MEVLANA HALİD ZİYAUDDİN BAĞDADÎ Kuddise Sirruh

ORHANCAN

Ordinaryus
Hoşgeldiniz Orhan abim.. Merhabalar..

Bahsi geçen sitede şu anda yönetici değilim.. Yönetici iken sizinle ilgili herhangi bir karar alındığını ve şahsımın iştirak ettiğini hatırlamıyorum..

Bu arada ulaşabildiğimiz 2 derviş oldu.. 2'sini daha bekliyoruz.. Bitince sizi haberdar edeceğim buradan inşallah.. Malum 1 kişiden alınacak haber farklıdır, 2 kişiden alınacak haber farklıdır.. Hele 4 kişiden alınacak haber inşallah aliyyül ala olacaktır..

Bu arada 13. Asrın müceddidi ile ilgili sözleri değerlendirmeye almayacak mısınız? :D Gerçi başka sözler var da, kayıtlı kasetten yazılma ve bizleri ilgilendiren, şimdilik bundan başlayabiliriz.. Sohbetlerin bir kısmını da Rahmetli Fehmi Kuyumcu kasetten keleme almış idi.. Kitap olarak basıldı.. "13. Asrın İslam mücedditi gelmemiştir" sözleri o kitaptandır.. İsmi "Tasavvuf Sohbetleri"dir.. İlgili sitelerine uğrar sorarsanız kitap hakkında size bilgi verileceğini umuyorum..

Allah'a emanet abicim..

es-selamu aleyküm ve rahmetullahi.... hayırlı günleriniz olsun muhterem kardeşim..

Bahsi geçen sitede yönetici olduğunuzu düşündüğümden bu serzenişlerde bulunmuştum.. hakkınızı helal ediniz..

Bu sayfanın konusunun sahibine saygım gereği farklı konularda yazmayı düşünmediğim için yorum geçmemiştim..

Kısaca değinmek gerekirse, alem-i manada gerçekleşen ve alınan kararları uymak konusunda başımız kıldan incedir.. Allah (CC) dostlarının bu beyanda düşüncelerinin üzerine laf söylemek bizlere düşmez ve düşmemeli diye fikrim vardır..

Bizim yazıştığımız konuyu bazen tali-furuat mesele gibi görmekteyim..yani öyle olsa ne olacak böyle olsa ne olacak demekteyim.. dahildeki meselelere değil de hariçdeki (alnı secdeye gelmeyen kişilerle olan) meselelerle yani bazı kardeşlerimin islamın esasları ve amentüsü üzerindeki şüphelerine gidermek ve bu konuda yazışmak amacındayım... ve daha sonraları r.nur hizmeti ve aziz ve mübarek Üstadımızın (RA) üzerinde oynamak istedikleri oyunları bozmak düşüncesindeyim.. bu esasla başka farklı sitelere muhabbet fedaisi gibi yöneldiğimden bazen cevabi yazılarımı geciktirmekteyim, kusura kalmayın..

İnşaallah-u Teala yakın bir zamanda (8-10) sene içerisinde güzel gelişmeler olacak ve en gür seda İSLAMIN olacaktır..

......selamlarımla ....dualarınızı muhtaç kardeşiniz....