACAKSA AĞACI BUDAYACAĞIZ
Emperyalizmin bu 5 koldan hazırlıklarına karşılık Milli Görüş'ün de Saadet Partisi olarak 5 koldan mukabil hazırlıklar yaptığını anlatan Erbakan, " Bir an önce Milli Görüşü iktidara getirmekten başka çare yoktur. Siyonizmin bu beş faaliyetine karşı, beş koldan biz de taarruzda bulunuyoruz Biz ne yapıyoruz. Birincisi yaptığımız iş, şuurlanmadır. Biz öbür partilerden birisi değiliz. Türkiye'de 60 parti var. 61. değiliz. Biz biriz ve tekiz. Hak başka batıl başka. Siz bu oyuna gelmiyorsunuz. Şuurlanıp şahlanıyorsunuz" dedi
İkinci hazırlığın çelikleşme olduğunu kaydeden Erbakan, " İkinci yaptığımız iş, çelikleşmedir. Bünyemizi sağlamlaştırdık. Görüşlerinde hata ve yanlış olan kardeşlerini düzeltmektir. Islah olmayacaksa ağacı budamaktır. Üçüncü taarruzumuz, MİLKO ile kırk koldan milleti kucaklıyoruz. Sadece parti olarak değil. Dördüncüsü, biz bütün milletimizi aydınlatıyoruz, şuurlandırıyoruz, bu atılımları yapıyoruz, şimdi kollarımızı sıvayacağız, bütün milletimizi şuurlandıracağız. Her yerde insanlarımıza anlatacağız. Herkes kuşun canlısını bilecek" dedi.
BUGÜN KENDİ PARTİNİZİN KONGRESİNE GELDİNİZ
Beşincisinin ise, hedefleri gerçekleştirme olduğunu anlatan Erbakan, "Çalışma programımız var. Bunların yanında en mühimi heyecan. Yeniden iktidara gelmenin heyecanı içimizi doldurmaktadır. Bugün kongreye gelirken hepiniz, şükrettiniz. Kendi partimizin kongresine gidiyoruz dediniz. Elhamdüllilah" şeklinde konuştu.

Kurtuluşun Milli Görüş'te olduğunun altını çizen Erbakan, " Peygamberilerin hak anlayışındadır. Firavunların yoluna sapanlar, saadet bulamazlar. Türkiye'de 60 parti var. Bu partiler işbirlikçidir. Türkiye'de çok partili hayata geçeli, sağcı, solcu, libarel ve batı taklitçisi birçok partiler çıktılar. Bunlara soruyoruz sultan Fatih libaral miydi, solcu muydu? Yoksa Milli Görüşçü müydü? Çünkü bu milletin tarihi Milli Görüşçüdür" dedi.
AKP VE CHP İKİZ KARDEŞ
Milli Görüş dışındaki partilerin üç ortak özelliği bulunduğunu anlatan Erbakan, " AKP ve CHP, ikiz kardeştir, birbirinin aynıdır. Neden? İkisi de önce AB'ye gireceğiz diyorlar. Bizim İslam medeniyeti bırakıp, AB'ye girmemizden daha büyük delalet olur mu? Adam tuvalete girdiği gibi çıkar. Bu adamın arkasından gidilir mi bre gafil. Bütün müslümanlar kardeştir. Neden İslam birliğini kurmuyorsunuz? Ağabeyleri müsaade etmiyor. Sizi de ağabeylerinizi de bir kenara iteceğiz, geliyoruz" dedi.
İkincisi diğer partilerin hepsinin faizci kapitalist nizamın bekçisi olduğunu vurgulayan Erbakan, "Bunlardan hayır gelmez. Faizi topluyor, emperyalistlere ödüyor. Bunların müşterek sıfıtı siyonizmin tahsildarı. Gelmiş onun adına bizden vergi topluyor, alıyor, götürüyor ona veriyor" dedi
Türkiye'nin Avrupa Birliği kapısında bekletilmesini de eleştiren Erbakan, "Avrupa Birliği, kapısına zincirle bağlanacakmış. Tarihin en şerefli milleti, 15 sene müzakere yapacakmış, zincirle kapıya bağlanacakmış. Aman yarabbi bunlar hangi milletin çocukları" diye sordu.
Milli Görüş'ün bunların karşısında tek kurtuluşu yolu olarak ortaya çıktığını anlatan Erbakan, "Bunların hepsinin yapacağı, Türkiye'yi batıya köle yapmaktan barettir. Bunlara Türkiye'yi ve dünyayı bırakmayacağız. 9 ay çalışacağız. Yeniden iktidara geleceğiz" dedi
SELİMİYEYİ YAPMAYA GELİYORUZ
Milli Görüş'ün hizmetlerini Mimar Sinan'ın eserlerine benzeten Milli Görüş Lideri Erbakan, "Nitekim Mimar Sinan; Şehzadebaşı, Süleymaniye'den sonra Selimiye'yi yaparken aynı şekilde yepyeni bir aşkla ve şevkle kollarını sıvamıştır. Biz de 17 Ekim kongremizi işte bunun için yapıyoruz. Zira, Milli Görüş partileri olarak 41 yıldan beri ülkemize ve milletimize en büyük ve en hayırlı hizmetleri yaptık.
70'li yıllarda MC hükümetleri ile büyük hamleler yaptık. 1996'da en büyük parti olarak kalfalık dönemimizin efsanevi hizmetlerini gerçekleştirdik. Şimdi, ustalık dönemimiz için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yeni muhteşem hizmetlerimiz bizi bekliyor. Bugün verdiğimiz startla, Selimiyeyi yapmaya geliyoruz. Yeniden Büyük Türkiyeyi ve Yeni Bir dünyayı kuracağız. Cenabı Allah'a bu muhteşem kongre için sonsuz şükürler ediyorum. Son yaşadığımız olaylar Allahın büyük bir lütfudur. Bir insanı bu topluluktan kolundan tutup çıkarmanın vebali vardır. Bu işin dünyası var, ahireti var. Biz hiçbir şey yapmadan herkes kendi isteğiyle yerini almıştır" dedi.
Erbakan konuşmasında, "Şuurlandık ve çelikleştireceğiz elhamdülillah. Heyecan. Allaha şükürler olsun. İktidara gelme heyecanını şimdiden duyuyoruz. Bu gayretle çalışacağız ve böylece Türkiye'yi ve insanlığı kurtaracağız" dedi.
DEĞİŞMEYEN GERÇEKLER
Konuşmasın değişmeyen gerçekleri de sıralayan Erbakan, " Saadete ancak Milli Görüşle erişilebilir. Milli Görüş'ün bir tek partisi vardır, o da Saadet Partisi'dir. Milli Görüş'ün temel esaslarını ve uygulama temel esaslarını muhafaza ana vazifemizdir. Çünkü saadete ancak bunlarla erişilebilir. Yolumuz hakkı üstün tutan yoldur ve saadetin tek çaresidir. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır. Onların dağları yerinden oynatacak kadar kuvvetli organizasyonları olsa dahi biliniz ki Allah'ın dediği olur. Siz Allah'ın yoluna ihlâsla hizmet ederseniz, Allah size yardım eder. Ancak siz galip gelirsiniz, başka kimse galip gelemez. El akibetu-lil müttekin Biz, kısa zamanda ufak oy oranlarından, en büyük oy oranlarına çıkmanın ustasıyız. Çünkü, inancımız var. İnanç var, her şey var. 3. Şahlanış başlamıştır. Yeniden iktidara geliyoruz inşallah. Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir. Tarihimizin altın sayfaları Milli Görüş'le yazılmıştır. Allah hepimizi hidayete erdikten sonra dalalete saptırmasın. Ne mutlu sebatla, sabırla, sadakatla, ihlâsla, şuurla, Allah rızası yolunda çalışanlara. Birlikte rahmet vardır. ayrılıkta azap vardır" şeklinde konuştu.
Bu tarihi toplantıyla start verdiklerini kaydeden Erbakan, "Camianın aydınlatılması. Temel esaslara sımsıkı sarılınması. Şuurlanma ve çelikleşme hamlelerinin gerçekleştirilmesi. Asıl ana gaye göz önünde bulundurularak bütün gücüyle o istikamette çalışılması. Dış güçlerin etkilerine karşı uyanık ve şuurlu olunması ve camianın uyarılması. Sıratı müstakimden şaşmamak esastır. Diğer partilere heves edilirse yavaş yavaş onlara benzenir, Milli Görüş'ten uzaklaşılır ve adım adım helak olmaya gidilir. Kongremizin, bütün milletimize, bolluk ve bereket döneminin gelmekte olduğunu müjdeliyorum. Cenab-ı Hakk'a bize yaptığı sonsuz yardımlardan dolayı bir kere daha şükrediyorum. Kongremizin Türkiye ve insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bütün Milli Görüş camiasını gösterdikleri şuur, inanç, sabır, azim ve atılım heyecanından dolayı tebrik ediyorum. Hepinizi gelecek sene iktidar olmanın nasip olması duasıyla Allah'a emanet ediyorum" dedi.

GENEL BAŞKAN: Prof. Dr. Necmettin Erbakan

SAADET PARTİSİ GENEL İDARE KURULU ASIL ÜYELER

Dr. Abdulhalim Tunç

Abdulkadir Çelik

Av. Abdulkadir Öncel

Dr. Abdullah Sevim

Abdulvahap Ekinci

Ahmet Kul

Av. Ahmet Tekdal

Ali İhsan Oturak

Prof. Dr. Arif Ersoy

Atik Ağdağ

Ayşenur Tekdal

Birol Aydın

Celal Asiltürk

Cevat Gencay

Doğan Bekin

Duran Soyuğur

Dursun Ali Düzenli

Ekrem Şama

Elif Erbakan Altınöz

Dr. Fatih Erbakan

Fehim Adak

Fethullah Erbaş

Galip Akın

Av. Hasan Bayram Var

Hasan Bitmez

Hasan Hüseyin Öz

Hüseyin Özcan

İlyas Tongüç

Prof. Dr. İsmail İlhan Sungur

Av. İsmail Müftüoğlu

İsmet Aksoy

İsrafil Bayrakçı

Prof. Dr. Latif Öztek

Levent Cengiz

Lütfi Kibiroğlu

Lütfi Yalman

Mahmut Çizmecioğlu

Mehmet Karaman

Mesut Doğan

Prof. Dr. Mete Gündoğan

Muhammet Polat

Muhittin Aytunç

Muhittin Hamdi Yıldırım

Musa Okçu

Mustafa Balta

Mustafa İriş

Prof. Dr. Mustafa Kamalak

Mustafa Kurdaş

Mustafa Özkafa

Muzaffer Baydar

Necmettin Aydın

Necmettin Çalışkan

Oğuzhan Asiltürk

Orhan Altınöz

Osman Hazer

Osman Nuri Kabaktepe

Prof. Dr. Oya Akgönenç

Recai Kutan

Sadrettin Karaduman

Salih Turhan

Selman Esmerer

Sezai İncesu

Sinan Ejderoğlu

Suat Pamukçu

Av. Süleyman Arif Emre

Süleyman Erim

Şerafettin Kılıç

Av. Şevket Kazan

Tacettin Çetinkaya

Temel Karamollaoğlu

Yakup Budak

Av. Yasin Hatiboğlu

Yaşar Canbay

Zafer Emanetoğlu

Zülfikar Gazi

SAADET PARTİSİ GENEL İDARE KURULU YEDEK ÜYELER
Ömer Faruk Ekinci

Fethi Görür

Abdullah Özbey

Murtaza Özkanlı

Arif Başer

Cemalettin Lafçı

Şaban Sarı

Necdet Sarı

Talat Gizli

Mehmet Akif Kocamanoğlu

Mustafa Bilgen

Şerif Karakurt

Nihat Altıparmak

Bekir Kılıç

Fesih Bozan

Nuri Başer

Ümit Çebi

Fatih Çiçek

Hasan Uzun

Faruk Vurgun

Osman Eroğlu

Ali İhsan Çelikkaya

Necati Aslan

Mehmet Fırat

Özcan Akçaçakır

Gültekin Soysal

Yunus Acar

Cemil Bağcı

Ünal Yurtbay

Adem Alp

SAADET PARTİSİ YÜKSEK DİSİPLİN KURULU ASIL ÜYELER
Abdullah Arslan

Ali Vural

Harun Macit

Hüseyin Çelebican

Mehmet Altınöz

Mehmet Bozgeyik

Mustafa Geçer

Nizamettin Aydın

Osman Seçilmiş

Süleyman Çalışkan

Veysel Candan

SAADET PARTİSİ YÜKSEK DİSİPLİN KURULU YEDEK ÜYELER
Süleyman Canan

Nezir Aydın

Mustafa Hasan Öz

Mehmet Karalar

Erdoğan Saran

Osman Çetin

Hasan Taşçı

İbrahim Meral

Yusuf Uzgur

Maarif Balıkçı

Mevlüt Koç

milli gazete
 

ibrahimi

Has Uşak
Katılım
19 Haz 2006
Mesajlar
23,463
Tepkime puanı
1,831
Puanları
0
Yaş
37
Konum
forvet arkası
Nereden bileceğim onların Mahmud Efendi hazretlerinin hizmetinde olduklarını.Orada olsalar bile onun icazetiyle oraya gittiklerini? Ben duymadım ve şahid olmadım.İnanmama gibi bir hakkım var sanırım.

Size göre bu cihad olabilir.Bize göre değildir.Erbakan tekrar başbakan olsa bile bu sistem üzerinden siyaset yapacak.Bu sistem üzerinden siyaset yaptığı sürece de bizim için cihadla alakası olmayacak.Bu devlet yine faizle işleyecek,yine kapitalizm üzerinden devam edecek.O yüzden sizin cihad hükmünüzün bizim için bir değeri yoktur.

Selamlarımla.
 

agbi

Yasaklı
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Tepkime puanı
382
Puanları
0
Konum
İzmir
Yılların siyaset kişiliğine sahip ERBAKAN Onlarca yıldır BİR KİŞİ YETİŞTİREMEMİŞSE lider vasfında bence DÜŞÜNMESİ gerek.

Yılların siyaset kişiliğine sahip ERBAKAN ın Partisinde Altıyüz delege varsa YİNE DÜŞÜNMESİ GEREK.

Yılların siyaset kişiliğine sahip ERBAKAN ın Kongresine Onbinlerce kişi geliyor ama MİLLİ GAZETENİN trajı buysa YİNE DÜŞÜNMESİ GEREK.

Yılların siyaset kişiliğine sahip ERBAKAN bu son hamlelerinle GÖNÜLLERİMİZDEKİ kişiliğini zedelemiştir ve kendisi zamanında Jubile yapmayan bir sporcu durumuna düşmüştür.

Yönetici Erdem e

Ercan TEKİN Mahmut efendiyi kullanmaktadır daha önce ben cezalı iken AÇIK ŞEKİLDE HODRİ MEYDAN demişti Erbakan ve SP hakkında BELGELERE dayanan münazarayı açın Münazara BÖLÜMÜNDE bakalım görelim kendisinden ilmini bilgi birikimini.
 

