Mürşid-i Kamil'e Görev Verilişi

S

SaLtan

Guest
39/3- İyi bil ki, halis din ancak Allah'ındır. Onun berisinden bir takım evliya edinenler "Biz onlara sadece bizi Allah'a daha çok yaklastirsinlar diye kulluk ediyoruz derler" Şüphe yok ki Allah, onların aralarında ihtilaf edip durdukları şeyde hükmünü verecektir. Herhalde yalancı ve kafir olan kimseyi Allah doğru yola çıkarmaz.
şeylhere rabıta yapanlar ne maksatla bunu yapıyorlar
biz onlara sadece bizi Allah'a daha çok yaklaştırsınlar diye rabıta ediyoruz
sakın lafı çevirip mekkeli müşrikler putlara yapıyorlardı biz şeyhlere yapıyoruz bizi nasıl aynı kefeye koyarsın diye itiraz etmeye kalkma.
resulullahın 23 sene boyunca mücadele etiiği, hicret etmek zorunda kaldığı ve hatta onlarla savaşmak zorunda kaldığı kişiler aynen sizin gibi evliyaya kulluk eden insanlardı
boşuna kendinizi kandırmayın. rabıta şirkin alasıdır koçum alası.. istersen cehennemi mülkün say ve beni cehenneme yolla. seve seve. ne cennet tasası taşıyorum. ne cehennem kaygısı.. sadece bu dünyadada Allah'a karşı iyi bir kul, dostlarıma dost, düşmanlarıma düşman. sevdiklerime sevgili, başarılarıma minnet, başarısılıklarıma öğretmen gözüyle bakıyorum..
(Isra Suresi 57. Ayet )Onların yalvarıp durdukları, Rablerine hangisi daha yakın diye vesile ararlar ve rahmetimi umarlar, azabından korkarlar; çünkü Rabbinin azabı korkunçtur.
bir müslüman Kur'an da baksaki onların yalvardıklarıda asıl yalvarılması gerekene yalvarıyorlar hemen rabbim ben yalnız sana sığınır yalnız senden nusret beklerim der olay kapanır yanılıyormuyum?
Kur'an okunduğu zaman seninle ahirete inanmayanlar arasına perde çekeriz demiyormu ayette. siz siz olun hidayet nasip edecek olan allah'a yönelin ve ondan hidayet isteyin bunları boş verin olurmu!?

Mevlevi

Paylaşımcı
Web sitesi
www.abdullahbaba.net
El Cevap

Bu nerde yazıyor. kuranda varmı böyle bir şey. hadis de, sünnet te, icma da kıyasta hak ve hak olmayan! mezheplerin hangisinde var.
DIVAN-I SALIHIN

Allah-ü Teâlâ Hz.leri dünyanin cismani düzenini saglamak için bazi insanlarin bir takim görevler üstlenmesini murat ettigi gibi âlemdeki manevi ve ruhani düzenin korunmasi, hayirlarin temini, kötülüklerin giderilmesi için de sevdigi bazi kullarini görevlendirmistir. Bunlar büyük peygamberlerin yerine, onlardan bedel kisilerdir. Allah'in yeryüzünü kendilerine musahhar kildigi kimseler olarak degerlendirmistir. Onlar âlemin intizam sebebidir. Insanlarin islerini Allah'in kendilerine vermis oldugu ilahi müsaade ile tanzim ederler.

Herkes tarafindan kolayca taninmayan ve gizli olan bir takim sirlara vakif olan “bu zâtlarin” kendi içerisinde hiyerarsik bir düzeni söz konusudur. Bu toplulugun içine bazen kadinlardan da dâhil olanlar olur.

Hatta bu toplantiya Rasulullah (sav)'in ruhaniyetinin de istirak ettigi olur. Bu toplanti zahirle ilgili olmadigi için, ruhen yapilan bir seyr-ü seferin neticesidir. Bu topluluk, hususi bir sekilde tanzim olundugu için Rasulullah (sav)'in:

“Ruhlar, tanzim edilmis ordular gibidirler. Bunlardan ruhlar âleminde bilisenler, birbirleri ile ülfet ve muhabbet ederler. Bilisemeyenler de ihtilafa düserler” (Sünen-i Ebi Davud) buyurdugu hadisin delaleti ile bu zâtlar da tanzim olunmus birer ordu gibidirler.

