Plastik poşet düzenlemesi TBMM'de kabul edildi

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
EKMEK reyonunda poşet ücretsiz!!!
Meyve, sebze reyonunda ücretsiz!!!

Hiç bir şeye sarılı olmayan ekmeği poşete koyunca zararsız!!!
Her tarafı plastik kutuda olan mesela peyniri poşete koyunca zararlı!!!

:)

alanyali07

Kıdemli Üye
Marketteki poşet zararlıda manav reyonundaki faydalımı?
amaç çevre felan değil. sadece böyle bir kılıf bulunması gerekiyordu.
neymiş poşet paraları devlete gidip çevre için kullanılacakmış..
yersen..
çevre vergisi ne için kullanılıyordu acaba?

işsizlik fonu da sözde işçilere gidecekti.. ne oldu ? patronlara kaynak olarak verildi..

bir icraat için kılıf bir slogan bulunuyor, o sloganla razı ettikten sonra keyfi işlere devam ediliyor.

cemaliii

Kıdemli Üye
Sanmam,

Seçimlere yakın daha çok asılacaklardır diye tahmin ediyorum. Cumhur ittifakının karşı bloku kesenin ağzını açacak. 2019 a girer girmez çarşıyı karıştırmak için hazırlıklar yapıyorlar. Ciddi itibarsızlaştırma operasyonları bekliyorum. Temel emmiye yeni figüranlık rolleri veriyorlar. Hem içerden hem dışardan dalacaklar.

Cumhur ittifakının içini boşaltmaya MHP seçmeninin aklını çelmeye çalışacaklar. Doğuda başka batıda başka taktikler kuruluyor. Paralelci adaylar sızmış görünüyor. İstanbul ve ilçeleri açıklansın taktikler netleşecek. AK PARTİ blokunu MHP den koparıp sonra iki parça yapmaya çalışacaklar.

Sayın Kılıçtaroğlundan başka kimse kurtaramaz AK PARTİYİ :)

Hocam sen haklı çıktın. Kendi yaşadığım şehirde gözlemliyorum. Eskişehirde artık ak partinin alması çok zor. Mhpye 2 küçük kırsal ilçe belediyesi vermişler. Bari merkez ilçe vermiyorsun, 5-6 kırsal ilçe ver. Eskişehirde Mhp seçmenini küstürdüler mhp seçmeni artık yerel seçimde akp adaylarına oy vermez malesef. Gördüğüm kadarıyla eskişehir kaybedilir.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hocam sen haklı çıktın. Kendi yaşadığım şehirde gözlemliyorum. Eskişehirde artık ak partinin alması çok zor. Mhpye 2 küçük kırsal ilçe belediyesi vermişler. Bari merkez ilçe vermiyorsun, 5-6 kırsal ilçe ver. Eskişehirde Mhp seçmenini küstürdüler mhp seçmeni artık yerel seçimde akp adaylarına oy vermez malesef. Gördüğüm kadarıyla eskişehir kaybedilir.

Ben keskin konuşuyorum diye kızıyorlar bana. :) Bu seçimler ilginç olaylara sahne oluyor. Benim gördüğüm AK PARTİ kazanmamak için çaba sarf ediyor karşı cenah da biz daha kötüsünü yaparız tarzıyla hareket ediyor. Bir İstanbul ilçesinde CHP geçen seçimlerde çok az farkla kaybetmişti. Bu seçimlerde neredeyse yüzde yüz kazanır gözüyle bakılıyorken CHP orayı İYİ partiye bırakma kararı alıyor. :) KILIÇTAROĞLU gizli AK PARTİLİ :)

gamsız

Profesör
Akpyi eleştirince eleştiriyorsun diyorlar!
AKP'nin saçmalıklarından birisi daha tbmmde kabul edilmiş.
Marketlerde poşetler vatandaşa 25 kuruştan satılacakmış.
Sebep; Poşetler çevreye zararlıymış!
Allah aşkına bu saçmalığı eleştirmeyim mi?

Ya Allah aşkına bu nasıl bir kafa; POŞET ZARARLI İSE YASAKLA kardeşim!
Vatandaşa para ile satınca, KAZIK VATANDAŞA GİRİNCE poşet zararlı olmaktan çıkıyor mu?

Akpnin bu saçma yasasından KİM KARLI çıkacak sizce?
Buyrun;

Türkiye çapında 8 bin şubesi olan A101i ele alalım.
Her şubede günlük en kötü, en az 250 poşet satıldığını düşünün.
8000x250= 2 MİLYON POŞET!
2 milyon poşet x 0.25 kuruş = 500 BİN TL
GÜNLÜK HAAAAA!
365 x 500 BİN= 182.500.000
Sadece A101'in poşetten yıllık edeceği gelir 182.500.000 TL!!!!!!

