ser[bes]ce

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Hayat bir bileği taşıdır. Benliğimizi yapan maddenin cinsine göre sizi ya eskitecek ya da cilalayacaktır.
(İdeas)

ALI25

Kıdemli Üye
Bir seyi bilsen ne olur veya bilmesen ne olur?.

ALI25

Kıdemli Üye
Aklima bir söz geldi onu da aktarayim meyve vermeyen agac taslanirmis ve bizde o agac mi olduk yoksa?.

ALI25

Kıdemli Üye
Kendi sözünüzle tezatlaşmış durumdasınız şu an:)Dua ile Vesselam.
Dur bir dakika söz benim degil mi ve musaade et de onu da aciklayim bu ilmi bir konu icin degil idi veya kiymetli bir sey icinde degildir.

Ve aleykum selam sen sag ol.

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Dur bir dakika söz benim degil mi ve musaade et de onu da aciklayim bu ilmi bir konu icin degil idi veya kiymetli bir sey icinde degildir.

Ve aleykum selam sen sag ol.
,

Sözü yazan sizsiniz elbet okuyanda biziz :)

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Boş vermişim boş vermişim..:frantic::yahoo:

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Değerli olan hayat değil, hayatın amacıdır. Sezai Karakoç

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Ya Hu Yûnus! Herkes sevgiden bahseder, amma yine de sevgisizlikten dem vururlar.
Sevgi dilin değil gönlün hakkıdır dervişim!

:flw:flw:flw

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Yıllarca fikir adı altında Atatür'ün babası belli değil dedik ya biz! Evet, biz dedik! Aklıma geldikçe utanıyorum. Gerçi o zamanlar ergendim. Peki, bize konferanslar veren ve bu gibi ucuz işlerle meşgul eden sahte kahramanlar neydi?

Yahu Atatürk'ün annesinin ve babasının resmine bakmanız yeterli. Eğer bu herifin simasını, buradan çıkartamıyorsanız ben ne diyeyim ki!

Adam aklıllı fikir üretecekleri yere yıllarca zekâmızla dalga geçen bu ucuz insanların bugün suratına tüküresim geliyor. Koskoca bir islamcı nesli ucuzlattıkları yetmiyormuş gibi aynı zamanda oyaladılarda!.. Bugün hiçbir sahada entellektüel kalitemiz yoksa tek sebebi bu sahte kahramanlarıdr. Bugün bu işin dünden farklı olduğuna inanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Sorgulama ve akletme usûllerini gençlere öğretmeyen fikir önderlerinden kaçın. Aslandan kaçtığınız gibi kaçın, vallahi diyorum. Çünkü böyle ortamlar duyguları sömürmek için kurulur. Bu işin tek istisnası tekke kültürüdür. Çünkü orada karakter dizaynı yapılır ve bu iş teslimiyet ister. Onun için tekkede ticaret ve zengilikten uzak olma paradigması vardır. Dünyalık varsa bile bu muhakkak fakirlere ve düşkünlere harcanmak için yapılır. Asla ve kat'a fakir fukarada ayrıma gidilmez. 'Bizden olan, sizden olan' gibi bir ayrıma gitme riski varsa bu bile terk edilmesi icab eder. Yurt dışında sosyal yardım veren kuruluşların böyle bir ayrıma gittiğini düşünebiliyor musunuz? Düşünemiyoruz değil mi! Peki, biz niye yapıyoruz? Yaaa!!! Bunları sorgulayın inşallah!! İşte bu paradigmlar unutulduğu için oralarda da sömürü başladı malesef. Buna 'gettolaşma' denir.. İmam-ı Rabbani kuddisesirruhu kamil mürşitte aranması gereken şartlardan bahseder. Bu şartlara bugün bir ilave yapılsa yeridir. O ilave, 'oldukça mütevazi bir hayat' şartı denebilir. Aslında bu şartı kural olarak koymaya gerek yok çünkü sünneti seniyyeyi yaşama şartının içinde bu var zaten.. Ama gel gör ki bunlar ne bahsedilir oldu, ne de anlatılır oldu.. Onun için sorgulama melekesi, sorgulama kültürü, sorgulama yetisi diyoruz.. Bakın biz bunu dedikçe buna karşı gelenler bile neye karşı geldiklerini sorgulasınlar!..

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
CY3rvsyU0AAQgIk.jpg

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Andolsun, Allah, mü’minlere kendi içlerinden; onlara âyetlerini okuyan, onları arıtıp tertemiz yapan, onlara kitab ve hikmeti öğreten bir peygamber göndermekle büyük bir lütufta bulunmuştur. Oysa onlar, daha önce apaçık bir sapıklık içinde idiler.
AL-İ İMRAN 164

Muhtazaf

Profesör
Web sitesi
www.facebook.com
Karanlık insanların merhameti yoktur. Merhameti olmayanın kalbi yoktur. Kalbi olmayanın çıkarı, çıkarı olanlar ise insanların üzerinde kan emici sömürgendir.