Mustafa Öztürk' ün hezeyanları

alanyali07

Kıdemli Üye

Mustafa Öztürk , Bu videodaki konuşmasında, ne yazıkki ateistlerin itirazlarını hem haklı görüyor
hem de bu itirazların, Kuranın ve vahyin değerini düşürmeye dayanak kabul etmeye çalışıyor.

Yani Mustafa Öztürk'ün sakat mantığı şöyle çalışıyor :

Ateistler veya Kuranı inkar eden deistler vesair, Kuranda itiraz edecekleri ayetler buluyor, sonra bu ayetleri eleştiriyor,
bu eleştirileri gören Mustafa Öztürk gibiler

"tüüh tüüh biz bunlara cevap veremedik, bu itirazlarınız haklı evet , Kuranda sorunlar var" diyor
sonra da bunu çözmek için kendilerince evreka misali bir çözüm bulmuş, nedir o çözüm :
"Yaw tamam bu işin kolayı var anlaşabiliriz sizlerle eyyy ateistler,
bu eleştirdiğiniz ayetler evet hatalı ve sıkıntılı, ama bunlar aslında direkt Allahtan gelmiyor,

bunlar Peygamberin kendi zihninden kendince çıkardığı sözler ve cümleler.."

evet Mustafa Öztürk gibiler malesef iyice zıvanadan çıkmış durumdalar.
Bu işin sonu zaten ,
Kuranı önce hadisler derecesine indirip, "hadisleri reddetmekle nasıl imandan çıkmazsınız, ayetleri reddetmekle de imandan çıkmazsınız" dedirterek hem sünnetsiz hem Kuransız bir müslüman modeli ortaya çıkarmak istiyorlar.

dipnot:
sözkonusu video facebookta baya kalabalık bir ateist sayfasında yeralıyor. ve kendilerince Mustafa Öztürk'ü tebrik ediyorlar. "iyiki ateistiz" diyenler var Mustafanın bu sözlerini duyunca :)

Lasiyyema

İhvan Forum Üye
Mustafa sıradan bir üni hocası iken aykırı söylemleri ile popülaritesinin arttığını keşfetti ve muhalif takılarak yoluna devam ediyor.. camiye bevleden şöhretperest Mecnun.. bu suallerin cevapları Nurlar da var ihtiyacı olan müracaat eder bulur..

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bir yanında cübbeli öbür yanında Mustafa Öztürk. Tam ortada durmak lazım. Mümkün mertebe ikisine de eşit uzaklıkta veya yakınlıkta durmak için. :)

Ateistler kendilerini akıllı ve üstün sanıyorlar. Oysa kibirli ve ukalalar. Kendi yanlış anlayışlarına saldırıyorlar. Hiç biri egosundan gram taviz vermez ve dünyayı yakmayı göze alır. Ama aynı özgürlüğü kainatın sahibine vermezler. O'nu kabul etmeleri halinde özgürlüklerinden olacaklarını düşünürler. Ama dünyada ama ahirette uyanacaklar inşallah.

alanyali07

Kıdemli Üye
Bir yanında cübbeli öbür yanında Mustafa Öztürk. Tam ortada durmak lazım. Mümkün mertebe ikisine de eşit uzaklıkta veya yakınlıkta durmak için. :)
cübbeli videosu paylaştığım pek görülmez. :)
bu konuda tam da cübbeli'nin olduğu yerde durmak lazım.
itikad kaymaya gelmez mazaAllah :)

tengiz

İhvan Forum Üye
Şimdi kurban edilen ismail mi ishak mı?
Bu tanrı arabın tanrısı mı? musevinin tanrısı mı?4 eş+ cariyeler döngüsüne göre dünya nüfusunun en az %80 i kadın olması gerekmez mi?
Evet bu mantıkla ishak mı haklı ismail mi?

''Türkün türkten başka düşmanı yoktur''. Tengiz, ''Türke müslümandan başka zarar verende yoktur aynı zamanda..
Filistini bana kimse örnek göstermesin. Sizin için pkk ne ise, Beni israil içinde filistin halkı odur. Güvenliklerine tehlike arz etmektedir.

ihvanistanbul

AkhenAton
Allah senden razı olsun.

Cübbelinin de senin de İhsan şenocağında velhasılı (her ne kadar korunmaya ihtiyacı olmasada safımızı belli etmek adına ) islamı muhafaza edenlerin cemi cümlesinin ağzı bal yesin. İkinizi de hepimizi de hidayetten ayırmasın.

