Resim, Söz ile Buluştu ...

ALI25

Kıdemli Üye
B69lb49CUAE2ijt.jpg

ummuhan

Kıdemli Üye
10580269_10153920826812778_9184947379140246286_n.jpg

Adiyy ibn-u Hatim der ki: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın şöyle söylediğini işittim:

"Bir hurmanın yarısı da olsa onu sadaka olarak vererek ateşten korunun! Kim yarım hurma bulamazsa güzel bir sözle korunsun!"

nefahtü

Kıdemli Üye
babazizscreen-1.jpg

" ÖLÜM nasıl olur da başlangıcı olmayan bir şeyin sonu olur.? "

ALI25

Kıdemli Üye
babazizscreen-1.jpg

"ÖLÜM nasıl olur da başlangıcı olmayan bir şeyin sonu olur.?"
Kim diyor ki insanin öncesi yok diye ve insan yok tan var edilmedi mi ki ve o bir zaman hic degil mi idi ve Allahu teala onu da diger seyler gibi yoktan var edip ortaya koymadi mi?.

ALI25

Kıdemli Üye
Su siseye bak bir onda ne var insanin ayni zamanda o asli da degil mi ve denilmiyor mu ki ayet de biz insani topraktan yarattik ve o sise icine de bu konulmak ile iyi ve de yerinde bir sey yapilmistir.

nefahtü

Kıdemli Üye
Öyle mi dersin ve tamam seni mi kiracagim ve bak resimli yazi ekledim bilene oda ayni zamanda sana bir cevap niteligindedir.

Bu dünya ya geldiğim de bir isim vermişler bana, bir de dünya ya gelirken asıl ismimi rabbim vermiş onun dışında kimse imalı da olsa isim takamaz taktığı isim ve benzetmeler kendisinin gölgesidir.

ALI25

Kıdemli Üye
Bu dünya ya geldiğim de bir isim vermişler bana,bir de dünya ya gelirken asıl ismimi rabbim vermiş onun dışında kimse imalı da olsa isim takamaz taktığı isim ve benzetmeler kendisinin gölgesidir.
Bak bu yazin daha öncekinden iyi olmus ve böyle olur ise bizde alir kabul ederiz.

Nefahtu herkes ismi gibi olsa veya ona oymaya calissa ve elinden geleni yapsaydi ne ala olur idi ve bunada malesef diyorum.

nefahtü

Kıdemli Üye
Ah Ali ben kendimi kendime anca anlatıyorum sana buradan nasıl anlatayım...En iyisi Allah de geç...

ALI25

Kıdemli Üye
Ah Ali ben kendimi kendime anca anlatıyorum sana buradan nasıl anlatayım.En iyisi Allah de geç.
Nefahtu ben senin gibi bunuda öyle görmüyorum ve sen de ortaya bu kadar da mesekat mi var öyle yazarsin. Tamam aldim kabul ettim ve Allahu alem deyip geciyorum.

müttaki

Profesör
Kim diyor ki insanin öncesi yok diye ve insan yok tan var edilmedi mi ki ve o bir zaman hic degil mi idi ve Allahu teala onu da diger seyler gibi yoktan var edip ortaya koymadi mi?.
doğmadan evvel elestü bezminde bela demedik mi. doğum başlangıcımız olmadığına göre ölüm sonumuz değil. bunun yoktan var ile vardan var ile bir alakası yok abisi sıkıntı yapıp üzme kendini.

...

ALI25

Kıdemli Üye
doğmadan evvel elestü bezminde bela demedik mi.doğum başlangıcımız olmadığına göre ölüm sonumuz değil.bunun yoktan var ile vardan var ile bir alakası yok abisi sıkıntı yapıp üzme kendini.
Sen meseleyi anlayip kavmamissin bende sana artik bir sey demiyorum ve seninle de kimse ilede ugrasamam ve sunuda diyerek aciklayim bu bilene yazmiyacaktim ve neyse diyor geciyorum.

ALI25

Kıdemli Üye
Bana sakin akil ve mantik yapmayin var ise iliminiz onu deyin ve ortaya koyunda görelim o kadar ve güne diyorum laf ebeligi de yapmayin.