papa francesco dan anlamlı haraket!bizim murşidi kamiller ,gavslar bakında ders alın.

talib

Kıdemli Üye
Allah sizi kininiz ve hasediniz ile yakıyor ise, bize o ateşten uzak durmak düşer. Allahu Teala Dostunu savunur, bizim asıl amacımız bu olmamalı. Haddimiz de değildir. Bizimki müslümanlık gayretidir. Ulema ve meşayih hazeratını severiz ve münkirlerin kirli dillerinin onlara değmesini kabullenemeyiz. Dünyanın hemen her yerinde ehli tasavvufun hizmetleri vardır. Birileri dillerini çalıştırıp dursunlar. Papanın arabası ile kafayı bozsunlar... Kimin ne hizmeti vardır, kim ne kadar kendisinden vermiştir, bunlar yazılıyor zaten bir yerlere... Neyse ki, ahiret var, neyse ki Allah var!

spesifik

آزادی قید و بند

Öğrenci yetişememişse bu onun eksikliğidir. Hem bütün öğrencilerini bilmeden zayıf kalan birkaç öğrenciye bakarak kişileri etiketlemeseniz? Tümevarımlar her zaman doğru sonuç doğurmaz, itham ettiğiniz onca kişi var ve siz onlardan sadece cüz'i bir kısmını görmüşsünüz :gl

Bütün insanlık bu kıstası yapıyor..Yusuf İslam dahi dile getirmiş.. İslamı müslümanlardan tanısaydım müslüman olmazdım diye..

Bu eksikliğimiz ne yazık ki... Temsil ediyorsak daha dikkatli olmalıyız .. Bunu tarikat için değil, tasavvuf için değil islami kimliğimiz için yapmalıyız...

Tesettürün içini boşalttılar misal...

talib

Kıdemli Üye

Öğrenci yetişememişse bu onun eksikliğidir. Hem bütün öğrencilerini bilmeden zayıf kalan birkaç öğrenciye bakarak kişileri etiketlemeseniz? Tümevarımlar her zaman doğru sonuç doğurmaz, itham ettiğiniz onca kişi var ve siz onlardan sadece cüz'i bir kısmını görmüşsünüz :gl

Niyeti bozuk olanın, izaha ihtiyacı yoktur. Zaten mevzuu da temsil meselesi değildir. Edeyim, etmeyeyim, zaten yanlış bir şey demedik, doğruyu ortaya koyduk. Ama adamlar sanki ekmeğini müslümanlara çakmakla çıkarıyorlar. Hele bu müslüman, bir de salih ve sadıklardan ise, daha bir keyifli oluyorlar bu konuda.

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Temsil ediyorsun şu an ...
temsil edilen temsilcisi ile bilinir ...
Ya temsilini edebinle yap, ya da temsilci gibi konuşma ki , temsil ettiklerine değer biçelim ...
hasılı neden bileyim bu Hayatları ...
temsilcileri yeter miktar tanıtıyor kendilerini ....
ne diyorduk , mütevazilik mi ?
geçiniz bir kalemde ...

"Temsilciyim" diyeni görmedim. velev ki diyen var. "Temsilci" görevini, temsil edilecek kişi vermeden üstlenen insanlara bakıp karar vermeyin.

Kaçak

Yeni

Aynı zarif anlayışı muhatabınıza göstermekten sizi alıkoyan nedir ?
ben kendim demişim konuda , bu konuya verilecek cevap bak bu mütevazilik bizde de var olmalıydı ...
işte bu mütevazi Örneği, mütevaziliğine yakışır bir biçimde örneklendirmek yerine bol ekabirli cümlelerle satmayı , ve bunda ısrarcı Olmayı bir kenara bırakıp ,hala yanlışım göze sokuluyorsa düşüncem kemale erer aslında....
ama örneğinizi aldım başım üstüne koydum ....
kaldı ki ...
bir temennide bulundum mesajın içeriğinde ...
temenni olmayanları / eksikleri kapsar ...
yoksa kimseyi ne aşağıladım nede burun kıvırdım ...
ve gene kaldı ki tüm bu örneklendirmelerin bilinmediğini kendi mesajınız içinde itiraf etmişsiniz ( şahsınız değil)
bildirdiniz aldık kabul ettik ....

