Mustafa Öztürk' ün hezeyanları

alanyali07

Kıdemli Üye
Yahu vahdeti vücudçu musun değil misin
Niye takla atıyorsun
sen kaşındın yine.. benden günah gitti..
konumuzun vahdeti vücudla ilgisi mi var kıvırcık,

cübbeli görünce aklına vahdeti vücuddan başka birşey gelmiyorsa o senin sorunun..
senin saçma alakasız sorularına cevap verecek kadar aklımı kaybetmedim..
konumuzun vahdeti vücudla ilgisini söyle, sonra sen niye vahdeti vücudcusun ona cevap ver.

adams77

Kanalizasyoncu
Yahu kişileri neden tartışıyorsunuz yada neden kişileri düşünce ve fikirleri üzerinden yol alıyorsunuz?
Siz elinizdeki kitabı okuyamıyormusunuz :) okuma yazma bilmiyormusunuz birileri sizin adınıza okuma yetkisinemi sahip!!

tengiz

İhvan Forum Üye

Ebubekir Sifil'in Mustafa Öztürke ve tarihselciliğe reddiye babında seri olarak 20ye yakın videosu var.
Alıntı yaptığım videoda, Mustafa Öztürk'ün sürekli ağzında gevelediği cennet nimetleri ayetlerine yönelik "eleştiri"lerini çürüten argümanları ortaya koyuyor.

Mesela Mustafa Öztürk sürekli cennet nimetleri ayetlerini "eleştirerek" diyorki ;
Mekke devrinde işte çoluk çocuğu oyalamak için çikolata kabilinden cennet nimetlerini anlatıyor, ama Medine devrinde bu nimetler anlatılmıyor tarzında bir mantık yürütür Mustafa Öztürk..

Halbuki hiç de böyle bir durum yoktur..
Bizzat Mustafa Öztürk'ün kendi mealinden bu durumun aslı astarının olmadığı bu videoda ortaya koyuluyor.

Ebu bekir sifile bu şirk düzende müslüman yaşayabilir mi? Sorusuna videoda ne cevap vermiş bul onuda izle istersen.
Şimdi gerçeği sölesem nere gideceksiniz minvalinde ağız eğip büküyor..

Beni islama davet edeceğine sen önce emrolunduğun ve kabul ettiğin kitabı anla. Sonra onu-bunu-şunu-onların ihtiyaçlarına tam karşılık veren bir düzen varsa davet et tabii. İtirazımız yok. Adalet verdinde sundunda, adil paylaşımlı bir sosyo düzen sundunda daha iyi bir kusursuz düzen sundunda davete icap edilmedimi?. Eminim ateiste böyle bir düzenle gitsen Allah var olabilir diyeceketir. Ahmak mı sandın sen ateistleri o kadar. Hahamın biri bile menfaati gereği müslüman olmuş iken.Hahamlıktan Kaçmasına Sebep özgürlüklerini dini kısıtlamış evleneceği kadına kadar karışıyormuş. İslamda karışıyor haberi yok :) Bence Müslüman olmasında gerek yoktu neyse o onun seçimidir saygı duyarız. Biz bir menfaat için dine veya dinsizliğe girici bir tutumda olamayız. Hakikat ne ise onun peşindeyiz.

Hakikati bulduğuma emin olursam bir gün ve kanıtlayabilirsem bunu ifade ederim merak etme..

Son düzenleme:

alanyali07

Kıdemli Üye
Ebu bekir sifile bu şirk düzende müslüman yaşayabilir mi? Sorusuna videoda ne cevap vermiş bul onuda izle istersen.
Şimdi gerçeği sölesem nere gideceksiniz minvalinde ağız eğip büküyor..

Beni islama davet edeceğine sen önce emrolunduğun ve kabul ettiğin kitabı anla. Sonra onu-bunu-şunu-onların ihtiyaçlarına tam karşılık veren bir düzen varsa davet et tabii. İtirazımız yok. Adalet verdinde sundunda, adil paylaşımlı bir sosyo düzen sundunda daha iyi bir kusursuz düzen sundunda davete icap edilmedi. Eminim ateiste böyle bir düzenle gitsen Allah var olabilir diyeceketir. Hahamın biri müslüman olmuş. Sebep özgürlüklerini dini kısıtlamış. Biz bir menfaat için dine veya dinsizliğe girici bir tutumda olamayız. Hakikat ne ise onun peşindeyiz.

