Müslüm Gündüz Ruşen Çakır Sohbeti Ortalığı Karıştıracak

agbi

Yasaklı
aç konuyu varım.

Yalnız yarım bırakıp kaçma

doğru 28 şubat olmasa idi ak parti var olmuyacaktı.

http://www.velfecr.com/28-subat-postmodern-darbe-ve-dis-etkiler-775-yazisi.html

bak sana yardımcı olayım, kişinin sayfası burda, yazısı burda, altına yorum yapabiliyorsun. Sen de yaz, ama kişi seni ciddiye alır cevap verir mi vermez mi bilemem.

[sıze="3"]siz okuduğunuzu anlamıyormusunuz ?

Buyrun açın konuyu varım dedim.

Getirin o yazıyı paragraf paragraf irdeleyelim istişare edelim.[/sıze]

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ya ben yazarla münazara et dedim, aslında okuduğunu anlamayan sensin ama madem ısrar ediyorsun, hadi buyrun başlayalım.

İlk söz sende.

28 Şubat 1997 postmodern darbesinin en önemli ürünü iki dönem ikitidarda olan AKP hükümetidir.

Buyrun...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
:)

neyi münazere edeceğiz yahu?

Erbakan; "Biz bir şey farkettik. Bugün Türkiye'de bizim iktidara gelmemizi engellemek isteyen güçler var. Eskiden bize ilgi göstermeyen çevreler, şimdi bize hoş görünmeye çalışıyorlar. Eskiden yolumuza engel koyanlar, şimdi engellerini çekmek ister gibi davranıyorlar. Adeta bizim iktidara gelmemizi ister gibi çalışıyorlar..."

Erbakanın sesinden var mı bu konuşma?

Aytunç altındal yazmışmış!!

ya böyle garip bir cümle olur mu?

"Erbakan; "Biz bir şey farkettik. Bugün Türkiye'de bizim iktidara gelmemizi engellemek isteyen güçler var."

Erbakan hem bunu söylüyor güya, hemen peşinden de: "Eskiden bize ilgi göstermeyen çevreler, şimdi bize hoş görünmeye çalışıyorlar. Eskiden yolumuza engel koyanlar, şimdi engellerini çekmek ister gibi davranıyorlar. Adeta bizim iktidara gelmemizi ister gibi çalışıyorlar..."

diyormuş:)

yahu böyle saçmalık olur mu? hoca aynı cümle de BUGÜN TÜRKİYEDE BİZİM İKTİDARA GELMEMİZE ENGELLEMEK İSTEYEN GÜÇLER VAR diyor, hemen peşinden de BUGÜN dediği halde ŞİMDİ ENGELLERİ ÇEKMEK İSTER GİBİ DAVRANIYORLAR diyor!

Bu aytunç altındala niye inanayım?

Bunun neyini münazara edeceksin??????

Ha erbakan hoca bu anlamda (yukardaki gibi düşük cümle ile değil) konuşmuş ve gelecekte olacakları (gelecekte diyorum konuşma erbakan hoca iktidar olmadan önce) görmüşse ona da ancak şapka çıkartılır.

Münazara edecek ilmin var mı demişsin ya, HAYIR YOK... BENİM BÖYLE SAÇMA SAPAN ŞEYLERİ MÜNAZARA EDECEK İLMİM YOK.

Buyur sen kendi kendine münazara et!

münazarayı çok seviyorsun ya, burda bak mantık hatasından bahsediyorum, bu konuda da iki kelime eder misin?

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Ben hiç hoşlaşmadım bu olaydan... Yine bir şeyler dönmeye başladı ya...Hayırlısı...Artık sanal alemde bile yorumlar da dahil herşeyi kontrol etmeli... bir söylemeli kırk düşünmeli.....

hasbunallahi ve nimel vekil,nimel mevla ve nimen nasir,gufraneke rabbena ve ileyken masir.... günde 7 defa okunmalı bu sıralar...

ilahiname

Üye
Koru: NTV'de tuhaf şeyler oluyor
Üniversitelerde başörtü serbestliği tartışmalarının yaşandığı son günlerde ilköğretimde başörtülü okula gitmek isteyen kızlar ve Müslüm Gündüz'ün tekrar ekranlara dönmesi pek de tesadüf olarak değerlendirilmiyor.

Ferhat Esnek'in haberi

Kanal 7'de Erhan Çelik'le Haber Saati'nde gündemi yorumlayan Fehmi Koru, Müslüm Gündüz'ün önceki akşam NTV'de konuk olmasını değerlendirdi..

'Müslüm Gündüz halâ ders almamış' diyen Koru, '14 yıl boyunca ekrana davet edilmeyen Gündüz, hatalarını farkedip başkalarını suçlayacağına bazı itiraflarda da bulunmuş olsaydı 14 yıl sonra tahmin ediyorum ki daha fazla sempati toplayabilirdi.. Daha Gündüz'ün birçok adım atması gerekiyor' dedi..

Erhan Çelik'in son günlerde ilköğretim çağındaki kızların okula başörtüsü ile gitmek istemeleri, Cübbeli Ahmet olayı ve son olarak da Gündüz'ün ekrana çıkması konusundaki sorusuna da Koru şunları söyledi...

DEMOKRAT TAKINAN NTV'YE YAKIŞMIYOR..

'Ekrana çıkanlar değil de ekrana çıkartanları görelim.. Son zamanlarda NTV ile ilgili tuhaf şeylerde oluyor.. Son olarak bu grup yeni medya düzeni gibi düzenleme yaptı. Ama o düzen içinde sanki bizim gazetelerin grupların o düzen içinde yeri yokmuş bir sezgim de var. Eğer öyle bir niyet taşıyorlarsa pek yakışmadı NTV'ye diyorum' dedi..

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Diyelim ki provakasyonlar yapılıyor.

İddia edilen amaç nedir?

Hükümet eğer başörtüsü meselesini çözmek için girişminde bulunur diye 28 Şubat süreci hatırlatılıyor.

Diğer bir iddiaya göre 28 Şubatçılar AKP'yi istemiyor.

Peki bu iki görüş çelişkili değil mi?

Eğer 28 Şubatçılar başörtüsü yasağının çözülmesin diye hükümete apaçık bir göz dağı veriyorsa saçmalık vardır. Eğer provakasyonları 28 Şubatçılar bu şekilde yapıyorsa AKP hükümeti iktidar olsun istiyordur. Çünkü, bu şekilde bir göz dağı vermek AKP'nin oyunu artırmaktır. Gidersin kapalı kapılar ardında AKP'yi tehdid edersin iş biter.

o zaman başka bir şey var.

Birileri halka gözdağı veriyor.

Diyor: Hükümetin başörtüsü yasağını çözmesini isterseniz 28 Şubat'ı tekrar yaşarsınız.

Ama bunda da bir çelişki var.

Böyle bir tehdit AKP'ye yarar. Oysa iddiaya göre 28 Şubatçılar AKP düşmanı. O zaman onlar yapıyor olmamalı.

O zaman ne olabilir.

28 Şubat ürünü olan AKP'yi korumak isteyen, hem başörtüsü yasağını çözdürmek istemeyen statükonun oyunudur.

Bu oyunun aktörleri AKP, CHPdir. Yandaş ve yoldaş medyadır. Hepsi zıt müttefiklerdir. Gaye aynı, yöntemleri farklıdır.

Gaye ise 28 Şubatı bin yıl ikame etmek

ibrahimi

Has Uşak
:yn:
hakaret içeren mesajlar temizlenmiştir.ortada bir hakaret varsa buna hakaretle karşılık verilmemeli ve yönetime rapor edilmelidir ki gerekli işlem yapılsın.kelimelerinizde seçici olursanız sevinirim.

agbi

Yasaklı
:yn:
hakaret içeren mesajlar temizlenmiştir.ortada bir hakaret varsa buna hakaretle karşılık verilmemeli ve yönetime rapor edilmelidir ki gerekli işlem yapılsın.kelimelerinizde seçici olursanız sevinirim.

Türkçede bazı kelimeler vardır konuya ve ortam a göre MANA BAKIMINDAN şekillenir.

ÇALMAK , KOYMAK , SOKMAK vb.gibi.

Bu arkadaş 1993 Roportajının belgesini isted.

Getirdik.

Sonra kendisi

SES Bandını istedi,

Sonra Konu açtım

Buyurun münazara diye.

Devamlı başka şeyler yazdı.

Ortamımız SANAL gerçek yaşam değil buradaki konumuz akıl temelli düşünceler DOĞRU veya YANLIŞ

Ben BELGE getiriyorum belge karşısında Cevap vermeyince Sohbet veya Münazara adabına uymayarak konu dışında yazıyor.

agbi

Yasaklı

"Erbakan; "Biz bir şey farkettik. Bugün Türkiye'de bizim iktidara gelmemizi engellemek isteyen güçler var."

