Namazda secdede iken ayak topuklarını birbirine değdirilmeli mi?

lafons7275

Kıdemli Üye
Efendi babaları da hor ve hakir kıldıysa?

Bak şimdi adams, çelebiye bir ayet meali vereceğim ve onun bilgisine başvuracağım. Bakalım o da ortaya bilgi koyabilecek mi yoksa senin taktiği mi uygulalyacak birlikte görelim.

Ayet şu:

Biz her peygamberi -Allah'ın izniyle- ancak kendisine itaat edilmesi için gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah'tan bağışlanmayı dileseler, Resûl de onlar için istiğfar etseydi Allah'ı ziyadesiyle affedici, esirgeyici bulurlardı.

Yukardaki ayetin kırmızılı kısmı Resulun vefatından sonra yürürlükten kalkmış mıdır?

adams77

Kanalizasyoncu
çelebinin benden bilgi talebi olmadı ki...

Olmasına gerek yok genel bir açı ile baktığında senin bana yazdıklarını bizzat kendinde yapıyorsun. Sana göre biz birşey bilmiyoruz, yoldan sapmış, keyfine yönelmiş, şeytana yakın kişileriz. Sürekli bir yerlerden aldığın bilgileri öğütmeden yüzeysel olarak bizlere aktarmaya çalışıyorsun bizden onay alamadığında ise sinirlenip kabuğuna çekiliyorsun. Yaklaşık 4 senedir seninle internet üzerinden yazışıyor az çok neler söyleyebileceğini yada yapabileceğini biliyorum. Bana söylediklerini burada tek tek yazmama gerek yok sanırım.

Bir kere olsun otur ben nerede hata yapıyorum diye düşün kaybetmezsin ama sen öyle büyüklük içindesinki hiç bir zaman hata edebileceğini düşünmüyorsun?

adams77

Kanalizasyoncu
Dürüst ol. Yalan söyleme.

Dürüst oldum Kuran öyle lap diye anlaşılabilecek ve ben biliyorum diye ortaya çıkıp konuşulacak kadar küçük değil!! Nicelerini görüyorum çevresinde yüzler binler onbinler var ama toplasan çarpsan bölsen gram değer etmez. Tv 'ler herşeyi çözmüş büyük adamlarla dolu

çelebiler

Kıdemli Üye
Bak şimdi adams, çelebiye bir ayet meali vereceğim ve onun bilgisine başvuracağım. Bakalım o da ortaya bilgi koyabilecek mi yoksa senin taktiği mi uygulalyacak birlikte görelim.

Ayet şu:

Biz her peygamberi -Allah'ın izniyle- ancak kendisine itaat edilmesi için gönderdik. Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah'tan bağışlanmayı dileseler, Resûl de onlar için istiğfar etseydi Allah'ı ziyadesiyle affedici, esirgeyici bulurlardı.

Yukardaki ayetin kırmızılı kısmı Resulun vefatından sonra yürürlükten kalkmış mıdır?
Sor: "Tanıklık bakımından hangi şey daha büyüktür?" De ki: "Benimle sizin aranızda Allah tanıktır.

Bu Kur´an bana vahyolundu ki, onunla sizi ve ulaştığı herkesi uyarayım.

Siz gerçekten Allah´ın yanında başka ilahların bulunduğuna tanıklık ediyor musunuz?" De ki: "Ben buna tanıklık etmiyorum." De ki: "O, sadece tek bir tanrıdır! Ve ben, sizin ortak tuttuğunuz şeylerden uzağım!" (En’âm 6:19)

Bak Resul Kuran'ın ulaştığı herkesi Kuran ile uyarabiliyor.Hayatta olmasına gerek yok.
Resulün almamızı istediğini aldığımızda Allah tövbelerimizi kabul etmez mi?

lafons7275

Kıdemli Üye
Resulün almamızı istediğini aldığımızda Allah tövbelerimizi kabul etmez mi?

Sen bugün Resule gidebilir misin? Giderim dersen Resul senin için istiğfar edebilir mi?

Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah'tan bağışlanmayı dileseler, Resûl de onlar için istiğfar etseydi Allah'ı ziyadesiyle affedici, esirgeyici bulurlardı.

çelebiler

Kıdemli Üye
Sen bugün Resule gidebilir misin? Giderim dersen Resul senin için istiğfar edebilir mi?

Eğer onlar kendilerine zulmettikleri zaman sana gelseler de Allah'tan bağışlanmayı dileseler, Resûl de onlar için istiğfar etseydi Allah'ı ziyadesiyle affedici, esirgeyici bulurlardı.
İşte anlamazlıktan gelmek böyle oluyor demek ki.

adams77

Kanalizasyoncu

Diyince kızıyorsun!!

adams77

Kanalizasyoncu
Bu sözü anlamayan biri söyleyemez. İnsanların değerini ölçebilecek kadar alimsin işte...

Gelecek zamanı düşün!! Bırak o kadar alim olalım sonuçta karar alıp tercih yapacağız ot gibi oturup işkembeden birşeyleri kabul etmiyoruz.

adams77

Kanalizasyoncu
adams bak bilgi var mı?

Yok.

Peki ne var?

Karşındakini aşağılamaya çalışarak kendisini yüceltmeye çalışmak var.

Ortaya bilgi koyabildiğin zaman tekrar beklerim.

Güzel dostum senin sorun hatalı şu taktiğini değiştir artık kendine göre kurgu yapıyorsun kurgun bozulunca yada istediği gibi işlemeyince suçlu biz oluyoruz.

Elçi kavramına yüklediğin mana hatalı olunca seni böyle anlamsız sorulara itiyor bunu ben anlayabiliyorum neden çünkü mananın hatalı olduğunu gördüğüm için

adams77

Kanalizasyoncu
adams bak bilgi var mı?

Yok.

Peki ne var?

kendi yazın ile kendini vuruyorsun.

lafons7275

Kıdemli Üye
Bırak o kadar alim olalım sonuçta karar alıp tercih yapacağız ot gibi oturup işkembeden birşeyleri kabul etmiyoruz.

"Herkes Kurandan anlıyor" dediğime geldin işte. Baştan inat etmeseydin de ben anlamıyorum demeseydin iyiydi.

Neyse kalıplaşmış huyları atmak zordur.

Bilgi koymaktan çekinme, sen bilgini koy dileyen alır dileyen almaz.

adams77

Kanalizasyoncu
"Herkes Kurandan anlıyor" dediğime geldin işte. Baştan inat etmeseydin de ben anlamıyorum demeseydin iyiydi.

Neyse kalıplaşmış huyları atmak zordur.

Bilgi koymaktan çekinme, sen bilgini koy dileyen alır dileyen almaz.

Kusura bakma sana göre :)