NakŞİbendİ Sİlsİlelerİ

mavikuş

Profesör
hadi hemen banlayın banlayın en iyi yaptığınız iş

mavikuş

Profesör
herkes sizin uyduruk masallarınıza inanmak zorundamı?

kebîkec

İhvan Forum Üye
başkaları hertürlü hakareti yapacak duymaz görmezsiniz biz yalanlara yalan dediğimiz için susturursunuz.ne ala ne ala

Mesaj penceresinin sol altında bulunan ünlem işaretini tıklayarak yalan mesaj olarak gördüklerinizi raporlayabilirsiniz. Yönetim değerlendirmesini yapar.

mavikuş

Profesör
puta saygı gösteren bu yaşıma, bir müslüman görmedim... şu an kadar yazdıklarından sonra bunu yapssa yapsa sen yapardın...işte bu kadar basit...
hep birine baktığın için etrafını göremiyorsun da ondan.Şöyle bir çevrene bak ne putlara tapan onlara saygıda kusur etmeyen sözde müslümanları göreceksin ama görmek için önce bakan göz gerek

mavikuş

Profesör
valla benim taptığım ne şeyhim var ne evliyam var ,olanlar düşünsün

garip70

Ordinaryus
valla benim taptığım ne şeyhim var ne evliyam var ,olanlar düşünsün

Tapılacak yegane mabut Allahtır...
Kimsenin şeyhine falan taptığı yok... Uydurmayın...

İnsanın sevip saygı duyduğu öğretmenlerine hürmet etmesi tapınmaksa, bizim de size söyleyecek bir çift sözümüz olur elbet...

Siz önce kendi putlarınızı kırın da ondan sonra tarikat yoluna girmiş kişilere laf edin...

Hani bir laf var: Dinime küfreden bari müslüman olsa...

ensar47

Üye
Web sitesi
www.ilimirfanhaznevi.com
neden öyle diyosun ne güzel söylemiş şair. insan bilmedegi şeyin düşmanıdır nakşibendilik islamiyeti hakkıyla yaşamak siyasetten uzak durmak insanlıga faydalı olmaktır peygamberimiz benim sünnetimin amel edilmedigi bir döenmde yaşayan yaşatan ne kadar büyük ecirler vaad etmiştir örnek veriyorum nakşi halidi haznevi önderi şeyh muhammed muta el-haznevi hazretlerini araştırın kimdir sohbetlerine bakın hal hareketine bakın islamiyete aykırı bir şey var mı[video]www.ilimirfanhaznevi.com/media-detay.asp?Id=169[/video] [video]www.ilimirfanhaznevi.com/media-detay.asp?Id=168[/video] izleyin lütfen

kardeşim; kimse hz. muhammed (sav) efendimiz de şah-ı nakşibend (ks) hz. lerine bağlıydı demiyor ki, ne alaka,

silsile peygamberimizden aldığı,irşad vazifesinin kimlerden kimlere aksettiğini,vazifenin kimden kime geçtiğini, ya da

hangi alimin hocasının kim olduğunu gösteren belgedir,

bir soyağacı gibi düşünün,babası,babasının babası,onun da babası,taki babaların babasına kadar,.
Kurban adam tasavvufun daha zahirinin z sini anlayamamış :) Bizim yolumuzda 4 defa isim değiştiğini hiç işitmemiş Sıddıkiye,tayfuriyye,hacegan yolu ve günümüze nakşibendi gelmiş adamın bundan haberi yok ahkam kesiyor Allah c.c hidayet versin.

ensar47

Üye
Web sitesi
www.ilimirfanhaznevi.com
BÜTÜN NAKŞİBENDİLİLER HZ PEYGAMBERİ SİLSİLEYE KATMIŞ VE SİLSİLE ZİNCİR BU MANEVİ HİZMETİN KAYNAGINI GÖSTERMEK DEMEKTİR YOKSA HAŞA PEYGAMBERİ NAKŞİBENDİLEREDEN KILMAK ÇOK YANLIŞ TABİKİ .....Peygamberimiz buyurmuşlardır: "Bütün insanlık bir kefeye Ebu Bekir yar-ı garım öbür kefeye..." Böyle bir imanın ve sadakatin sahibidir Saddık-ı Ekber Efendimiz.. ***"Rabbım benim sadrıma ne aktardı, kalbime ne verdiyse; yar-ı garım Ebu Bekir'in sadrına da (kalbine de) onu aktardım" buyuruyor İŞTE NAKŞİBENDİ BU MANEVİ İLME HİZMETE GÖNÜL VERENLERDİR YOKSA SAHABİYİ NAKŞİBENDİLERDEN SAYILMIYOR., MANEVİ KAYNAK ,PEYGAMBERDEN HZ EBU BEKİRDEN ZİNZİRLEME SIRASIYLA BÖYLE GELMİŞ NAKŞİBENDİ HALİDİYYE HAZNEVİ KOLU ÖNDERİ ŞEYH MUHAMMED MUTA EL HAZNEVİ HAZRETLERİ BU İLMİ, MANEVİ BAGI KORUMUŞ BİR NAKŞİ BÜYÜGÜDÜR

ensar47

Üye
Web sitesi
www.ilimirfanhaznevi.com
peki 4 mezhepten bahsetmiş mi akaid fıkıh v.s bahsetmiş mi ama var tabi oluyoruz .BÜTÜN NAKŞİBENDİLİLER HZ PEYGAMBERİ SİLSİLEYE KATMIŞ VE SİLSİLE ZİNCİR BU MANEVİ HİZMETİN KAYNAGINI GÖSTERMEK DEMEKTİR YOKSA HAŞA PEYGAMBERİ NAKŞİBENDİLEREDEN KILMAK ÇOK YANLIŞ TABİKİ .....Peygamberimiz buyurmuşlardır: "Bütün insanlık bir kefeye Ebu Bekir yar-ı garım öbür kefeye..." Böyle bir imanın ve sadakatin sahibidir Saddık-ı Ekber Efendimiz.. ***"Rabbım benim sadrıma ne aktardı, kalbime ne verdiyse; yar-ı garım Ebu Bekir'in sadrına da (kalbine de) onu aktardım" buyuruyor İŞTE NAKŞİBENDİ BU MANEVİ İLME HİZMETE GÖNÜL VERENLERDİR YOKSA SAHABİYİ NAKŞİBENDİLERDEN SAYILMIYOR., MANEVİ KAYNAK ,PEYGAMBERDEN HZ EBU BEKİRDEN ZİNZİRLEME SIRASIYLA BÖYLE GELMİŞ nakşibendililerin hizmetinin ,ilminin bilginin hikmetini kaynagı peygamber ve hz ebu bekir denmek istenmiş yoksa onların bahsetmedi diye yok denmez