ŞehbaL

Kıdemli Üye

Bütün insanlık bu kıstası yapıyor..Yusuf İslam dahi dile getirmiş.. İslamı müslümanlardan tanısaydım müslüman olmazdım diye..

Bu eksikliğimiz ne yazık ki... Temsil ediyorsak daha dikkatli olmalıyız .. Bunu tarikat için değil, tasavvuf için değil islami kimliğimiz için yapmalıyız...

Tesettürün içini boşalttılar misal...

bu konuda sana katılıyorum, ablacım.. Ne yazık ki genellemelerden kendimizi alamıyoruz..

Kaçak

Yeni

"Temsilciyim" diyeni görmedim. velev ki diyen var. "Temsilci" görevini, temsil edilecek kişi vermeden üstlenen insanlara bakıp karar vermeyin.

cümleleri bir kez daha okurmusunuz ?
ve iyi talebeler yatiştirememiş sözüme neden alındınız ?
talebesi değilseniz ?

ŞehbaL

Kıdemli Üye
Aynı zarif anlayışı muhatabınıza göstermekten sizi alıkoyan nedir ?
ben kendim demişim konuda , bu konuya verilecek cevap bak bu mütevazilik bizde de var olmalıydı ...
işte bu mütevazi Örneği, mütevaziliğine yakışır bir biçimde örneklendirmek yerine bol ekabirli cümlelerle satmayı , ve bunda ısrarcı Olmayı bir kenara bırakıp ,hala yanlışım göze sokuluyorsa düşüncem kemale erer aslında....
ama örneğinizi aldım başım üstüne koydum ....
kaldı ki ...
bir temennide bulundum mesajın içeriğinde ...
temenni olmayanları / eksikleri kapsar ...
yoksa kimseyi ne aşağıladım nede burun kıvırdım ...
ve gene kaldı ki tüm bu örneklendirmelerin bilinmediğini kendi mesajınız içinde itiraf etmişsiniz ( şahsınız değil)
bildirdiniz aldık kabul ettik ....

Eğer yazdığım atasözü üzerine muhatabıma anlayışsız davrandığımı düşünüyorsanız onu şahsınıza yazmadım. Eğer kırdıysam özür de dilerim. Ben Müslüman birinin yaptıklarını görmeyip, Papa'yı öven zihniyete karşıyım. hatta Papa'dan yola çıkıp Müslümanları yeren. Bunu kim demiş olursa, olsun. Tümevarımlardan genelde kaçınırım. Önceden hayatımın bir parçasıydı aslında. Ama hayat çoğu zaman tümevarımların hatalarla dolu olduğunu gösteriyor. :gl

ŞehbaL

Kıdemli Üye
cümleleri bir kez daha okurmusunuz ?
ve iyi talebeler yatiştirememiş sözüme neden alındınız ?
talebesi değilseniz ?

öğrencilik her daim "temsilcilik" anlamına gelmez. Ben temsilcisi olmayı isteyen ama bu konuda sınıfta kalan bir talebeyim sadece. Açıkça temsilci olmadığımı dillendirdim o yüzden. Bana bakıp yargılara düşmeyin. :gl

talib

Kıdemli Üye
Halen edepsizliğinde ısrar edene ne demeli, bilemedim. Papa ile vurmak olmadı şimdi forumda yazan biri üzerinden vurayım terbiyesizliği! Ki o da haksız değil yani, yanlışını söylemiş. İslamdan nasibimiz tartışılır da insanlıktanda mı nasibimiz yok ki, nice veliler, salihler yetiştirmiş bir insanı dilimize dolamak isteriz, nefsimiz hesabına.

Öğrencilik nedir, temsilci olmak nedir bunlar bilmez mi ya Hu! Bunların ki düşmanlık olsun...

Şeytanın en çok korktuğu insanı kâmildir. Buradan da herkes nasibini alsın.

Kaçak

Yeni
Önce dersine çalış , sonra nasihate başla ....
kulağıma çalınan çok az bilgiyle bile , sınıfta kaldığını söylemek zor değil ...
Ve taktiğin ,tarzın sığ ...
kimseye vurmak , düşman olmak derdinde değilim ...
kişi karşısındakini kendi bilirmiş ...
selametle ...

Takiyüddin

Yasaklı
Bir Müslüman'ı yermek için Papa'yı övmek?! Ne günlere kaldık :)) Hükümeti yermek için solla beraber gezenlere alışmıştık ki bir de Müslümanı yermek için papayı övenler çıktı.. Lütfen bizi buna alıştırmayın. :)

Öncelikle isteyen istediğine biner. İslam ölçüsünü Mercedeslerle yapmayalım.. Zenginin malı züğürdün çenesini yormasın.. İkinci olarak buyrun size övdüğünüz Papa'nın kendi ülkesinde bindiği araç:

18t546t5i37a5jpg.jpg

Binsin zaten. Bizi ne, size ne, ona ne :) Lakin insanlara sataşmak için bilmediğiniz denizlerden taş toplamayın... Ki canınızı yakmasın
mersedesler almanyada buradaki tofaşlar mofaşlar gibi. hatta daha ucuz. burada luks olan pek çok model orada "eski" ve demode.

işin gerçeği, ben, peygamberin varisleri olduğunu idda edenleri ne olursa olsun mersedeste, ortalama arabanın 10 kat üstünde lüks arabalarda görmek istemiyorum!

elbette kişinin varlık gücü üstünde görünebilir, ancak ve ancak, peygamberin varisiyim demeseler okey!

peygamberlerin varlık gücü ise genelde ilhamda, akılda, kalbte, üstün sıfatlarda özellikle ışıldar; arabanın cilasında, isminin şanında öneklerinde değil. ha bazen olmamış mı, bir sanat, teknik, ve olağandışı yetenekle de övülür, bahsedilirler, ayrı konu.

Dua Nur

Kıdemli Üye

allah çalışana yardım eder!onlara göre avrupa birliğinden uzaklaştık ,kredi notumuzda düşecek batacaktık.hiç de öyle olmadı.borsa uçtu gitti..
papa bile tayyib erdoğanın duasını almak için gelmiş olabilir.dolaysıyla tayyib erdoğana tavazu gösterip onun bindiği marka arabalara binmeyi kendini layık görmemişde olabilir..
cumhur başbakanımız,her camiadan saygı gören bir adam .h.z muhammmetde peygamberlikden öncede her camiada saygın bir şahsiyyetti.

:)))))))))))))

Dua Nur

Kıdemli Üye

Üç tarafımız denizlerle , Dört tarafımız düşmanlarla kaplı diye yıllarca içimize kapandık. Erbakan iktidar olunca Lİbya'ya gitti diye darbe üstüne darbe yedi.

Dünyayı gezen bir lider, Dünya başkanlarını ağırlayan bir lider, ticari açılımlar ve din düşmanlıklarını yok etmek adına iyi girişimler yapıyor. Karşıtları ne diyor? İçe kapan IMF ye el aç. IMF gavur değil mi? Gavurdan dilenmek ayıp değil mi?

cemaliii

Kıdemli Üye
havasın amacı ve niyeti tarikatlara çakmak,o maksatla bu konuyu açmış,çaktıkça mutlu oluyor seviniyor. lakin söyledikleri gerçek.bizdeki tarikat liderlerinin ekserisi şirket sahibi,altlarında lüks arabalar vs.bu bir gerçek.lakin havas ve diğer akplilere aksarayı ve bizim devlet adamlarının mütevazi olup olmadığınıda bir sorsak? ha havas hadi bakalım. bu arada o devlet adamı tabi olcek,tabi yapcek demeyin.geçmişte tıpkı papanın reno arabaya binmesi misali,sayın ecevit kartal arabaya binmişti başbakanlığı döneminde.

Havas

Kısıtlı Erişim
havasın amacı ve niyeti tarikatlara çakmak,o maksatla bu konuyu açmış,çaktıkça mutlu oluyor seviniyor.

tarikatlara çakarım .taki ilim ehli olupda çaktırmayana kadar .millete cehaleti ,miskinliği ,beyinsizliği özendirip ,kendilerini yücelten eğitim anlayışından vazgeçsinler.

lakin havas ve diğer akplilere aksarayı ve bizim devlet adamlarının mütevazi olup olmadığınıda bir sorsak?
hiç partizan biri değilim.

yapılan saray devletin şuanki ekonomik ve siyasi seviyesinde az bile diyebilirim.
siyasi bir adam saray yapabilir devletin ihitişamını gücünün göstergesidir .
yaptığı saray kendine kalmıyor .kamu malı.
itiraz,ancak yapılan saray veya luks yatrımın devlet butcesiyle orantısız olduğunda gündeme gelir.

ha havas hadi bakalım. bu arada o devlet adamı tabi olcek,tabi yapcek demeyin.geçmişte tıpkı papanın reno arabaya binmesi misali,sayın ecevit kartal arabaya binmişti başbakanlığı döneminde.
ecevit kartal arabaya binmekle çok luks davranmış aslında.devletin kasasının battığı faizlerin %1200 lere çıktığı bir dönemde yinede iyi bir araba..
milli gelir düşünün bin doların üzerine çıkılması hedefleniyordu.bin doların altında!
sen bin dolara miilli gelire bir kartal'a biniyorsun.
bir kartal şuan 40 bin tl diyelim.

şuan milli gelir 12 dolara çıkmış. yani 12 kartal yapar bu.

12 x 40 000 bin=480 000 tl yapar.

yani ecevit kendi zamanına göre 40 bin tl lik arabaya binersek
şuanki gelişmişlikte TAYYİP ERDOĞANIN 480 000 TL Lİk arabaya binme hakkı var.

başbakanımız tevazu gösterip ,200 000 tl lik arabalara biniyor.

Ahhh teşke görebilseniz..!:)))

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
papacılar iyice coşmuşlar, tayyipden sonra papayı akp genel başkanı yapsalar gidip elini yalamak için sıraya da gider bu tarikat düşmanı yobazlar.

Yetim

Kısıtlı Erişim
mersedesler almanyada buradaki tofaşlar mofaşlar gibi. hatta daha ucuz. burada luks olan pek çok model orada "eski" ve demode.

işin gerçeği, ben, peygamberin varisleri olduğunu idda edenleri ne olursa olsun mersedeste, ortalama arabanın 10 kat üstünde lüks arabalarda görmek istemiyorum!

elbette kişinin varlık gücü üstünde görünebilir, ancak ve ancak, peygamberin varisiyim demeseler okey!

peygamberlerin varlık gücü ise genelde ilhamda, akılda, kalbte, üstün sıfatlarda özellikle ışıldar; arabanın cilasında, isminin şanında öneklerinde değil. ha bazen olmamış mı, bir sanat, teknik, ve olağandışı yetenekle de övülür, bahsedilirler, ayrı konu.

İstersen deveye binsinler ?

Yetim

Kısıtlı Erişim
Üç tarafımız denizlerle , Dört tarafımız düşmanlarla kaplı diye yıllarca içimize kapandık. Erbakan iktidar olunca Lİbya'ya gitti diye darbe üstüne darbe yedi.

Dünyayı gezen bir lider, Dünya başkanlarını ağırlayan bir lider, ticari açılımlar ve din düşmanlıklarını yok etmek adına iyi girişimler yapıyor. Karşıtları ne diyor? İçe kapan IMF ye el aç. IMF gavur değil mi? Gavurdan dilenmek ayıp değil mi?

Dua Nur... Kendine gel Akp yıllarca peşinde olduğu abd ab israil vatikan(fet.gülen ) desteği ile GEZİ salvosunu yemedimi ?Halamı akıl başa gelmedi ?.....