Sadece Milli Görüşçüler mi Müslüman Kardeşim?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Saadet ve AK Parti kavgası bu forumda neden yaşanır anlayamıyorum..?

Bu kavgada en üzüldüğüm şey,

Merhum ERBAKAN'ı da gündeme getirmeleri, rahmetli olmuş bir insan için de nahoş kelimeler kullanmak ya da kullanılmasına sebebiyet vermek...

Sırf merhum olmuş birisi için bari susun ve kendinize gelin...

AKP'li şom ağızlılar hiç susmuyor ki?Onların Hak davası yok,neyi savunuyorlar ki?

Onlara, "devlet içinde arpalıklardan ne haber var?.":p diye sor ancak onu haber verirler.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ.

Kimse "ayranım ekşidir" demiyor.Öncelikle; gittiği yolu Allah katında hayırlı mı değil mi? diye kendi kendine sorgularlarsa hakikati bulmuş olurlar.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
AKP'li şom ağızlılar hiç susmuyor ki?Onların Hak davası yok,neyi savunuyorlar ki?

Onlara, "devlet içinde arpalıklardan ne haber var?.":p diye sor ancak onu haber verirler.

Cidden AK Parti Hükümeti'nin görev yapan bireyleri, devletin arpalıklarından haksız nemalanıyorlar mı?

Yani bu AK Parti Hükümeti, çalan, çırpan, emeği zayi eden ve hırsızlıkta da emsali bulunmayan bir yapıda mı..?

Eğer öyle ise,

100'de 52'lik bir kesim o kadar aptal ve cahil olamaz...

Siz ne dersiniz..?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Cidden AK Parti Hükümeti'nin görev yapan bireyleri, devletin arpalıklarından haksız nemalanıyorlar mı?

Yani bu AK Parti Hükümeti, çalan, çırpan, emeği zayi eden ve hırsızlıkta da emsali bulunmayan bir yapıda mı..?

Eğer öyle ise,

100'de 52'lik bir kesim o kadar aptal ve cahil olamaz...

Siz ne dersiniz..?

Ne mi diyeceğim?.Size okkalı bir cevap vereyim de gerçekleri görün artık. Bu millette "SÜRÜ PSİKOLOJİSİ" hastalığı var, ama bunun farkında değiller...Bunu böyle bil!.

HZ Ebubekir efendimiz hilafeti esnasında ne diyor, ''ben yoldan çıkarsam kılıcınızla beni düzeltin!.'' diyor.

Herkes hata yapabilir.B
en insanların kalbini göremem ki, sadece gördüğümle amel ederim.
Allah için, HAK için mücadele ettiğini kim söylüyorsa. geçmişine bakar ona göre desteklerim. Diyeceğim budur..

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Tamam herkes senin gibi yapıyor zaten...

Lakin o kadar devasa projeler var, AK Parti Hükümeti'nin yıkıldığını yerine de ikinci parti CHP'nin geldiğini düşün,

O devasa projeler tırpanlanırsa, Türkiye nereye gider, bu halk ne olur, bu millet ne olur, müslümanlar, okulları, medreseleri ne olur... vs...

Geçmişine bakarken sen de bunları düşünüyor musun..???

Avrupa Ülkelerinin tamamının yöneticileri havaalanı inşaatını duyduklarında bökelek tutmuş inekleri andırıyorlar, neden acaba..???

Bu devasa projeler tırpanlanırsa memnuniyetten çıldıracak olanların bu sevinç halleri sizleri hiç üzmez mi..???

Ne bileyim...

Bu Hükümet daha ne yapacak..? Onu anlamadım...

Bu hükümeti siz Hz Ebubekir Hükümeti mi sanıyorsunuz..???

Valla garipsiniz ya...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
En tehlikeli yanlışlık, doğruya en yakın olandır.

Bu ülkede, Türkçülük için siyaset yapabilirsiniz.

