Şeriat düzeninin gelmesini istiyor musunuz?

Şeriat düzeninin gelmesini istiyor musunuz?

• Kararsızım

Oy: 0 0.0%
  • Fikrim yok

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    61

Ahter

Kıdemli Üye
Sen razı mısın Allah'ın hükmüne?

Demogojiye ne gerek var? Benim kemalist olmadığım yazılarımdan anlaşılm ıyormu? kemalist güzellemeleri buraya taşıyan kim, tağutu , islam şeriatına yeğ tutan kim? Yoksa 100 celde vb. hükümlerin tarihsel olduğunu mu kabul ediyorsunuz?hadisleri devreden çıkartanlar, kuran ahkamınıda tarihsel teziyle devreden çıkartmak isteyenlerdir..

adams77

Kanalizasyoncu
Demogojiye ne gerek var? Benim kemalist olmadığım yazılarımdan anlaşılm ıyormu? kemalist güzellemeleri buraya taşıyan kim, tağutu , islam şeriatına yeğ tutan kim? Yoksa 100 celde vb. hükümlerin tarihsel olduğunu mu kabul ediyorsunuz?hadisleri devreden çıkartanlar, kuran ahkamınıda tarihsel teziyle devreden çıkartmak isteyenlerdir..

Sende kemalist sisteme oy verip işletilmesi için yardım ve destekte bulunuyorsun :) Kemalist sistemin kanun ve nizamına uymuyormusun? Demogojiyi sen yapıyorsun cidden sen yapıyorsun.

çelebiler

Kıdemli Üye
Hiç ıkıtı mıkıtı etme çok açık soru,net cevap istiyoruz.

Zinanın cezası recm mi yoksa yüz celde mi?

Bu tercih senin durumunu belirleyecek.

Kemalist dediğin arkadaşlara da sen sor.Bakalım onlar neyi tercih ediyor.

Ahter

Kıdemli Üye
@çelebiler demogojiye devam ediyorsun...Salim'in kemalist güzellemelerine beğen butonuyla destek verip, sonrada 100 celdeden bahsetmen hiç tutarlı değil.

çelebiler

Kıdemli Üye
@çelebiler demogojiye devam ediyorsun...Salim'in kemalist güzellemelerine beğen butonuyla destek verip, sonrada 100 celdeden bahsetmen hiç tutarlı değil.
Tamam o zaman benim ne olduğum belli demek ki senin ne olduğunu anlayalım.

Nesi demogoji bunun?İfadelerim net değil mi laf kalabalığı yapmıyorum.Senin yaptığın laf kalabalığına da birşey demiyorum.

Net cevap verebiliyor musun.

Zinanın cezası sana göre Kuran'daki yüz celde mi,hadisteki recm mi?

Göğsünü gere gere Allah'ın hükmünü mü kabul edeceksin yoksa yine demogoji yalanına mı sığınacaksın.

Ahter

Kıdemli Üye

Nesi demogoji bunun?İfadelerim net değil mi laf kalabalığı yapmıyorum.Senin yaptığın laf kalabalığına da birşey demiyorum.

Göğsünü gere gere Allah'ın hükmünü mü kabul edeceksin yoksa yine demogoji yalanına mı sığınacaksın.

Kemalist birinin 100 celdeden bahsetmesi saçma değilmi? bak atanız ne diyor<: Bizim devlet idaresinde ki ana programımız CHP programıdır,bunun kapsadığı prensipler idarede siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır,fakat bu prensipleri gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır,biz ilhamlarımızı gökten ve gaipden değil doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”

Şimdi söyle bakalım...Bu sözlerden sonra sana ne 100 celde...
:)

adams77

Kanalizasyoncu

Kendi durumuna bakmadan başkalarının durumlarını dillerine dolarlar böylece kendilerini serinletmiş olurlar oysa onları bekleyen büyük tehlikenin farkında değiller.

Buyursun cevap versin niye cevap veremiyor? Çünkü cevabı yok !!

adams77

Kanalizasyoncu
Kemalist birinin 100 celdeden bahsetmesi saçma değilmi? bak atanız ne diyor<: Bizim devlet idaresinde ki ana programımız CHP programıdır,bunun kapsadığı prensipler idarede siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır,fakat bu prensipleri gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır,biz ilhamlarımızı gökten ve gaipden değil doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.”

Yahu aynı yasa ve kanunlara sende tabisin sanki mars 'ta yaşıyorsun :) Sen zina edeni recm edebiliyormusun? Elinde sopa karaköy 'de kapıdan çıkanlara 100 sopa mı vuruyorsun? İçki sana yerleri kapattırabiliyormusun? Domuz eti satan yerlere müdahale edebiliyormusun?

Sen şimdi Allah 'ın indirdiğine göre hükmetmiş mi oluyorsun? tabi sizin alimleriniz var sizi kurtarmak için çok uğraşmışlar sonunda bir takım şeyler bulmuşlar fakat biraz eksik kalmış :)

lafons7275

Kıdemli Üye
Kendi durumuna bakmadan başkalarının durumlarını dillerine dolarlar böylece kendilerini serinletmiş olurlar oysa onları bekleyen büyük tehlikenin farkında değiller.

Buyursun cevap versin niye cevap veremiyor? Çünkü cevabı yok !!

yalakalıkta sınır tanımam diyorsun...

kankinin arkasını toplaya toplaya bu hale geldin.

çelebiler

Kıdemli Üye

Geçmiş olsun Kardeşim.
Allah'ın Kitabını tercih etmedin.

Sor şimdi kemalist dediğin kardeşlere senin gibi Allah'ın kanunlarını kabul edecekler mi yoksa senin gibi Allah'ın kanunlarını kabul etmeyecekler mi?

Ahter

Kıdemli Üye
Geçmiş olsun Kardeşim.
Allah'ın Kitabını tercih etmedin.

Sor şimdi kemalist dediğin kardeşlere senin gibi Allah'ın kanunlarını kabul edecekler mi yoksa senin gibi Allah'ın kanunlarını kabul etmeyecekler mi?

Geçmiş olsun temennisine bende katılıyorum..Kemalistlerin Nutuk dışında iman edecekleri başka kitabları varmı, meraka değer bir soru?

adams77

Kanalizasyoncu
Cevabı olsa idi bizim sorularımıza cevap verirdi. Sadece kuru gürültü kendilerini haklı çıkarmak için olmadık yollara kalkışıyorlar.

Birde diyor ki sana ne 100 celde 'den sanki kendi uyguluyor :)

Ahter

Kıdemli Üye
Cevabı olsa idi bizim sorularımıza cevap verirdi. Sadece kuru gürültü kendilerini haklı çıkarmak için olmadık yollara kalkışıyorlar.

Birde diyor ki sana ne 100 celde 'den sanki kendi uyguluyor :)

Hala deyim yerindeyse kafan basmıyor! Açlıktanmı bilmem, ama uygulamayı geçtik, kemalistler 100 celdeye iman ediyorlarmı?

adams77

Kanalizasyoncu
Hala deyim yerindeyse kafan basmıyor! Açlıktanmı bilmem, ama uygulamayı geçtik, kemalistler 100 celdeye iman ediyorlarmı?

Yahu iman etmek uygulama ile olur :) uygulamadığın şeye iman ediyorum diyebilirmisin?

Sen iman ediyormusun buyur ispat et yada delil ve kanıt göster.

çelebiler

Kıdemli Üye
Yahu iman etmek uygulama ile olur :) uygulamadığın şeye iman ediyorum diyebilirmisin?

Sen iman ediyormusun buyur ispat et yada delil ve kanıt göster.
En azından "Allah'ın Kitabı uygulanması gerekir." dese onu da diyemedi.

Allah her kula nasip etmiyor işte.

çelebiler

Kıdemli Üye
Geçmiş olsun temennisine bende katılıyorum..Kemalistlerin Nutuk dışında iman edecekleri başka kitabları varmı, meraka değer bir soru?
Bu konuda da geçmiş olsun.Allah'a iman ettiğini söyleyemediğin gibi Atatürk'ten de haberin yok.

Bunun ingiliz oyunu olduğu ortada müslümanları uydurma bir dinle Allah'ın dininden ve milli menfaatlerinden ayırmışlar.

Hesap gününde insan amellerinin boşa gittiğini gördüğünde yazık olacak.

selimmehmet

Kısıtlı Erişim
“Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.”

(Maide Suresi, 48)

SALİM

Kısıtlı Erişim
“Sana da (ey Muhammed) geçmiş kitapları tasdik eden ve onları kollayıp koruyan Kitab (Kur'ân)ı hak ile indirdik. Onların aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet. Onların arzu ve heveslerine uyarak, sana gelen haktan sapma. Biz, herbiriniz için bir şeriat ve yol belirledik. Eğer Allah dileseydi sizi tek bir ümmet yapardı, fakat size verdiklerinde sizi denemek istedi. Öyleyse iyiliklere koşun. Hepinizin dönüşü Allah'adır. O, ihtilafa düştüğünüz şeyleri size haber verir.”

(Maide Suresi, 48)

Osmanlıda şeriat yani MECELLE vardı. Osmanlı yıkıldı tarih oldu.
Mecellede kaldırıldı yerine, MEDENİ KANUNLAR geldi...