Yani baslarinda itaat edecekleri bir emirleri, kendilerine yol gösterecegi imamlari, müsküllerini çözecek hâkimleri bulunur. Böyle donanimli bir topluluk arz ettikleri için bunlara: “Salihler Divani” manasina, “Divan-i Salihin” denilir. Hak Teâlâ tarafindan bir veliye ihsan olunan herhangi bir rütbe veya makam, bu Salihler Divani'nda merasimle bütün Ehlullaha arzedilir. Artik o zât, veliler arasinda o rütbeyle taninir ve kendisine verilen manevi bir isimle anilir. Bir Mürsid-i Kamil, irsad vazifesi ile memur oldugu zaman, bu manevi divanda böyle bir merasim icra olunur.

Toplantilarda dünyanin gidisati hakkinda, çesitli ülkelerin durumu hakkinda, tabii afetleri dogal olaylar hakkinda vs. belli kararlar alirlar. Bu kararlarin uygulanmasi da o bölgelerin sorumlularina verilir... O bölgelerin sorumlulari da, emirlerindeki melekler veya cinleri kullanarak kararlari yürürlüge sokarlar bunlar, “Divan” da alinan kararlari uygulayan görevli veliler “Rical-i Gayb” ordusudur... Bazi isler , vardir ki, bilfiil kendileri tatbik ederler, yaparlar Bazi isler de vardir ki onlari görevli meleklere veya cinlere yaptirtirlar!

Iste “Divan ” in aldigi bir takim kararlar, görevli veliler tarafindan ilgili birimler harekete geçirilmek suretiyle uygulamaya konur... Olaylarin o kararlar istikametinde gelismesi olusturulur... Ve nihayet sartlar tam olgunlastiginda olaylar Patlak verir! Biz disaridan baktigimizda, saniriz ki bir anda bu olaylar patladi! Oysa o olaylarin kökeni çok yillar öncesine dayanir. Ve iste bahsettigimiz “ Rical-i Gayb” denen zevatin, Hakk`in takdirini tahakkuk ettirmesi olayi da böylece gerçeklesir! Tabii, bunlarin disaridan anlasilmasi mümkün degildir. Nitekim bir açiklama da vardir bu konuda...

Rasûlullah (sav) söyle buyurmaktadir;

“ Eger Allah bir olayi takdir etmisse, o anda kisinin aklini basindan alir, kisi fiili isler; sonra da o kisinin aklini ona iade eder.”

Bu defa o kisi; "tuh... Ben ne yaptim da bu karari aldim, nasil oldu da bu fiili isledim" der, pisman olur. Behemâhal Allah'in takdiri yerine gelir!”

Simdi, burada dikkat edin!

“Behemâhal Allah'in takdiri yerine gelir”

Bu isler, bu manevî görevlilerin varligi ile Hakk`in takdirinin ve kudretinin ortaya çikmasi olayidir!

Bu merasime Âlemlerin Efendisinin (sav) ruhaniyeti basta olmak üzere, diger Peygamberlerin de ruhaniyetleri istirak eder. Bundan baska Cihar-i Yâri Güzin Efendilerimiz ile birlikte, Ashab-i Kiram, Tabiin ve Tebe-i Tabiin'in Sufiyyeden olan imamlari, Mezheb sahipleri ve o zamana kadar gelmis geçmis bütün Ehlullah hazarati bulunurlar. Büyük bir merasim icra olunup, sonunda Rasulullah (sav)'in dua etmesi ile merasim sona erer.

Mevlevi

Paylaşımcı
Web sitesi
www.abdullahbaba.net
39/3- İyi bil ki, halis din ancak Allah'ındır. Onun berisinden bir takım evliya edinenler "Biz onlara sadece bizi Allah'a daha çok yaklastirsinlar diye kulluk ediyoruz derler"
Ayeti çarpıtma

Putlara Taparlardi

Cahiliyye insanlari Allah'in varligini kabul etmekle beraber putlara taparlardi. Onlar putlarinin Allah katinda kendilerine sefaatçi olacaklarina inanirlar ve: Biz onlara ancak bizi daha çok Allah'a yaklastirsinlar diye ibadet ediyoruz" (ez-Zümer, 39/3) derlerdi. (kaynak islam tarihi)

Bedrin_Aslanı

Profesör
sen ne kadar emin konuşuyosun öyle. emin ol sen yanlış yoldasın. büyü, efsun falan yapacagını ima ediyorsan. vız gelir.

