ser[bes]ce

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
12803125_464452130416581_3956183901123556490_n.jpg

ALI25

Kıdemli Üye
Sevdigin kisi ve savundugun kisi de olsa onun da hakkini vereceksin ve diyeceksin hata ve yanlis gibi bir seyide olsa gerektiginde.

ALI25

Kıdemli Üye
Bak her kim sen sözümü yanlis anlama diyorum ve sanada beni de anla sen de benim de olsa o dedigim hak mi degil mi bunu o aklina vurma ilme vur ve elindeki o ölcüye vur ve hakikat degil ise onu alma oldugu gibi o yerde birak.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Allah geçmişimizle bizi nasılda yüzleştiriyor. Paralel yapı 1, ulusalcılar 2... Kaderin perspektifi ''sizde bu şekilde siyaset yapıyordunuz, alın tadın'' der gibi sanki.. Bunları görüp ibret almalı, olgunlaşmalı artık diye düşünüyorum. Gerçi Kadir Mısıroğlu hâlâ eski usülden gidiyor.. :D

ALI25

Kıdemli Üye
Allahu teala herkese bir seyler vermis ve bir sey de olsa oda güzel olur onda ve insanogluna yüce yaratan onu bir donatmis ve misal olarak bakarsak hayvan ile insanin arasindaki o farka ve bundaki o özelliklere de.

ALI25

Kıdemli Üye
Kim ne derse desin birisi müslümanlarla ugrasmis ve onlarin büyüklerine karsi onlar hakkinda ileri geri söz misali elini tutmamis yazilar yazmis ve bu kimse benim babam da olsa sevemem ve onu böyle bir sey de savunmam da övmem gibi olur.

Yüzde bir

Doçent
Yokluğun ...

Kaybet bu öfkeni,
İçinde sakladığın ...
Terk et o derdini,
Benden almadığın ...

Sabret sonu aynı değil !
Söylüyorum ...
Dinle, rüyaların her gün aynı,
Olmayacak !

Şimdi vazgeçersen geriye döneceksin,
Gitme! Kaybedince daha çok seveceksin ...
Biliyorum, hiç bir anlamı yok,
Yokluğunda, yokluğunda, yokluğunda...

ALI25

Kıdemli Üye
01.jpg

Bir misal olarak size veriyorum ve simdi bir insan düsünün gelip bir barakaya giriyor ve o barakanin üstünede sunu yaziyor burda her soruya bir cevap verilir bir soru sorulmaz diye ve böyle alim sahsiyet nasil olurda onun zamanda cok kisi ile ve ondan sonrakilerlenden birisiyle nasil mukayese edilebilir?.

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Küçücük beyinleri yıkayıp canavarlaştırıyorlar. Nice suçsuz insanların günahına girerek hem kendi hayatlarını hemde birşeyden haberi olmayan insanların hayatlarını kararttırıyorlar. Niçin? Diye kendilerine sormuyorlar bile. Başka milletlere çalışıp başka milletlerden intikam alıyorlar. Bir hiç uğruna insanız zannederek.
M.S.A.

ALI25

Kıdemli Üye
Ben oldum olali uzun yazmayi ve söz edip konusmayi da sevmiyorum ve de istemiyorum bundan da o yüce rabbime siginirim.

Yüzde bir

Doçent

Herkes bir yol tutturmuş gider, rabbine çıkmayan yol neye yarar ...

ALI25

Kıdemli Üye
Bir sey den söz etmek icin ilim gerekir ve bilmek icin de ve söz edip konusmak icin de ve onunla da bir amel etmek icinde güne ilim gerekir.

ALI25

Kıdemli Üye
Bilmedigim seyi ne söylemek ve ne de yapmak isterim ve bizim sorular ister istemez cok kere bildigimiz cinsten olur biiznillah ve cok kere bilmedigim birseyide de olsa onu da sormaktan o yüce rabbime siginirim.

Yüzde bir

Doçent
Selam Yüzde bir

Umarım iyisinizdir.

O'na ulaşmanın ''sayısı'' nefes ''sayısıncadır''.Her yol O'na çıkar/döner.Bu yol'da hüküm itibariyle ''sıratı müstakiym'' vardır.Bildiğiniz üzere her esma'nın kullanım yerleri önemlidir.Bu kullanımlardan birisi ol'an Rabb esması burada işte bunun için kullanılır/Hud ayat 56.

Herkes O'na döner.Bu hüküm itibariyle ise yine esma'ların tecellilerinden bu cehennem ya da cennet ya da daha büyüğü ol'ur.Bunların hepsi yine bir esma'nın karşılığıdır.O'ndan başkası yoktur...

Selametle.

18190471-lg.jpg

Ve aleyküm selam ve rahmetullah; merhaba, merhaban ebeden daima be güzel ...

Elhamdülillah min fazli rabbi diyelim ve iyiler iyidir diyerek ekleyelim :) ...

Söylemlerinizin hepsi doğru ve hakikat, amenna ve saddakna teşekkür ederiz ... Sular denize akar, evet tüm yollar O na çıkar ... Bu babdan mesele, buyurmuş olduğunuz yollardan hangisi üzere bulunup bulunmadığımızı ve yolumuzun nereye çıktığını fark edebilmektir ... Hususen; efradını cami, ağyarını mani olan güzeldir diye biliriz ... Gene buyurmuş olduğunuz Hud sure-i celile'sinin; 112. ayeti istikamet hususunda oldukça va'z-u nasih olarak dikkatimizi celb etmektedir ...

Padişahın çok sevdiği bir cariyesi varmış ... Kimse padişahın O nu neden bu kadar sevdiğini anlamazmış ... Bir gün padişah tüm cariyelerini ve saray erkanını hazine dairesinde toplamış ve cariyelerini karşısında sıraya dizmiş ... Cariyelerine hitaben, şimdi demiş bu odanın içinde herkes istediğini alabildiği kadarını alsın, aldıklarını kendisine bağışlayacağım diye ferman buyurmuş ... Tüm cariyeler de altın, inci ne kadar ziynet eşyası var ise toplayabilmek için telaş ile koşuşturmaya başlamışlar ama içlerinde bulunan padişahın sevdiği cariye ise huzurda kıpırdamadan durmaktaymış ... Padişah; sen neden diğerlerine katılmıyorsun diye sual etmiş ... Cariye, padişahım bu odanın içerisinde neyi istersek alabilir miyiz diye cevab etmiş ... Padişah celal ile ben padişahım nasıl benim sözüme itibar etmezsin bak vezirlerim, kadılarım hepsi burada şahittir diye buyurmuş ... Bunu duyan cariye usulca gelip padişaha sarılarak bende bunu istiyorum demiş ... Bunun üzerine padişah saray erkanına şimdi neden bu cariyeyi hepsinden daha çok sevdiğimi anladınız mı demiş ...

Ümemi Salife sıfatına medvud olunmuşken, Ümmet-i Muhammed zatına medvud'dur ... Davete icabet etmek gerektir diye biliriz efendim ...

Hürmet, muhabbet ve saygılarımla ...