İlk videoyu izledim kanım dondu.

alanyali07

Kıdemli Üye
Bu tanrı arabın tanrısı mı? musevinin tanrısı mı?4 eş+ cariyeler döngüsüne göre dünya nüfusunun en az %80 i kadın olması gerekmez mi?

''Türkün türkten başka düşmanı yoktur''. Tengiz, ''Türke müslümandan başka zarar verende yoktur aynı zamanda..
Filistini bana kimse örnek göstermesin. Sizin için pkk ne ise, Beni israil içinde filistin halkı odur. Güvenliklerine tehlike arz etmektedir.
önce Allaha iman et.. sonra bu soruları sor..
arabın tanrısı mı türkün tanrısı mı dyebilmen için önce bir tanrının varlığını kabul etmen gerek ..

ihvanistanbul

AkhenAton

Testi kırılmadan açık ve net şekilde uyarıyorum Allah cc hakkında konuşurken saygısızlığa müsamaha göstermeyeceğim.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kur'ân-ı Kerim'de Allahu Teâla'nın gazap ettiği kişilerin tamamı Allah ile akitlerini bozmuş müşrikler, kâfirler, mürtedler ve münâfıklardır. Allah'ın affetmemizi tavsiye ettiği kişiler ise mü'minler ve Müslümanlardır. Dolayısıyla Allah bir taraftan merhameti öneriyor öbür taraftan kendisi gazap ediyor gibi laflar söylemek ve bunu Kur'ân'ın bir çelişkisi olarak algılamak tam bir cehalettir. Mustafa Öztürk'ün bu nüansları fark edemeyecek kadar aptal olduğunu sanmıyorum. Kanımca kendisinde piyasada dolaşan diğer ilahiyatçılarda olduğu gibi müzmil şöhret olma arzusu var. Bunu dediğin zaman derler ki herkes şöhret olmak ister, bu normal. Tamam da şöhret olmak için pavyona düşecek kadarına da gerek yok yani! Namus kavramını etten ibaret sanmayın. Namus, Allah'ın sana verdiği sermayeyi ne için kullandığınla alâkalı...

Son düzenleme:

alanyali07

Kıdemli Üye

Ebubekir Sifil'in Mustafa Öztürke ve tarihselciliğe reddiye babında seri olarak 20ye yakın videosu var.
Alıntı yaptığım videoda, Mustafa Öztürk'ün sürekli ağzında gevelediği cennet nimetleri ayetlerine yönelik "eleştiri"lerini çürüten argümanları ortaya koyuyor.

Mesela Mustafa Öztürk sürekli cennet nimetleri ayetlerini "eleştirerek" diyorki ;
Mekke devrinde işte çoluk çocuğu oyalamak için çikolata kabilinden cennet nimetlerini anlatıyor, ama Medine devrinde bu nimetler anlatılmıyor tarzında bir mantık yürütür Mustafa Öztürk..

Halbuki hiç de böyle bir durum yoktur..
Bizzat Mustafa Öztürk'ün kendi mealinden bu durumun aslı astarının olmadığı bu videoda ortaya koyuluyor.

tengiz

İhvan Forum Üye
Testi kırılmadan açık ve net şekilde uyarıyorum Allah cc hakkında konuşurken saygısızlığa müsamaha göstermeyeceğim.

senin allah anlayışını, allah ını ben bilemem ki neyin saygı neyin saygısızlık arz ettiğini bileyim.. Baksana hepinizin allahı farklı farklı??
Tam tersine yaratılanı yaratandan ötürü sevdiğini iddia edenler bana hakaret ediyor bu forumda. Bu ne yaman çelişki?
Hem hadisde camiye bevledene dokunmayan peygambere iman ettiğini iddia edeeksin ondan sonra sabah akşam kalkıp şeriata zıt tutumlar sergileyeceksin. Test ettik müslümalığını sınıfda kalsan iyi.. sıfır çektin..

Bende bu takiyyenizi yiyecem oldu başka.. Elma şekeri ile çocuk mu kandırıyorsun?

Benim hakiki islam dinine inanan bir topluluğa saygısızlık yapmam söz konusu olamaz.

Ama kalkıp adamın biri %45 faiz alandan allah razı olsun, allah sayılarını artısın amin diyenleri alkaşlayan toplumu takiyyeci kulları benden yeni türettikleri din maskelerine saygı beklesin.. Bu ne komik çelişik durumdur?

Son düzenleme: