Ömer ÖNGÜT'ün görüşleri:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cevad

Profesör
şia veya sempatizanı değilim ama hz.aliye canım feda. hz.alının isminden bile rahatsız oluyorsun ve şia diyorsun. eğer hz.aliden bahsetmekle sapık olunuyorsa ben sapığım. Ali r.a sevgisi ehli sünnetin başıdır. ama senin hz.ali düşmanlığınınm sebebi belli haricilerr hazreti pek sevmezlerdi.sende atalarının izindesin.

hz.ömer efendimizi öldürene allah lanet etsin. ama o mecusi idi muslumanım demiyordu. hz.alinin katili ise hariciydi ve kendini müslüman sanıyordu.

fakiri

Kıdemli Üye
Konu şahıs endeksli olduğu için kapatılması iyi olur..konu muhteviyatında olan ''tekfir'' meselsi ayrı başlıkta değerlendirilebilir...

Sayın Hikem,
Tekfir konusunu siz açın da biz de müdahil olaım ... Çünkü, bendneiz bir sürü konu açtım bu husutsa...Bakalım ehl-i sünnet ulemasının yazmış olduğu Elfaz-ı Küfür adlı onlarca eser boşuna mı kaleme alınmış yoksa, müminler biribirlerini bu sözler-davranışlar konusunda uyarsın diye mi kaleme alınmış ?..
Bir irdeleyelim...

ihvan23

Kıdemli Üye
Nasrettin Hoca eşşeğine yaramazlık yaptığında başına sopa ,le vururmuş... Eşek bu ya o da her sopa yiyişte yellenirmiş !
Hoca da kendi kendine şöyle mırıldanırmış..."Yaw ben bu hayvanın başına vuruyorum, ses nereden çıkıyor dermiş !..
Şimdi bu forumda da aynen böyle bir durum var. Biz burada bir siyaset hastası nın hezeyanlarını gözler önüne seriyoruz,
bu kez buraya ülkemizde faiz alış-verişinin mubah olduğunu söyleyen bu kuyruk sancılı Süleymancı vatandaş da gelmiş
bir şeyler yazmış ! Kuyruk sancılı diyorum çünkü bunlar Ömer Efendiyi "bize küfür isnad ediyor" diye T.C. Mahkemelerine
vermiş bir güruhtur. Mahkemelerden de tokat gibi bir karala boyalrının ölçülerini aldukalrı halde halâ burada çatlak ses vermeğe devam etmelerini herkesin indi yorumuna bırakıyorum. Çünkü, yazdıklarına cevab bile vermeğe değmez ve asla tenezzül edilemez.
...ihvan23 olarak fakiriyi bizi çok ince takip eden sayın yöneticilere.havele ediyorum...insanlara kuyruk izfe ederek.kendisine benzetmeye çalışan .bu ne idüğü belirsize haddini bildirseniz artık...onun hakeretleri meşrumu oluyor formda...herkesi tekfir eden dünyada böyle bir ne üdüğü kişi daha varmı .acaba

veri

Yasaklı
raporlamayı kullanmayan her üyeyi protesto ediyorum:)

fakiri

Kıdemli Üye
Nasrettin Hoca eşşeğine yaramazlık yaptığında başına sopa ,le vururmuş... Eşek bu ya o da her sopa yiyişte yellenirmiş !
Hoca da kendi kendine şöyle mırıldanırmış..."Yaw ben bu hayvanın başına vuruyorum, ses nereden çıkıyor dermiş !..
Şimdi bu forumda da aynen böyle bir durum var. Biz burada bir siyaset hastası nın hezeyanlarını gözler önüne seriyoruz,
bu kez buraya ülkemizde faiz alış-verişinin mubah olduğunu söyleyen bu kuyruk sancılı Süleymancı vatandaş da gelmiş
bir şeyler yazmış ! Kuyruk sancılı diyorum çünkü bunlar Ömer Efendiyi "bize küfür isnad ediyor" diye T.C. Mahkemelerine
vermiş bir güruhtur. Mahkemelerden de tokat gibi bir karala boyalrının ölçülerini aldukalrı halde halâ burada çatlak ses vermeğe devam etmelerini herkesin indi yorumuna bırakıyorum. Çünkü, yazdıklarına cevab bile vermeğe değmez ve asla tenezzül edilemez.
...ihvan23 olarak fakiriyi bizi çok ince takip eden sayın yöneticilere.havele ediyorum...insanlara kuyruk izfe ederek.kendisine benzetmeye çalışan .bu ne idüğü belirsize haddini bildirseniz artık...onun hakeretleri meşrumu oluyor formda...herkesi tekfir eden dünyada böyle bir ne üdüğü kişi daha varmı .acaba

Yuh oılsun size ! Bu ülkede faiz alıp-vermenin caiz olduğunu yayan ve uygulayan siz değil misiniz ? Neden işlediğiniz bu haramı göz-göre göre milletten gilzliyor ve sureta ve haza müslümanmış gibi görünüyorsunuz ? Szizn gibi saman altından su yürütüp te, müslümanlığı da kimseye bırakmayan var mı ?
Erkek ve yiğit insanlar iki yüzlü davranmazlar. Ne nane yiyorlarsa "Evet biz bu naneyi yiyoruz!" derler.

Cevad

Profesör

hariciliğin devamı olan vahhabiler böyle tekfir eder. ona buna kafir der. kafirler için inen ayetleri müslümanlara uygular.

zaten vahhabiliği batıl yapan tekfirleridir. ee sen ehli sünnetim diyorsun sonra vahhabilik yapıyorsun ne farkın var. hatta onları bile geçiyorsun

şia değilim diyorum adam şiisin onun için kafirsin diyor. yani o zaman muslumana sen ateistsin kafirsin demek gibi birşey bu

ihvan23

Kıdemli Üye
.öngütün aveneleri.28 şubatttan önce siz türkiyede Ehl-i sünnet müslümanlarını iyi karalamaya çalışıyordunuz. bu görevi siz iyi yapıyordunuz.görev size verilmişti..(MADALYA OLARAK NE ALDINIZ).karaladığınız cemaatlerin hiç biri sizi adam yerine koyup cevap bile vermiyor.vermedi.siz kendinizi deve aynasında mı görüyorsunuz.28 şubatta müslüm, ali kalkancı ve siz hala karalamaya devam ediyorsunuz...dilinizi eşşek arısı soksun.yahu faziden başka dilinize doladığınız ne var..MİLYONLARCA ÜMMETİ MUHAMMEDE KİTABI,ÖĞRETİLDİ...şu dilin bir dönsede onu yazabilsen.ama dilinizde KALBİNİZ gibi mühürlenmiş"".sümmüm ,bükmün umyun vehum layerciun.""

ihvan23

Kıdemli Üye
beğenmeye sevmeye layık olmayan,kiişler otursun ağlasın.niye bize inkar kaldı.buyrun dilenci ve ,fazici dediğiniz cemaatin hizmetleri.az vicdan sahibiyseniz bu size çok bile
34435_1549053098770_6226436_n.jpg
.
73611_1549052218748_8155116_n.jpg
66385_1549048498655_2297077_n.jpg
elelrinde elif ba cüzleri.
320202_234201693301165_1511995687_n.jpg
532814_400520593318175_49429814_n.jpg
402628_275646822495215_991269205_n.jpg
bu ilimleri okuyan okutan her müslüman bilirki.faiz ayeti kerimeyle sabit haramdır.bu kimsesizleri okutmak için fitre zekat talep etmek.dilencilikse.evet ,dilenciyim onlar için varmı itirazın.

fakiri

Kıdemli Üye
.öngütün aveneleri.28 şubatttan önce siz türkiyede Ehl-i sünnet müslümanlarını iyi karalamaya çalışıyordunuz. bu görevi siz iyi yapıyordunuz.görev size verilmişti..(MADALYA OLARAK NE ALDINIZ).karaladığınız cemaatlerin hiç biri sizi adam yerine koyup cevap bile vermiyor.vermedi.siz kendinizi deve aynasında mı görüyorsunuz.28 şubatta müslüm, ali kalkancı ve siz hala karalamaya devam ediyorsunuz...dilinizi eşşek arısı soksun.yahu faziden başka dilinize doladığınız ne var..MİLYONLARCA ÜMMETİ MUHAMMEDE KİTABI,ÖĞRETİLDİ...şu dilin bir dönsede onu yazabilsen.ama dilinizde KALBİNİZ gibi mühürlenmiş"".sümmüm ,bükmün umyun vehum layerciun.""

Kimse cevap mı vermedi , yoksa kimse cevap veremedi mi ? Ha , bu arada sizinkiler T.C. mahkemelerine cevap vermek için başvurmadı mı ? Mahkemeler nasıl bir hüküm verdi ? Niçin onu söylemiyorsun ? Madem cevap vermeyecektiniz ne diye dava açıp-mahkemeye başvurdunuz ?
Mahkemeyi kazansaydınız bunu nasıl da şatafatla ve büyük bir reklâmla "Ömer Öngüt'e dersini verdik" diye ballandıra ballandıra anlatmayacak mıydınız ?
Size dilenci denmişti... Siz de dilenciliği benimsediğinizi söylemişsiniz. İslâm Dinine göre dilencilere selâm bile verilmez. Çünkü, dilencilikkadara zilletli bir iştir ki, sahibi adam yerine konulmaz ve ona selâm dahi verilmez.
Şu halde sana selâm verilmesi beyhude olduğunu böylelikle izah etmiş olalım.

Cevad

Profesör
sakın dilenciyi azarlama (duha suresi)

ihvan23

Kıdemli Üye
biz kendimizemi dilenciyiz dedik..sizin iftiranıza karşi onu dedik

fakiri

Kıdemli Üye
biz kendimizemi dilenciyiz dedik..sizin iftiranıza karşi onu dedik

Ne iftirasından bahsediyon sen ya ? Biz gözlerimize mi inanacaz sana mı , inanacaz ?Bizimle kafa mı buluyorsun ?
Bizim buradaki (İzmitteki) ahbablarınız hemde pazarlarda dahi öyle bir dileniyorlar ki, ahşaptan koskoca bir araba yapmışlar, boyu yaklaşık 1,5 metre... "Kurs ve Okul Talebelerine yardım" diyerek Pazarcı esnafını dolanıyorlar... Pazarcılar da tezgahlarında ne varsa ikşer-üçer patlıcan, domates, pataser, biber, salatalık , elma, armut v.b. arabanın içine atıyorlar... Koca araba tıka-basa sebze ve meyve dolunca pazardan ayrılıyorlar !
Ne hizmert ama değil mi ?
Bunun neresinde bir iftira var ?
Gel ahbablarını sana da göstereyim !

ubeyd_el_turki

Doçent
Ömer Öngüt vefat etmiş bir şeyhtir. Mezar taşında da şu cümle yazılıdır.
"Sevdiklerimizi Hazret-i Allah'a Emanet Ederiz, Sevmeyenleri Hazret-i Allah'a Havale Ederiz."
Herhalde artık bir başka söze hacet yok diye düşünüyorum.

Gerçekten böyle midir mübarek ?
Kendi adına ne üzücü...

veri

Yasaklı
Ne iftirasından bahsediyon sen ya ? Biz gözlerimize mi inanacaz sana mı , inanacaz ?Bizimle kafa mı buluyorsun ?
Bizim buradaki (İzmitteki) ahbablarınız hemde pazarlarda dahi öyle bir dileniyorlar ki, ahşaptan koskoca bir araba yapmışlar, boyu yaklaşık 1,5 metre... "Kurs ve Okul Talebelerine yardım" diyerek Pazarcı esnafını dolanıyorlar... Pazarcılar da tezgahlarında ne varsa ikşer-üçer patlıcan, domates, pataser, biber, salatalık , elma, armut v.b. arabanın içine atıyorlar... Koca araba tıka-basa sebze ve meyve dolunca pazardan ayrılıyorlar !
Ne hizmert ama değil mi ?
Bunun neresinde bir iftira var ?
Gel ahbablarını sana da göstereyim !

ee ne olmuş keşke herkes bu tür hayır işlerinde çalışsalar

devir değişti
kimse elini cebine atmak istemiyor

böyle hayırlı işte inşallah bende dilenci olurum

fakiri

Kıdemli Üye
ee ne olmuş keşke herkes bu tür hayır işlerinde çalışsalar
devir değişti
kimse elini cebine atmak istemiyor
böyle hayırlı işte inşallah bende dilenci olurum

Belkii yüz kez yazdık ama
, o zamanlar sizin daha henüz bu forıumda 4sameniz bile okunmuyord. Onun için de hiç bir şeyden haberiniz yok ! Şu halde bir daha yazalom !

DİLENMEK VE DİLENCİLİKHAKKINDAKİ HAKİKATLAR VE ÇOK İNCE BİR İBRETAMİZ ANEKDOT

Müridin biri şeyhine;”Onun-bunun ziyaretlerinden çok zahmet çekiyorum. Kıymetli vakitlerim bu gelip-gitmelerle peşişan ve heba oluyor. Ne yapayım?” diye sorar. Pir cevab verir ; ” Yoksul olanlarına borç verirsin, zengin olanlarından da bir şeyler istersin; bir daha etrafında dolaşacaklarını hiç sanmıyorum.” der. Büyükler Dilenci veya dilenciler hakkında İslâm Askerlerinin önlerinde yürürlerse, kafirler oarlın dilenmesinden korkarlar da taaa Çin’e kadar kaçar demişler. Paeygamber–salllahu aleyhi vesellem- Efendimizin ashabından biat alırken “birbirlerinden hiç bir şey istemeyeceklerine..” dair aldığı söz, göz önüne alındığında “Sizden hiç bir şey istemeyenlere uyun, çünkü,onlar doğru yoldadırlar.” (Yasin : 21) Kavl-i Şerifi çok daha iyi anlaşılmaktadır.

Bütün bu hakikat ve anekdotlarındansonra umarız artık, burada kimse dilenmeye ve dilenciliğe bir kılıf uydurarakbir savunma yapmaz. Esasen dilenciliğin cevazına e dair ne bir hadis-işeriflerde ve ne de ayet-i kerimelerde bir delil yoktur..

Aklın ve İslâmAhlâkının yolu birdir. Vesselâm.

ihvan23

Kıdemli Üye
ben orucum..............................
558301_415547971815610_479806930_n.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...