Misir'da katlİam! 2200 Şehİt,8000 yarali

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
mazlumlarvezalimler.blogcu.com
555507_10151822071784533_1180554486_n.jpg
Mısır`da Katliamın Bilançosu Ağırlaşıyor

Mısır güvenlik güçleri, başkent Kahire`nin Rabiatul Adeviyye Meydanı`ndaki göstericilere gerçek mermi ile müdahale etti. Bazı kaynaklara göre ölü sayısı 460`ı bulurken Darbe Karşıtı İttifak`ın resmi... twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ölü sayısı 2200. Ayrıca ölenler arasında 50`den fazla çocuğun olduğu iddia edildi.
Mısır istihbaratı tarafından Elminya`da 4 kilise ateşe verildi. İhvan Üyesi Hayrat Şatır`ın kızı ve kocası bugünkü saldırılarda hayatını kaybetti.

Mısır`ın başkenti Kahire`deki Rabiatul Adeviyye Meydanı`ndaki darbe karşıtlarına bu sabah itibarı ile güvenlik kuvvetleri müdahale etmeye başladı. Meydanın güneyindeki caddelerden zırhlı araçlar ve iş makineleri ile darbe karşıtlarına müdahale etmeye başlayan güvenlik güçlerinin rastgele ateş açtığı bildirildi.

Darbe Karşıtı İttifak adlı bir örgüt, resmi twitter hesabında yaptığı açıklamada saldırı sonucu ölenlerin sayısının 2200`e ulaştığını bildirdi. Açıklamada ölü sayısının 10 bini aştığı kaydedildi. Ayrıca ölenler arasında 50`den fazla çocuğun olduğu iddia edildi.

Mısır`da darbe karşıtlarının kitlesel oturma eylemleri düzenlediği Rabiatul Adeviyye Meydanına Mursi`nin Basın Danışmanı Ahmed Abdulaziz`in kızı Habibe`nin güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiği, 2 çocuğunun da yaralandığı belirtildi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Muhammed Biltaci`nin kızı Esma da göğsüne ve sırtına isabet eden mermiler sonucu hayatını kaybetmişti.

Ayrıca Al-Jazeera Televizyonuna göre Mısır`da bulunan yabancı uyruklu bir fotoğrafçı, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu hayatını kaybetti.

İHVAN `SOKAĞA DÖKÜLÜN` DEDİ, MİLYONLAR SOKAKLARA İNDİ

Mısır`ın başkenti Kahire`de darbe karşıtı göstericilere güvenlik kuvvetlerinin kanlı müdahalesinin ardından protesto gösterileri ülke geneline yayıldı.

Anadolu Ajansı`na göre Başkent Kahire`deki Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında 300`den fazla kişinin hayatını kaybettiği, binlerce kişinin yaralandığı müdahalenin ardından Rabiatul Adaviye Meydanında göstericilerin bekleyişi sürerken, Heliyepolis bölgesinde bulunan Nuzha caddesinde toplanan yüzlerce kişi katliamı protesto etti.

Lübnan Caddesi ile El Mühendisin semtinde toplanan binlerce kişi barışçıl göstericilere yönelik operasyonu kınayan gösterilere başladı. Faysal ve Haram caddelerinde toplanan göstericiler yollara barikatlar kurarak lastik yaktılar. Bölgeden zaman zaman silah seslerinin geldiği bildiriliyor.

Kahire yakınlarında bulunan Helvan kentinde de darbeye karşı gösteri başlatan göstericilere polis müdahale etti. Binlerce kişi Hilvan Merkez`de bulunan emniyet müdürlüğü binasını kuşattı. Kente polislerin karakolları terk ettikleri belirtiliyor.

Ordu güçlerince gerçekleştirilen katliamda darbe karşıtı gösteri yapan Mısır vatandaşlarının yanan cesetleri cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Demokrasi yanlısı göstericilere müdahale sırasında polislerin Nahda Meydanındaki bazı protestoculara molotofkokteyli attığı öne sürüldü. Bunun sonucunda çıkan yangında en az 2 göstericinin yanarak hayatını kaybettiği ileri sürüldü. İşte o görüntüler:

POLİSİN MÜDAHALESİ SONRASI NAHDA MEYDANI BOŞALTILDI

Mısır`ın başkenti Kahire`de güvenlik güçleri bugün sabah göstericilere müdahale ederken, Nahda meydanındaki oturma eylemi tamamen sonlandırıldı.

Başkent Kahire`nin tüm ana artelleri askeri birlikler ve zırhlı araçlar tarafından kontrol ediliyor.

Müdahalenin yaşandığı yerlere çıkan caddelerin tamamı polis ve askerler tarafından trafiğe kapatıldı. Mısır ordusuna bağlı helikopterlerin başkent Kahire`nin üzerinde devamlı alçak uçuş gerçekleştirdiği gözleniyor.

Sina`daki Bedevi kabileleri ise Kuzey Sina`nın en büyük kenti Ariş`te valilik binasını kuşattı. Ariş kent merkezinden silah sesleri yükseldiği kaydediliyor.

İskenderiye kentinde binlerce göstericinin bekleyişi devam ederken, kentteki bazı karakolların göstericiler tarafından sarıldığı kaydedildi.

Kanal boyunca sıralanan Süveyş, İsmailiye, Port Said kentlerinde de katliamı protesto eden halk meydanlara indi. İsmailiye kentinde polis otosuna saldıran protestocular 4 polisi yaraladıktan sonra polis aracını ateşe verdiler.

Mısır`daki çatışmalarda polisin zaman zaman demokrasi yanlısı göstericilere, "Baltacı" diye tabir edilen suç gruplarıyla beraber müdahale ettiği belirtiliyor.

Meydandan yapılan canlı yayınların kesildiği ve jammer marifeti ile göstericilerin iletişim kanallarını kullanmalarının engellendiği belirtildi.

Nahda meydanı boşaltıldı

Mısır güvenlik güçlerinin, Nahda meydanındaki darbe karşıtlarına yönelik zırhlı birliklerle yaptığı müdahalede, göstericiler alandan uzaklaştırıldı. Bazı göstericilerin gözaltına alındığı Nahda meydanındaki çadırlar, sökülmeye başlandı. Nahda meydanının kontrolü tamamen güvenlik güçlerinin eline geçti.

Helikopterlerin alçak uçuşu sürdürdüğü meydandan dumanlar yükselmeye devam ediyor.

Çok sayıda yaralının bulunduğu Nahda meydanının etrafında zırhlı araçlar beklemeyi sürdürüyor.

Bölgede bulunan İsrail, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri`nin büyükelçilikleri çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınmış durumda.

Keskin nişancılar rastgele ateş açıyor

Nahda meydanı yakınında yer alan El-Orman Parkı ile Kahire Hayvanat Bahçesi`nde yangın çıktığı, burada bazı ağaçların yandığı, meydanlardaki göstericilere gaz bombaları ve gerçek mermilerle ateş açıldığı bildirildi.

Rabiatul Adeviyye Meydanı`na yakın güvenlik birimlerine ait binaların çatılarından, keskin nişancıların hedef aldığı göstericiler arasında ölenler olduğu, Nahda meydanındaki bazı göstericilerin ise saldırılardan korunmak için Kahire Üniversitesi Mühendislik Fakültesine sığındığı kaydedildi.

İçinde keskin nişancıların yer aldığı helikopterlerin meydanların üzerinde alçak uçuş yaptığı, özellikle kameramanları hedef aldığı iddia ediliyor. Şiddetli gaz bombası ve saldırılara rağmen meydanlardan ayrılmayan kalabalıklara katılmak için hareket eden kitlelere de ordu birliklerinin müdahale ettiği kaydediliyor.

