Musa TOPBAŞ Hoca Efendi

s.a. kardeşler içinizde musa efendi hazretlerinin ses kaydı elinde bulunan varsa forumda paylaşması beni çok mutlu edecek

s.a. kardeşler içinizde musa efendi hazretlerinin ses kaydı elinde bulunan varsa forumda paylaşması beni çok mutlu edecek

Benefsecun

Paylaşımcı
Web sitesi
www.altinoluk.com.tr
Allah hepinizden razı olsunn şu an dünyanın en mutlu insanıyım resimlerden dolayı çok duygulandım ama bu resimleri bulduğum için çok mutluyum:)

mcimen

Üye
MusA efendimiz'in Sefaat'i uzerimize olsun Insaallah..

hgulez1973

Üye
EVET DUYDUNUZ MU? EYY TASAVVUFU İNKAR EDENLER ALIN SİZE ALLAH DOSTUN DAN CAVAP

Evet, asr-ı saadette tasavvuf yoktu. Ama adı yoktu,yaşantısı zaten hayata hakimdi. Şimdi adı var ama yaşayan çok az!..”

"İLAA KALİİL " AYETİNİN İZAHI OLSA GEREK

Gülzar-ı İrfan

..............
:friends: Böyle mübarek insanların yaşamlarından alacağımız derslere hepimizin ihtiyacı olduğuna inanıyorum.Paylaşan kardeşlerden Allah razı olsun.....Ayrıca ses kaydı elinde olan varsa paylaşmayı ben de çok isterim....ALLAHA EMANET OLUN......

HÜRADAM

Paylaşımcı
d162s001r25rd.jpg

Ahmet Taşgetiren (Altınoluk Dergisi)

Kardeş selam idayete tabi olanlara,benim sorularım olacak cevaplarsanız memnun olurum.Musa efendi keni ağzıyla evliya olduğunu söylemişmidir,herhangi bir partiyi desteklemişmidir,kendinden sonra halife bırakmışmıdır kimi?
HAKK YOLUNUN YOLCUSUNU HAKK SEÇER

ÇiLe-i AşK

Asistan
HÜRADAM' Alıntı:
Kardeş selam idayete tabi olanlara,benim sorularım olacak cevaplarsanız memnun olurum.Musa efendi keni ağzıyla evliya olduğunu söylemişmidir,herhangi bir partiyi desteklemişmidir,kendinden sonra halife bırakmışmıdır kimi?

esselamu aleyküm...

Musa Topbaş Efendinin kendi ağzıyla evliya olduğunu söyleyip söylemediği hakkında kesin bir bilgim yok fakat söylememiş olduğunu düşünüyorum çünkü evliyalar evyliyalıklarından okadar mahçup olurlar ki bunu her halleriyle gizlemeye çalışırlar evliya olduğunu söyleyen birisininde nefsiyle konuşmuş olması muhtemeldir....

diğer sorunuz baya ilginç bir partiyi desteklemişmidir?

kendisinin siyasetle ilgili bir yazısını alıntlıyayım:

'POLİTİKA KALBİ KARARTIR'

104 Mesaj -

M. Tevfik Kolbaşı: ''Günlük hayatımızda toplumumuzu maalesef çok meşgul eden, politika ve siyasetin kalbi karartan şeylerden olduğunu her hizmetin bir ehli olduğunu, işi onlara bırakmak gerektiğini ifade buyurarak, ''Mü'min ferasetlidir...'' derdi.
İlerlemiş yaşlarına, çeşitli rahatsızlıklarına rağmen, günlük hayatlarında ve seyahatlerinde, misafirliklerinde, alışık oldukları yaşayışın gayrındaki halleri anlayışla karşılar ve yadırgamazdı. Son yıllarda çeşitli rahatsızlıkların verdiği ızdıraba rağmen, tam bir Eyyub sabrı ile, ''Ben, halimden memnunum...'' buyurarak, Allahu Teâlâ'nın imtihanını, tam bir teslimiyetle kabul buyurmuşlardı.
Tevazuun zirvesinde olduğu için, zamanlı zamansız kendisine tazimde bulunulmasından sıkıntı duyar, bazı kimselerde hastalık halinde olan el öptürmeden kaçınırdı.''

