Kuran Dışında Vahiy Var Mıdır? Sünnet Vahiy Midir?

Yahayy

Kıdemli Üye
Terbiyeni takın.

Bayram ve Zemzem Fm dekiler için kandırdıkları saf insan başına katlasın inşaallah, Allah ve yarattıklarının laneti bu şeytanların üZerine olsun.
3 kuruş için Allah ve dinini pazarlıyorlar, yalancı herifler

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lafons7275

Kıdemli Üye
Biz okuyalımmda sen, Kur'an ayetine ne bu getir götür kampanyası mı dedikten sonra çok bu kafayla okumasan daha iyi olur.

Sana dedim onu. Hatta şunu da diyim senin taptığın ilah ile benim işim olmaz.

"Gördün mü hevâsını ilah edineni? Onun üzerine sen mi vekil olacaksın?" (el-Furkan, 25/43)

lafons7275

Kıdemli Üye
Bayram ve Zemzem Fm dekiler için kandırdıkları saf insan başına katlasın inşaallah, Allah ve yarattıklarının laneti bu şeytanların üZerine olsun.
3 kuruş için Allah ve dinini pazarlıyorlar, yalancı herifler

Bedava bedava diye bağırıp dualarım sohbetlerim kitabındaki duaları okuyanın evi yanmaz, rızkı genişler, hırsız girmez...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Konu başlığına cevap, Kur an dışında vahiy vardır, olmadığına inanmak küfürdür...

Yahayy

Kıdemli Üye
@Yahayy sen duanın tesirine inanmıyor musun?

Nasıl bir inancın içindesin?

Dua ibadetin özüdür.
Dua mı mıdır bu, nasıl bir yalan dolan tezgahın içinde olduklarını anlamak için 2 dk dinlemek yeter li, bu şarlatan tüccarlara iyi niyetli diye bakması için gerizekalı olması gerek insanın açık ve net.

Yahayy

Kıdemli Üye
Peygamberimizin sav. dualarını sen biliyor musun?

Neden bilmem mi gerekiyor?
Kur'an bize eksiksiz, şirksiz (istiğasesiz) bir dua tarifi yapıyor, duaya bakış açısını öğretiyor.
Öyle Nahli şerifi alın takkenizin altına koyun, şunu da sabah akşam okuyun eviniz yanmaz (!) diye dua mı edilir be adam.
Eveet yeni paketler geldi bu pakedimizde ilk arayan 100 kişi dualarım kitabını, birde yanında olanın boğulmayacağı, yanmayacağı nali şerifli yüzzük kazanacak sadece 60 milyon, alın istifade edin canlar.
Yok yok yok 60 değil bedava sadece ufak bir kargo ödeyeceksiniz ufacık, 50 tl cik.
Bunların hakkı başka bir şey de neyse demiyeyim şimdi, cahil, bağnaz, iğrenç yaratıklar.

lafons7275

Kıdemli Üye
Kur'an bize eksiksiz, şirksiz (istiğasesiz) bir dua tarifi yapıyor, duaya bakış açısını öğretiyor.
Öyle Nahli şerifi alın takkenizin altına koyun, şunu da sabah akşam okuyun eviniz yanmaz (!) diye dua mı edilir be adam.
Eveet yeni paketler geldi bu pakedimizde ilk arayan 100 kişi dualarım kitabını, birde yanında olanın boğulmayacağı, yanmayacağı nali şerifli yüzzük kazanacak sadece 60 milyon, alın istifade edin canlar.
Yok yok yok 60 değil bedava sadece ufak bir kargo ödeyeceksiniz ufacık, 50 tl cik.
Bunların hakkı başka bir şey de neyse demiyeyim şimdi, cahil, bağnaz, iğrenç yaratıklar.

Yeter artık, şu pis uslubun yüzünden tarikattan tard edilmişsin, içindeki pislikleri burda kusup durma. Manevi tokadı yemişsin, yakında da maddi bir sıkıntıyla iyice dibe vuracaksın. O vakit aklına ben geleyim. Daha da iğrençleşmeden seninle diyaloğumu noktalıyorum. Senin dinin sana benim ki bana...

Bu forumda artık kabak tadı vermeye başladı. Edep, adap yerlerde.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici

Edepsizliğin lüzumu yok yahayy. Saygı denen bir şey var. Benimemiyebilirsin, iğrenç yaratıklar ne demek?

Yahayy

Kıdemli Üye

Edepsizliğin lüzumu yok yahayy. Saygı denen bir şey var. Benimemiyebilirsin, iğrenç yaratıklar ne demek?

Bu adamlar bunun dik alasını yapıyorlar, resmen haraç mezat Allah'ın kitabını satıyorlarlar yalanla dolanla.
Allah'ın kitabı alay edip az bir paha karşılığı mal gibi satanlar, hayvanlardan daha zelil, iğrenç yaratıklar benim gözümde.
Hayrola bir itirazınız mı var dı?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bu adamlar bunun dik alasını yapıyorlar, resmen haraç mezat Allah'ın kitabını satıyorlarlar yalanla dolanla.
Allah'ın kitabı alay edip az bir paha karşılığı mal gibi satanlar, hayvanlardan daha zelil, iğrenç yaratıklar benim gözümde.

Allah ın tokadını yemişsin...daha neyin peşindesin...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici

O kitapların parasıyla kaç kişi evine ekmek götürüyor haberin var mı!

Yasin cüzü satan dilenciler de var. Ona ne demeli? Muhtemelen -o başkaa- diyeceksindir.

kilicarslan

Kıdemli Üye
Ebu sifil hocanın capsını gördüm, aynı mantığa göre oda kuran söyletemediğni hadislere söyletıyor olabilir?

Her zaman dıyorum, bana kızıyorsunuz. Farklı görüşteki alimleri bir araya toplayıp görüşmelerini sağlamak lazım. Eskiden büyük alimlerimiz birbiriyle görüş alış verişinde bulınurlardı. Şimdikiler uzaktan konuştukları için zorlanıyorlar.

Yahayy

Kıdemli Üye
son dakika, son dakikada bedavaaa diye din iman satan şarlatanlara da bir kılıf buldunuz ya, hiç bir şey demiyorum size.
nasıl bir kafa yapınız var sizin ya hu?
Vallahi sırf mide bulantısı, daha hangi rezaletlere sahip çıkacaksınız acaba.
"Gurban iki koyında Resullah assati vassam için kesmezmisiz?
size gavsi sani ile şefaat hak olur"
gece gündüz 7/24 gelinnn, Resulullah bu duaları yaptııııı, Eyüp as bu dua ile affedildiiiii, sadece 60 lira diye pazar tezgahına dinini koymuş insanlara bile kılıf buldunuz ya pes vallahi, pes.
böyle bir ümmete herşey müstehak.

kuranı terketmiş bir zıt cahil topluluğu, buna dinin ne dersen de inanır, rahat rahat sömür. yazıklar olsun.

siz ağzınıza neyi doladınız be Abdullah b. ve lafonten masalcısı, ne darbesi nerenizden uyduruyorsunuz, hayallerinizde şeytanlarınız mı vahyediyor :)

Elhamdülillah Kur'an kalbimde, gönlümde, ve benim şaşmaz anayasa kitabım sizin gibi onun bunun sözüyle makara geçebileceğim bir kitap değil, siz kendi trajikomik halinize ağlayın, züğürtlerim ya, bunlar da kendilerini şaşmaz bir akaid üzerinde zerre milim sapmaz görüyorlar ya tam bir komedisiniz.
"kurtulan fırka mi aha işte o benim benden başka yoktir" gerisine ne dersen de, vahhabi dersin, Şii dersin, rafızi dersin, Mutezili dersin sallarsında sallarsın, kendinizi ancak başkalarını tekfir ederek yücelttiğinizi sanıyorsunuz. halbuki bütün bindiğiniz dalların hepsi fiş, kuru odun.
hangisini tutsan elinde kalır.
hemen bir örnekle rezilliğinizi görelim mesela bakın şimdi,
size bir soru yobiler şiiler, rafıziler nasıl insanlardır, sapık mıdırlar, düzgünler midirler?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yahayy

Kıdemli Üye

O kitapların parasıyla kaç kişi evine ekmek götürüyor haberin var mı!

Yasin cüzü satan dilenciler de var. Ona ne demeli? Muhtemelen -o başkaa- diyeceksindir.

nasıl yakıştırıyorsunuz yarım saat Allah resulu şunu okudu bunu okudu ifadeleri ile reklam kuşağı ifadesini bir araya.

kala kala Allah'ın dini mi kaldı paraya dökülecek, hem de hile ile.
bedava gidip garibana kapısında 30-40 lira kargo adı altında soygunculuk yaparak, ne zor durumlarda kaldıklarını itiraf ediyorlar zaten, reva mı o cahil saf müslümanlara. dolandırıcılık hem de İslami argümanlar ile.
başka iş güç mü kalmadı güzel kardeşim ekmek götürüyorlarmış, gidip bi sanat öğrensinler, gidip limon, çorap satsınlar helâlinden , dolandırılıclıkları Nı mı övelim burada. karınlarına ateşten başka birşey doldurmuyorlar.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

adams77

Kanalizasyoncu
42 - 51 Kendisiyle Allah'ın konuşması, bir beşer için olacak (şey) değildir; ancak bir vahy ile ya da perde arkasından veya bir elçi gönderip kendi izniyle dilediğine vahyetmesi - (durumu) başka. Gerçekten O, yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.

konu nereden nereye gelmiş yönetim bu konuşmaları görmüyormu acaba?

adams77

Kanalizasyoncu
@Yahayy kardeş böyle konuşunca eline ne geçiyor kaç kişiyi kurtarabildin? yahu bu ne kin bu ne nefret birazda zengin kodamanlara saydır işçiyi ezen asgari ücret ile çalıştıran olmamı tutturmuşsun bir türkü gidiyorsun