Hastanelerde ekipman ve doktor yetersizliği

Yoğun şekilde gaz bombalarının atıldığı ve silahların kullanıldığı meydandaki yaralıların dışarıya çıkartılmasına izin verilmediği, meydan hastanelerindeki ekipman ve doktorların yetersiz kaldığı, kan kaybından dolayı çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği bildiriliyor.

Binlerce kişi Mustafa Camii önüne akın etti

RNN Haber Ajansı`na göre Mısır`da gerçekleşen müdahale sonrası evlerinde bulunan binlerce Mısır vatandaşı polislerin geçtiği yolu tıkamak için Mustafa Mahmud Camii önünde toplandı.

Mustafa Camii önündeki göstericilere müdahale geldi

Mustafa Camii önünde toplanan darbe karşıtı göstericilere ordu güçleri tarafından müdahale geldi. RNN`ye göre güvenlik güçleri, gaz bombasının ardından göstericilerin üzerine gerçek mermiyle ateş açtı.

Sahra hastanesine çok sayıda yaralı getirildi

Kahire`deki Rabiatül Adeviyye meydanındaki cami ve çevresine kurulan sahra hastanesine çok sayıda yaralı getiriliyor.

Müslüman Kardeşler`in internete yüklediği görüntülerde camiye getirilen kanlar içindeki yaralılar görülüyor.

Bazı görgü tanıkları ise güvenlik güçlerinin göstericilere helikopterden ateş açtığını ifade ediyor.

Hastanenin elektrikleri kesildi

Al-Jazeera Televizyonu`na göre polis müdahalesinde yaralananların kaldırıldığı meydan hastanesinde elektrikler kesildi. Yaralalılara yapılacak olan müdahalelerde zorluk yaşanıyor.

http://www.dogruhaber.com.tr/Haber/Misirda-Katliamin-Bilancosu-Agirlasiyor-94025.html

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
1173760_332873900180507_861792507_n.jpg
Müslüman Kardeşler (İhvan-ı Müslimin) teşkilatının önde gelen yöneticilerinden Muhammed Biltaci’nin kızı Esma Biltaci’nin, Mısır ordusunun kanlı müdahalesi sonrasında şehit edilenler arasında olduğu öğrenildi.Esma (fotoğraftaki) 17 yaşınday...dı ve Rabiatül Adeviyye meydanındaki oturma eylemlere katılıyordu.

Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere 'ölüler' demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz./BAKARA-154

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
998914_332869390180958_181578107_n.jpg
Mısırlı Habibe Ahmet Abdülaziz kardeşimiz Suriye direnişi için sürekli kampanyalar düzenleyen, mazlum halka destek olmak için eleniden gelen her şeyi yapan biriydi. Özellikle ilaç ve gıda yardımı toplayan ve Suriye'ye gönderen Habibe Ahmet Abdülaziz, Mısırdaki kara darbeye karşı barışçıl gösterilere katıldı ve bugün katil Ordunun hain kurşunu ile şehid oldu...

ŞAHİD OL YÂ RAB

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
-

1185211_332872373513993_2145737867_n.jpg
Resûllullah Aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki;

Din kardeşini savunan Müslümanı Allahü teâlâ, Cehennem ateşinden korur.

| Hadis-i Şerif, Taberani - [34]

Havas

Kısıtlı Erişim
İslam dunyasının dingilleri seyeretsin!2000 de olur 5000 de...Bunlar müslüman olamaz ,mezheb ve taasubun bölük pörçük ettiği bir inancın meyveleri bunlar..

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
1003373_332815723519658_889577361_n.jpg

İhvan sözcüsü Essam El Aryan:

"Tutuklanmak yerine biz Şehadeti istiyoruz.
Gelsinler biz haziriz"
...
"Türk halkına mesajımız şudur:
Biz Allah'a yöneldik Ondan yardım istiyoruz. Meydanı terk etmeyeceğiz.
Vicdanlı Türk halkı dualarını eksik etmesin."

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
1098126_332868426847721_76647806_n.jpg
İhvan Sözcüsü Muhammet Bilteci'nin açıklamaları;

-Bütün Mısır meydanları artık devrim meydanları olmuştur

-Burada Mısır'da olanlar firdevs düğünleridir
...
-Bu vatan için yapmayacağımız fedakarlık yoktur

-Askeri yönetim bugün bitmiştir

-Darbeciler uluslararası mahkemede yargılanmalı

-Katliama sessiz kalanlar bu suça ortaktır

-Tüm Mısır halkı sokağa insin

-Kızım şehid oldu.Başı dik gitti

-Şehid sayısı 300'den fazla

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
-PAXP-deijE.gif
Haddad: Ordu, ölü sayısının belli olmaması için cesetleri yakıyor. Müslüman Kardeşler Sözcüsü Cihad Haddad, Adeviyye Meydanı'na giren ordunun, hastaneye dönüştürülen binanın alt katını ateşe verdiğini iddia etti.

Alt katta cesetlerin bulunduğunu belirten Haddad, ölü sayısının belli olmaması için bu katın yakıldığını ifade etti. Binanın üçüncü katında ise sağlık görevlileri ile sivillerin mahsur kaldığını belirtti.

Bu arada Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi destekçileri, sadece Adeviyye Meydanı'nda 2 bin 600 ceset saydıklarını iddia etti.
http://www.bugun.com.tr/son-dakika/haddad-ordu-olu-sayisinin-belli--haberi/757812

zulk@rneyn

Profesör
bir haber var ama kesin değil...

Ömer Abdurrahman'a (kör imam) bağlı Tanzimül cihad örgütünün Mısır katliamcısı SİSİ'ye yönelik suikast düzenlediği ve SİSİ'nin ağır yaralı olduğuna dair haberler gelmektedir...Bu haberin doğruluğunu teyid ettiğimizde sizlerle ayrıntıları paylaşacağız.. kaynak: www.islahhaber.net

ELİF

Yeni
Sisi nin ağır yarali olduguna dair haberler geldigini duydum bir sosyal paylasim sitesinden kesin olarak bu haberin dogrulugundan bilgisi olan var mi ? Telden girdigim icin internetin yavasligindan dolayi zorlaniyorum birde sehir disindayiz tv. vs cok fazla takip edemiyorum paylasirsaniz sevinirim

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
sen-hürsün-300x198.jpg
SEYYİD KUTUB’UN SEN HÜRSÜN ADLI ŞİİRİ

Seyyid KUTUB’un sen hürsün adlı şiiri islahhaber.net Haber Merkezi Çağımızın islam mütefekkiri ve İslami hareket öncüsü olan Şehid Seyyid KUTUP’un kaleme almış olduğu şiir bugün İslam Ümmetinin içinde yaşamış olduğu...

Seyyid KUTUB’un sen hürsün adlı şiiri
islahhaber.net Haber Merkezi
Çağımızın islam mütefekkiri ve İslami hareket öncüsü olan Şehid Seyyid KUTUP’un kaleme almış olduğu şiir bugün İslam Ümmetinin içinde yaşamış olduğu acılara adeta tercüman olmuştur.
Yeryüzünde binlerce müslümanın zindanlarda yaşağıdı şu zamanda bu şiirin ne kadar anlam dolu olduğu apaşikardır. Yeryüzündeki Müslümanların tutsaklığının beden olarak değil, islamsız olduğunu dile getirmeye çalışan şiir, Üstad Şehid Seyyid Kutub’un müslümanlara verdiği mesajlar net olarak anlaşılmıştır.
Kendi dönemi içerisinde Müslümanların yaşadığı baskı zulum ve vahşete tavizsiz bir şekilde dik duran, islam sancağı altında dik duruşuyla idam sehpasında şehadete kavuşan Şehid Seyyid Kutub’u bu şiir vesilesiyle yeniden hatırlayıp rahmet yad ediyoruz. Yüce Yaradan (c.c) dan.
O kutlu insanı mahkeme heyeti idama mahkûm ettiğinde ağzından şu sözler dökülmüştü:
Eğer Allah kanunu ile mahkûm edilmişsem ben Hakk’ın hükmüne razıyım. Eğer batıl kanunlarla mahkûm olmuşsam ondan çok daha üstün bir düşünceye sahip olduğum için batıldan ve münafıklardan merhamet dilemem. Allah’a şükürler olsun ki on beş sene cihad ettikten sonra bu mertebeye ulaştım. Ben Allah yolunda yaptığım iş için asla özür dilemem. Namazda Allah’ın birliğine şehadet eden parmağım asla bir tağutun hükmünü onaylayan tek bir harf bile yazmayacaktır.
Rabbimiz Üstad Şehid Seyyid KUTUB’a rahmetini geniş tutsun, ve ahirette onun şefaatına bizleri nail kılsın.
KARDEŞİM SEN ÖZGÜRSÜN
Kardeşim sen parmaklıklar ardındada olsan özgürsün – Kardeşim sen pırangalara vurulsanda özgürsün
Sen Allah’a bağlandığın zaman – Sana Kölelerin tuzağı ne zarar verebilir ki
Kardeşim karanlığın ordularını kökten sileceksin – Ve bununla yerüzünde yeni bir fecr doğacak
Sen ruhunu bu fecrin doğuşuna teslim et – O zaman fecrin bizi uzaktan karşıladığını göreceksin
Kardeşim Muhakkak ki ellerinden kanlar akmıştır – ve zillete mahkum olmaktan yüz çevirmiştir
Muhakkak ki bir gün o şehadet aşıkları – Ebediyet kanı ile Cennete yükselecektir
Kardeşim sana ne oluyorki savaştan bıkmışsın – Omuzundan silahını atmışsın
Söyle bana kim fedakârlık edecek ve yaraları kim saracak – Ve yeniden sancağımızı kim dalgalandıracak
Kardeşim Muhakkak ki ben bugün sarsılmaz dayanağa sahibim – Ve yerlerine dayanmış dağları,kayaları parça parça ederim
ve yarın bu silahımla bozgunculara karşı savaşacağım – Taki yeryüzünden yok edinceye kadar
Ben Rabb ve din için intikam alacağım – Yılmadan Resul ve sunnet üzerine devam edeceğim -
Ya dünyayı kuşatacak zafer – Yada Allah’a sunulacak şehadet
Kesinlikle Kardeşim ben savaştan yılacak değilim – Silahıda atacak da değilim
Şayet Kardeşim ben ölürsem şehidim – Sende övülmüş bir zaferle devam edersin
Muhakkak ki ben emin bir şekilde – Yıldızların Rabbı olan Allah a giden yol üzerindeyim
İster beni affedin ister beni cezalandırın – Muhakkak ki ben verilen ahde eminim
Kardeşim yürü tereddüt etmeden arkana bakma – Senin yolun kanla boyanmıştır
Oraya buraya aldırış etme – Allah’dan başkasına boyun eğme
Kanadı kırık bir kuş değiliz ki – Bundan dolayı zelil görünüp öldürülelim
Adım adım çarpışmaya çağıran – Kanların sesini işitiyorum
Kardeşim benim üzerime ağlarsan – Benim kabrimi o içten damlalarla ıslatırsan
Ufalanmış kemıklerden kendıne meşale oluştur , Ve ışığıyla yaklaşan zafere doğru ilerle
Kardeşim biz ölürsek sevdiklerimize kavuşacağız – Rabbımızın bahçeleri bizim için hazırlanmıştır
Muhakkak ki o Cennetin kuşları etrafımızda kanat çırpacaktır – Ebedi diyar bizim için nekadar hoştur
Seyyid Kutub (rah.a)
Şiirin arapça verisyonu ve türkçe yazılı şeklini sizlere paylaşıyoruz.
http://www.islahhaber.net/seyyid-kutubun-sen-hursun-adli-siiri.html