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Katılım
25 Eyl 2010
Mesajlar
5,631
Tepkime puanı
266
Puanları
0
Bu sadece siyasete dini alet etmektir.Başka birşey değil.
Mahmud Efendi hz.leri isminin siyasete karıştığını bilse ne derdi acaba.Her zaman itibar ettiğiniz belgelerinizi(!) bu konuda da görsek.Yoksa Mahmud Efendinin elçi yolladığına inanmayacağız.

BELGE:
aa_0111_17102010124056841_r_gen_20101017000000_ank102_d.jpg


ERBAKAN HOCAMIZA EFENDİ HZ'LERİNİN BAŞ HİZMETLİSİ HAYATİ BARDAKÇI HOCAMIZ MESAJI İLETİRKEN, ARKASINDA EFENDİNİN ÖZEL KORUMASI EYÜP BAYLAN ABİMİZ.
21531045:jpeg_preview_medium.jpg

Resmin orta kısmındaki Hayati Bardakçı yani üstteki resimde Erbakan hocamıza mesajı iletendir.
 

agbi

Yasaklı
Katılım
2 Kas 2006
Mesajlar
25
Tepkime puanı
382
Puanları
0
Konum
İzmir
BELGE:
aa_0111_17102010124056841_r_gen_20101017000000_ank102_d.jpg


ERBAKAN HOCAMIZA EFENDİ HZ'LERİNİN BAŞ HİZMETLİSİ HAYATİ BARDAKÇI HOCAMIZ MESAJI İLETİRKEN, ARKASINDA EFENDİNİN ÖZEL KORUMASI EYÜP BAYLAN ABİMİZ.

Kaynak

Yüzü tamamen gözüksün mübareğin.

Hangi tarihte.

Kendi bilgi birikiminize çok güveniyorsanız buyrun Erbakan ın ilk İ.T.O seçimlerinden itibaren tüm gelişmelerine.
 

ibrahimi

Has Uşak
Katılım
19 Haz 2006
Mesajlar
23,463
Tepkime puanı
1,831
Puanları
0
Yaş
37
Konum
forvet arkası
Nereden bileceğim onların Mahmud Efendi hazretlerinin hizmetinde olduklarını.Orada olsalar bile onun icazetiyle oraya gittiklerini? Ben duymadım ve şahid olmadım.İnanmama gibi bir hakkım var sanırım.

Size göre bu cihad olabilir.Bize göre değildir.Erbakan tekrar başbakan olsa bile bu sistem üzerinden siyaset yapacak.Bu sistem üzerinden siyaset yaptığı sürece de bizim için cihadla alakası olmayacak.Bu devlet yine faizle işleyecek,yine kapitalizm üzerinden devam edecek.O yüzden sizin cihad hükmünüzün bizim için bir değeri yoktur.

Selamlarımla.
...
 

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Katılım
25 Eyl 2010
Mesajlar
5,631
Tepkime puanı
266
Puanları
0
Kaynak

Yüzü tamamen gözüksün mübareğin.

Hangi tarihte.

Kendi bilgi birikiminize çok güveniyorsanız buyrun Erbakan ın ilk İ.T.O seçimlerinden itibaren tüm gelişmelerine.

19970_1234012301936_1578030689_575229_6242782_n.jpg


agbi dün kongredeki resimdir Erbakan hocamıza mesaj veren iki görevli. Nasıl halen reddediyorsunuz?

İ.T.O seçimleri de nereden çıktı bunu ispatlayınca başka birşeylemi beni alt etmeye çalışacaksın. HAKKI İNKAR ETMEYECEKSİN BEN BU ADAMLARLA BİRLİKTEYİM DAİMA. Yalan söyleseydik fotoğraflar çıkmazdı. Birgünde belgeye riayet edin hakkı kabul edin. Efendi hz'lerini yalancı konumuna koymayın!
Mahmud efendinin hemen arkasında fotoğraf çekene bakan iki kişi biri Eyüp Baylan diğeri Hayati hocamız
 
Üst