Kusura bakmayın yine cüppeli +18

nefahtü

Kıdemli Üye
Başka işiniz mi yok kuzum geliyor gidiyorsunuz cübbeli hoca insan ancak sevdiğini bu kadar anar.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Allah ın helal kıldığını kendisi yaparken başkasına yasaklayanların tüh yüzüne!

sözümüze itiraz etmişsiniz. sebebini sorduğumuzda da

nurcu görüntüsü altında, neyse....

demiişsiniz. ne alaka?

yine tekrarlayalım; "... Allah ın helal kıldığını kendisi yaparken başkasına yasaklayanların tüh yüzüne! "

buna hiçbir müminin itiraz etmemesi gerekir. bizce aynaya bakıp kendinizi bir sorgulayın. biz Allah (CC) ın emrinden bahsediyoruz. siz alakasızca birilerini savunmaya çalışıyorsunuz. bu sözümüze ("... Allah ın helal kıldığını kendisi yaparken başkasına yasaklayanların tüh yüzüne! ") itirazınız varsa itirazınızı delili ile sunun, varsa hatamızdan dönellim.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
dinleyenler alim sınıfı değil, cemaate göre dinlettiriyor...uslub ona göre...

Hocam İSTER YATAKTA İSTER AYAKTA VS. demenin, ARGO konuşmanın, bu şekilde anlatmanın alimlikle veya cemaatle hiç bir alakası alakası yok, olamaz.

Hiç hoş bir uslup değil.

O cemaatin içinde belki kadınlar, kızlar vs. de olabilir, ne gerek var böyle müstehcen, argo konuşmaya?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hocam İSTER YATAKTA İSTER AYAKTA VS. demenin, ARGO konuşmanın, bu şekilde anlatmanın alimlikle veya cemaatle hiç bir alakası alakası yok, olamaz.

Hiç hoş bir uslup değil.

O cemaatin içinde belki kadınlar, kızlar vs. de olabilir, ne gerek var böyle müstehcen, argo konuşmaya?

Muhterem, sohbetlerde kadın cemaat genelde yok.... buda o sohbetlerden.... laf arasında öylesine kullanılmış.... sohbetlere gelen tipleri bir görseniz , bazen bu tür dillerden anlıyorlar....

belki o cümleden , kendi nefsine pay çıkartanlarda vardır....

haramda uçkur çözen birine, bir insanın kendi hanımı ile yatak odasında neyi ne kadar yaşayabileceğini izah ettim....neden izah ettim,,,, bazı insanlar fantezi adı altında, boş sebeb olsada, hanımı ile yaşayamıyacağını sanarak bu tür haramlara yönelebiliyorlar...vs. vs...

Kaçak

Yeni
Hocanın cemaati işte ....
olan bu ...
hani hocanın üslubuyla mal bu kardeş yersen ...

çelebiler

Kıdemli Üye
Muhterem, sohbetlerde kadın cemaat genelde yok.... buda o sohbetlerden.... laf arasında öylesine kullanılmış.... sohbetlere gelen tipleri bir görseniz , bazen bu tür dillerden anlıyorlar....

haramda uçkur çözen birine, bir insanın kendi hanımı ile yatak odasında neyi ne kadar yaşayabileceğini izah ettim....neden izah ettim,,,, bazı insanlar fantezi adı altında, boş sebeb olsada, hanımı ile yaşayamıyacağını sanarak bu tür haramlara yönelebiliyorlar...vs. vs...

Hoca'mı cemaate uyacak,cemaat mi hoca'ya,ayakta mı yatakta mı?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Üstad: O sohbette kadın cemaat yok diyelim, peki bu sohbet internette var, video olarak her yerde yayınlanıyor, internete giren kadınlar, kız çocukları vs. cübbeli hoca ne demiş dinleyelim deseler, İSLAMİ BİLGİ almak için araştırırken bu videoya denk gelseler, sizce hoş olur mu?

13-14 yaşlarında bir kız izlese ve İSTER YATAKTA İSTER AYAKTA ne demek dese ne dersiniz?

USLUP hoş olmamış kardeş.

Kaçak

Yeni
Kimse kusura bakmayın ben dahi hafif yollu argo mizahı severim hani günlük hayatta ...
samimi arkadaş ortamlarında ufak yollu kaçamaklarım olur hani ...
lakin cübbeli kadar ben bile aşka gelemem ....
kaldı ki cemaati üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum ....
cemaat den bile bu kadar ağzı açık az çıkar ...
neyse benim değil cemaatinin sorunu...
hocanın sorunu değil zahar ...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Üstad: O sohbette kadın cemaat yok diyelim, peki bu sohbet internette var, video olarak her yerde yayınlanıyor, internete giren kadınlar, kız çocukları vs. cübbeli hoca ne demiş dinleyelim deseler, İSLAMİ BİLGİ almak için araştırırken bu videoya denk gelseler, sizce hoş olur mu?

13-14 yaşlarında bir kız izlese ve İSTER YATAKTA İSTER AYAKTA ne demek dese ne dersiniz?

USLUP hoş olmamış kardeş.

Muhterem bunu savunma psikoloojisi olarak anlama,,
kadın ve kızların nette işleri ne, nette hagi sayfayı açsan uygunsuz fotoğtaflar ve reklamlar çıkabiliyor.... Ahmet Hocaya gelene kadar.....Takva sahibi, bir hanım nette olamaz....

Ahter

Kıdemli Üye
Kadın ve kızların nette işi ne? sorusu önemli olabilir, ama Cübbelinin nette işi ne, sitesinin işi ne....ila ahir sorular peş peşe gelir! Cübbeli tebliğini nettede sürdürmeye kararlı olduğuna göre bu gibi savunma amaçlı söylemlerin pek önemi kalmıyor.kaldıki, cübbeli hata yapamaz mı? ben yapabildiğini ispatladım...hemde fahiş bir hatasını ortaya koydum..kantarın topuzunu kaçırmış demek o kadar zor mu?

Kaçak

Yeni
Ama takva sahibi erkekler nette fink atabilir ...
komikten öte , artık rezil açıklamalar bunlar....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
senin, bizim takva ehli olduğumuzu söylediğimiz bir cümlemizi getirmen gerekmezmi...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Kadın ve kızların nette işi ne? sorusu önemli olabilir, ama Cübbelinin nette işi ne, sitesinin işi ne....ila ahir sorular peş peşe gelir! Cübbeli tebliğini nettede sürdürmeye kararlı olduğuna göre bu gibi savunma amaçlı söylemlerin pek önemi kalmıyor.kaldıki, cübbeli hata yapamaz mı? ben yapabildiğini ispatladım...hemde fahiş bir hatasını ortaya koydum..kantarın topuzunu kaçırmış demek o kadar zor mu?

insan hata yapabilir...buna Cübbeli, Hocada dahil... Ahmet Hocanın sitesinin nette olması veya tv kurdurması, ey müslümanlar gidin eve tv alın veya nete girin için değildir, bu islamdan haberdar olmayanlara çağrıdır...

Kaçak

Yeni
Cümle getirmeye hacet varmı ...
ölçüyü sınırı koyan , tespiti yapan ,katagorize eden kendine paye biçendir...
cübbelinin geyiğide aşmış artık belaltı muhabbetine tek kelime edemeyip nette olan onca Hanım'a dil uzatma cürhetin takvanın âlâsını kendinde ve çevrende görmenden kaynaklanıyor ...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Muhterem bunu savunma psikoloojisi olarak anlama,,
kadın ve kızların nette işleri ne, nette hagi sayfayı açsan uygunsuz fotoğtaflar ve reklamlar çıkabiliyor.... Ahmet Hocaya gelene kadar.....Takva sahibi, bir hanım nette olamaz....

Sevgili kardeşim;

Kızların, kadınları nnette işi ne? ise Cübbelinin nette işi ne?

Cübbeli açıkca internet sitesi var mı? var.

İnternette paylaşımlar yapılıyor mu?

Yapılıyor.

Peki bu ne için yapılıyor; İZLEYİN diye.

Peki izleyin denilmişse ve kızlar, kadınlar izlemişse bunda suç kadınların mı?

Artı nette ahlaksızlıklar varsa (ki var) bu kadınlara mı yasaksadece, erkeklere yasak değil mi? Uygunsuz reklamları vs. erkeklerin görmesi normal mi?

Nette kötülük de var iyilik de var.

Nette kötülük var diye hocanın da kötü bir uslupla mı konuşması gerekiyor?

Yanlışa yanlış demek bir erdemdir dostum, hoca BU USLUBUYLA yanlış yapmıştır.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Cümle getirmeye hacet varmı ...
ölçüyü sınırı koyan , tespiti yapan ,katagorize eden kendine paye biçendir...
cübbelinin geyiğide aşmış artık belaltı muhabbetine tek kelime edemeyip nette olan onca Hanım'a dil uzatma cürhetin takvanın âlâsını kendinde ve çevrende görmenden kaynaklanıyor ...
Allah bu ham kafaya güç kudret vermesin inş ....

anlamak istemeyene, ne fayda.... neden zoruna gitti, nete giren müslüman kadınların yanlış yaptıklarını söylemem.... bir insanın kendi yağtığı hatayı, başkasına yapma demesi, çirkin görülen bir davranış olsada, izin verilmiş bir davranıştır....

Ahmet Hocanın o cümlesine yanlış demem ki o cümle camii içerisnde kulanılması yanlıştır, bu, müslüman hanımların nette olmalrının yanlışlığını ortadan kaldırmıyor....zorunuza gitsede.....

yaptığın dua şuna benzedi, ordan anla komiklği,,,, evvel senelerin birinde,, hanımla yolsa yürüyorken, iki tane ahlaksız başı geleneksel kapalı, çirkinliklerini gizlemek için olsa gerek, yanımızdan geçerken, bize doğru şöyle dediler, Allah belanızı versin bu zamanda böyle kıyafet giiylirmi.... dersenki o kadarmı açıktınız, :), hayır, ben sarıklı cübbeli hanımda haliyle çarşaflı...
seninde duan buna benzedi....

Allah sana ve bize selamet versin...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Sevgili kardeşim;

Yapılıyor.

Artı nette ahlaksızlıklar varsa (ki var) bu kadınlara mı yasaksadece, erkeklere yasak değil mi? Uygunsuz reklamları vs. erkeklerin görmesi normal mi?

Muhterem abicim, yukarda izah etmeye çalıştım... selametle...

Yahayy

Kıdemli Üye
Sevgili kardeşim;

Yapılıyor.

Kadınlar beyinsiz mahluklar o yüzden doğruyu yanlışı seçemezler her birinin başına birer erkek efendi dikmeden olmaz.

Mide bulandırıcı, zihniyete bak. ben istediğim gibi girer çıkar fink atarım, ama kadın-kız giremezmiş. Buna çok güzel şeyer söylenir de cezaya değmez. Ayrıca ırz namus asıl siz başında yokken korunan şeye denir, yoksa kadın bir halt yemek istedikten sonra erkekten çok daha gizli ve hilesi kuvvetli şekilde o haltı yer, ayakta uyursun. Hiç beklemediğin insana bir bakarsın bu zaafa düşmüş, isim vermdiğim için gıybet olmaz sırf örnekleme oduğu için söylüyorum, milletin sübyan kızını, çocuğunu emanet ettiği kafasını kurstan çıkarmıyor diye bildiği çarşaflı bir hoca hanımın, 1 hafta önce yolda tanıştığı adamla, kursta kimse yokken gece doğum günü partisi yapıp alem yaptıkarına bizzat ben şahid oldum ya, ötesi var mı?

Bunlar kişisel şeyler, bu kadın açık saçık dersin ırzı için canını verir, kadın vardır anattığım gibi güya edebinden yüzüne bakmaz, fırsatını buldum mu en galiz ahlaksızlıkları yapar.
Burada mefhum insan ve nefsidir, kadın-erkek değil, ilkellik resmen, neden konuşulanların anlaşılmadığı, başka tarafara zorla çekildiğinin püf noktaları da bu söylemlerde gizli, herşey apaçık değil mi, şu ilkel zihniyete bakar mısınız?

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi