Mustafa İslamoglu Hadis İnkarcısı Mı?

adams77

Kanalizasyoncu
Uyuşturucuya çaresizce koşan gençliği alkolik aileleri mi geri çağıracak....

adams77

Kanalizasyoncu
boşa vakti olmayan arkadaşımız neler seyrediyormuşta haberimiz yok muş... ula niyazi sen candy crush ta oynarsın nasıl olsa biz görmüyoruz dimi.....

fakiri

Kıdemli Üye
Tamam iste ben de bunu diyordum, senin saglikli cevap verebilecegin bir konu degil bu.
Suphe olmadan iman olmaz. Ancak senin gibi cahiller kuskulanmazlar, onun icinde sirkten bir turlu yakalarini kurtaramazlar.
Bu anlamda yahudi farisilerden pek farkiniz yok fakiri abi.
i9703 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

E yuh yani yuh ! Bir insan cehaletini bu kadar absürd pazarlar mı hiç ? Şüphe ile iman nasıl bir arada oluyor doğrusu çok ilginç ! Herhalde iblisin üniversitesinde yüksek lisans yaptın sen ! İman dille ikrar, kalple tasdik iken, şüphe ile bunu nasıl başaracan Red ? Galiba senin keçilerin bayırı bile koşarak çıkıyorlar !

adams77

Kanalizasyoncu
E yuh yani yuh ! Bir insan cehaletini bu kadar absürd pazarlar mı hiç ? Şüphe ile iman nasıl bir arada oluyor doğrusu çok ilginç ! Herhalde iblisin üniversitesinde yüksek lisans yaptın sen ! İman dille ikrar, kalple tasdik iken, şüphe ile bunu nasıl başaracan Red ? Galiba senin keçilerin bayırı bile koşarak çıkıyorlar !

fransızlarda birşeyler duyunca şüpheci olmamak elde değil....

adams77

Kanalizasyoncu
Adalete yüce sıfatını verirken hepsi boşta kalmış bana kalırsa zihniyetlerin beyni çok
sulanmış, 2014'te ağızlarda aynı sakızı çiğnemekteyiz.

Yahayy

Kıdemli Üye

Tevhidi İman ile ilgili şüphelerden değil bir bilgiyi doğrulama adına insani fıtrat olarak Allah adına iyi niyetli bir şüphecilikten bahsediyor.

Örnek,
Şimdi bir hacı amca menkıbe anlatıyor:

Abdülkadir Geylani bir şahsı affetmediği için Allah ile pazarlık ediyor Allah, beni kırsaydı affederdim, o seni kırdı affetmem diyor, bunun üzerine Geylani, "Bağdatında senin olsun, müşridliğinde senin olsun, affetmezsen postumu aldım gidiyorum diyor, Allah'da bu naza karşılık verip o şahsı affediyor."

Şimdi örneğin böyle bir bilgi bir sohbette anlatılıyor, bir Mü'min böyle bir bilgiye bize inkar yakışmaz diyip inandım, tastikledim mi demesi gerekir, yoksa Bazı imani ve islami süzgeçlerden geçimesi mi gerekir.
Aksi halde bir şeye inanırken çok daha önemli bazı unsurlara imanını zedeliyorsa, imanını lekeliyor, şirk bulaştırıyorsa ne olacak.
İnsan herşeye iman edemez, çünkü bir biri ile çelişen bilgilerden birini inkar birini kabul ediyor demektir.
Kurân burada çıtayı koyuyor,

"Mü'min tüm sözleri dinler ama sözlerin en güzel, en doğrusuna kulak verir." diyor Kurân.

Al bir dinle bakalım hoca efendiyi ve iman et fikir fakiri hocam.

http://m.youtube.com/watch?v=i793k_igEBc

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fakiri

Kıdemli Üye
İşine gelmeyen, kafanın basmadığı şeyleri tasdik etmen için seni zorlayan var mı? Yok ! Şu halde, ne zorun var da kırmızı görmüş boa gibi saldıracak yer arıyorsun ?