Bu kadar para vatandaşdan çıkacak, KODAMANLARIN KASASINA girecek!
Şimdi söyleyin AKPli arkadaşlar; AKP KİME ÇALIŞIYOR????
NESİ SAÇMALIK BEEEE , ORTALIĞI POŞET MEZARLIĞINA ÇEVİRMİŞİZ 25 KURUŞ AZ BİLE 2.5 TL YAPSINLAR , AKPARTİNİN HİÇ BİR DOĞRUSUNU KABUL ETMEZSİN KALP VE VİCDAN YOK Kİ ANLAYASIN.. İSLAM SÜNNETİNE UYGUN OLANDA KAPALI TORBA DEĞİLMİ , FAKİR FUKARA GÖRMESN KİMİN NE ALDIĞINI AMA ANLAYACAK KAPASİTE NERDEEEEE NATO KAFA NATO MERMER
AYNI ŞEKLİDE EKMEĞİDE 3 TL YAPARIM BEN OLSAM İSRAF BAŞKA TÜRLÜ ÖNLENMEZ

Moderatör tarafında düzenlendi:

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
NESİ SAÇMALIK BEEEE , ORTALIĞI POŞET MEZARLIĞINA ÇEVİRMİŞİZ 25 KURUŞ AZ BİLE 2.5 TL YAPSINLAR , AYNI CHP NİN ŞEREFSİZLERİ GİBİSİN AKPARTİNİN HİÇ BİR DOĞRUSUNU KABUL ETMEZSİN KALP VE VİCDAN YOK Kİ ANLAYASIN.. İSLAM SÜNNETİNE UYGUN OLANDA KAPALI TORBA DEĞİLMİ , FAKİR FUKARA GÖRMESN KİMİN NE ALDIĞINI AMA ANLAYACAK KAPASİTE NERDEEEEE NATO KAFA NATO MERMER
AYNI ŞEKLİDE EKMEĞİDE 3 TL YAPARIM BEN OLSAM İSRAF BAŞKA TÜRLÜ ÖNLENMEZ

@ihvanistanbul
@Admin
@Büşra

Ben BU POŞET DENEN MERET ZARARLI İSE (ki katılıyorum zararlı) o zaman TÜMDEN YASAKLAYALIM; BİZ DE BU YASAĞA DESTEK VERELİM, ÜCRETSİZKEN ZARARLI OLAN BİR ŞEY PARALI OLUNCA ZARARLI OLMAKTAN ÇIKIYOR MU diyorum adam geliyor küfür ediyor!

Bu edepsizliği size havale ediyorum.

En ufak bir cevap verdiğimde banlanıyorum çünkü bu edepsizliklere.

gamsız

Profesör
@ihvanistanbul
@Admin
@Büşra

Ben BU POŞET DENEN MERET ZARARLI İSE (ki katılıyorum zararlı) o zaman TÜMDEN YASAKLAYALIM; BİZ DE BU YASAĞA DESTEK VERELİM, ÜCRETSİZKEN ZARARLI OLAN BİR ŞEY PARALI OLUNCA ZARARLI OLMAKTAN ÇIKIYOR MU diyorum adam geliyor küfür ediyor!

Bu edepsizliği size havale ediyorum.

En ufak bir cevap verdiğimde banlanıyorum çünkü bu edepsizliklere.
amnınnnnn bilmeyen de edepli biri sanacak snei

kebîkec

İhvan Forum Üye
@ihvanistanbul
@Admin
@Büşra

Bir insana ŞEREFSİZ diye hitap etmek forumda ceza sebebi değil mi?

Kişiye bakıp karar vermeli. Gerçekten şerefsiz ise doğru söze ceza verilmiş olur. :) Uslup olarak daha kibar davranmasını isteyebilirsin ama kabul et ki sende az değilsin. Geçmişe doğru mesajlarını incele bu kelimeyi en çok kullanan sensin red.

ihvanistanbul

AkhenAton
zorla ceza almaya çalışıyorsunuz arkadaş. Mesajı düzenledim, direkt değil dolaylı dediğin için es geçtim yine aynı...

@gamsız lütfen dikkat.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Kişiye bakıp karar vermeli. Gerçekten şerefsiz ise doğru söze ceza verilmiş olur. :) Uslup olarak daha kibar davranmasını isteyebilirsin ama kabul et ki sende az değilsin. Geçmişe doğru mesajlarını incele bu kelimeyi en çok kullanan sensin red.

KİME ŞEREFSİZ demişim sayın muallim???

Ben bana kullanılmadığı sürece hiç bir zaman o kelimeyi kullanmam üyeye, yalan söylüyorsun.

İkincisi kişiye bakıp karar vermeli demişsin, sırf ayrı partiden diye, sırf siyaseten ayrı diye sana şerefsiz dense bundan mutluluk duyar mısın?
KARARI neye göre vereceksin? Sana göre doğru olan bana göre yanlıştır, bana göre doğru olan da felana göre yanlıştır,
Ayıp ettin gerçekten.

bi husben

Kıdemli Üye
KİME ŞEREFSİZ demişim sayın muallim???

Ben bana kullanılmadığı sürece hiç bir zaman o kelimeyi kullanmam üyeye, yalan söylüyorsun.

İkincisi kişiye bakıp karar vermeli demişsin, sırf ayrı partiden diye, sırf siyaseten ayrı diye sana şerefsiz dense bundan mutluluk duyar mısın?
KARARI neye göre vereceksin? Sana göre doğru olan bana göre yanlıştır, bana göre doğru olan da felana göre yanlıştır,
Ayıp ettin gerçekten.

bize görede ayıp etmedi.sana göre etmiş olabilir

abdullah birisi

Kıdemli Üye
şimdi bunu ispatlamalısın değilmi, red in, ilk şerefsiz gibi bir kelime kullandığını...amma, bulacağını sanmıyorum, olmadı bu sefer hocam...