Kur'an ın Tercümesi, Meali Kur'an Değil Midir?

spesifik

آزادی قید و بند
Hazır bilgi derken seni yargılamıyorum çok farklı anlıyorsun örneklerini verdim, dna yada genler gibi misallendirdim.
Dünyaya geliyorsun saf ve boş bir beyin bilgiler sende önce birileri tarafından hazırlanmış yani sen hazır bir sofraya oturuyorsun fakat hangi yemek sana dokunur bilmiyorsun.

İşte bu noktadan bakınca elinizdeki mushafı belirli şartlara göre okumasını öğreniyorsunuz sonrada muhammed ahmed ismini kapsar diyorosunuz. Bunu neden diyorsunuz çünkü oluşu takip etmiyorsunuz. Takip ettiğiniz sizden önceki oluşturulmuş bilgiler yani hazır bilgiler iyide sen bu bilgileri EL KİTABA götürdün mü?
Elif harfinin A sesi çıkarmasınada sonuç olarak sizden öncekiler bir kural bulmuş :) İbrahim 'in atalarıda sonuç olarak herşeye bir kural bulmuşlardı fakat gösterilen yol nedir? Atalarını EL KİTABA götür.

Orjianl arapça metinlere parantez açmak zorundasınız. Sence parantez doğru birşey mi?
Sınırsız bir otorite sınırlı bir varlık
Biz Onunla sağlıklı bir iletişim kurabilmek için
Bizden biriyle yapmamızı istediğini bilirdi
Farklılıklar her zaman olmuş adams
Bu süreç El Kitabın kanunu -)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Maşallah güzel geyik yapmışsınız... Ötesi de olmazdı zaten... Devam edin...

müttaki

Profesör
Kitap dendiğinde anlamamız gereken nedir.

kurgu veya yaşanmış veya fikirsel

bize aktarmak istediğini kelimelerle olaylarla veya karakterler ile aktarmaya çalışan eserler.

birşeyin kitap olması için
yaşanmış ve bitmiş bir hikaye
yaşanabilecek yaşanmamış bir kurgu
yaşanamayacak fakat hissedilecek fikir duygular

yani bir yönüyle eskilerin masalı
yada kurgu

fakat kitap diyor ki ben ne geçip giden bir hikayeyim
ne de beklenen bir kurguyum

kitap bizi gerçekliğe hakikate gelip geçici olmayana zamanlar üstü olana davet ediyor.

yani arapça mı türkçe mi falanla bir yere varamayız

anlamamız gereken şimdinin hakikatine gelip geçici olan varlıkların bir dahli olamaz.

yani evren size kim olduğunuzu söyleyemez.
o zaten belli. ahmetsin mehmetsin.
zaten sen ahmet yada mehmeti aramıyorsun.
zaman üstü olan kendini arıyorsun.

adams77

Kanalizasyoncu
Sınırsız bir otorite sınırlı bir varlık
Biz Onunla sağlıklı bir iletişim kurabilmek için
Bizden biriyle yapmamızı istediğini bilirdi
Farklılıklar her zaman olmuş adams
Bu süreç El Kitabın kanunu -)

Sen sadece varlığı görebiliyorsun ve idrak edebiliyorsun. O 'nu nasıl idrak edecek ve tanımlayacaksın ki? Denk değilsin sen yaratılansın hiç yaratan ile yaratılan bir olur mu?

O sana yol gösteriyor senin görmen ve iletişime geçmen gerek O 'nun kelimeleri çünkü senin anlayacağın şey O 'nun senin istifadene sunduğu şeylerdir.
Sağlıklı iletişim kurabilmek için bizden biri ile yapmamızı istediğini bildirdi diyorsun, iyide bizden biri ile iletişim kurabiliyorsa o zaman bu sünnetullah girecektir ve bizimlede kurabilir. Ast üst kurumu oluşturuyorsun farkında değilsin.

Resül kavramını insanlar çok yanlış anladığı için yol başka bir kapıya çıkıyor oysa insan zamanını hayatı anlamak üzere yaşasa bu materyalist yaşamı bıraksa çok şeyi fark edecek :) kelimeler insana yol çizer.

spesifik

آزادی قید و بند
Sen sadece varlığı görebiliyorsun ve idrak edebiliyorsun. O 'nu nasıl idrak edecek ve tanımlayacaksın ki? Denk değilsin sen yaratılansın hiç yaratan ile yaratılan bir olur mu?

O sana yol gösteriyor senin görmen ve iletişime geçmen gerek O 'nun kelimeleri çünkü senin anlayacağın şey O 'nun senin istifadene sunduğu şeylerdir.
Sağlıklı iletişim kurabilmek için bizden biri ile yapmamızı istediğini bildirdi diyorsun, iyide bizden biri ile iletişim kurabiliyorsa o zaman bu sünnetullah girecektir ve bizimlede kurabilir. Ast üst kurumu oluşturuyorsun farkında değilsin.

Resül kavramını insanlar çok yanlış anladığı için yol başka bir kapıya çıkıyor oysa insan zamanını hayatı anlamak üzere yaşasa bu materyalist yaşamı bıraksa çok şeyi fark edecek :) kelimeler insana yol çizer.
hiyerarsi farkli bir sey ben ondan bahsetmiyorum
seni de anliyorum yahut anladigimi dusunuyorum
bu mantikla mushafin hukmu gecerliligini kaybeder

adams77

Kanalizasyoncu
hiyerarsi farkli bir sey ben ondan bahsetmiyorum
seni de anliyorum yahut anladigimi dusunuyorum
bu mantikla mushafin hukmu gecerliligini kaybeder

Mushaf neden hükmünü kaybetsin ki? İnsanlar kitabı anlamak ile mükellef değilmi. İnsanlar öğrendiği bilgiyi başkasını aktarmaz mı?
Sen bir yanlış gördüğünde ikazda yada uyarıda bulunmazmısın? Bir şey biliyorsun bildiğini gizlermisin.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Yaptığınız geyikten öte bir şey değil ve yazdığınızı da anladığınızı sanmıyorum... Bir okusanıza anlamsızlığınızı idrak edersiniz... --)) Bu millet, terceme'yi yanlış anlıyor, meali yanlış anlıyor, El Kitab'ı da, Rasül'ü de... Heee, öyle, siz doğrusunu anlatın... --))) Söyliyeyim, geyikle olmaz... ---))))

spesifik

آزادی قید و بند
Mushaf neden hükmünü kaybetsin ki? İnsanlar kitabı anlamak ile mükellef değilmi. İnsanlar öğrendiği bilgiyi başkasını aktarmaz mı?
Sen bir yanlış gördüğünde ikazda yada uyarıda bulunmazmısın? Bir şey biliyorsun bildiğini gizlermisin.
İnanma süreci nasıl işleyecek izah eder misin
Kitap tanımlarımız aynı değil gibi
Kopuyor -)