Yetim

Kısıtlı Erişim

Yetim

Kısıtlı Erişim

Ben Usame b. Ladenin yanında bulunup şahid olmadım ki yaptıklarına , sende olmadın o zaman şehadet getirmen iftira olur.Süleyman ateş gibileri TV 'ye çıkıp kendi söylüyor zaten , herkes şahid oluyor.

Yapma ne iftirası http://dunyagerceklerim.blogspot.com.tr/2012/06/usame-bin-ladin-o-bir-cia-ajannda-baska.html

http://yenisafak.com.tr/dunya-haber/bin-ladin-cia-ajani-29.08.2010-275901

http://www.analizmerkezi.com/castro-usame-bin-ladin-cia-ajani-14615h.htm

Yahayy

Kıdemli Üye
İşine gelmeyen, kafanın basmadığı şeyleri tasdik etmen için seni zorlayan var mı? Yok ! Şu halde, ne zorun var da kırmızı görmüş boa gibi saldıracak yer arıyorsun ?

İşin içinden çıkılamayınca hemen kafa basma, basma kalıbı.

Doğru söylüyosun muhterem, benim lafa cehalete basmaz, prim vermez.
Cehalet bataklığında yasaklı hayvan misali debelenip kendini cennet bahçesinde sananlar düşünsün.
Zira o yasaklı hayvan da kendini cennette sanıyor o çamur deryasında.
Bilmem senin kafa bu kadarına basar mı ama biraz ağdalı oldu hacı abi kusura kalma.

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com

Usame 11 eylül sadırısını asla üstlenmemiştir
hatta olayın olduğu hafta kendisinin yapmadığını kim yaptıysa ellerinden öperim dercesine açıklamarda bulunmuştu

madem amerikanın uşağıydı madem o yaptı,yada danışıklı dövüş suç ona atıldı
neden inkar etti üstlenmedi ?
oysa bu tür işleri yapanlar göğsünü gere gere evet ben yaptım demez mi ?

cia usameyi satın almış :)
çok komik bir iddia
tersi daha inandırıcı olurdu
laden ailesi cia i satın aldı denseydi yani

siz asıl http://www.reopen911.org/ReOpen911_2007Archive/
bu siteyi inceleyin

fakiri

Kıdemli Üye
İşin içinden çıkılamayınca hemen kafa basma, basma kalıbı.
Doğru söylüyosun muhterem, benim lafa cehalete basmaz, prim vermez.
Cehalet bataklığında yasaklı hayvan misali debelenip kendini cennet bahçesinde sananlar düşünsün.
Zira o yasaklı hayvan da kendini cennette sanıyor o çamur deryasında.
Bilmem senin kafa bu kadarına basar mı ama biraz ağdalı oldu hacı abi kusura kalma.
Yaw, kendi kendine gelin-güvey olmakla gayen ne anlamadık gitti !
Bizim işimize ne gelmiyor ? Neya kafamız basmıyor ? Kafanın basmadığını biz sana söyledik-söylüyoruz ! Sen de topu hemen bize atıp, aynı şeyi söylüyorsun! Hakkaten seninle konuşurken akıl baliğ olmayan bir çocukla mı konuşuyorum diye ikilemde kalıyorum !
İşin yok mu yumurcak, hadi emsallerinle git oyna !

Yahayy

Kıdemli Üye
Yaw, kendi kendine gelin-güvey olmakla gayen ne anlamadık gitti !
Bizim işimize ne gelmiyor ? Neya kafamız basmıyor ? Kafanın basmadığını biz sana söyledik-söylüyoruz ! Sen de topu hemen bize atıp, aynı şeyi söylüyorsun! Hakkaten seninle konuşurken akıl baliğ olmayan bir çocukla mı konuşuyorum diye ikilemde kalıyorum !
İşin yok mu yumurcak, hadi emsallerinle git oyna !