Bu ülkede komünizm ve sosyalizm için siyaset yapabilirsiniz.
Bu ülkede, şartlar elveriyorsa (tıpkı AKP'liler gibi) menfaat ve çıkarınız için siyaset yapabilirsiniz.Ama ALLAH için siyaset yapamazsınız öyle mi?

Sayın Abdullah Gül ilk olarak; Fazilet partisi genel kurultayında...İlk başkaldırışla genel başkan adayı olunca yaptığı konuşmasında ''Kabul etmeliyiz ki biz yenik bir medeniyetin temsilcileriyiz'' diyerek İslam medeniyetini küçük görmesiyle başladı bu ayrılık hareketi.

"Hoca bizi masallarla oyaladı." dediler. 40 yıldır anlattığı siyonizm gerçeğini masal olarak gördüler, Ama şimdi anlıyoruz ki, bunlar masal değil. Büyük İsrail için, Siyonizm yahudilerin imanıdır. Gazze saldırılarını hep beraber gördük.

"Faizsiz ekonomi olmaz." dediler. Tüyü bitmedik yetimin hakkını faizciye, hortumcuya verdiler. Düşük faizli dış borcu, yüksek faizli iç borç alarak ödediler. İçerde ki bankalarda yabancılara satıldığı için, düşük faizli borcu , yüksek faizli borca çevirmiş olduk. Dünyada en yüksek faiz oranı uygulayan ülke olarak, aç gözlü faizci sermayeyi ülkemize çekip geçici bir ekonomik rahatlama sağladık.

"IMF'siz ekonomi hayaldir." dediler. Her IMF anlaşması yaklaştığında efelendiler ama yine gidip paşa paşa imzaladılar. Güya bizim istediğimiz şartlarda imzaladık demeye getirdiler ama,zam isteyen sendikalara da "gidin IMF'yi razı edin!" demekten de utanmadılar.

ABD, Irak'ı vurmak isteyince, "Buyur, bizim ülkemizde üs kur!" dediler. 1 Mart teskeresini geçiremeyince sayın Abdullah Gül istifa etmekle tehdit etti. Sayın Bakan memurun maaşını nasıl ödeyeceğim diye düşünüyorum" dedi.Ve hemen özel bir kararname ile ABD için hava , kara, deniz limanlarımızı transit geçişe açtılar.

İnçirlik'ten 3400 sorti yapılmış her sortide kaç bomba atılır, her bombada kaç kişi ölür acaba?. Afganistan bombalanırken de incirlik kullanıldı. Bunca masumun ahı çıkmaz mı?

Domuz eti kasaplık hayvan sınıfına sokuldu.Üretenlere de kredi imkanı sağlandı.D
aha neler var neler!. Saymakla bitmez .

Allah için siyaset yapan birisi bunları yapar mı?Y
a da Allah için bunlara oy verilir mi?Çıkar için, menfaatler için oy verenleri anlarım ama, Allah Aşkına UYANIN ARTIK!...
Merhum Erbakan hoca Bu tavizleri verseydi Şimdiye kadar Cumhurbaşkanı da olurdu, ama DAVA demek HAK için mücalede demek sadece o koltuğu ele geçirmek için değil.
O koltuğa oturamasan da hiçbir zaman idealinden dönmeden zaferi Allah'tan bekleyerek mücadeleye devam edebilmektir.

BİZ ZAFERDEN DEĞİL, SEFERDEN SORUMLUYUZ.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ.

Kimse "ayranım ekşidir" demiyor.Öncelikle; gittiği yolu Allah katında hayırlı mı değil mi? diye kendi kendine sorgularlarsa hakikati bulmuş olurlar.

1997'deki Refah Partisi kapatma davası iddianamesi
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/8460645.asp

iddianame
"6-...video, kaset ve doğruluğundan kuşku duyulamayacak tutanaklarla tesbit edilen kişilerin konuşmalarından bazı bölümleri değerlendirmenize sunuyoruz..."