Hakikati bulduğuma emin olursam bir gün ve kanıtlayabilirsem bunu ifade ederim merak etme..

ebubekir sifil'in şirk düzende yaşayabilir veya yaşayamaz cevabı senin gibileri niye ilgilendirsinki ?
bu ancak müslümanları ilgilendirir.
"yaşanmaz" dediğin de sen mi gideceksin, yaşanır dediğin de "oh tamam fetva aldık" mı diyeceksin ?
bırak bu kendini kandırmalarını..

bir ateist, tanrının varlığını inkar ediyorsa kabul etmiyorsa, dine dair veya müslümanların inananların tanrının şeriatı diyerek kabullerine hiçbir söz söyleyemezler.
çünkü baştan zaten öyle bir kavramı inkar ederler.

adalet, adil paylaşım kusursuz sosyo düzeni ateistlere sunsan belki Allah var olabilir mi diyecek ?
emin misin ?
önce ateistliği öğrenmelisin bence..
ateist sadece tek bir argümandan "yaşadığım toplumda adalet yok o zaman tanrı yoktur " diye bir sonuç çıkarımındaysa zaten o ateistte kafa yoktur karşıma zekiyim diye gelmesin mümkünse..

sen kendi kabullerini inancını saklayıp, burada bol keseden "müslümanlığa" islama saydıracaksın he mi ? yemezler kusura kalma..
önce kendini açıkça ifşa etki kendini bu saklama gizeminden kurtar..

ihvanistanbul

AkhenAton
senin allah anlayışını, allah ını ben bilemem ki neyin saygı neyin saygısızlık arz ettiğini bileyim.. Baksana hepinizin allahı farklı farklı??
Tam tersine yaratılanı yaratandan ötürü sevdiğini iddia edenler bana hakaret ediyor bu forumda. Bu ne yaman çelişki?
Hem hadisde camiye bevledene dokunmayan peygambere iman ettiğini iddia edeeksin ondan sonra sabah akşam kalkıp şeriata zıt tutumlar sergileyeceksin. Test ettik müslümalığını sınıfda kalsan iyi.. sıfır çektin..

Bende bu takiyyenizi yiyecem oldu başka.. Elma şekeri ile çocuk mu kandırıyorsun?

Benim hakiki islam dinine inanan bir topluluğa saygısızlık yapmam söz konusu olamaz.

Ama kalkıp adamın biri %45 faiz alandan allah razı olsun, allah sayılarını artısın amin diyenleri alkaşlayan toplumu takiyyeci kulları benden yeni türettikleri din maskelerine saygı beklesin.. Bu ne komik çelişik durumdur?
Ben bedeviyim medeniyetten haberim yok islamla ilk tanismam diyorsan gel camiye bevlet. Bi temizleyen bulunur. MasaAllah sinir uclarini biliyor ona gore dokunuyorsun.
Madem herkesin Allah algisi farkli hic birine saygisizlik etme.
Peşinen uyardim sonra ben gormedim duymadim bilmem

Hakperest

Kıdemli Üye
sen kaşındın yine.. benden günah gitti..
konumuzun vahdeti vücudla ilgisi mi var kıvırcık,

cübbeli görünce aklına vahdeti vücuddan başka birşey gelmiyorsa o senin sorunun..
senin saçma alakasız sorularına cevap verecek kadar aklımı kaybetmedim..
konumuzun vahdeti vücudla ilgisini söyle, sonra sen niye vahdeti vücudcusun ona cevap ver.
Ben vahdeti vucudçu değilim
Ancak onları tekfir de etmiyorum
Cübbeliden itikad örneği aldığına göre sana da sorun teşkil etmiyor olmalı
Mesele bundan ibaretti
Taklaları da boşuna attın yani

alanyali07

Kıdemli Üye
Ben vahdeti vucudçu değilim
Ancak onları tekfir de etmiyorum
Cübbeliden itikad örneği aldığına göre sana da sorun teşkil etmiyor olmalı
Mesele bundan ibaretti
Taklaları da boşuna attın yani
kadere iman ediyorum diyerek sen de cübbeliden itikad örneği almış oldun ..
yani kendi ayağına sıkıyorsun kurduğun silsilesi bozuk çürük mantığınla..
kadere iman ediyor musun soruma verdiğin cevapla kendi kazdığın kuyuya düştün farkında değilsin..
önce mantık kurmayı öğren..
devam edersen daha nasıl kıvıracağını görürüz..

kebîkec

İhvan Forum Üye
kadere iman ediyor musun soruma verdiğin cevapla kendi kazdığın kuyuya düştün farkında değilsin..

Hakperest

Kıdemli Üye
Hadi ya
Cübbeliyi tanımadan da kadere iman ediyordum
Demek ki onun örnekliğine ihtiyacım yok
Ha sen mantığını ona teslim ettiysen diyecek bir şeyim olmaz
Sen ona ölü cesed gibi ol seni bir güzel yontsun, tarikat yordamınca

Sonra da fena makamına ulaştırsın seni
Bu esnada da mantığını at tabi
Ona ihtiyacın kalmayacak

tengiz

İhvan Forum Üye
ebubekir sifil'in şirk düzende yaşayabilir veya yaşayamaz cevabı senin gibileri niye ilgilendirsinki ?
bu ancak müslümanları ilgilendirir.

adalet, adil paylaşım kusursuz sosyo düzeni ateistlere sunsan belki Allah var olabilir mi diyecek ?
emin misin ?
önce ateistliği öğrenmelisin bence..
..
Beni niye ilgilendirsinmi.. Şakamısın. Elli bin tane çeşit başımızda din icad ettiniz. Toplumlarda yaşayanları dinlerde, siyasette, ülkeye dair her ne sorun varsa ilgilendirir. Neye dayanarak bunu öne sürebilirsin? Diyanetin bütçesi vergi ile yürür. Yani senin dinine ateistte musevide, gristiyanda katkı yapıyor. Sen kalkıp sen müslümanmısın sanane dediğinde bir kere kafadan ofsayttasın. Batıyı örnek alın, bu husus bana batmıyor yanlış anlaşılmasın. Ama yanlış bir uygulama.. İmama maaş varsa kilisenin papazına da ver. Hahama da ver. E gene adaletsizlik olacak inanmayan dan vergi alacaksın..Hoş sende haklısın geçmediğin köprünün parasını veriyorsun. Oraya para gitmiş çok mu dimi ama :)

İkinci husus da evet ateistlerce en önemli sorun kusur sorunudur. Yaratıcıya kusursuz atfettiğiniz düzeni, kusurlu-düzensiz buluyorlar ki, haklılar. Sen öğretmen olarak sınava soktuğun öğrencileri ölümle, açlıkla, susuzlukla, kazalarla, birbirlerini yemeleri ile mi imtihan ederdin, değil ediyorsun? İmtihan dünyası diyorsun ya o babdan şettik. Niye ille insan odunluk insan cesedine ihtiyaç duyuyor. Odun yaratıp yaksa olmazmıydı? Hoş oda canlı ağaçdı bir zamanlar dimi.. Yani bitkide olsan akıbet değişmiyor. Yanacak veya başka bir canlıca yenecek veya eşya yapılacaksın. Acayip ilginç bir döngü esasında..

İmtihana sokmadan önce çocuk öğreticisini görür bilir. Kaynak kitabı verilir. Derse gelmeden önce okunacak sayfaları-ünite tembihlenir. Sonra derste okunan husus öğretmence öğrenciye anlatılır. Sonra kalem-kağıt ve herkese eşit süre şartlar verilip imtihana tutulur. Not ve mükafat için değil, öğrendikleri pekişsindir asıl gaye.. Öğretmen hiç bir zaman demez ki sen beni sevmedin, ben sana öğrettim, nankörrsün, hayvandan aşağısın, kafirsin, münafıksın. Sen öğrenmek istemedin sen sınavdan kaldın cezan cehennem...............................

Son düzenleme:

alanyali07

Kıdemli Üye
Hadi ya
Cübbeliyi tanımadan da kadere iman ediyordum
benim "cübbeliyi tanımadan kuranın kelamullah olduğunu bilmiyordum" gibi bir sözümü mü duydun ?

Demek ki onun örnekliğine ihtiyacım yok
cübbelinin örnekliğine ihtiyacımız var diyen mi oldu burada ?

Ha sen mantığını ona teslim ettiysen diyecek bir şeyim olmaz
Sen ona ölü cesed gibi ol seni bir güzel yontsun, tarikat yordamınca
bir itikadi veya dini konuda benzer itikada sahip olmak mantığını ona teslim etmek diyorsan,
senin kadere iman konusunda cübbeliye teslim olduğunu söyleyeceksen sen bilirsin.
cübbeli :"kadere iman farzdır"
hakperest :"kadere iman farzdır"
sonuç : hakperest mantığını cübbeliye teslim etmiş..
niçin cübbeliye teslim oluyorsun seni pek yontamamış söyleyelim cübbeli seni daha iyi yontsun..
kıvırcık marul yapraklarını budasın..

