Mustafa İslamoğlu ne yapmak istiyor

ruhene

Üye
Rabitaya bİrde sadiklarla beraber olun ayetİnden bakalim.sadik okun demİyor allah sadiklarla beraber olun dİyor...sadik olmak Çok zor İŞ...pekİ kİmler sadik? Nebİler sonra sahbaeler sonra tabİnİler tebeİ tabİİnler ve sonra allah dostlari...bİze dÜŞen onlarla beraber olamak kitmİr gİbİ...kitmİr ne yapti sadiklarla beraber oldu necİs olmasina raĞmen (Şafİlere gÖre ) cennete gİdecek hatta kuran'a dahİ gİrdİ adi...ne bÜyÜk bİr Şeref ve onur ...bİz o kitmİrİn ...kelİmeler yetersİz...bİz o vahŞİ r.a nin atinin ....

spesifik

آزادی قید و بند
Sadıklarla beraber olun,evet Allah sadıklarla beraber olmayı nasip etsin.
En büyük sadık nebilerdir.Allah bize son nebinin izinden tavizsiz gidebilmeyi nasip etsin kardeşim.
Ben inş.anlatmak istediğimi anlattım,sizi de anlamaktayım.
anlayamadığım niye i gibi bazı harflerini büyük yazıyorsunuz :)

ruhene

Üye
bir bayanın ya da erkeğin şeyhinin iki kaşı ortasını düşünmesi,yahut hatmelerde ki şeyhin bulunulduğu mekana gelecek olması inancı
çok tehlike arzeden şeyler bir araştırın.Arkadaşlarımın sohbetlerine iştirak ettim hatmelerinde bizzat bulundum
'hocaefendi gelecek sakın gözlerinizi açmayın kör olursunuz dediler' subhanallah var mı böyle bir durum,böyle bir bakış olur mu
ismini vermek istemiyorum cemaatin Allah hepimizi islam üzere ayakları sabitlenenlerden eylesin

MENZİL CEMAATINA TÖVBE EDİP (şeyhle beraber yapılıyor) adap yapmayan kimse hatmelere giremez..
ehli tasavvuf rabıta yaparken feyzin şeyhten geldiğini düşünmesi şirktir.Ama feyzin allahtan geldiğini ve şeyhin aracı ,tevesül olduğunu bilmesi caizdir.
(şeyhin bulunulduğu mekana gelecek olması inancı)
ÇOK GÜZEL BİR SORU...:)))
Allahu teala güneşe yetki vermiş AYNI anda tüm dünyayı aydınlatıp ısıtıyor dimi...bu güneştir insanlara hizmet için yaratılmıştır.bir komutan emir vererek aynı anda askerlerini hareket ettirebiliyor dimi...
bizim görüntümüzü cep telefonuyla bir anada görebiliyoruz dimi...yusuf a.s. züleyha annemize az aklsın niyetini bozacaktı ve duvarda babası yakup a.s süretni gördü dimi.meryem annemize yemek geliyordu dimi...kısa kısa geçiyorum kusura bakmayın...
işte allah isterse sevdiği kulunun gözü, eli ,ayağı olur...hadistir.Allah şeytana bir sürü yetki vermiş ona ,nanıyoruzda neden dostuna verilen yetk, ve ikramlara inanamıyoruz...

spesifik

آزادی قید و بند
menzil cemaatıne tevbe etmeden girip hatmeye katılan bir ilkim o zaman :)
Allah dostlarına saygı duyuyorum zaten onları abartan müridler .

ruhene

Üye
mürşidler bir pınardır.suyun pınardan geldiğini düşünmek şirktir.suyu gönderen ALLAH c.c dir.müridler kovadır.nasibleri kadarını doldururlar giderler...önemşli olan dolu kovayı dökmeden taşımaktır...vesselam....hayırlı cumalar...

ruhene

Üye
çok büyük bir adapsızlık olmuş...sizi nasıl almışlar...ya unuttular yada siz bir şey söylemediniz... yada siz yalan söylüyorsunuz.

spesifik

آزادی قید و بند
çok büyük bir adapsızlık olmuş...sizi nasıl almışlar...ya unuttular yada siz bir şey söylemediniz... yada siz yalan söylüyorsunuz.

subhanallah yalan söylemekten Allah'a sığınırım ,benim kendileri hakkında ki görüşlerimi blirler
munazaralarımız olur,neyse kardeşim şahsıma laf söylediğiniz zaman araya nefs girer
imam hatipte çok sevdiğim bir hocam vardı belli günlerde ders verirdi topluca giderdik kızlarla
derken sonra ben sohbetlerine katıldım,hadisler işleniyordu sonra bir gün hatme yapılacaktı
sormadılar bile hatta ben girmek istemedim,doğru mu değil mi bilemediğim için onlar katılmamı istediler.
Ben ve Rabbim şahid kimseyi inandırmak zorunda değilim,ifadelerinize dikkat edin.

ruhene

Üye
Ben olabilecek üç ihtimaleden bahsettim.sizi doğrudan itham etmedim...(sormadılar bile )cevabını vermişsin.

uykusuz

Kıdemli Üye
"Kul bazen istekleriyle kendisine zulmederken, Allah kula her istediğini vermeyerek merhamet eder."
Mustafa İslamoğlu

uykusuz

Kıdemli Üye
"Allah'ın razı olduğunu yapmak kulun İslam'ı, Allah'ın yaptığından razı olmak kulun imanıdır."
Mustafa İslamoğlu

spesifik

آزادی قید و بند
Ben olabilecek üç ihtimaleden bahsettim.sizi doğrudan itham etmedim...(sormadılar bile )cevabını vermişsin.

:) iyi olmuş sormadıkları şahid olduğum için bu konuda beni ikna edemezsiniz.
Birbirimize tavsiyemiz Allah'ın razı olacağı bir kul olabilmek için çabalarımızı son haddine kadar kullanalım
yolun yolum hayırlı olsun demektir kardeşim.Kerih ameli uyarırsın,menzil de değilim diye akidemle alakalı ithamların olursa
genel demek istiyorum tefrika olur anlaşamayız.

Allah bizi kendisinin razı olduğu,'ey razı olunmuş nefs,gir cennetime '(fussilet süresi) dediklerinden eylesin...

veri

Yasaklı
biri tartışmayı özetlesin:)

ruhene

Üye
'ey razı olunmuş nefs,gir cennetime '(fussilet süresi) dediklerinden eylesin...
mutmainne olmuş nefisten bahsediyorsun.nefsin basasmakları var emmare,levvame mülhime mardiyye razıyyemakamalrı gibi...bu makamalra ancak kalp doktorlarıyla çıkılir.bu makamlarda insannın bütün azaları ve hücreleri ve zerreleri Allah c.c( lafzai celal )zikreder ileri boyutunda kelimei tevhid zikrini yapar insanınn bütün vücüdü...onlar yatarken uyurken ayakta iken allahı zikredreler.bizim gibi kalbi zikirden uzak kimseler de onların yanında olmaya çalışmalı ve yardımcı olmalıyız.onları hali başkadır.anlayamazsınız itiraz edersiniz .herşeyin bir görünmeyen boyutu vardır .(bunu ehli tasavvuf bilir)

spesifik

آزادی قید و بند
mutmainne olmuş nefisten bahsediyorsun.nefsin basasmakları var emmare,levvame mülhime mardiyye razıyyemakamalrı gibi...bu makamalra ancak kalp doktorlarıyla çıkılir.bu makamlarda insannın bütün azaları ve hücreleri ve zerreleri Allah c.c( lafzai celal )zikreder ileri boyutunda kelimei tevhid zikrini yapar insanınn bütün vücüdü...onlar yatarken uyurken ayakta iken allahı zikredreler.bizim gibi kalbi zikirden uzak kimseler de onların yanında olmaya çalışmalı ve yardımcı olmalıyız.onları hali başkadır.anlayamazsınız itiraz edersiniz .herşeyin bir görünmeyen boyutu vardır .(bunu ehli tasavvuf bilir)

zikire karşı olduğumu nerde söyledim ki ?
Kuran da bir zikirdir.
Bu konu çok uzar kardeşim ortada bir bozukluk ben göremiyorum
bu hususta da şunu söyleyebilirim bir kardeş bana
'ben günde şu kadar Allah diyorum sen kaç tane diyorsun demişti
bende sadece tebessüm ettim.
önemli olan sayılar değil samimiyettir,ihlastır inş.
Rabbim nefsin esiri olmaktan bizleri korusun.

ruhene

Üye
bu yazının neresinde sizin zikire karşı olduğunuz yazıyo...ben sadece bilgi paylaşmak istedim...bu kadar ön yargı neden??

ruhene

Üye
kuran okumak namaz kılmak salavat getirmek zikirdir doğrudur ve çoook sevaptır...Amaaa kalbin ilacı lafzai celal zikridir.hadişte insanda bir yer vardır o kirlenirse bütün beden kirlenir o temiz olursa bütün beden temizlenir bu anacak lafzai celalle olur...

spesifik

آزادی قید و بند
kuran okumak namaz kılmak salavat getirmek zikirdir doğrudur ve çoook sevaptır...Amaaa kalbin ilacı lafzai celal zikridir.hadişte insanda bir yer vardır o kirlenirse bütün beden kirlenir o temiz olursa bütün beden temizlenir bu anacak lafzai celalle olur...

zikir örneği verince karşı olduğumu düşündüğünüzü sandım affen
teşekkür ederim paylaşım için.

Allah yüreğinizde ki güzelliklerle yargılasın inş.