Kuran'ı Kerim meal çalışması

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
beyzamm düşündümde :) hepiniz mezun oldunuz..sizin cevaplarınız yeterli idi...hediye hepinize bu çiçekler.......
yada dur fatıma hocayı bekliyelim bakalım ne der :)..

Gülzar-ı İrfan

..............
Fatıma hocam ve Zuzumm Allah sizden razı olsun...

Böyle güzel bir çalışmaya önayak olduğunuz için....

Durmak yok yola devam:D:clap2::D

ALLAHA EMANET OLUN

fatıma1

Doçent
Rabim hepinizdden razı olsun....azimle bu çalışmaya devam ettiniz....ecrinizi rabb katında ziyadesiyle verir inş.......Tekrarmı başlasak acaba?? yeni sezonda ...............çok hoş kitap halinde olan bir çalışma var.. ama ona ciddi çalışmak gerekir...nasıl olur bilemiyorm....hayırlısı..

alvar

Üye
e vallahi bizide kaydedin allaha kul resülüne ümmet dostlarına dost olasınız

fatıma hocam, arzu abla ve sınıf arkadaşlarım Rabbim hepinizden razı olsun... böyle güzel bir çalışmanın içinde bulunmaktan çok mutluyum ..her ne kadar son cüzlerde bazı nedenlerden dolayı cevaplarımı foruma verememiş olsamda çok mutluyum...hakkınızı helal edin kardeşlerim.

şakayık

Yeni
çok güzel , yararlı ve değerli bir bölümmüş. bende daha önce gelip katılmak isterdim...
emeği geçenlerden Allah razı olsun.

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
arkadaşlar inşAllah 2008 yılında fatıma hocamız yeniden Kuran'ı Kerim meal çalışması'na sizlerle kendisi hocamız olmak üzere başlayacak...o zaman katılamayan tüm arkadaşlarımız 2008 yılındaki derse katılabilirler...

Sizlerdende Allah Razı Olsun...
Dua ile...

şakayık

Yeni
işte bu habere çok sevindim 2008 de nasip olur inşaallah.
beklemedeyiz;)

*YaKaMoZ*

Paylaşımcı
Rabbim inşallah buna nasip eder.
Dört gözle beklemedeyiz...
Emeği geçenlerden Rabbim razı olsun.

tellioz

Üye
s.a.
arkadaşlar
nasılsınız
hayırdasınızdır inşlh

kardem

Asistan
O'nun (varlığının ve kudretinin) delillerinden biri
kuran.jpg

RUM SÛRESİ MEALEN
Sizi topraktan yaratmış olmasıdır. Sonra dünyaya yayılmış beşeriyet haline geldiniz
Aklını kullanabilen, onunla tevhid tomurcuklarını derleyebilen nasipli insanlardan mıyız? Çevremize, hadiselere baktığımızda neler görüyoruz? Rabb’imizin ayetlerini kâinatta ve kendi nefsimizde bulabiliyor muyuz?
15. İman edip güzel ve makbul işler yapanlar cennet bahçelerinde ağırlanarak neşelenirler.
16. İnkâr edip âyetlerimizi ve öldükten sonra dirilmeyi, Allah'ın huzuruna çıkmayı yalan sayanlar ise, azaba atılırlar.
17. Haydi siz akşama girerken, sabaha çıkarken Allah'ı takdis ve tenzih edin, namaz kılın.
18. Göklerde ve yerde hamd, güzel övgü O'na mahsustur. İkindi vaktinde de, öğleye girerken de, O'nu takdis ve tenzih edin, namaz kılın!
19. O, ölüden diriyi çıkarır, diriden ölüyü çıkarır ve ölmüş toprağa hayat verir. İşte siz de öldükten sonra böylece diriltileceksiniz.
20. O'nun (varlığının ve kudretinin) delillerinden biri: Sizi topraktan yaratmış olmasıdır. Sonra dünyaya yayılmış beşeriyet haline geldiniz.
21. O'nun (varlığının ve kudretinin) delillerinden biri de: Kendilerine ısınmanız için, size içinizden eşler yaratması, birbirinize karşı sevgi ve şefkat var etmesidir. Elbette bunda, düşünen kimseler için ibretler vardır.
22. O'nun (varlığının ve kudretinin) delillerinden biri de: Gökleri ve yeri yaratması, lisanlarınızın ve renklerinizin farklı olmasıdır.
Elbette bunda bilen ve anlayan kimseler için ibretler vardır.
23. O'nun (varlığının ve kudretinin) delillerinden biri de: Geceleyin veya gündüzün uyumanız ve O'nun geniş lütfundan geçim vesileleri aramanızdır. Elbette bunda işiten kimseler için ibretler vardır.
24. O'nun delillerinden biri de: Gâh korku, gâh ümit vermek için size şimşeği göstermesi, gökten bir su indirip ölmüş toprağa onun sayesinde hayat vermesidir. Elbette bunda aklını çalıştıran kimseler için ibretler vardır.
25. O'nun (varlığının ve kudretinin) delillerinden biri de göğün ve yerin, Kendisinin buyruğu ile kaim olmaları, belirlenen yerde sapasağlam bulunmalarıdır. Sonra sizi yattığınız yerden bir çağırdı mı, birden kabirlerinizden çıkıverirsiniz! 26. Göklerde ve yerde kim varsa O'nundur. Onların hepsi, isteyerek veya istemeyerek O'na itaat ederler. 27. Mahlûkları ilkin yoktan yaratan, ölümden sonra da dirilten O'dur. Bu diriltme O'na göre pek kolaydır. Göklerde ve yerde en yüce sıfatlar O'nundur. Gerçekten O, azîz ve hakîmdir (mutlak galiptir, tam hüküm ve hikmet sahibidir).

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
fatıma hocam ve arzu abla öncelikle siz ve sonra diğer meal sınıfında ki kardeşlerim hakkınızı helal ediniz.2008 yılında ki dersleri sabırsızlıkla bekliyorum.en baştan yeniden tekrardan böyle bir hizmetle ihvan-forumda olmak allah nasip ederse çok güzel faideli olacak.:) her ne kadar başında ve sonunda olamasamda kalbim hep bu sınıflaydı....:)

ummuhan

Kıdemli Üye
BEN BU fATIMA HOCANIZI SEVDİM :)

Akıllı ve Ferasetli Allah da onu sevdikleri ile haşretsin inşaallah :)

scaner

Paylaşımcı
Selamun Aleykum.
Hakkınızı helal edin. .
Dünya hayatı insanları çokça oyalıyor. .
İnşALLAH 2008 yılı derslerine katkıda bulunmaya çalışırız.
ALLAH'a emanet olun cümleten.
Selamun Aleykum. :)

B

.BeYzA.

Guest
fatıma hocam,

bırakma bizi buralarda bekliyorum seni ben, muhammed is ile dön bize:)
aynı coşkuyla (bazen yorulsak da, tökezlesek de )seninle meal çalışması yapmak nasip olur inşaAllah tekarar...

o günlerimiz berektli günlerimizdi...

2008 e kadar sabredecez mecbur...

sadece özledim...

S.A ben bu çalışmaya katılmayı çok istiyodum ama nasip olmadı.Tekrar başlarsa çok sevinirim