Sorgulayan Müslüman !

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
11891253_10206075542305577_4898425489623521498_n.jpg
lafons bi ara kitap göndereyim mi dağitmak için islam ahlaki mi istersin namaz kitabi mi kiyamet ahiret mi

kilicarslan

Kıdemli Üye
napcaz şu selefileri.. duruşları takdire şayan. Ancak yanlışı savunurkende aynı duruşu sergiliyorlar.

Adama anlatamıyorsun, "Biz yorum yapmayız alimlere uyarız. " Hadi onuda anladık, hiç mi düşünmüyosun, birisinin ak dediğine öteki kara diyebiliyor.

Kaptan

Mecra Yazarı
napcaz şu selefileri.. duruşları takdire şayan. Ancak yanlışı savunurkende aynı duruşu sergiliyorlar.

Adama anlatamıyorsun, "Biz yorum yapmayız alimlere uyarız. " Hadi onuda anladık, hiç mi düşünmüyosun, birisinin ak dediğine öteki kara diyebiliyor.

hani o cok elestirdiklari Sufiler "seyhlerini ilah ediniyorlardi ?"

Kaptan

Mecra Yazarı
adam selefi diyor bu sufi diyor.

:) okumalarin hep böyleyse vay haline

selefiler sufileri "seyhlerini rab, ilah edinmekle suclarlar"
kiliacarslan, selefilerin "biz yorum yapmayiz alimlere uyariz" sözünü elestiriyor
ben de dedim ki "selefiler sufileri elestirdikleri duruma düsüyorlar"

simdi caktin köfteyi :)

lafons7275

Kıdemli Üye

kiliacarslan, selefilerin "biz yorum yapmayiz alimlere uyariz" sözünü elestiriyor

Sen aklına uyarak yorum yapmaya devam et.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

Burada yorumumda ben sufilere bir şey demiyorum, lakin, bir alim olarak ilim ortaya koyuyorsan, delillerini de ifade edeceksin. Alim, görüşünü, Kur'an'a, sünnet'e ya da Sahabe'ye ve daha donanımlı bir alime dayandırıyorsa, buradan bilgi almak ve ilim elde etmek nasıl "Alimleri Rab edinmek" oluyor anlayan varsa beri gelsin...

Diyeceksiniz ki sufilerde de aynı yöntem hakim, alıp kabul ederiz o zaman sıkıntı yoktur...

Alimlerini Rab edinmek ifadeleri, bir kısmı Yahudi'lerle bir kısmı da Hıristiyan'larla alakalıdır. Her iki tarafın alimleri de inen vahiy'de helali haram; haramı da helal kılıyorlardı bu söylüyorlardı, o dönemin insanları da anıp bunu kabul ediyorlardı. Demokrasi de aynı rezaleti yapan bir sistemin adıdır.

Dolayısıyla, sufiler de alimler de sözlerinde ya da ilimlerinde Kur'an'ı tahrif etmeye yönelik değillerdir...

Bizim Rabb'imiz bellidir, Allahü Teala'dadır. O'na kulluk ederiz bilmediğimi Kaptan da öğrenirim bu "Falana kulluk" mudur..???

Az insan olun ya...

çelebiler

Kıdemli Üye
İblis de aklına güvendi:

İblis, “Ben ondan daha hayırlıyım. Beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın” dedi.
Az masalcı değilsin.Nasıl uyduruyorsun bunları?
Allah'ın ayeti varken?

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaptan

Mecra Yazarı
İblis de aklına güvendi:

İblis, “Ben ondan daha hayırlıyım. Beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan yarattın” dedi.

Iblis akletmedi Iblis kibirlendi, daha bunu bilmiyon

insan düsünerek, aklederek dogruyu bulabilecegi gibi yanlisi da bulabilir
nitekim hayatlarini bu eyleme adamis nice sözde alimlerin özellikle sufi mesrepli olanlarin ne kadar sapitabildigini görüyoruz
demek ki akledebilmek tek basina birse ifade etmiyor baska seyler de yapmak gerekiyor, önyargilardan sigrilmak. seytani dusuncelerden arinmak vs.gibi

Kaptan

Mecra Yazarı
Doğru yol Kuranda bellidir. Kuranı bırakıp aklıyla doğru yolu bulacağını zannedenler cehenneme gider. O ne kötü bir döşektir.

cevir kazi yanmasin
harbiden tam bir taklaci ve iftiracisin

Kuran'i birakalim aklmizla yolumuzu bulalim diyen oldu mu da bunu söylüyorsun

bir süreligine seni askiya aliyorum lafons :)
o zaman kadar sana iyi günleeer

çelebiler

Kıdemli Üye
Doğru yol Kuranda bellidir. Kuranı bırakıp aklıyla doğru yolu bulacağını zannedenler cehenneme gider. O ne kötü bir döşektir.
Bu söylüyorsun da neden Allah şeytan hakkında ne demiş diye bakmadan masal uyduruyorsun?

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi