Polis ve asker lojmanı sandık sonuçları. Vehameti görün

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Her zaman diyorum: Türkiye'yi Kürtler değil, Türkler bölecektir. Kullanılmaya müsait bir bâki aptallığımız olduğu kesin. Avrupa bizim genetiğimizi ta 200 sene önce çözmüştür. Ne yapıldığı zaman nasıl tepki vereceğimizi biliyorlar. Hakkımızda topladıkları verileri çok iyi değerlendiriyor, ona göre siyaset yapıyorlar.

Bu hesaplanabilirlik halinden kurtulmanın tek yolu akletmeyi öğrenmektir. Ananelere dayalı reflekslerden kurtulamayan toplumlar, aydınlanmış toplumlar tarafından hep sömürülür.

Bir hal çareisini bulup eğitim sistemimizi öyle dizayn etmeliyiz ki yeni nesiller akleden nesiller olsun. Bu süreçte sorulu cevaplı eğitim metoduna geçilmelidir. Öğretmen, verdiği derste sorular sorarak öğrenciye kendi ağzından cevabı bulmaya zorlayacaktır. Bunu Avrupa'da uyguluyorlar. Pedagojide buna (endüktif metod) deniyor. Bu metodla eğitim alan birey, hayatta her şeyin mantığını, sorgulama temeline dayalı olarak anlamaya yönelmektedir. Böylece ezbercilikten kurtulmuş olan yeni nesiller oluşacaktır.

Şimdi uygulanan eğitim metodu salt endoktrinasyondur. Entoktrinasyon; Rusya, Kuzey Kore, İslam ülkelerinde, 3. dünya ülkelerinde uygulanan eğitim metodudur. Diktatoryal rejimlerin bu metodu tercih etmelerinin sebebi sorgulamayan vatandaş yetiştirmektir. Çünkü sorgulamak, sistemi sorgulamayı beraberinde getireceği için bundan şiddetle kaçınırlar. Aptal vatandaşlardan müteşekkil kitlelerin otokontrol mekanizması endoktrinasyona dayanır. Bizde ki Kemalizm buna örnektir. İstiklal Marşı okunduğu zaman ayağa kalkmak, 10 Kasım'da sirenler çalınca olduğu yerde durmak gibi kitlesel refleksler buradan gelir. Bu refleksleri kimse sorgulamaz, sorgulayanlar ise dışlanır, ötekileştirilir. Sistem dışına itilir. Müthiş bir otokontroldür bu.. Peki bu sistem kime hizmet eder? Gayet açıktır: Devlet vatandaşı kontrol eder, Avrupa ise o devleti kontrol eder.. Böylece, devlet için hayırlı sanılan bu sistem aslında Avrupanın sömürüsüne hizmet eder. Sistem kendiliğinden çalıştığı için devleti yönetenler dahi bu denklemi çözemez..

Ana hatları ile içinden çıkamadığımız pislik budur.. Ve hükümet hâlâ eğitim sistemine el atmıyor. Atsa bile bir endoktrinasyon içeriğinden başka bir endoktrinsyon içeriğine geçiş yapıyor. Problemin kalıpta olduğunu görmüyor. İçeriği değiştirince kalkınacağını, ilerleyeceğini sanıyor. Bu aptallaştıran kalıptan Atatürk'ü çıkartıp Hz. Peygamberi koyunca her şey düzelecek sanıyorlar. Aaah, ulen ah.. Şu doğunun her şeyden keramet bekler aymazlığı bir türlü bitmedi gitti.. Sebep sonuç ilişkilerini ve fonksiyonu anlamak çok mu zor yahu? ''akletmeyenlerin üzerine pislik yağdırırız'' ayetini ne yapacağız? Ümmet-i Muhammedin problemi felsefeyi kerih saydığı günden beri aklını ve sorgulamasını yitirmiş olmasıdır. Bu bitmez...

Çin'e gidenler bilirler. Çin'de otobüste gidiyorum. Hava karardı. Otobüs, farlarını açmadı. Baktım trafikte kimse farlarını açmamış. Ama hava kararıyor.. Gittim otobüs şoförüne dedim ki: Niye farları açmıyorsunuz, hava karardı! Adam bana dedi ki: Sokak lambaları daha yanmadı!... Sonradan öğrendim ki Çin'de sokak lambaları yanmadan farları açmak yasakmış.. Aa, mantığa bak! Ulen sen can taşıyorsun ahmak herif.. Endoktrinasyonu görüyor musunuz! Bunu gördükten sonra anladım ki koskoca Asya bile bu otokontrol mekanizma üzerinden dumura uğratılmış.. Müthiş bir şey bu!!!

Beni ürperten durum: Bizde ki islamcılar dahi sorgulayan bireyden korkarlar. Bundan dolayı kurmayı hayal ettikleri İslam Devletinden de bir hayır beklemiyorum.. Çünkü çok iyi biliyorum ki Avrupa, kemalizmin vadesi dolduktan sonra bize İslam devleti bile kurdurur. Aynı kalıp olduktan sonra onların kaybedeceği bir şey yok.

Edit: Başka bir örnek: Bugün Filistin'de burçlara Türk bayrağı asıldığı habeirni okudum. Hepimiz coşuyoruz ya!!! Coşmayın beyler. Arap sokağını ve Urbanı ne kadar tanıyoruz? Türkiye, askerî varlığıyla Arap coğrafyasına girse ne güzel olur değil mi? Müslüman kardeşlerimize destek olmuş oluruz değil mi? Ama öyle midir? Kendi arasında bir birlik kuramayan kitleleri siz ne sanıyorsunuz? Yardım edilebilir mi sanıyorsunuz? Edilir ama vücut varlığıyla edemezsin. Onun karşı koyduğu unsurdan ziyade karşı koyma geleneğini tahlil etmen gerekir senin! Bugün, kendi içinde birleşememiş unsur için vücudunu ortaya koyarsın, yarın sana karşı birleşirler. Aykırılığı ananeleştirmiş toplumların her zaman bir ötekiye ihtiyacı olacaktır. Öteki kalmadığı zaman o öteki sen olacaksındır. Sen bitersin, kendi içinden bir öteki bulur gene o ananesini yaşatır. Bu noktaları iyi anlaman gerekir. Yardım edersin evet. Ama bu yardımın, o toplumu akleden bir toplum haline getirmek için olur. Ülkende eğiteceğin onlar içinden yetenekleri, o ülkenin önemli noktalarına taşırsın. Bu elemanlar, kendi halklarını sorgulayan bireylere dönüştürürler. Bu iş ancak böyle olur. Ve bu süreç en az 50 sene sürer. Bilemedin 100 sene.. Başka türlü olmaz bu...

Daha biz kendimizi adam edemedik. Hayal görmeyin!

2. Edit: Gaza gelmişken duramıyorum :) .... Bizde hafiften umut ışığı veren bazı felsefeciler var. Mesela Yusuf Kaplan. Güzel sorgulamaları var.. Ama onun da takılı kaldığı noktalar var. Mesela diyor ki: Batı medeniyeti batıyor, bitiyor.. Yusuf hocanın anlamakta zorlandığı nokta şu: Bir medeniyetin batması için ilk olarak sorgulamasının bitmesi gerekir. Bu bitince duraklama sürecine girer, geriler ve yok olur.. Batıda böyle bir şey göremezsiniz.. Yusuf hoca batı medeniyeti tahlilinde çok eksikleri var. Sahaya inip gözlemleme yapmıyor. Avrupa üniversitelerine bi gitsin, orada ki akademisyenlerin konferanslarına bi katılsın bakim. Talebelerin sorularını, ve bu sorulara verilen cevapların kalitesini bi görsün bakim. Ve gelsin bir de bizim talebelerin aptalca suallerini ve aldıkları cevapları bi tartsın bakim.. O vakit desin ki batı medeniyeti batıyor.. Yok öyle bir şey. Batının sorgulaması dimdik ayakta.. Hem de bu sorgulamaların kalitesi de artıyor.. Ekonomik olarak kirze girmek, batmak demek değildir. Çünkü sorgulama kalitesi mevcuttur. Bu mevcudiyetle yeni çareler bulacak, bünyesini tazeleyecek, gerekirse dünyayı yeniden dizayn edecektir. Sen ne batmasından bahsediyorsun hoca? Malesef körüz. Hâlâ dibine kadar körüz..

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
tamam, türk kürt farketmesin, güneydoğuda, kaç tane, akpden, islami düşünceli aday vardı, onu soruyorum...

Cevap veremez, boşuna zorlama :)

1995 seçimlerinden bahsediyorsun.Sosyal medyanın bugünle kıyaslanmayacak derecede yaygınlığının az olmasına rağmen,hdp bariz şekilde bölgede mevcut.Ayrıca o zaman bölgeye her partiden miting yapmaya gidenler vardı.5 parti baraj üzerindeydi.Ayrıca mhp de baraja çok yakındı.Şimdi Ak parti dışında miting yapmaya giden yok.

Kimin sayesinde? Akp sayesinde, eserinizle övünün.

68913.jpg

Bölgeyi pkkye tesilm ettiniz, YOLLARI pkkya teslim ettiniz, pkk yolda arama yapıyor, kimlik soruyor ve bütün bunları çözüm süreci vs. diyerek görmezden geldiniz, YANLIŞ YAPTINIZ, hala da yanlışınız görmeyip başka yerlere laf atmaya çalışıyorsunuz.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ak Parti dindar kürtleri doğuda aday yapmalıydı , ulusalcıları aday yaptı dedi Ensirioğlu, bu eleştiri dikkate alınmalı. Bu yanlış olmuş.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bu aptallaştıran kalıptan Atatürk'ü çıkartıp Hz. Peygamberi koyunca her şey düzelecek sanıyorlar.

.

ne kadar çirkin, bir cümle bu

hiç gerçek bir medreseye gittinmi,,, ben, doğunun, büyük alimlerinden, birinin ders halkasını izledim medresesinde, talebeler, o alime karşı, o kadar cevaplar ve sorgulamalarda bulundularki, o alim, tevazu ve hilm ile, cevap veriyordu.....dersi izliyorken, kendim, taaccüb etmiştim, bu kadarda, olurmu diye...

evet, sorun eğitim sistemirdir, yani, kitabların, besmelesiz olmasıdır.... salt olarak dersinki, şu anda yapıldığı gibi, göstermelik, konulan siyer ve Kur an ı Kerim dersi gibi, söylediğinde haklısın,

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
ne kadar çirkin, bir cümle bu

hiç gerçek bir medreseye gittinmi,,, ben, doğunun, büyük alimlerinden, birinin ders halkasını izledim medresesinde, talebeler, o alime karşı, o kadar cevaplar ve sorgulamalarda bulundularki, o alim, tevazu ve hilm ile, cevap veriyordu.....dersi izliyorken, kendim, taaccüb etmiştim, bu kadarda, olurmu diye...

evet, sorun eğitim sistemirdir, yani, kitabların, besmelesiz olmasıdır.... salt olarak dersinki, şu anda yapıldığı gibi, göstermelik, konulan siyer ve Kur an ı Kerim dersi gibi, söylediğinde haklısın,
Bende zaten onu kastediyorum..

KAFKAS

Kıdemli Üye
Cevap veremez, boşuna zorlama :)

Kimin sayesinde? Akp sayesinde, eserinizle övünün.

68913.jpg

Bölgeyi pkkye tesilm ettiniz, YOLLARI pkkya teslim ettiniz, pkk yolda arama yapıyor, kimlik soruyor ve bütün bunları çözüm süreci vs. diyerek görmezden geldiniz, YANLIŞ YAPTINIZ, hala da yanlışınız görmeyip başka yerlere laf atmaya çalışıyorsunuz.
Anlamak istemeyene ,taassup içerisinde olana doğrusu anlayabileceği bir cevap yok!95 seçimlerinde de hdp bölgede bariz şekilde vardı,gözün görmüyor mu?Ak parti iktidara gelene kadar binlerce insanı kimler öldürdü!2002 yılından beri ne mhp,ne chp,ne saadet ,gidip bölgeye toplasan kaç tane miting yapmışlar,sanki 2-3 yılın vakasından bahsediyoruz daha başından oralara sahip çıkmayanlar oturdukları yerden ağlama moduna geçmişler de yol kontrolü yapılıyormuş v.s.. di,ye feryat figan eder olmuşlar!Bölgede hdp için oy çığırtkanlığı yapan en hayırlı hizmet kurumlarının yağcılığını yapmak daha tatlı oturdukları yerden!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
HDP'nin seçilen reislerinin neredeyse tamamı, Marxist, Leninist, Maocu ve ateist kulvarda gezinenlerdir... İslam'la da uzaktan yakından alakalı değillerdir... Dahası HDP'nin parti misyonu da bu yelpazededir...

Öyle değil mi arkadaşlar..?

AK Parti, tamam her ilde, milletvekili sayısına göre, yerine göre Dini ilimler sahasında kendini ispatlamış, dini ahlak, edep, haya ve gayretiyle de insanların takdirini kazanmış milletvekillerini aday olarak göstermiş olsaydı, bu güzel bir teklif, ben de katılıyorum,

Lakin, bu halde AK Parti'de istediğimiz kulvarda milletvekili adayları da olmasa, olunca oy atanlar, olmadığında, HDP'nin seçilenlerine ve misyonuna nasıl oy atabiliyorlar ki..?

Yani sizler AK Parti'nin doğu vilayetlerinde cem'an Şeyh'leri de milletvekili yapsaydınız, sonuş gene değişmezdi diye düşünüyorum...

Kürt gençliği, hırçın ve İslam'dan uzak bir ahlakla topluma kazanan bir gençliktir... Türk gençliği de farklı değildir...

Diyeceğim o ki, mes'elelere genel anlamda İslam odaklı bakanlar git gide eriyor... Elbet bu çok üzücü bir durumdur...

KAFKAS

Kıdemli Üye
yahu, herkes tarikat ehllimiki, o beyanatlar, onları bağlasın....
Yahu daha sizi bağlamıyor da bu kadar ayak sürüyorsunuz!

akpden, islami düşünceli aday vardı, onu soruyorum.. diyorsun !Arkasından bu yorum geliyor!Sadece ehli sünnet tarikat demiyorum ki ,herkes ehil mi ki beyanatlar onları bağlasın diyorsun!

Ayrıca
Ehli sünnet büyüklerin ,alimlerin açıklamaları da var diyorum ,bu açıklamaları anlamayanlar yani ehil olmayanlar ya da ehil görünenler!!!Ve bu soruyu soran sen,ehil olmayanlardan ya da görünenlerden nasıl bir islami düşünceli aday profili bekliyorsun!!!

Muhafazakarım diyen kürt gidip muhafazası olmayan hdp ye oy verecek mantığa sahip oluyorken! Ehli sünnet tarikat ve büyüklerin açıklamalarını kulak arkası ederken, sakallı ,tesettürlü adayları ,ehli sünnet adayları mı kale alacak!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Anlamak istemeyene ,taassup içerisinde olana doğrusu anlayabileceği bir cevap yok!95 seçimlerinde de hdp bölgede bariz şekilde vardı,gözün görmüyor mu?Ak parti iktidara gelene kadar binlerce insanı kimler öldürdü!2002 yılından beri ne mhp,ne chp,ne saadet ,gidip bölgeye toplasan kaç tane miting yapmışlar,sanki 2-3 yılın vakasından bahsediyoruz daha başından oralara sahip çıkmayanlar oturdukları yerden ağlama moduna geçmişler de yol kontrolü yapılıyormuş v.s.. di,ye feryat figan eder olmuşlar!Bölgede hdp için oy çığırtkanlığı yapan en hayırlı hizmet kurumlarının yağcılığını yapmak daha tatlı oturdukları yerden!

Bana gözün görmüyor mu demişsin.

Bakalım:

1994 yerel seçim sonuçları, yeşil renkli olanlar refah partisi:

czhsn19rgxdbihw8i.jpg

Haritaya iyi bak... BÖLGE dediğin yerde kim hakim? REFAH PARTİSİ.

Peki şimdi:

se%C3%A7im-sonu%C3%A7lar%C4%B1-harita.jpg

Bölge adeta türkiyeden ayrı bir devlet gibi tümden ayrı bir renk.

68913.jpg

İşte bu akpnin eseridir.

Bunlar bölgde at koştururken siz hiç sesinizi çıkarmadınız, çözüm sürecini YANLIŞ yürüttünüz ve bu hainleri dev yaptınız.

Kİmin gözü görüyor kimin gözü görmemeye direniyor iyi bak!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bana gözün görmüyor mu demişsin.

Bakalım:

1994 yerel seçim sonuçları, yeşil renkli olanlar refah partisi:

czhsn19rgxdbihw8i.jpg

Haritaya iyi bak... BÖLGE dediğin yerde kim hakim? REFAH PARTİSİ.

Peki şimdi:

se%C3%A7im-sonu%C3%A7lar%C4%B1-harita.jpg

Bölge adeta türkiyeden ayrı bir devlet gibi tümden ayrı bir renk.

68913.jpg

İşte bu akpnin eseridir.

Bunlar bölgde at koştururken siz hiç sesinizi çıkarmadınız, çözüm sürecini YANLIŞ yürüttünüz ve bu hainleri dev yaptınız.