Hacı abi önce Türkçe'de bildiğin ' V ' harfini Ecnebice ' W ' şeklinde kullanarak ergen tanımına kendini daha çok yaklaştırıyorsun.

Ayrıca gönderdiğim Video'yu izleseydin ne demek istediğimi anlama şansın bir ihtimal olurdu ama ben yine de ummuyordum yanıltmadın.

Anlamak için biraz beyin gücü harcamak gerek, hazırlokmacılık, löpçülük bir yere kadar, idiyotları çalıltırmayınca böyle fener görmüş tavşan gibi oluyor insan.

kilicarslan

Kıdemli Üye
Sünneti veya hadisleri toptan inkar etmekle, kısmen inkar etmek arasında hiç bir fark yoktur ! Aynı Kurandaki bir ayeti inkâr etmek nasıl cehenneme bilet almak demekse, hadislere şaşı bakmak ta aynı şey demektir. Müslüman bilâkis bütün hadislerin sahih ve doğru olduğu ihtimalini düşünerek "uydurma" diye hüküm verilmiş hasilere bile temkinli yaklaşmalı sahih olabileceği saikasıyla inkâr yolunu tutmamalıdır. Çünkü, Rabbimiz kendisine itaatin kanbulü için Rasûlüne itaat etmeyi emretmektedir ve şart koşmaktadır. Peygambere itaat olmadan-yapılmadan, Allah'a itaat asla olmaz-olamaz...

Süper mantık bu çok iyimiş.

ya arkadaş sen bilmiyormusun, imam Buhari 1 milyon hadis içinden seçerek sahihini olıştırmuş. Onun aldığını başka bir alim almamış, başkasının aldığını o almamış.

Biraz düşünün, slogan atacağınıza. İmam Ebu Hanife ' nin siz kaç hadise itibar etmediğini , red ettiğini bilmiyormusunuz.

İşiniz gücünüz slogan atmak. Biraz akledin artık.

Yahayy

Kıdemli Üye

ya arkadaş sen bilmiyormusun, imam Buhari 1 milyon hadis içinden seçerek sahihini olıştırmuş. Onun aldığını başka bir alim almamış, başkasının aldığını o almamış.

Biraz düşünün, slogan atacağınıza. İmam Ebu Hanife ' nin siz kaç hadise itibar etmediğini , red ettiğini bilmiyormusunuz.

yok arkadaş sen bilmiyorsun, o Allah tarafından öyle bir güç ile donatıldı ki, ne 1 eksik, ne bir fazla hadis aldı.
sayısı da ayet sayısı gibi 5000 bilmem kaç...
şimdi 1 milyon hadisten bu kadarcığına itibar ettiyse en büyük hadis inkârcısı Buhari olması lazım bu akıl küpü arkadaşa göre.

ama göz görse, kulak duysa da kalp, gönül bunu almak, anlamak istemiyorsa ne anlatabilirsin, sonra bir de akıldan, zekadan bahsederler, resmen ironik ve trajikomik bir olay.

"Sen sağırlara duyuramazsın" diye peygamber olmasına rağmen Resulullah boşuna öğütlenmemiş

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
her zaman söylediğim bir sözü tekrar tekrarlayım

en zayıf hadisi şerifi bile
aklıma aklınıza tercih ederim !!!

Yahayy

Kıdemli Üye
her zaman söylediğim bir sözü tekrar tekrarlayım

en zayıf hadisi şerifi bile
aklıma aklınıza tercih ederim !!!

Daha önceki onlarca konuda örnekleri paylaşıldı.

Peki güzel kardeşim, başka bir hadis yahut direkt olarak ayet ile çelişiyorsa hangisine tercih edersin.

fakiri

Kıdemli Üye

Biz çok akıllıların aklına turp sıkıyoruz beyim ! Ola ki, fazla akıl ileride ahmaklığa dönüşmesin diye...
Sen de sıktırmak ister misin ?