Ya işte bu kadarlıksın. Bir müslümanın büyü veya ona benzer işlerle işi olabilirmi. Ebu Cehilde Efendimiz S.A.V haşa büyücü demişti. Eğer benim hakkımda öyle düşünürsen Elhamdüllillah derim, Bir sünneti sayende ihya etmiş olurum.

bir müslüman kalbinde zerre kadar imanı olan kimse cehenneme girmez. ayet ve hadislerde bu vardır. farzedelim cehenneme girdim! atalım ben cehennemlik biriyim ama kesinlikle böyle bir iddaiada bulunamazsın. çünkü ucu ağır ithamlara gidiyor. kafirler cehenneme girer çünkü.
avam tabirle cehennemlkik sensin!!

Kardeş lafları 1 kerede doğru anla ve yazdıklarımı anlamaya çalış. Dediklerime yine hiç bir cevap vermeden aklına geleni yazmışsın böyle bi yere varılmaz.
Tüm müslümanlar direk mi cennete girecek acaba? Azabını çekipde cennete sonradan girecekler olmayacak mı?Sadece kafirler cehenneme girecek diyebilecek birisin. Bunu da boşver orada dediğimi biraz daha açarak yazayım. (Bu arada sen okuma yazma dersleri almaya devam et. ;))

Pir-i Türkistan , Hace Ahmed Yesevi, Buhara’da Şah-ı Nakşibend,Necmeddin-i Kübra,İmam-ı Rabbani ,Ömer Muhtar, Gazi Muhammed, Şeyh Şamil,Ahmed-Er-Rufai , Abdulkadir Geylani , Muhyiddin-i Arabi,Gül Baba, Sarı Saltuk, Aziz Mahmud Hüdayiyi , Mevlana, Şeyh Şaban-ı Veli, Mehmed Zahid Efendi , Süleyman Hilmi Efendi, Ahıskalı Ali Haydar Efendi , Abdulhakim Hüseyni, Seyyid Arvasi......

Tasavvuf ehli büyüklerimiz.

İnşa'Allah onların şefaatlerine nail olabiliriz.

Bizler rabıtayı tarikatı bunlardan öğrendik öğrenmeye çalışıyoruz. Kim derse ki tarikatlar rabıta şirk üzerinedir. Bu kişilerin hepsine şirk üzerine demiş olur. Ben çok iyi biliyoum ki hepsi Allah dostu insanlardır ve onlara laf edenin ne olacağını sen iyi bilirsin. Onada boşver böyle her hangi bir müslüman şirk üzerineyse ve o şekilde olurse ne olur. Allah 'a şier koşmak en büyük günahtır ve bunun için ebedi azap görür, eğer bu saydıklarım müslümansa Allah dostu mübareklerse ki öyleler. Bunlara dediğin sana döner. Bu kadar kişinin kul hakkıyla; bizler boşver biz sıradan namazını kılmaya çalışan aciz bir kuluz, ama onlar öyle değil. onların vebaline girmekde, onlara şirk üzerinesiniz demek insanları cehennemein en sıcak bölgelerine gitmelerine yeter. İnsan gördüğünün aynasıdır. Bir kişiye kafir derse ve o değilse sen kafir olursun. Şirk üzerine olen biride kafir olmazmı güzel kardeşim.. Selametle...

NOT: lütfen yazıyı çarpıtma...

Bedrin_Aslanı

Profesör
39/3- İyi bil ki, halis din ancak Allah'ındır. Onun berisinden bir takım evliya edinenler "Biz onlara sadece bizi Allah'a daha çok yaklastirsinlar diye kulluk ediyoruz derler" Şüphe yok ki Allah, onların aralarında ihtilaf edip durdukları şeyde hükmünü verecektir. Herhalde yalancı ve kafir olan kimseyi Allah doğru yola çıkarmaz.
sakın lafı çevirip mekkeli müşrikler putlara yapıyorlardı biz şeyhlere yapıyoruz bizi nasıl aynı kefeye koyarsın diye itiraz etmeye kalkma.
resulullahın 23 sene boyunca mücadele etiiği, hicret etmek zorunda kaldığı ve hatta onlarla savaşmak zorunda kaldığı kişiler aynen sizin gibi evliyaya kulluk eden insanlardı
boşuna kendinizi kandırmayın. rabıta şirkin alasıdır koçum alası.. istersen cehennemi mülkün say ve beni cehenneme yolla. seve seve. ne cennet tasası taşıyorum. ne cehennem kaygısı.. sadece bu dünyadada Allah'a karşı iyi bir kul, dostlarıma dost, düşmanlarıma düşman. sevdiklerime sevgili, başarılarıma minnet, başarısılıklarıma öğretmen gözüyle bakıyorum..
(Isra Suresi 57. Ayet )Onların yalvarıp durdukları, Rablerine hangisi daha yakın diye vesile ararlar ve rahmetimi umarlar, azabından korkarlar; çünkü Rabbinin azabı korkunçtur.
bir müslüman Kur'an da baksaki onların yalvardıklarıda asıl yalvarılması gerekene yalvarıyorlar hemen rabbim ben yalnız sana sığınır yalnız senden nusret beklerim der olay kapanır yanılıyormuyum?
Kur'an okunduğu zaman seninle ahirete inanmayanlar arasına perde çekeriz demiyormu ayette. siz siz olun hidayet nasip edecek olan allah'a yönelin ve ondan hidayet isteyin bunları boş verin olurmu!?

