Kuran'ı Kerim meal çalışması

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
yarın olamayabiliriz ablacığım...doğrusun ama fatıma hocamla 2008 de kararlaştırdık...o zamana kadar yeğenimiz muhammed isa'da az büyümüş olacak...zaten fatıma ablamda yok uzun zamandır...gelsin devam edeceğiz inşaAllah...;) 2008 gelsin bizler olmasakda olanlar devam ettirir inşaAllah...

B

.BeYzA.

Guest
eğer olursa yeni çalışmada bulunamıcam ben sanırım...

fatıma hocanın yokluğu belli oldu sitede şimdiye kadar

bensiz başlarsanız eğer başarılar dilerim

:)eyüp:)

Üye
yarın olamayabiliriz ablacığım...doğrusun ama fatıma hocamla 2008 de kararlaştırdık...o zamana kadar yeğenimiz muhammed isa'da az büyümüş olacak...zaten fatıma ablamda yok uzun zamandır...gelsin devam edeceğiz inşaAllah...;) 2008 gelsin bizler olmasakda olanlar devam ettirir inşaAllah...
ihvanimza.gif

imzammmmft4tk1.jpg

BLoGuM
det sana det:frantic:​

Sadece Adımı Unutun...

:)eyüp:)

Üye
eğer olursa yeni çalışmada bulunamıcam ben sanırım...

fatıma hocanın yokluğu belli oldu sitede şimdiye kadar

bensiz başlarsanız eğer başarılar dilerim

ihvanimza.gif

.

"VARLIĞIM ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH'A ARMAĞAN OLSUN"

EKABİR

Yeni
Selamün aleyküm. Meallerle ilgili faaliyetlerinizi okuyunca sizede danışayım dedim. Efendim ben amatörce araştırma yapan bir garibanım. Döne döne Türk dünyasındaki bu güne kadar yapılmış olan meal çalışmalaı hakkında detaylı ve doğru bilgi kaynağı arıyorum. Akademik kariyeriniz de olduğuna göre bana yol gösterebilirmisiniz. Bu sitedekini okudum. Daha başka da arıyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.

karaca

Yeni
selamün aleyküm, ben yeni bir üyeyim, eger meal calismasi tekrar olursa bende katilmak isterim. selametle

ALSABAH

Üye
allah razı olsun böyle güzel çalışmalarla uğraşan hayırlı kişilere allah yollarını açık etsin bu devirde en güzel yüce kitabımızın yolunda ilerlemek teşekkürler

seher

Doçent
Selamün aleyküm
uzun zamandır foruma uğrayamasamda sizlerin güzel paylaşımlarından hâlâ menfeatleniyoruz.Elhamdülillah...
Fatma ablanın başlattığı bu güzel çalışmayı gerçek hayatta da paylaşımlara başladık inş. Mevla razı olsun inş.
Selametle...Duayla..

ummuhan

Kıdemli Üye
Kur'an-ı Kerim in çok güzel ve ehli HÂL lerce yapılmış hem mealleri hem de tefsirleri mevcut Ebu Huzeyfe gibi ne dediğini ve nerede ne yaptığını anlayamayan kardeşlerin kılavuzluğu kalkışmaları da anlamsız.... Allah yol una çevirsin yönlerini duası ile söylüyorum bunları da....

özzey

♥özlemzeynep♥
devam etmeyecek mi bu çalışma?? çok güzeldii forumda devam etsin fatıma abla gelemiyorsa onun yerine bir başkası devam ettirsin olmaz mı??

nurhaniyet

Üye
ben de bu faaliyette olmak çok mutluluk duyarım. katılmak isterim.hangi cüz okunacak ise bildirin lütfen....

Muhacirim

Yasaklı
Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Kim bir mü'minin dünyevi kederlerinden birini giderirse, Allah da onun Kıyamet günü kederlerinden birini giderir. Kim bir fakire kolaylık gösterirse, Allah da ona dünyada ve ahirette kolaylık gösterir. Kim bir müslümanı örterse, Allah da onu dünya ve ahirette örter. Kişi kardeşinin yardımında olduğu müddetçe, Allah da onun yardımındadır. Kim ilim aramak düşüncesiyle bir yola düşerse, Allah onun cennete olan yolunu kolaylaştırır. Bir grup, Allah'ın kitabını okumak ve aralarında tedris etmek üzere Allah'ın evlerinden birinde toplanırsa, üzerlerine mutlaka sekine iner ve onları rahmet kaplar, melekler onları sarar. Allah da onları yanında bulunan mukarreb meleklere anar. Bir kimseyi ameli yavaşlatırsa, nesebi hızlandıramaz. " Müslim, Zikr 38, (2699); Ebu Davud, Edeb 68, (4946); Tirmizi, Hudud 3, (1425), Birr 19, (1931); Kıraat 3, (2946).

ezfer

Asistan
bu calışmayı ilk defa internet üzerinde gördüm ve mutlu oldum. Biz de enstitüde yapıyorduk bu çalışmayı.. acayip bi mutluluk .. Emeginize sagLık..