Bakın videolar zaten ellerinde isteseler zaten yayınlarlar.Fakat o konuşmaları dinleyen şahitlerde vardır.Sor araştır bunlarda işlerine gelmiyor.

Birine dedim gel araştır böyle hemen bilmeden savunmaya geçme.Çekti gitti...Google "patates dini" yazınca çıkıyor zaten herşey.

Gerçeklere gözlerini ,kulaklarını kapayanlar,gerçekleri duymak istemeyenler defolsun gitsinler...

Hayır onlar inanmak isteklerine inanıyorlar.Onlar zanlarına uyuyorlar.

Bakalım Erbakan Kuran ve Sünnetden nasıl ayrıldı.
Refahçıların Durumu

Bu Allah-u Teâlâ’nın Hükümleridir

1. Allah-u Teâlâ kendi dinini ilan etti.

Âyet-i kerime’sinde:

“Allah katında din İslâm’dır.” buyuruyor. (Âl-i İmran: 19)

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
1. Erbakan da kendi dinini ilan etti. “Refahtan başka İslâm yoktur.” dedi.

2. Allah-u Teâlâ İslâm’dan başka din olmadığını beyan etti ve “Kim İslâm’dan başka bir din ararsa onunki katiyyen kabul edilmeyecektir.” buyurdu. (Âl-i İmran: 85)

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
2. Erbakan da kendi dinine girmeyenler hakkında:

“Refah partisinden olmayanlar patates dinindendir.” diyerek kendi dinini ilân etti ve kendi dininden olmayanları reddetti.

3. Allah-u Teâlâ veli kulları hakkında Âyet-i kerime’sinde şöyle buyurmuştur:

“İyi bilin ki Allah’ın veli kulları için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklar.” (Yunus:62)

Hadis-i Kudsi’sinde ise:

“Her kim benim veli kullarıma düşmanlık ederse ben ona harp ilan ederim.” buyurmaktadır. (Buhari)

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
3. Erbakan ise Allah’ın veli kulları için: “Burada bir veli varmış! Refah’a hizmet mi etti de veli oldu?” demiştir. Bu Âyet-i kerime’leri inkâr edip kendini Allah yerine koymuştur.

4. Allah-u Teâlâ Hacc’ı İslâm’ın beş şartından biri kılmış ve Âyet-i kerime’sinde:

“Hacca gidip gelmeye gücü yeten herkesin Kabe’yi ziyaret etmesi Allah’ın insanlar üzerinde bir hakkıdır. Kim inkar ederse şüphesiz ki Allah âlemlerden müstağnidir.” buyurmuştur. (Âl-i İmran: 97)

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
4. Erbakan ise: “Refahçı olmayanın Haccı kabul olmaz.” dedi ve Allah’ın dinini ve emrini inkâr edip Allahlık dâvâsı güttü.

5. Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde nikahı ve nikah esnasında verilmesi gereken mehiri emir veriyor.

Nikahınıza aldığınız kadınların mehirlerini bir hak olarak seve seve verin. Bununla beraber eğer mehirlerinin bir kısmını kendiliklerinden gönül hoşnutluğu ile size bağışlarlarsa onu da afiyetle yiyin.” (Nisâ:4)

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
5. Erbakan ise: “Refahçı olmayanın nikahı sahih olmaz.” diyerek hem Allah’ın dinini, hem nikahını, hem mehirini inkar etmiştir.

6. Allah-u Teâlâ ancak müminlerin kardeş olduğunu din-i İslâm’ında beyan ediyor:

“Mü’minler kardeştirler.” (Hucurat: 10)

Diğer bir Âyet-i kerime’de ise şöyle buyuruluyor:

“Sizin yegane dostunuz Allah’tır. O’nun peygamberidir. Allah’ın emirlerine boyun eğerek namaz kılan, zekat veren mü’minlerdir.” (Maide:55)

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
6. Erbakan yaptığı açıklamalarla; küfrünü ilan edip Hazret-i Allah’a secde etmeyenleri, Resulullah Aleyhisselâm’a iman etmeyenleri, Hazret-i Kur’an’ı inkâr edenleri, İslâm’ı yaşamayıp, abdest gusülle ilgisi olmayanları “Kardeş olarak kucaklıyoruz.” dedi.

