Medrese Eğitimi Hakkında Yardım !

Mustii

Üye
Önce soğuk su ile bir duş al.Vücudunda kan devaranı hızlansın beynine kan gitsin.Aklın başına gelsin.Ondan sonra bu düşüncelerden tövbe et.

Kimseyi dini yaşamada kendine model olduğunu zannetme.Kimse olmak,kimseye benzemek için din tahsil edilmez.

Sen sadece adam olmaya çalış.Yani iyi insan ol.Etrafındaki insanlara komşularına arkadaşlarına faydalı olmaya çalış.

Bir mesleğin olsun.Bir meslek sahibi isen o işte en iyisi olmaya çalış.

Kazandığın paranın bir kısmını mutlaka infak et.Bir kısmını da biriktirmeye çalış.

Ev geçindirecek bir iş sahibi isen psikolojik olarak da kendini hazır hissediyorsan evlen.

Annene babana her zaman tatlı dilli güler yüzlü ol.

Dini öğrenmeye gelince "Allah bana ne diyor benden ne istiyor" düşüncesiyle yola çık.hacıdır hocadır efendidir şeyhtir ulul azamdır gavs ül bilmem nedir ne demiş boşver bunları.Bunların yoluna çağıranlardan da arkana bakmadan kaç kaçabildiğin yere kadar.

Din Allah ın dinidir.Allah ın dini de Allah ın kitabından öğrenilir.Gerisi hikayedir.

Ulan Dangalak Din Allah kitabı Kurandan ve Peygamber efendimiz sallallahu aleyhi vesellemden öğrenilir onda şüphe yokta. Bütün dünyadaki eğitim sistemlerinde okullar ve dershanelerde kitaptan öğretilir. Ama hiçbir okul ve dershanede kitabı eline veripte buna çalış sıva gir mesleğini yap diyen bir ahmak yoktur sana bunu böyle diyenden başka. Yoksa bütün dünya ahmak sen mi akıllısın.