Kİmin gözü görüyor kimin gözü görmemeye direniyor iyi bak!
İstersen 70 lerdeki seçimlerde bakalım:)94 ile 95 arasındaki farka bak en yakın zaman dilimi!!!!O zamanda genel seçim olmuştu.Ayrıca 99 seçimlerine de bak o zaman Ak parti de yoktu!!!.Sosyal medyanın bugünle kıyaslanmayacak derecede yaygınlığının az olmasına rağmen,hdp bariz şekilde bölgede mevcut.Ayrıca o zaman bölgeye her partiden miting yapmaya gidenler vardı.5 parti baraj üzerindeydi.Ayrıca mhp de baraja çok yakındı.2002 den beri bölgeye sahip çıkan sadece Ak parti,ne saadet,ne mhp,ne chp bölgede esamesi okunmuyor.Mevzuyu 2-3 seneye sıkıştırma!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
İstersen 70 lerdeki seçimlerde bakalım:)94 ile 95 arasındaki farka bak en yakın zaman dilimi!!!!O zamanda genel seçim olmuştu.Ayrıca 99 seçimlerine de bak o zaman Ak parti de yoktu!!!.Sosyal medyanın bugünle kıyaslanmayacak derecede yaygınlığının az olmasına rağmen,hdp bariz şekilde bölgede mevcut.Ayrıca o zaman bölgeye her partiden miting yapmaya gidenler vardı.5 parti baraj üzerindeydi.Ayrıca mhp de baraja çok yakındı.2002 den beri bölgeye sahip çıkan sadece Ak parti,ne saadet,ne mhp,ne chp bölgede esamesi okunmuyor.Mevzuyu 2-3 seneye sıkıştırma!!

İster yetmişlere bak ister 60 lara sonuç değişmiyor kafkas, inadı bırak.

Hdpyi bu hale siz getirdiniz.

KAFKAS

Kıdemli Üye
İster yetmişlere bak ister 60 lara sonuç değişmiyor kafkas, inadı bırak.

Hdpyi bu hale siz getirdiniz.
İster 94-95-99 seçimlerine bak görmek istemediğin ,o zihniyetin orada bariz şekilde var olduğudur.Ve 2002 den sonra bölge sadece akp ve hdp arasında kalmıştır!Diğer partiler oturdukları yerden tribün amigoluğu yapmakla yetinmiştir.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
713158.jpg

Atalay'dan Çözüm Süreci İtirafı: Yanlıştı!

Kanal 7 Ankara temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi Programına katılan Başbakan Yardımcısı ve Ak Parti Sözcüsü Beşir Atalay çözüm süreci ile ilgili çok çarpıcı bir itirafta bulundu.
Çözüm sürecini seçimden sonraya bırakmak yanlıştı…
Çözüm sürecine değinen Beşir Atalay; “Partimizin politikasıdır orda gerekçeleri bir yana bırakıyorum ama benim kendi şahsi görüşüm olarak söylüyorum bunu. Parti adına her şey planlanmış ve iyi giderken, artık nerdeyse silah bırakma ile ilgili son adımlara doğru gelmişken, seçim öncesi sürecin bir anlamda seçim sonrasına erteleniyor gibi bir hava verilmesi veya durdurulması olumsuz bir hava oluşturmuş olabilir” dedi.

http://www.habervaktim.com/haber/421502/atalaydan-cozum-sureci-itirafi-yanlisti.html

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
İster 94-95-99 seçimlerine bak görmek istemediğin ,o zihniyetin orada bariz şekilde var olduğudur.Ve 2002 den sonra bölge sadece akp ve hdp arasında kalmıştır!Diğer partiler oturdukları yerden tribün amigoluğu yapmakla yetinmiştir.

inadım inat, inat da bir murat diyorsun yani, peki inatlaş bakalım, bu kafayla devam edin.

Cenan

Ordinaryus
İyilikten maraz doğarsa hükümet ne yapsın.
Hükümet, ümmet bilinciyle hareket edip yapması gerekeni yaptı.
Ama malesef 12 eylül döneminde (öncesini saymıyorum) yaşatılanlar milliyetçiligin kıvılcımı oldu.
Tabi Ak Partinin yanlış adayları tercih etmesi, yapılan yanlış uygulamalar bildirildiği halde oralardaki mevcut teşkilatın bunları gözardı etmesi pahalıya mal oldu.

Ha bir de şu var. İnsanoğlu nankördür. Bunun kavmi, ırkı yok...

KAFKAS

Kıdemli Üye
inadım inat, inat da bir murat diyorsun yani, peki inatlaş bakalım, bu kafayla devam edin.
Ayranı yok içmeye tahterevanla geliyorsunuz eleştirmeye,bölgede koskoca bir sıfırsınız ,bölgeyi bırak Türkiye genelinde yokları oynuyorsunuz ,ne ilginçtir ki ak parti oy kaybetse bile saadete gitmiyor ,o kadar alternatif değilsiniz yani!İnat ta karamurat ısrarı!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ayranı yok içmeye tahterevanla geliyorsunuz eleştirmeye,bölgede koskoca bir sıfırsınız ,bölgeyi bırak Türkiye genelinde yokları oynuyorsunuz ,ne ilginçtir ki ak parti oy kaybetse bile saadete gitmiyor ,o kadar alternatif değilsiniz yani!İnat ta karamurat ısrarı!

:)

Kolay gelsin.