M. İslamoğlu'nun babası

ihvan23

Kıdemli Üye
hadi biz bir m.i.oğlunun vebalini aldık diyelim...(ki almıyoruz.bilakis itikatı bozukları söylememek vebaldir..). İTİKAT bozukluğunu anlatıyoruz.kimseye şahsından dolayı bir şey demiyoruz..demeyizde...soruyorum Müslümanların İTİKADINI bozan bir kişi binlerin ,ona inananları vebalini almazmı.*..şimdi kadınlar.HARAM olan günlerinde alacaklar kuraN-ı kerimi okuyacaklar...oruç tutacaklar..insaf yav bunları diyenmi vebaldedir.uyarmıyanmı vebaldedir....SALAVAT GETİRMEYİ KENDİNE zul GÖRENLER. CELLE CELELÜHÜ DEMEYİ PROTOKOL SAYANLAR.acaba ne kadar vebaldedirler. banene diyemezsiniz.Ehl-i Sünneti bozma çabalarını görmüyorsanız..tavsiyemdir okumaya devam edin...MEKTUBATI ŞERİFİ (İMAM-I RABBANİ)

Yahayy

Kıdemli Üye
hadi biz bir m.i.oğlunun vebalini aldık diyelim...(ki almıyoruz.bilakis itikatı bozukları söylememek vebaldir..). İTİKAT bozukluğunu anlatıyoruz.kimseye şahsından dolayı bir şey demiyoruz..demeyizde...soruyorum Müslümanların İTİKADINI bozan bir kişi binlerin ,ona inananları vebalini almazmı.*..şimdi kadınlar.HARAM olan günlerinde alacaklar kuraN-ı kerimi okuyacaklar...oruç tutacaklar..insaf yav bunları diyenmi vebaldedir.uyarmıyanmı vebaldedir....SALAVAT GETİRMEYİ KENDİNE zul GÖRENLER. CELLE CELELÜHÜ DEMEYİ PROTOKOL SAYANLAR.acaba ne kadar vebaldedirler. banene diyemezsiniz.Ehl-i Sünneti bozma çabalarını görmüyorsanız..tavsiyemdir okumaya devam edin...MEKTUBATI ŞERİFİ (İMAM-I RABBANİ)

Kardeş gözlerini aç, ıvız zıvır konulardan itikat bozukluğu cerh etmişsin millete.
Senin mektubatı şerif dediğin, mahmud ustaosmanoğlu, cübbeli dediğin zevatların konuşmaları ve eserleri içinden
Kur'an, islam ve tevhid adına doğru şeyler bulabilmek için mercekle kitaba girmek lazım.
Öyle de bulunmaz direkt sapıklık ve delalet üzerine delalet bin defa paylaşıldı paylaşmaya gerek yok.
Sen gözlerini tıkadın diye herkesi kör, sağır, dilsiz sanma.

alanyali07

Kıdemli Üye
İslamoğlu'nu babası üzerinden vurmayı pek doğru bulmuyorum şahsen..
Bunlar olabilir fikir,görüş ayrılıkları,itikad ayrılıkları..
tam tersi de olabilirdi,babası şii olup,oğlu sünni olan da olabilir..
veya türlü türlü farklılıklar..
imtihan dünyasındayız..
aslında bu güzel bir örnek..
demekki sünni olan illaki sünni kalacak diye birşey olmuyor,ya da şii olan şii kalacak diye birşey yok..benim tanıdığım ailesi alevi şii olan, kendisi sünni olanlar da var..
Mümkün mertebe normal fikir,itikadi müzakereler üzerinde durmak lazım..

ummuhan

Kıdemli Üye
ihvan23

Yıllardır aynı zihinde ve hatada durmaz ki insan kardeş... hayretle izliyorum sizi...

Siz İmam-ı Rabbani okuyarak bu hale geldiyseniz tavsiye bari etmeyin :)