bana tutarlı düşünceyle gel, herşeyi aktrol mantığı ile değerlendirme..
aktrol mantığı seni yolda bırakır..ahaber dozunu çok kaçırmışsın..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Beni niye ilgilendirsinmi.. Şakamısın. Elli bin tane çeşit başımızda din icad ettiniz. Toplumlarda yaşayanları dinlerde, siyasette, ülkeye dair her ne sorun varsa ilgilendirir. Neye dayanarak bunu öne sürebilirsin? Diyanetin bütçesi vergi ile yürür. Yani senin dinine ateistte musevide, gristiyanda katkı yapıyor. Sen kalkıp sen müslümanmısın sanane dediğinde bir kere kafadan ofsayttasın. Batıyı örnek alın, bu husus bana batmıyor yanlış anlaşılmasın. Ama yanlış bir uygulama.. İmama maaş varsa kilisenin papazına da ver. Hahama da ver. E gene adaletsizlik olacak inanmayan dan vergi alacaksın..Hoş sende haklısın geçmediğin köprünün parasını veriyorsun. Oraya para gitmiş çok mu dimi ama :)

İkinci husus da evet ateistlerce en önemli sorun kusur sorunudur. Yaratıcıya kusursuz atfettiğiniz düzeni, kusurlu-düzensiz buluyorlar ki, haklılar. Sen öğretmen olarak sınava soktuğun öğrencileri ölümle, açlıkla, susuzlukla, kazalarla, birbirlerini yemeleri ile mi imtihan ederdin?

İmtihana sokmadan önce çocuk öğreticisini bilir. Kaynak kitabı verilir. Derse gelmeden önce okunacak sayfaları-ünite tembihlenir. Sonra derste okunan husus öğretmence öğrenciye anlatılır. Sonra kalem-kağıt ve herkese eşit düre verilip imtihana tutulur. Öğretmen hiç bir zaman demez ki sen beni sevmedin, ben sana öğrettim. Ama sen öğrenmek istemedin sen sınavdan kaldın cezan cehennem...............................

Ateistlere söyle dünyayı beğenmiyorlarsa gitsinler arkadaş. Hem dünyanın nimetlerini tüket hem nankörlük et. Ayıp değil mi :)

alanyali07

Kıdemli Üye

İkinci husus da evet ateistlerce en önemli sorun kusur sorunudur. Yaratıcıya kusursuz atfettiğiniz düzeni, kusurlu-düzensiz buluyorlar ki, haklılar. Sen öğretmen olarak sınava soktuğun öğrencileri ölümle, açlıkla, susuzlukla, kazalarla, birbirlerini yemeleri ile mi imtihan ederdin, değil ediyorsun? İmtihan dünyası diyorsun ya o babdan şettik.

İmtihana sokmadan önce çocuk öğreticisini görür bilir. Kaynak kitabı verilir. Derse gelmeden önce okunacak sayfaları-ünite tembihlenir. Sonra derste okunan husus öğretmence öğrenciye anlatılır. Sonra kalem-kağıt ve herkese eşit düre verilip imtihana tutulur. Öğretmen hiç bir zaman demez ki sen beni sevmedin, ben sana öğrettim. Ama sen öğrenmek istemedin sen sınavdan kaldın cezan cehennem...............................

devekuşu psikolojin burada sökmez,hele bana hiç sökmez..
uç deriz ben deveyim dersiniz,
o zaman yük taşı deriz, ben kuşum dersiniz..

sen bir tanrı kavramını kabul etmeden, o tanrının gönderdiğine inanılan dinin hükümlerini sorgulayamazsın..
çünkü sen evvela zaten din gönderecek bir tanrıya inanmıyorsun..
ancak sosyal kuralları hukuk kurallarını , beşeri hukuk planında sorgulayabilirsin..o sorgulaman da dinden bağımsız olacaktır..

bu ucuz numarayı, senin gibi aklıevvel ateistler çok yapar, tanrı diye birşeye inanmaz, kalkıp mesela kurandaki 4 kadın gibi ayetleri diline dolamaya kalkar..
yahu sen bir tanrıya inanmıyorsunki onun kaç tane kadına izin verdiği zaten senin baştan ilgi alanın ve inancının dışına çıkıyor.
1 tane de dese sen yine inanmıyorsun..
çünkü ayet gönderecek bir tanrı kavramına inanmıyorsun..