buyuruyorlar kendileri.. yani tasvip etmezler siyasetle uğraşmayı partiyi desteklemeleri söz konusu bile olamaz bu halde sanırım :)
ancak biz ne kadar sözünü dinliyoruz muamma :uzgunum[1]:

kendinden sonrada halife bırakmıştır..
yalnız bu sorular böyle uluorta sorulmaz ki :whistling[1]: ama siz bu azminizle inşAllah öğrenirsiniz yakında... :D

Rabbim dilediyse müridi olmanızı, çağrılmışsanız eğer çabaya ne hacet gelir bulurlar kendileri :D :friends:

ayrıca paylaşım için Allah razı olsun nurfer

slm ve dua ile :wave[1]:

HÜRADAM

Paylaşımcı
diğer sorunuz baya ilginç bir partiyi desteklemişmidir?
kendisinin siyasetle ilgili bir yazısını alıntlıyayım:
buyuruyorlar kendileri.. yani tasvip etmezler siyasetle uğraşmayı partiyi desteklemeleri söz konusu bile olamaz bu halde sanırım :)
ancak biz ne kadar sözünü dinliyoruz muamma :uzgunum[1]:

Kardeş araştırmak suçmu,elbetteki soracağız,körükörüne kimselere tabi olmayacağız,ahirzamanda yaşıyoruz deccalden daha beter iman hırsızları türedi,bu imansız imamlar ümmeti bölük bölük böldüler hepside ayrı bir yol tuttu,hepside kendi yollarından memnun,islam bir tane bunlar ise bin tane hepside kendilerinin hak olduğunu söylüyor.Kardeş tarih en iyi ilaçtır zaman geçtikten sonra kimin ne olduğu anlaşılacaktır.Yalnız dediklerinden Musa efendinin iy birzat olduğu ortaya çıkıyor,yalnız halifesi kim niçin söylemiyorsunuz,yoksa ihtilafmı var.
HAKK YOLUNUN YOLCUSUNU HAKK SEÇER

abla

Doçent
ALLAH DOSTUNUN DÜNYASINDAN adlı Musa Topbaş efendiyle yapılan ropörtajların yeraldığı kitapta siyaset hak onun bazı sözleri şöyle;(bkz;103. say)
iyibir parti zamanla kötü olabilir.sevilmeyen bir partiye iyi insanlar gelince düzelebiliyor.iyi bir partiye zamanı gelince yardım edilir. ama içine girip de çalkalanmak pek uygun görülmüyor.bir insan bir partiye girinceeski hali gidiyor.başka bir insan ortaya çıkıyor.herkesi düşman görebiliyor..........
..........particilik insanın gözünü karartır.
herkes üzerine düşeni yapacak.mesela bir öğretmen iyi talebe yetiştirmeye gayret edecek.particilik yapmaktansa insan yetiştirmek daha verimli olur........yani herkesin yapabileceği işler vardır..Bazı hoca efendiler vardır,partiye giriyorlar ,eriyorlar.Bir hoca efendi vardı evvelce şehzade başı camiinde güzel vaazlar verir,aşrı şerifler okurdu,cemaat dolar taşardı."sen gelirsen şöyle olur,böyle olur" diye avlıyorlar.gitti,hepsini kaybetti......."peki ben yapmayayım ,o yapmasın,kim yapsın?"denebilir.Onunda ehli bulunur.sen buna çalış denir.istidatlar muhteliftir.

ayrıca (say 17)bu konuda
insanın ihlası elden gider ,farkına varmaz.diyor . devamı oradan okunabilir.