7. Allah-u Teâlâ kâfirleri dost edinmemelerini müminlere kesin olarak emir vermekte ve:

“Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kafirleri dost edinmeyin. Allah’ın aleyhinize bir ferman mı vermesini istersiniz.”
buyurmaktadır, (Nisa:144)

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
7. Erbakan yaptığı konuşmasında: “Yahudi ve hıristiyanlarla müslümanların eşit olduğunu” söyleyerek ahkam-ı ilâhiyi hiçe saymıştır.

8. Allah-u Teâlâ seçip beğendiği din olan İslâm dininde zekatın verileceği yerleri belirtmiş ve bunları sekiz sınıfa ayırmıştır.

Tevbe sûre-i şerif’inin 60. Âyet-i kerime’sinde şöyle buyurmaktadır:

Zekatlar, Allah’tan bir farz olarak ancak fakirlere, düşkünlere, (zekât toplayan) memurlara, kalpleri İslâm’a ısındırılacak olanlara, kölelik altında bulunanlara, borçlulara, Allah yoluna ve yolcuya mahsustur.”

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
8. Erbakan ise kendi dinine ve zannına göre beyanat vermiş:“Zekatı bize vermezseniz zekatınız kabul olmaz.” demiştir. Bu onun dinine göredir.

9. Allah-u Teâlâ kendi dinini, partisini ilan etmiş ve mü’minlere buyurmuştur:

“İşte onlar Allah’ın hizbi (partisi)’dir. İyi bilin ki kurtuluşa ulaşacak olanlar Allah’ın hizbi (partisi)’dir.” (Mücadele:22)

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
9. Erbakan ise ayrı bir parti kurarak bölücülük yapıyor. Allah’ın hizbine karşı partisini ilan ediyor.

10. Allah-u Teâlâ setir hakkında Âyet-i kerime’sinde şöyle ferman buyuruyor:

“Resulüm! Mü’min kadınlara söyle gözlerini harama bakmaktan sakınsınlar, ırzlarını namuslarını korusunlar. Ziynet yerlerini açıp göstermesinler. Ancak bunlardan görünmesi zaruri olan (yüz ve eller) müstesnadır. Başörtülerini (göğüs ve boyunları görünmeyecek şekilde) yakalarının üstüne koyup örtsünler.” (Nur:31)

Bu Erbakan’ın Hükmüdür
10. Erbakan ise setir hakkındaki Âyet-i kerime’leri inkar edip setrin kalkması için imza vermedi mi? Bununla kalmayıp Kur’an kurslarının kapanması için imza vermedi mi? İmam- Hatip okullarının kapanması için imza vermedi mi?

Bugün İslâm’a karşı uygulanan bu zulme o sebep olup vesile olmadı mı?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Öyle anlaşılıyor ki hepiniz SP'ye karşı kin besliyorsunuz.Sizin bu sözleriniz çok ağır oldu.Anlaşıldı, siz biraz laf dayağı yiyeceksiniz bizden....Şimdi kim akıllı kim deli bakacağız falınıza!..Hangi yolda olduğunuzu da böylelikle öğrenmiş olacaksınız...

Laf dayağı atmaktan son an da vazgeçtim.Görecekleriniz dayak atmaktan beter olacak..İşte tapındığınız AKP'nin içyüzü...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Bu Tayyip ne yaptığını ve kimlere hizmet ettiğini bilmiyor.Buna şimdi nasıl güveneceğiz yahu!..

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Muhterem kardeşim..

Ben, açıkça konuşmak gerekiyorsa genel başkanımız Mustafa Kamalak'tan soğumaya başladım..Hataları bilerek mi bilmeyerek mi yapıyor henüz onu anlamış değilim ama ağzında F. cemaati öven sözler beni üzüyor.

Iste dava adami böyle olur

kamalak dan sogumayan dava adami olamaz

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Ercan tekin:

Dün bir kardeşim rüyasını anlattı

DÜN BİR KARDEŞİM GÖRDÜĞÜ RÜYAYI ANLATTI. SAADET PARTİMİZİN SEÇİM KONVOYU, ÇOK KALABALIK YOLUN SAĞINA SOLUNA PARK ETMİŞLER. BÜYÜK BİR MİSAFİR BEKLENİYOR. KALABALIĞIN ÖNÜNE PAYGAMBERİMİZ HZ MUHAMMED MUSTAFA (SAV) TEŞRİF EDİYOR. RÜYAYI GÖREN KARDEŞİM ELLERİNİ UZATIYOR. EFENDİMİZDE TEBESSÜMLE ELLERİNİ UZATIYOR...EY MİLLİ GÖRÜŞÇÜ KARDEŞLERİM GAYRETLERİNİZ GAYRETİMİZ KUTLU ve MÜBAREK OLSUN... ZAFER BİZİM OLSUN İNŞALLAH cc...

Peygamberimizi bile saadet partili yapiyorlar
daha ne olsunki​

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
MÜTEŞEKKÜR;1426575 AKP'nin teşkilatları cıvıl cıvıl gençleşirken bizimkiler halâ ilkelerden bahsederler.Ak saçlılarımız ne hikmetse partimizin içinde demir atmalarını ilke saymışlar.Yürüsünler bakalım bu uzun ve çileli yollarda..Nereye kadar yürüyecekler onları da göreceğiz... Teşkilat tabanımızın isteklerine kulak vermeyenlerin yiyecekleri tokat' Alıntı:
iste saadet partili böyle olur.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Ülkemizin gidişatını da bu gavurdan dinleyin şimdi...

Biz diyorduk her zaman ama siz inanmıyordunuz.İşte o gavurun itirafı!..

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Merak etmesinler,SP tavanı teşkilatı; "kendim ettim, kendim buldum" teranesini söylemeye az kaldı.Lakin artık çok geç kaldılar.Koltuk ve makam hırsına yenildiler.Savaşlarda hiç yenilmeyen İslam ordusunun baş komutanı Halid Bin Velid Hz.lerini görevinden alan, lakin onu sıradan askermiş gibi gösteren aslında gizli yine baş komutan olan ve küffar ordularını sıradan er sıfatıyla perişan eden o büyük komutanın görevinden azleden yüce halife Hz.Ömer, onu niçin azlettiği hiç sorgulayan araştıran oldu mu?Demek ki o büyük komutan azletme emrine hiç üzülmedi ve darılmadı da...Ne hikmetse, o ak saçlı büyüklerimiz koltuklarını 42 seneden beri bırakmak istemiyorlar.Anlayan anladı bizi...

evet anladik

önümüzdeki secimlerde söyleyecekler

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
evet anladik

önümüzdeki secimlerde söyleyecekler

Bakıyorum da hep benim mesajlarım kendi işine yaradığını düşünerek cimbızla çekip sunum yapıyorsun.Biz hiçbir zaman sizin gibi taassup ehli olmadık, olmayız da.Sizler artık şu at gözlüklerinizi hele bir çıkarında etrafınızı bir görün hele!.Hak ile bâtılı birbirinden ayırırsanız işte sizin ufkunuz o zaman genişleyecektir.

Bak ben yeri geldiğinde Milli Görüş camiasında olup bitenleri eleştirebiliyorum.Sen şimdi, eğer cesaretin varsa ve sıkıysa Tayyip'i de sen eleştir de görelim bakalım adamlığını!Haydi durma hemen şimdi!...