Erbakan hem bunu söylüyor güya, hemen peşinden de: "Eskiden bize ilgi göstermeyen çevreler, şimdi bize hoş görünmeye çalışıyorlar. Eskiden yolumuza engel koyanlar, şimdi engellerini çekmek ister gibi davranıyorlar. Adeta bizim iktidara gelmemizi ister gibi çalışıyorlar..."

yahu böyle saçmalık olur mu? hoca aynı cümle de BUGÜN TÜRKİYEDE BİZİM İKTİDARA GELMEMİZE ENGELLEMEK İSTEYEN GÜÇLER VAR diyor, hemen peşinden de BUGÜN dediği halde ŞİMDİ ENGELLERİ ÇEKMEK İSTER GİBİ DAVRANIYORLAR diyor!

Ha erbakan hoca bu anlamda (yukardaki gibi düşük cümle ile değil) konuşmuş ve gelecekte olacakları (gelecekte diyorum konuşma erbakan hoca iktidar olmadan önce) görmüşse ona da ancak şapka çıkartılır.

Münazara edecek ilmin var mı demişsin ya, HAYIR YOK... BENİM BÖYLE SAÇMA SAPAN ŞEYLERİ MÜNAZARA EDECEK İLMİM YOK.

Belge dedin belge getirdik.

Bu belge ERBAKAN ın dedikleri gerçek.

Münazaradan kaçmak için ürettiklerinden bıktım şimdi sana münazaraya gelememek BAHANELER üretiyon için ne benzetme yapmam gerek UYARI ALMAMAM için.
EBAKAN BUNLARI SÖYLEDİ

TakVa

Ordinaryus
Müslüm Gündüz'ü, Cübbeliyi kanal7 veya samanyolunda gördünüzmü

Siz hiç Kanal 7'de, Samanyolu TV'de veya benzeri dini hassasiyetleri olan televizyonlarda Müslüm Gündüz'ü, Cübbeli Ahmet Hoca'yı gördünüz mü?

Ya da benzeri gazetelerde, bu adamlarla bir kere röportaj yapıldığını, bunların bir kere özel haber olarak kullanıldığına şahit oldunuz mu? Görmediniz...

Şahit olmadınız, olamazsınız da... Ama maşallah son zamanlarda NTV'de, Habertürk TV'de 28 Şubat'ın aktörleri resmi geçit yapıyor.

Bazı Hürriyet yazarları Cübbeli Ahmet Hoca'nın hakkını savunmaya geçiyor, falan filan. Noooluyoruz beyler! Ruşen Çakır, Fatih Altaylı, Mehmet Yakup Yılmaz...

Müslüm Gündüz'ü çok mu seviyorsunuz?

Cübbeli Ahmet Hoca'nın haklarını savunurken kılık kıyafetini millete örnek mi gösteriyorsunuz?

Cübbeli Ahmet Hoca artık Habertürk TV'nin kadrolu elemanı oldu. Fatih Altaylı gülmek istediği zaman Cübbeli Ahmet Hoca'yı ekrana çıkarıp ona fıkra anlattırıyor.

Önceki akşam bir baktım 28 Şubat'ın kadrolu elemanı Müslüm Gündüz NTV ekranında...

Aaaaaa, Müslüm Gündüz hortlamış! Müslüm Gündüz'ün son kullanma tarihi bitmiş diye düşünürken şu hale bakın. Olamaz...

Bu adamın ne işi var bu "Elit Kanal"da! Bu adamı ekrana çıkarmak bile tek başına provokasyondur! Adam "Laikliği yıkacağız, Kemalist rejimin sonu geldi" diyor.

"Aczimendi hareketi daha yeni başlıyor" diyor. Ruşen Çakır gülümsüyor! Bu sözleri duymak onu mutlu mu ediyor ki, yüzünde gülücükler açıyor?

Vallahi provokasyon endişelerim arttı. Yeni Şafak Gazetesi Cübbeli'yi "provokasyon hazırlığında" diye manşete çekmişti ya...

Demek ki endişelenmekte haksız değilmişiz. Ya Fadıl Akgündüz, namıdiğer Jet Fadıl... O da cübbeli sarıklı fotoğraflarıyla malum medya sayfalarında gereken yerini aldı. Aslında bu süreç Hanefi Avcı'nın "Simonlar" kitabıyla başlayan bir süreç...

-İlkokulda türban tartışmaları...

-Müslüm Gündüz'ün piyasaya yeniden çıkarılması... -Cübbeli Ahmet Hoca'nın şişirilmeye çalışılması..

. -Bu adamların 28 Şubat Medyası'nda arzı endam etmeye başlamaları... -EMASYA'nın yeniden hortlatılması... -Türkiye'nin ekseni kayıyor tartışmaları...

Ama Türkiye'yi artık 28 Şubat'taki korku tüneline sokamazlar. Çünkü medya artık bütünüyle onların elinde değil ve tabii ki Türkiye artık eski Türkiye değil.

Şöyle bir 28 Şubat günlerine gidelim. Bugün yaşananların yüzde biri bile Türkiye'yi korku tüneline sokmaya yeterdi.

Ama artık yok öyle yağma... Artık 28 Şubat'taki gibi işlenen her halt terör ve şeriat gösterileriyle örtbas edilemiyor değil mi? Bu işleri yapanlar artık iyot gibi ortada kalıyor! Karanlıkta kaybolamıyorlar!

nuh gönültaş

|SEÇKiN|

Profesör
bu siyasi tartışmalar, müslümanların kavgası... öff ya, sıktı artık.
memlekette bir mahmut efendi, bir erbakan hoca, bir cüppeli hoca... Rabbim onlara sıhhat afiyyet versin, sözüm yok...
yav iyi de, ne yani onların peşinde olanlar müslüman ve hak yolda oluyor... ama,
diğerleri... amerikancı, münafık, hain... bilmem ne... yetti gari be! sıktı artık...
Rabbim doğru olana, hak yolda olana yardım etsin, diğerlerine de hidayet nasip etsin.

ubeyd_el_turki

Doçent
Müslüm Gündüz karıştırdığı işlerden ve işten ötürü sesini kesip bir köşede oturacağına, "Müslüman uyanık olur, aynı yılan deliğinden iki kere ısırılmaz" hadis-i şerifini bilmezcesine aynı fitneye fırsat doğuracak işlerden kaçınmayarak kendisinin muteber olmadığını ispat etmiştir.

Bir adamın bir sünneti değil bir edebi bile terkettiğinde, HAVADA UÇMASI bile onu muteber kılmamışken, bu adamı ney muteber kılsın ki ?

ummuhan

Kıdemli Üye
Ben bir fark göremiyorum zaten ikisi de islam'a müslümanlara zarar vermişlerdir... Ruşen Çakıra gelince o da zaten bu tür şeylerin körük elinde koşanı....

TakVa

Ordinaryus
Müslüm Gündüz karıştırdığı işlerden ve işten ötürü sesini kesip bir köşede oturacağına, "Müslüman uyanık olur, aynı yılan deliğinden iki kere ısırılmaz" hadis-i şerifini bilmezcesine aynı fitneye fırsat doğuracak işlerden kaçınmayarak kendisinin muteber olmadığını ispat etmiştir.

Bir adamın bir sünneti değil bir edebi bile terkettiğinde, HAVADA UÇMASI bile onu muteber kılmamışken, bu adamı ney muteber kılsın ki ?

çok doğru kardeş, madem hak yol üzeresin ahir ömründe sebep verdiğin olaylardan dolayı üzüntü duy ve tekrar olmaması adına çıkma ekrana değilmi.

agbi

Yasaklı

belge getirdik

sizi hala göremiyoruz

agbi

Yasaklı
Hani bu iftiranın cemaatla ne alakası var diyenlere samanhaber kapak gibi cevap vermiş oldu.

SAMAN HABER i neyi kast ettiği ortada.

Madem raporlamak gerek bende stareji değiştireyim forum un gözü önüne de AÇIK şekilde raporlayayım

Forum Kuralları Nickli Üyeden Alıntı
3- Topluluklar hakkında tahrik ve taciz edici, küçük düşürücü, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, argo ve sokak ağzı olarak tabir edilen bozuk lisanla mesajlar göndermek, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

9- Forumumuz siyasi amaçlı bir forum değildir ancak siyasi paylaşımlara aşağıdaki sınırlarda izin verilmektedir: Siyaset paylaşımları objektif ve karşıdaki insanın fikrine müdahale etmeyecek şekilde, fikri dayatma içermeyecek şekilde olmalıdır. Ayrıca siyasi holiganlık yapmak, benim partim senin partini döver tarzı çekişmelere girmek, başka fikirleri karalamak, çamur atmak, benim yolum en iyi yoldur tarzında tartışmalara girmek kesinlikle yasaktır.