Gülzar-ı İrfan

..............

yalnız bu sorular böyle uluorta sorulmaz ki :whistling[1]: ama siz bu azminizle inşAllah öğrenirsiniz yakında... Rabbim dilediyse müridi olmanızı, çağrılmışsanız eğer çabaya ne hacet gelir bulurlar kendileri :D :friends:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:confused1[1]: Kardeş Musa Efendinin kendinden sonra bıraktığı halife(ya da halifelerin)adını burada zikretmenin ne gibi bir sakıncası var açıklarsan sevinirim....Cenab-ı Mevlam kendilerine layıkıyla evlad olabilmeyi nasip etsin inşaallah.....

talib

Kıdemli Üye
Altın silsileye şuradan bakabilirsin: http://www.altinoluk.com/silsile/index.php?pId=36

Siyaset konusuna gelince bir abiden duymuştum. Şöyle idi: "Bizim için siyaset üç gündür. İlk gün istişare, sonraki gün istihare, üçüncü günde gider oyumuzu kullanırız."

Mürid mürşidinin kamil olduğunu nefsi mülhime makamında anlar diye okumuştum bir yerde. Elhamdulillah ihvana bakıyorum, pek çok veli ve veli namzetleri görüyorum.. Biz kimin etrafında kalabalıklar topladığına değil, kamil insanların kimin yanında olduğuna bakarız..

İmandanihsana

Doçent

yalnız bu sorular böyle uluorta sorulmaz ki :whistling[1]: ama siz bu azminizle inşAllah öğrenirsiniz yakında... Rabbim dilediyse müridi olmanızı, çağrılmışsanız eğer çabaya ne hacet gelir bulurlar kendileri :D :friends:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:confused1[1]: Kardeş Musa Efendinin kendinden sonra bıraktığı halife(ya da halifelerin)adını burada zikretmenin ne gibi bir sakıncası var açıklarsan sevinirim....Cenab-ı Mevlam kendilerine layıkıyla evlad olabilmeyi nasip etsin inşaallah.....

sakıncası var çünkü mübarekler rahatsız olurlar...ONLAR ÖLE ZATLARKİ ŞÖHRETİ SEVMEZLER...bunlar nasib meselesi hepinizin bildigi gibi..elhamdülillah yol devam etmektedir..Mevlanın izin verdigi sürece...

Gülzar-ı İrfan

..............
sakıncası var çünkü mübarekler rahatsız olurlar...ONLAR ÖLE ZATLARKİ ŞÖHRETİ SEVMEZLER...bunlar nasib meselesi hepinizin bildigi gibi..elhamdülillah yol devam etmektedir..Mevlanın izin verdigi sürece...

:uzgunum[1]: SORUYU SORMAMDAKİ MAKSAT BU MÜBAREK ZATLARIN BİLİNMESİ SAKINCA DOĞURUR MU DİYE YOKSA ÇOK ŞÜKÜR KÜ MEVLA O ZATLARDAN BİRİNE EVLAD OLABİLME YOLUNU NASİP ETTİ.....:yahoo: MEVLA LAYIK EYLESİN....HAKKINIZI HELAL EDİN:wave[1]:

fakiri

Kıdemli Üye
Kardeşler,

Hakk yolunda isim ve etiketin hiçbir önemi yoktur. Şayet siz, herhangi bir halkaya veya kapıya muntesib olma nasibiniz varsa bu mensubiyete vesile olacak esbab gelir sizi bulur. Bu sebeple "Şu şeyh yerine kimi bıraktı ? Bunun icazeti var mı , geçerli mi ? Acaba nereye gitsem ?" şeklindeki sorular gereksizdir. Çünkü, böyle bir durum insanı "kararsız kasım" olmaya sevk eder.
Sen birşeyi sammi olarak istiyorsan, Rabbimize yönel ve O'ndan iste... Ama, ısrarcı ol ! Göreceksin bu şekilde hareket edersen her şey çorap söküğü gibi gelecektir.
Vesselâm.

Benefsecun

Paylaşımcı
Web sitesi
www.altinoluk.com.tr
Allah razı olsun kardeşlerim

1991 yılında ankar ya gelmişti,mübarek,bize yemeğe gelmişti.. mübarek, oğlumun ismini sormuştu ve oğlum için hayırlı olacak inşallah demişti,

ALLAH ım razı olsun sizden bu sayfayı efendime ayırdığınız için
ALLAH ım MUSA FENDİMDEN razı olsun cennet mekanı olsun OSMAN efendimede hayırlı uzun ömürler versin...AMİN