Saç çıkarma tedavisinde yeni yöntem | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Saç çıkarma tedavisinde yeni yöntem

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
43
Platelet-Rich Plasma'nın (PRP) yani ''zenginleştirilmiş trombosit''in, yapılan deneylerde hem yara iyileştirmede, hem de saçların daha kısa zamanda daha güçlü çıkmasını sağladığının gözlemlendiği belirtildi
Transmed Saç ve Kozmetik Cerrahi Kliniği Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı, Platelet-Rich Plasma'nın (PRP) yani ''zenginleştirilmiş trombosit''in, yapılan deneylerde hem yara iyileştirmede, hem de saçların daha kısa zamanda daha güçlü çıkmasını sağladığının gözlemlendiğini söyledi.
Dr. Külahçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Transmed'in uzun zamandır ''saçsız deride saç çıkartma'' üzerine bir çalışma yaptığını ve ilk sonuçlarının, Saç Restorasyon Cerrahisi Derneğince düzenlenen kongrede, uluslararası alanda paylaşıldığını söyledi.
Kongrede, iki farklı zenginleştirilmiş trombosit karışımının, hem tedavi hem de saç çıkarma üzerindeki pozitif etkilerinin sunulduğunu belirten Dr. Külahçı, şöyle konuştu:
''PRP kişinin kendi kanının santrifuj edilmesiyle elde ediliyor. PRP diş, estetik gibi alanlarda kullanılıyor. Fakat saçta ilk kullanan Transmed'dir. Zenginleştirilmiş trombosit yani 'PRP'nin, yapılan deneylerde hem yara iyileştirme hem de saçların daha kısa zamanda daha güçlü çıkmasını sağladığı gözlemlenmiştir. Şu anda tüm hastalarda uygulanmaktadır.''
 
K

Kaçak

Misafir
Hımm düşünebilirim :)
 

serkan..

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
5 Eyl 2009
Mesajlar
1,305
Puanları
0
Yazık kellere :O:laugh:
 

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
43
Özürlülerle (tarama özürlü) dalga geçmeyin ama...
kellere selamlar saygılar
 

serkan..

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
5 Eyl 2009
Mesajlar
1,305
Puanları
0
tamam tamam :Cool::glm ses etmem artık
 
Üst