Kuraniyyuncu hadis munkirleri...

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Bunca soruya rağmen kafanı çalıştırmayıp kpopyala yapıştır yaptığına göre ya çalıştıracak birşey yok.

Ya da sen de biliyorsun yalanların peşinden gittiğini bu yüzden aklını kullanmak istemiyorsun.

Eski üyeleri hatırlatıyorsun.Kopya yapıştırcıların hepsi yok oldu gitti.Ya aklını kullan ya da kafayı yiyeyerek uzaklaşacaksın demek ki.

Akılları karıştırmaya çalıştınız doğrudur.Allah sizin gibilere fırsat vermesin inşaAllah.
Onlar yazmaması size ne söyledilerse sizin küfürünüzde ısrar etmeniz ve kendinizden başka kimseyi kabul etmemenizdir.Fakat size uymasınlar diye bir ikide biz çabalayalım dedik.
Nefsin benlik duygusuna kapılmış ve kendinizi şeytanın vesveseleri ile alim görümüşsünüz.

Hadis ilmini bilmiyorsunuz.Hadis alimlerini bilmiyorsunuz.Bu sebeble onlardan bir yazı kopyaladığımızda hemen diyorsunuz ki kopyala-yapıştırma?Biz sizin gibi kendimizi beyenmeyiz.İslam alimlerine değer verir onlara saygı duyarız.Kuranı kerimin ayetlerinide açıklamasız sadece kendi aklınızca anlayabileceğinizi iddaa ediyorsunuz.Hatta kendi aklınızca ayetleri yorumluyor ve çarpıtıyorsunuz.

Bilmeyen ne yapar inkar eder.
Sizler için size yetiyorsunuz.Yani kendi akılınız size yetiyor.Her ayeti anlıyorum diyorsunuz.Peygamber Efendimiz(s.a.v) ayetleri açıklamasına bile gerek yok diyorsunuz.Tümden hadisleri inkar ettiğiniz için bu anlama geliyor.

Birde islam alimlerine,hadis alimlerine uydurma sözler söylediler diye iftiralar atıyorsunuz.Uydurma hadisler olduğu doğrudur fakat bu hadis alimleri tarafından tek tek incelenip önüne geçilmiştir.Şimdi hadisin nasıl incelendiğini ,hadislerin nasıl yazıldığını ,hadis alimlerinin nasıl hadisler hakkında titiz olduklarını bilmeniz gerekir.Okuyup araştırmanız gerekir.Size baştan sona anlatacak halimiz yok.Bunları yapmıyor direk kolayına kaçarak bilmeden inkar etmeyi tercih ediyorsunuz.Biz okuyup araştırdık.Peki aklını kullanmayan ve aklını kullanmak istemeyen kim?
Sizler şöyle diyorsunuz kopyala yapıştırma,hiç bir alimin yazısınız kabul etmiyoruz kendi düşüncelerini yaz.Açıkcası islam alimlerini beyenmeyen sözlerine yalan diyen bizi ne yapsın?Biz ne yazsak zaten fayda vermeyecek.Sizin için sadece "ben" var oda nefsten.Kalplerinizde hastalık var buda akıllarınızı kullanmayıp direk inkar ettiğinizden ötürüdür.

Küçücük çocuğa anlatır gibi size açıklamalar yaptım.O kadar basit şekilde anlatayım belki anlarsınız dedim yine anlamadınız.

Siz İmam Buhariye bile saygısızlık yaptınız.Sünneti zaten inkar ediyorsunuz bu sebeble istihare namazınında sizin için önemi yok.İstediğimi yaparım Allaha sormama gerek yok ben en doğrusunu bilirim diyorsunuz.Yaptınız budur.

Yine kopyalayıp yapıştıralım.İstihare namazının önemi hakkında.Siz okumasanızda belki birileri okur.

"...Her şeyi yoktan var eden ALLAHına güvenmelidir.
Her şeyi yaratan. yarattıklarını en iyi bilendir. Başımdan geçen bir hadiseyi hatırladım buraya naklediyorum.

1999 senesi, iki çocuğumun ve bizim biriktirdiğimiz parayla adapazarında üç katlı ev almaya karar verdik, emlakçıya gittim bana üç tane ev gösterdi. Üç evden hangisinin hayırlı olduğunu anlamak için istihare namazı kıldım. manada üç evinde hayırsız olduğunu gördüm.

Bu arada .evin bir tanesini çok beğendik.çocuklarımın da tesirinde kalarak almaya karar verdik ve bin mark kapora verdik. o gece yine istihare namazı kıldım, manada evin yine hayırsız olduğunu görünce eve karşı içime soğukluk geldi.

Ertesi gün emlakçıya gittik kaporayı aldık.
Ve bir hafta geçti o büyük Marmara depremini yaşadık.
Almak istediğimiz bütün evler yerle bir olmuşlardı Paramız elimizde kaldı. İşte hazreti ALLAHA güvenmenin mükafatı ona sonsuz şükürler olsun."

Şimdi istihare namazı kılmasaydı ya ölücek,yada evi yıkılacak ve zarara girecekti.Ne yaptı Allaha sordu.Neden sordu.Allah en iyi bilendir.Peygamber Efendimiz(s.a.v) istihare namazını tavsiye etmiştir.Nasıl kılınacaığını nasıl dua ediceğini öğretmiştir.Bunuda hadislerden biliyoruz.Bunlara uydurma dersiniz çünkü siz bilmiyorsunuz.Bilmiyen ise inkar eder.Bu cahillerin yaptığı birşeydir.

Bizde ahiretimizi kurtarmak için dosdoğru yolu Rabbimize istihare namazı ile sorduk.Elhamdülillah bize gösterdi.Bazılarıda bizle dalga geçti.Neden ?Sünnete uyduk kendimizi bilmedimizi kabul ettik Allaha tevekkül edip herşeyi en iyi bilen Rabbimiz Allah Celle ve Celalühü'ye sordumuz için.

adams77

Kanalizasyoncu
[video=youtube_share;RHhcJGYHiuU]http://youtu.be/RHhcJGYHiuU[/video]