he sonunda yavaş yavaş ateist argümanlara geldin, kusursuzluk/kusur olguları..
demekki ülkedeki durumlar nasıl olursa olsun bu senin ateistliğine fayda etmeyecek..
geldin mi dediğime şimdi..
hastalık ,ölüm vesair demişsin..
yahu sen bir mesaj önce, ülkede herşey iyi olsa belki ateist imana gelir diyordun..
şimdi de kalkmış, hastalık ölüm veya dünyadaki mevcut dengedeki mevcut akıştaki varolan durumlar yok olsun diyorsun..
hani ülkedeki sorunlar düzelseydi yeterdi..
demekki samimi değilsin..
bunu da ortaya çıkarmış olduk..

senden daha entel dantel çok ateist gördüm, konuştum, zaten esas derdiniz ülkedeki sorun falan değildir..
baklayı ağzından çıkardığın iyi oldu..

sonraki bahsettiğin sınav-öğretmen-ceza metaforunu ancak bir deist kullanırsa hak veririm..ona da cevaplar verilir..
ancaaaakk bu örneği bana bir ateist verirse,
sen kabul etmediğin tanrının merhamet ve adaletini nasıl sorgulayabilirsin ? derim..
zira bir tanrı olup son derece merhametsiz ve adaletsiz de olabilir..
sen kabul etmediğin "tanrı"nın, olabiliritesi olduğu takdirde niçin sonsuz merhamet ve adalet sahibi olmasını bekliyorsun ?
bir tanrının olabiliritesi ihtimalinden konuşursan eğer, senin eleştirdiğin kötülük zulüm gibi beğenmediğin şeyleri o "tanrı"nın yapmayacağına dair argümanın nedir ?
bir fabrika sahibi ya da bir köy sahibi, mahiyetindekilere kötü de davranabilir, iyi de davranabilir..
ama kötü davranması da iyi davranması da "varlığı" yokluğu" ile ilgili değildir.. yani ateizmle ilgili değildir..
bu farkı anlarsan daha tutarlı bir mantık geliştirebilirsin..

tengiz

İhvan Forum Üye
Bak taklacı kardeş, senin itikati problemlerin bariz görünüyor. Söylediklerimi çarpıtarak söylemediğim anlamlar yükleyerek cevap verdiğin sanrısındasın. Bütün yazında ben tutarlı bir cümel göremiyorum.

Neyse sen müslümansın öyle mi? Sabah akşam vahabi ye, selefiye küfreden, sapık fıkra ithamcısı, ehli sünnet hak mezhebi müslümansınız, cin seddini iskendr seddi diye tefsirleyenleride kendisine önder alim tanımlayan kişilerlede aynı zamanda paralel din algısındasınız. Yanlışsam düzelt.
Şimdi sana sadece şunu soruyorum. Sana bu itikatla(siz vahabisiniz…) arabistanda ne yaparlar? Yaşam hakkı tanırlar mı delikanlı gibi oraya gittiğinizdede yüzlerine söylesenize? Burada adamların arkasından atıp tutup hangi cesaretle veya yüzle gidip kabe de tavaf yapabiliyorsunuz? İstese cemil kaşıkçı gibi yapar sizin burda vahabi vahabi diye atıp tutan dincilerinize suudlar ki suçta değildir onların yasalarına göre bu filleri.. suuslar islam devleti-İranlılar islam devleti yani islam dini hakkında ancak onlar ahkam kesebilir senin böyle bir hakkın yok!.. Bunlar doğuştan arap siz kalkımışsınız arapça olan bir kitabı onlardan iyi anlayıp çevirip-tefsirleyip yaşadığınızı iddia etmeyi bırak yeryüzünde en iyi müslümanlık bizim ülkemizde diyorsunuz. Şakamısınız siz? Bak gördün mü adamlar nasıl Müslümanlar(insanlar) sizin hakaret ve küfür ithamlarınıza rağmen, sizi ülkelerine vize verip kabul ediyor mahrum etmiyorlorlar hac inancınızdan. Buna rağmen bide müslümanmsıın islam seni ne ilgilendiriyor, sorguluyorsun diyorsun bide küstahca.. Efendi kendine gel burası Türkçe yazan konuşan anayasası ve uluslararası andlaşmalara tabi sözde de olsa bir sosyal hukuk cumhurşyesi. İstediğim konu kitap hakkında istediğim fikri savunur ve irdelerim. İncelerim. Sanane benim dinli veya dinsizlerin görüşlerini çarpıştırmamdan çözümleme düşüncelerimden?? Hakikate varmak isteyenlerden, bilgiden-düşünceden niye rahatsızsın ki?

Evet iddia eddiğin kusursuz dünya ve insan ve canlılar nerede ben ülkeden dem vurmuyorum. Yaratıcı korktuk diyor. Her şeyden münezzeh bir tanrı ve organları-görevlileri korkar mı? İyi niyetle diyoruz ki acaba bu çevirilerde bir hayınlık mı söz konusu? Bilerek yanlış tevil çevrimi yapıyorlar?
Sen kalkmışsın benim inancımı veya inançsızlığımın niyetini okumaya soyunuyorsun. Sanane?? Anayasa seni men etmiyor mu bu fiiliyatından
ötürü..

Senin itikat neden bozuk biliyormusun? ''Okları siz atmadınız Allah attı, Onları Allah öldürdü''. Üzülme kusur senden değil ayetten de anlaşılacağı üzre yaratıcından. Sen hakaret etmedin bana Allah ın etti. Sana ve hakaretlerine kızmıyorum artık yani.. :)
Tanır kusursuz yani, doğmadı doğrulmadı, hiç bir şeye muhtaç değil ama yardımcı melekleri var. Bir de biz lanet kan dökücü insanı yarattı.

Son düzenleme:

alanyali07

Kıdemli Üye
Bak taklacı kardeş, senin itikati problemlerin bariz görünüyor. Söylediklerimi çarpıtarak söylemediğim anlamlar yükleyerek cevap verdiğin sanrısındasın. Bütün yazında ben tutarlı bir cümel göremiyorum.

Neyse sen müslümansın öyle mi? Sabah akşam vahabi ye, selefiye küfreden, sapık fıkra ithamcısı, ehli sünnet hak mezhebi müslümansınız, cin seddini iskendr seddi diye tefsirleyenleride kendisine önder alim tanımlayan kişilerlede aynı zamanda paralel din algısındasınız. Yanlışsam düzelt.
Şimdi sana sadece şunu soruyorum. Sana bu itikatla(siz vahabisiniz…) arabistanda ne yaparlar? Yaşam hakkı tanırlar mı delikanlı gibi oraya gittiğinizdede yüzlerine söylesenize? Burada adamların arkasından atıp tutup hangi cesaretle veya yüzle gidip kabe de tavaf yapabiliyorsunuz? İstese cemil kaşıkçı gibi yapar sizin burda vahabi vahabi diye atıp tutan dincilerinize suudlar ki suçta değildir onların yasalarına göre bu filleri.. suuslar islam devleti-İranlılar islam devleti yani islam dini hakkında ancak onlar ahkam kesebilir senin böyle bir hakkın yok!.. Bunlar doğuştan arap siz kalkımışsınız arapça olan bir kitabı onlardan iyi anlayıp çevirip-tefsirleyip yaşadığınızı iddia etmeyi bırak yeryüzünde en iyi müslümanlık bizim ülkemizde diyorsunuz. Şakamısınız siz? Bak gördün mü adamlar nasıl Müslümanlar(insanlar) sizin hakaret ve küfür ithamlarınıza rağmen, sizi ülkelerine vize verip kabul ediyor mahrum etmiyorlorlar hac inancınızdan. Buna rağmen bide müslümanmsıın islam seni ne ilgilendiriyor, sorguluyorsun diyorsun bide küstahca.. Efendi kendine gel burası Türkçe yazan konuşan anayasası ve uluslararası andlaşmalara tabi sözde de olsa bir sosyal hukuk cumhurşyesi. İstediğim konu kitap hakkında istediğim fikri savunur ve irdelerim. İncelerim. Sanane benim dinli veya dinsizlerin görüşlerini çarpıştırmamdan çözümleme düşüncelerimden?? Hakikate varmak isteyenlerden, bilgiden-düşünceden niye rahatsızsın ki?

Evet iddia eddiğin kusursuz dünya ve insan ve canlılar nerede ben ülkeden dem vurmuyorum. Yaratıcı korktuk diyor. Her şeyden münezzeh bir tanrı ve organları-görevlileri korkar mı? İyi niyetle diyoruz ki acaba bu çevirilerde bir hayınlık mı söz konusu? Bilerek yanlış tevil çevrimi yapıyorlar?
Sen kalkmışsın benim inancımı veya inançsızlığımın niyetini okumaya soyunuyorsun. Sanane?? Anayasa seni men etmiyor mu bu fiiliyatından
ötürü..

Senin itikat neden bozuk biliyormusun? ''Okları siz atmadınız Allah attı, Onları Allah öldürdü''. Üzülme kusur senden değil ayetten de anlaşılacağı üzre yaratıcından. Sen hakaret etmedin bana Allah ın etti. Sana ve hakaretlerine kızmıyorum artık yani.. :)
Tanır kusursuz yani, doğmadı doğrulmadı, hiç bir şeye muhtaç değil ama yardımcı melekleri var. Bir de biz lanet kan dökücü insanı yarattı.

Münafık olmak senin karakterin olabilir ama komik durduğunun farkına varamamışsın henüz.
kendini şu forumda nasıl pazarlayacağını şaşırmış durumdasın.
Devekuşunu örneğini boşuna vermedim.
işine geldiği zaman kuş gibi kanat çırpıyorsun, işine geldiği zaman deve gibi böğürüyorsun..
amacın kendi gerçek kimliğini saklayarak ortada dolaşmak..

bak şaşkın evladım,
sen bir tanrı kavramını kabul etmeden, burada din hakkında neyi eleştirsen anlamsız kalmaya mahkumdur.
hatta ahlakı bile savunamazsın.
yani ahlaka dair en küçük bir "iyi" kötü ayrımı bile yapamazsın.
yok öyle yağma.
hem tanrı kavramını veya yaratıcı kavramını veya bazılarının dediği "doğa dışı üstün bir güç" olgusunu inkar edeceksin sonra ,ondan kaynaklı olacak tüm olguları kullanarak kendince uyanık modunda takılamazsın.
demiştim ateistlerin bu ucuz numaralarını yemezler.
artık başka numaralar deneyin.
bunlar piyasaya yeni girmiş ergen ateistlerin numaraları.

sen daha bir "ahlak" olgusunu bile tanımlayamazken gelmişsin burada şu yanlış bu doğru bu kötü diye bir cümle bile kuramazsın.

senin ateizm itikadında, bir elma yemekle bir insan öldürmek arasında hiçbir fark yok.
ikisi de aynı kategoride olaydır.
hatta canlı-cansız ayrımı bile mevcut değil ateizmde.
aç evrimağacı sitesini oradan oku.
sen önce kendi ateizmini öğren, sonra çık meydana.

aklına gelebilecek en iğrenç bir fiili düşün, bir suçu düşün..
heh işte o fiile bile sen ateizm içinde kaldığın sürece hiçbir eleştiri getiremezsin.
yani içinde bulunduğun ateizm, seni herşeye karşı şuursuz yapmaya mahkumdur.

eğer sen bu iyi ve kötü ayrımına girersen, ateizmden çıkmış oluyorsun.
o zaman da inancını doğru belirle.
net ol karşımıza çık.
münafıkça davranmaktan vazgeç.
kimliğimi kendimi saklayayım daha rahat sallarım dersen yook öyle sallatmazlar,
bir de komikçe anayasaya sığınmışsın hey yavrum.
sen burada milletin inancına laf edeceksin.
kendi inancın sorgulanınca mı bebeler gibi ağlayacaksın. yemezler o numaraları.

aha böyle forumlarda rezil olduğunla kalırsın.

sen önce mert olup kendi inancını açıkla, kendini şu devekuşu psikolojisinden kurtar.
üstüne geçirdiğin maskelerden sıyrıl.

tengiz

İhvan Forum Üye
Bak hala konuşuyor ya, bla,bla,bla
uyanıkmısınz? Seni forum maymunu etmeme yönetici arkadaşın izin vermiyor anladın mı?
Ayrıca sen kimsin ki ''münafık'' falan?? Kaynaklara göre peygamber bildiği halde açıklayamıyor. Münafıkları
Sahi sen kimsin yeni bir peygamber üstü bir yaratık mı?

Sen niye bir ateist foruma gidip rüştünü ispat edemiyorsun. Ben baktım o dediğin foruma bir tane müslüman atışmada madara olmadan çıkamamış. Ahlak kavramına hiç girme.. Hayatında görüp görebileceğin en ahlaksız toplumların birinde yaşıyorsun. Dünya istatistik ortak etik verilere göre.. Senin kendi kendini kandırır ahlak anlayışın geçmiyor yani evrensel koca yeryüzündeki resmi verilerde. Bir zorunlu tüketim ürününe ötv. verginin vergilerini yükleyen toplumlar ancak ahlakı ağış arasında arar. Oğlan çocuklarına tecavüz eder kuran öğrettikleri yerde bide bu durumu aklarlarlar utanmadan. Kuran kursunda diri diri çocukları yakar önlem almazlar. Takitiri ilahi der. Ahlaksızca gene taktiri ilahi deyip örtbas ederler. İşte siz ve ahlak! Komik çoccik

