Osman Nûri Topbaş Hoca Efendiden spot cümleler

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Yetişen yeni nesiller, kendi tarihlerini, başkalarının tarihlerinden daha iyi bilir ve geçmişten gerekli ibretleri alırsa, gelecekten endişe edilmez!"

ömerusta

Kıdemli Üye
buldunuz bal küpünü uzatın tasınızı şerbet sunun ALLAHIN c.c. kullarına bilsinlerki hakla bir olanın ağzında hak çıkar emeğinize bereket teşekürler

Gülzar-ı İrfan

..............
Selamun Aleykum....

Nasıl ki, parmakları cerahatli bir kimse yemek yerken elindeki cerahatler kendisini tiksindirmez ve karşısındakinin tiksindiğinin de ekseriya farkına varmaz ise, nefsin sultası altında yaşayan gâfillerin de hataları kendilerini rahatsız etmez ve mâruz kaldıkları ve etrafa verdikleri zararın da farkına varamazlar. Çünkü gaflete bir zırh gibi bürünenler, Hak ve hakikat karşısında sağırlaşırlar ve âmâlaşırlar.

ALLAHA EMANET OLUN

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Dâimî bir yolcu bulunduğumuz şu dünyada, yerli edâsında bulunmamak îcâb eder. "

hotaru

Profesör
"Eğitim anne karnında başlar. İnsanın ilk mürebbisi annesidir."

"Çocuklar, anne-babaya ve eğitimciye hayır-hasenatla donatılmak üzere ihsan edilen ilahi emanetlerdir."

"Bir çocuğu yetiştirmek için; ona yatacak yer vermek, karnını doyurmak kafi değil. Onun akıl ve ruh dünyasını ilim ve irfan ile tezyin etmek şarttır."

talib

Kıdemli Üye
Allah razı olsun Üstaz hazretlerinden. Herkesin ben dediği bir zamanda, mahviyet ve mahfiyet edebiyatı parçalayıp, kendilerini ortaya koymaya çalıştıkları bir asırda, İslam insanını ve İnsanı Kamil modelini en güzel bir şekilde sergilemektedir. Rabbim has talebelerinden, evlatlarından olabilmeyi nasip etsin.

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Dînin gâyesi; güzel, ince ruhlu ve iç âlemini temizlemiş insan yetiştirmektir. Bu da, Hakk’a kulluğu idrâk ile olur."

talib

Kıdemli Üye
Sâlih bir kulun Rabbinden başka hakiki mânâda ne isteği, ne de maksadı olabilir.

Teveccüh, Mevlâ’dan başkasından gelen her câzip dâvetten kaçınmaktır.

Sabahın selâmetini elde etmek isteyen her insan, ilâhî ve mânevî manzaraların iklimine girebilmek yolunda, gecesini gâyeli kullanmak mecbûriyetindedir.

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Muhterisin gönlünü saran tamahkârlık, orada ilâhî aşk ve ihlâsa en ufak bir yer bırakmaz."

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"İnsanoğlunun gerek meccânen, gerekse çalışıp kazanarak nâil olduğu bütün nîmetler, Cenâb-ı Hakk’ın bir lutfudur."

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"İslam nazarında amellerin değeri, onların ortaya çıkmasına sebep olan niyet ve ihlâs ile ölçülür."

hotaru

Profesör
"Eğitimci, hizmetteki aksaklıklardan dolayı başkalarını suçlamamalı, ayıp ve kusuru öncelikle kendinde aramalıdır."

"Gayemiz ilayı kelimetullah olmalıdır. Kendimizi ve toplumumuzu inşa etme gayreti içinde olmalıyız."

"Yaptığımız ibadetler, hayır, hasenat ve irşatlar; kalbimizin seviyesine göre şekil almaktadır."

-sevdiğin kimseyi anar, sevdiğin insanı taklit edersin.kimi daha çok anarsan, onu daha çok seversin.

-yaptığımız her işte "Allah Rasulü benim bu durumumu tasvip eder miydi, bana tebessüm eder miydi, yoksa yüzünü mü kırıştırırdı" diye tefekkür edeceğiz.

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Hizmet, gönülleri ilâhî zirvelere ulaştıracak müstesna ve ulvi bir basamaktır."

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Kul, nefsânî vasıflardan kendi irâdesiyle vazgeçerse, şüphesiz Mevlâ’sı onu lûtuf ve inâyetle yeniden ihyâ eder."

ŞehbaL

Kıdemli Üye
‎" Aman Kızım ! . . .

Gençliğinizin kıymetini bilin, sizin bereketli toprağınız var , bahar yağmurları yağması lâzım...Şimdi siz ilkbaharsınız... İnsanda mevsimler bir kere yaşanır !
Ahmaklar gençliğini ziyân eder... "

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"İhlâssız amel, özden mahrum kuru bir yorgunluktan ibarettir."

Derler ki " Efendim ben bu topluma göre çok dindarım. Ben bu topluma göre çok cömertim. Bu topluma göre ben şöyleyim böyleyim"

Bunların hepsi yanlış.Çünkü Cenab-ı Hak , bize her hususta hedef olarak efendimizi gösteriyor.Sonra Muhacir ve Ensar.Onlara benzememizi arzu ediyor.

ŞehbaL

Kıdemli Üye
46454_501424899902857_1115606034_n.jpg