Müctehid arkadaşımız ayetleri yorumluyor. Devam et bu şekilde...

Web sitesi
beysehiraktuel.blogcu.com
Saltan arkadaşım rabıtaya şirk olarak yaklaşmana üzüldüm.Senden bunu beklemiyordum.Manevi divan vardır.Ama bu olay birçoğuna malzeme olmuştur.Günümüzde kendini ehli tasavvuf olarak gören çoğu sahtekarlar bu manevi halleri kullanmakta kendine malzeme yapmaktadır.Bizim ölçümüz şeriattir.
Kuran ve sünnettir.Ona bakmalıyız.TEKRAR EDİYORUM GÜNÜMÜZ CEMAATLERİ ARTIK YETERLİ GELMEMEKTEDİR.İNANANLAR ALİMİNE KADAR BİRÇOĞU BOZUKLUK İÇİNDEDİR.TEFRİKA GIRLA GİTMEKTE..SAMİMİ OLANLAR İSTİSNA..AMA SONUÇ BU.İFRAT NE DE KÖTÜ BİR ŞEYMİŞ.

Sofuoglu

Ordinaryus

yavaş gel.. kimi kafir diye itham ediyorsun. eğer birini kafir diye ithamda bulunuyor isen o lafa sana girsinmi?

hani derlerya,kotu soz sahibine aittir,doner dolasir yine seni bulur diye

isde burda tecceli etdi,sonradan gormedim ben boyle birsey demeyin;)

kendi kendine kufur etmek bu olsa gerek...

kesif ilminden bihaber,kendinde olmayani inkar edenlerin izinden gidenler,

isde bu ilim herkese verilmez,ciltler dolusu kitap yazsanda,susli edebi laflar yapsanda,kelam ilminde en ust safaya varsanda,
yine bossun yine bos.......

saltan sana su kadarini soyluyorum burdaki fikirlerini okudukdan sonra;senin tam bir ikiyuzlu oldugun kanatine vardim,

ayetin muhtevasini bilmeden bos laf ediyorsun,

efendimiz(s.a.v)"ummetimin alimleri ben-i israilogullarinin peygamberleriyle es degerdedir" buyuruyor,
Allah(c.c) veli kullari,bir hz.musa aleyhselam bir hz.isa aleyhselam ayarindadir insaAllah,

kendinde olmayani inkar eden ibn teyyimiyenin talebelerine ve onun itikatinin savunucularina itaam olunur...

tarikata tasavvufa rabitaya velilere kurandan ve sunnetden delil isteyenlerede buyurun deliller........

Bismillahirrahmanirrahim...

'' Ey iman edenler, Allah'tan korkun ve sadıklarla bir olun.''(Tevbe 119).

'' Onlar görüldüğü zaman akla Allah gelir. '' ( Hadis-i Şerif/Adap 215)

-Kıyamet günü bütün insanları önderleriyle çağıracağız. O gün, kimin amel defteri sağ eline verilirse, işte onlar kitaplarını okuyacaklar ve en küçük bir haksızlığa uğratılmayacaklar. (İsrâ: 71)

Kim Allah'a ve Peygambere itaat ederse işte onlar,Allah 'ın kendilerine nimet verdiği peygamberlerle, sıddıklarla, şehidlerle, iyilerle birliktedir. Bunlar ne güzel arkadaştır! (Nisâ: 69)

yetermi bu ayetler,

mü`minler birbirlerinin kardesleridirler(hucurat 10)

bir musluman, bir yanlisa dustugunde vede bunu yanlis degilde dogru zann ettiginde kendilerinin bir mumin kardesi tarafindan nasil uyarilmasini ister ,

tasavufa,tarikata rabitaya sirk diyenlere;velilere dil uzatanlara söyle bir tarikatlerin tarihine bakin diyoruz
o manevi mesleklerden yetisenlere bakin diyoruz;
Gazaliye,rabbaniye,Geylaniye bakin diyoruz ki o meslek sahibleri vede onlara tabi olanlar a bir bakin
ne diyorlar ne yapiyorlar bir bakin
diyoruzki kur ani kerimin ayeti kerimelerini o zatlar okumadimi bilmiyormu idi hasa ,
diyoruz ki o zatlar hayatlarini dine imana hizmete ve kur ani kerimin emirlerini yasamaya adamislar,
dirdiyoruz ki iste onlarin hayatlari ilmi tahsilleri seviyeleri yasadiklari asirlari
iste BIZLER ISTE ILMI SEVIYEMIZ TAHSILLERIMIZ VEDE ZAMANIMIZIN HALI YAPTIKLARIMIZ
diyoruz ki ilmin unvani olan hassas vede mahrem meseleler hele ehli olmayanlarla konusulmaz,
diyoruz ki ILIM SILAH TIR ONU EHIL OLMAYANA VERMEMEK GEREK
diyoruz ki BIR KONUDA IDDA SAHIBI OLAN BIRI EGER IDDASINA TEK BIR DELIL GETIRSE O MESELENIN DOGRULUGUNU ISBAT EDER
AMMA TERSINI IDDA EDEN DE, ONUN OLMADIGINI ISBAT ICIN O MESLEKLERIN YASANDIGI ZAMANLARI VEDE SAHISLARIN TUMUNU GETIRIP ELEKTEN GECIRIP HER BIRININ TEKER TEKER YANLIS OLDUGUNU ISBATA MECBURDUR,

ZIRA DOGRULUGUNA TEK DELIL YETTIGI GIBI YANLIS OLDUGUNU ISBATA TUM ZAMANLARIN TARIKAT EHLI VEDE TUM ILMI ESERLERI ORTAYA SERILMELIDIRKI O AKSI IDDA ISBAT EDILE,
BUNA BU TARIKATLER VE VELILER HAKKINDA ILERI GERI YAZAN ITHAM EDENLERIN NE ILMI NEDE SEVIYESINE HAKLARI NEDE CAPLARI YETMEZ

DIYORUZKI

GÜLÜ TARIFE NE GEREK NE CICEKTIR ,
BILIRIZ EHLI BILIRDIYORUZ KI::::::::
TARIFE NE GEREK ::::::::::::
NE ::::::::: DIR BILEN BILIR......

''Allah u Teala buyuruyor ki :
Kim velilerimden (dostlarımdan) birine düşmanlık ederse, şüphesiz ona harp ilan ederim.'' (Kudsi Hadis/ Ebu Hureyre)

Ehl-i İnsaf bir insan(müslüman)
sadece yukarda ki Hadis-i Şerif bile haklarında icma-ı ümmet tarafından Dostları ve Veliler olduğuna şahidlik bulunan
Abdulkadir Geylani(k.s), Imam-i Gazali,İmam-ı Rabbani(k.s), Şahı Nakşıbendi(k.s.), Seyid Ahmed Er-Rufai Hz.(k.s.), Mevna (k.s),Molla Cami(k.s), ve dahi isimlerini burada zikretmekten aciz olduğum onbinlerce ,alimlerin gütmüş olduğu yolu ve onların yaşantısını sirk olarak nasıl iddia edebilir.

son olarak rabitaya ve tarikatlara sirk diyenlere su ayet yeterlidir sanirim

İşte siz böylesiniz. Haydi biraz bilginiz olan şey hakkında tartıştınız, ya hiç bilginiz olmayan şey hakkında niçin tartışıyorsunuz? Allah bilir, siz bilmezsiniz.(Al-Imran 66)

Bu tur fikirler nedense devamli mezhepsizler ve sapiklar tarafindan ortaya atilmaktadir,
bunlar , tasavvufu ve tarikatı âliyyeyi tamamen inkâr ederek, yüzyıllardır din-i mübin-i İslâm için her birisi birer sirâc olan mutasavvıfların ve bu yolun büyüklerinden müslümanların bağını koparabilmeye çalışmakta ve bu sapıklıkta başarılı olmaya çalışmaktadırlar.(Zaten bize asıl garip ve çok tuhaf gelen bir husus da budur ki , Vehhabilerin ve Mezhepsizlerin başını çektiği bu tür sapıklıkların, kendilerini ehl-i sünnet vel cemaat yolunda olduklarını sananların da kısmen sahiplenmeleridir.)

suphesiz herseyin dogrusunu Allah (c.c) biliyor,bizleri kendi taatina cevirsin,insaAllah dogru yolundan ayirmasin

Kör ne anlar Leyla dan O nu sen Mecnuna sor...

melami

Paylaşımcı
Ey rabbım beni yabancılara bırakma yani tevhid ilmine yabancı olanlar sureti hakikattan uzak olanlardır. Beni onlara bırakırsan bende onlar gibi Tevhidden uzak kalırım.Bu uzaklık ateşi ile beni yakma .Kalbimi senin zikrinle alıştır.Kalbim daima seni zikretsin .Bir an kalbim seni zikretmezse gaflete düşer seni unuturum.Zikri daiminden kesmeki seni unutmayayım .Gaflete düşmeyeyim.

keşke bu konuyu hiç açmasydınız kardeşim. İslşami Noktalarda zafiyetleri olanlar Tarikati ALİ MUHAMEDİYEYİ anlayamazlar.Onun için evliya ullah once ŞERİAT sonra TARİKAT derler. Bu konu acilen kapanmalı

Mevlevi

Paylaşımcı
Web sitesi
www.abdullahbaba.net
Katılıyorum

keşke bu konuyu hiç açmasydınız kardeşim. İslşami Noktalarda zafiyetleri olanlar Tarikati ALİ MUHAMEDİYEYİ anlayamazlar.Onun için evliya ullah once ŞERİAT sonra TARİKAT derler. Bu konu acilen kapanmalı
katılmıyorum. zira "bilmeyene bildirimemiğz gerekiyor" diye düşünyorum. ben yazmazsam sen yazmazsan o yazmazsa hep bilmeyenler yazarsa ortaki tarafsız grup onlara inanmaz mı

bişi diyemeyeceğim ama bu tip konuları herkez anlayamaz. İstidat meselesi be kardeş.Ama bu karşı da ki kişinin yanlışını artırmak tan başka bişi yapmaz. İslam ve tasavvuf tesilimiyetle müteşekkildir. Allah muhafaz yanlışa düşmeyelim. Önce kendilerimizi sonra en yakınımızdan başlayarak çevremizi düzeltmeli ve bu konular interneti aşan konular. karşındaki insan lar bişi öğrenmek için gelmiyor bellşi. başlığı görüp alay ediyorlar. İyilik edeyim derken onlara Allahın gazabı gelebilir. hiç hoş değil ki o kardeşlerin tutumları. Bırakmak lazım yoksa içinden çıklamaz.

Mevlevi

Paylaşımcı
Web sitesi
www.abdullahbaba.net
bişi diyemeyeceğim ama bu tip konuları herkez anlayamaz. İstidat meselesi be kardeş.Ama bu karşı da ki kişinin yanlışını artırmak tan başka bişi yapmaz. İslam ve tasavvuf tesilimiyetle müteşekkildir. Allah muhafaz yanlışa düşmeyelim. Önce kendilerimizi sonra en yakınımızdan başlayarak çevremizi düzeltmeli ve bu konular interneti aşan konular. karşındaki insan lar bişi öğrenmek için gelmiyor bellşi. başlığı görüp alay ediyorlar. İyilik edeyim derken onlara Allahın gazabı gelebilir. hiç hoş değil ki o kardeşlerin tutumları. Bırakmak lazım yoksa içinden çıklamaz.

Hani demişya Nasreddin Hoca :Sende Haklısın

Mülk-i Bekadan gelmişem fani cihanı neylerim
Ben Dost Cemal'in görmüşem Hur-ü cinanı neylerem

İbrahim'im Cebrail'e hiç ihtiyacım kalmadı
Muhammed dosta gidem ben tercümanı neylerem

İsa gibi dünya koyup gökleri seyran eylerim
Musa'ya didar olmuşum ben "Len Terani" neylerem

Aşık YUNUS Maşukuna vuslat bulunca mest olur
Ben şişeyi çaldım taşa namus-u arı neylerim

Len Terani: Ayet , Hz.Musa'ya Allah'ın beni göremessin demesi