Rezil rüsva etmişsisniz nurcudininizi savunamamışsınız ata'ist lere karşı bile :)

Son düzenleme:

adams77

Kanalizasyoncu
uyanıkmısınz? Seni forum maymunu etmeme yönetici arkadaşın izin vermiyor anladın mı?
Ayrıca sen kimsin ki ''münafık'' falan?? Kaynaklara göre peygamber bildiği halde açıklayamıyor. Münafıkları

Sen niye bir ateist foruma gidip rüştünü ispat edemiyorsun. Ben baktım o dediğin foruma bir tane müslüman atışmada madara olmadan çıkamamış. Ahlak kavramına hiç girme.. Hayatında görüp görebileceğin en ahlaksız toplumların birinde yaşıyorsun. Dünya istatistik ortak etik verilere göre.. Senin kendi kendini kandırır ahlak anlayışın geçmiyor yani evrensel koca yeryüzündeki resmi verilerde. Bir zorunlu tüketim ürününe ötv. verginin vergilerini yükleyen toplumlar ancak ahlakı ağış arasında arar. Oğlan çocuklarına tecavüz eder kuran öğrettikleri yerde bide bu durumu aklarlarlar utanmadan. Kuran kursunda diri diri çocukları yakar önlem almazlar. Takitiri ilahi der. Ahlaksızca gene taktiri ilahi deyip örtbas ederler. İşte siz ve ahlak! Komik çoccik

Rezil rüsva etmişsisniz nurcudininizi savunamamışsınız ata'ist lere karşı bile :)

10 yaşındaki çocuklar gibi konuşuyorsun :)

alanyali07

Kıdemli Üye

noldu kuyruğuna çok mu bastım acıdı mı ..
senin gibi şaşkın sünepe ateistleri çok rezil ettim ben merak etme..
forumda kaç kez solucan gibi ezilip gitmişsin, sürüne sürüne tekrar gelip ayak altına aldırıyorsun kendini..
hadi ateistsin bari onurunu yitirme..

münafık olduğunu eline bi pankart alıp ilan etmediğin kalmış..
münafıklık artık senin karakterin olmuş dedim ..aynen devam ediyorsun..

ahlak kavramında bile kaçacak delik ararsınız siz.. daha ahlak mevzusunda iyi kötü kavramlarını bile temellendiremezken bir de kalkmışsınız
dinlerde şöyle böyle diye kategori etmeniz yok mu güler misin ezikler misin..

bak hemen sen de ergen ateistler gibi çocuk tecavüzcülüğünü örnek vermişsin, nasıl da sazan gibi yeme geliyorsunuz..
bunu diyeceğini tahmin etmiştim, ama malesef sıkı tutun kafanı sert vuracaksın..
şimdi bana çocuk tecavüzünün niye ahlaki olmadığını ateizme göre anlat hadi bakalım..
sen çocuk tecavüzünü asla kötüleyemezsin..
biz veya bir dindar veya herhangi bir "kutsal güce" inanan kötüleyebilir.. kötü diyebilir.
ammaaa ateizmde böyle bir temel yok hala anlamıyorsun.. ama kafana vura vura anlatırız merak etme..
hırsızlık, adam öldürme, işkence, yamyamlıktan tut ne varsa ateizmde hepsi de sıradan eş değerde bir olaydır..
yani ha bir bardağı tutup yere vurmuşsun ha birisini öldürmüşsün..

ateizme göre arada hiçbir fark yoktur..
hepsi de maddelerin yer değişimidir..

zaten canlı-cansız ayrımı da yoktur.. yani ha bir canlıya "zarar" vermişsin, ha bir kaldırımda yürümüşsün..
arada fark yoktur..
ateist evrimağacında canlı-cansız ayrımı olmadığına dair çırpınma yazısından alıntı:
"Bu ilk yazımızda, sizlere doğrudan canlılık ile cansızlık kavramlarının nasıl birbirinden tamamen farksız olduğunu göstereceğiz. "

sen önce ateizmin temelini hallet..
burada kendini rezil etmeye çok meraklıysan buyur bakalım..
hadi bize,
ateizme göre "ahlak" iyi ve kötüyü temellendir..birşey neden iyi neden kötüdür, bunu kabul etmenizdeki ateizmin temeli nedir ?
kime göre iyi ve kötü olacak ? buyur bekliyorum..

görelim tıpanı.. bakalım nereye kadar kaçmaya devam edeceksin..

Son düzenleme: