şeriat istiyor -/- muş !

ömerusta

Kıdemli Üye
yok yetim kardeş o kadarda kötümser olma cahiliye döneminde gelmiş mekke gibi bir şehri kansız teslim almışsa türkiyede neden olmasın insanımız o kadar da kötü değil bak siz bir bayan olarak fikrinizi dünyaya açık bir sanal alanda yaza biliyorsunuz oy sa mekkede kadını insan yerine koymuyorlardı kızları diri diri gömüyorlardı bu kadar bariz bir fark var
inanıyorum bir gün mutlakla ülkemde şeriat yaşanacak fikrini toplumuza empoze etmek durumundayız bir bayanın beyanında yola çıkmıştık
ne acı ki tut ağacı gibi tarikat ehli kardeşim bayanın kaşına gözüne sözüne atıfta bulunuyor o bayan kadar fikrini beyan edemiyecek kadar zavallı sofi kendini yitirmiş fikrini düşüncesini aklını ona buna teslim etmiş zavallı köle nasıl şeriat isteye bilir ki
işte bu zavallılar temizlenmeli uyandırılmalı onlara kılavuzun şu şıh bu veli şu gavs bu kutup cahiliyesinden kurtulup kurana sarılmaları empoze edilmeli bizim çabamız gayemiz bu insanları kurtarmak tır

Yetim

Kısıtlı Erişim
yok yetim kardeş o kadarda kötümser olma cahiliye döneminde gelmiş mekke gibi bir şehri kansız teslim almışsa türkiyede neden olmasın insanımız

Cahiliye döneminde Resullullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz ve alu ashabını ehli beyti vardı ..

Bu zamanda sokaklarda veya dünyada yaşananlar ortada iken hala salt sigarayla uğraşan hocalar var bazılarıda son derece lüks otellerde müzikli vs düğünlerde kuran okuyup vaazu nasihat edip düğün sahiplerini övüyorlar faizle uyuşturucuyla zina ile tv ile nerede ise Hiç mücadele yok dünyadaki yaşanan gelişmelere ise duyarsız nerede ise cihadsız bir islam anlayışı var...

sence bu şekilde olanlar gerçekten samimidir şeriat istemesinde ?

bizim çabamız gayemiz bu insanları kurtarmak tır

Kurtulmalarına sebeb olduklarında senin müridlerin olmuş olacak ,

O zaman sen kendi kendini başlamadan bitirmiş oluyorsun Tarikate soğuk bakarak.

Tarikatı değil tarikati sui istimal edenler varsa onları eleştir ...

Ayrıca bir insan niyeti bozmuşsa ha tarikat ehli ha tarikat münkiri ikiside zararlı o yüzden Kim zahirde hata yapıyorsa onu uyarmalı ...

Toptan kötülemekle Toptancılıkla şeriatı nasıl isteriz ADALETSİZLİKLE ADİL YÖNETİLMEYİ HAK EDEBİLİRMİYİZ ?

ömerusta

Kıdemli Üye
yok be kardeşim islam birdir ona inanan iman edenlerde birdir müslüman bir ümmet olmakla zaten diğer insanlarda ayrılmıştır yücelmiştir
şimdi insanların mesheplere tarikatlere bölünmesi ayrılmak bölünmektir parça parça din olmaz zayıflıktır bak yer yüzüne mesep çatışmaları tarikat cömaat siyaset çekişmesi bunlar islama yakışmıyan durumlardır bu kadar müslüman varken yer yüzünde parça parça biri birini gırtlaklıyor neden ?islam vede ümmet birliği bozulmuşturda ondan en güzel adalet müminler kardeştir islam birdir mesep tarikat bölücülüktür

Yetim

Kısıtlı Erişim
yok be kardeşim islam birdir ona inanan iman edenlerde birdir müslüman bir ümmet olmakla zaten diğer insanlarda ayrılmıştır yücelmiştir
şimdi insanların mesheplere tarikatlere bölünmesi ayrılmak bölünmektir parça parça din olmaz zayıflıktır bak yer yüzüne mesep çatışmaları tarikat cömaat siyaset çekişmesi bunlar islama yakışmıyan durumlardır bu kadar müslüman varken yer yüzünde parça parça biri birini gırtlaklıyor neden ?islam vede ümmet birliği bozulmuşturda ondan en güzel adalet müminler kardeştir islam birdir mesep tarikat bölücülüktür

Anlayamadığınız nokta şu İSLAM BİRLİĞİ için yazdıklarına katılıyorum lakin mezhepler tarikatler bölücük değil bilakıs islamı bir hiyeraşi oluşturur lakin mezhebsizçilik mezhebcilik veya tarikatçılık Şuculuk buculuk yapmak bölücülüğe sebeb olur...

Elbette Her insan Mezhebini sevmeli taikatını sevmeli bu sevgi Allah için olmalı Allah için sevmekse bütün Müslümanları sevmekle olur SEVGİ İLE BİRLİK OLUR ...

Kelimeyi tevhide inanıp ikrar eden herkes Müslümandır ...

Yahayy

Kıdemli Üye
yok arkadaş mütesekkür arkadaşım gayet erdemli bir davranışta bulundu kendisine teşekür ederim zaten bizlere yakışan da budur
bunu bırakalım
şeriat gelir mi yaşanır mı ona bakalım
Düzletmesi tabi ki erdemli bir davranış.
Benim demek istediğim önümüzdeki metni bile doğru idraktan uzak iken, birilerinim söylediklerini hemen zındıklık fasıklıkla yaftalamadan önce dinlemek, aslını araştırmak gerektiği

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
İslam'ın yeryüzüne hakim olması için; öncelikle itikadi meselelerin ortadan kaldırılması,müslümanlar birbirini sevecek, tefrikaya düşmeyecek istişâre ve dayanışmada bulunacak, sonra da birbirleriyle iyilik hususunda yarış etmeleri gerekir ki sonrasında şeriat gelsin.Bunlar olmayınca şeriatın gelmesi hiç kolay olmaz.

ÜLKEMİZDE HAYLİ İSLAM DÜŞMANLARI VE MÜRTEDLER VAR.ESASEN BİR ISLAHAT ÇALIŞMASI BAŞLATILMALI Kİ ŞERİATIN ÖNÜ AÇILSIN.. BUNU DA KİMLER YAPACAK?ZEMİNİ HAZIR DEĞİLSE BU DA GERÇEKLEŞMEZ..