Kopya çeker miydiniz?

Kopya çeker miydiniz?

• Arasıra çekerdim

Oy: 61 48.4%
  • Hem de nasıl...

Oy: 41 32.5%
  • Hiç cesaret edemedim

Oy: 14 11.1%
  • Kopya hırsızlıktır, düşünmedim bile

Oy: 10 7.9%

• Kullanılan toplam oy
    126

ecem3334

Üye
Web sitesi
www.raporfm.com
ya bu devirde öğrencilerin %20 kopya çekmiyodur geri kalanın hepsi kopya çeker ben çekmeyen görmedim şu ana kadar mesela lise sonda 2 kız vardı kopya çekmezlerdi hiç bi zaman sınıfın gerisi kopya çekerdi kötü bi durum bu ama durum böle ve öğrencileri bu hale getirende dersler öğrencilerden çok şey isteniliyo öğretmenlerin istediklerine uyulursa bi öğrencinin hiç bi zaman eğlenmeye hakkı yok geçirdiği 1 dakkada bile soru çözmeli bi soru bi sorudur diye düşünülüyo ama böle değil buda öğrencileri dersten uzaklaştırıyo kopyaya yönlendirio hiç bi öğrencinin suçu yok bunda yurt dışında öle değil ama bizde ders çalış eğlence sadece zaman kaybı mantık buu işte böle olursada öğrenci kopya çeker çeksin sonuna kadarda benim düşüncem kimse yanlış anlamasın...bana katılabilirsinizde katılmayabilirsinizde ben böle düşünüyorum....

xxy

Üye
8. sınafa kadar bir defa çektim o da din dersiydi:whistling[1]: :whistling[1]:
şimdi lisedeyim artık hocasına göre değişiyor ama çoğunlukta çekmem

muhip

Üye
koleksiyonunu bile yapardım...cidden...bazen renk olsun dite beyaz kağıda değilde renkli renkli kagıtlara yaaazardım..:uzgunum[1]: :D

loves

Paylaşımcı
her ögrenci gibi bende kopya cekmistim
bir keresinde butun sinif bir olup ögretmenin sinav kagidini almistik sinavin sonunda herkes 5 almisti ama sonu kötü oldu .

izem

Asistan
kopya çekmedim desem yalan olur:whistling[1]: ama şimdiki aklım olsa kesinlikle çekmezdim:wallbash[1]: Ne yapar ne eder öğrenmenin yollarını arardım.kopya çeken sonuçta kendi kendini kandırmış oluyor.öss sınavlarında da soru bize bizde soruya baka kalmıyormuyz. Adı üstünde kopya..

köks

Üye
ben 4-5 kez kopye çektim fakat hala vicdan azabı çekiyorum. çünkü şuan öğretmenlık yapıyorum öğrencilere kopya çektiklerinde kızamıyorum.

sahara

Paylaşımcı
bildigim kadarıyla acıklayayım oncelıkle kopya kul hakkına gırer haksızlık olur dıger kardeslerıne bu nedenlede caız deıl haramdır dın hocamda solemıstı bunu :D
bende çok çektim
diğerlerinin hakkına girmemişimdir
çünkü biz organize işler gibiydik :D

Web sitesi
trytuba19.spaces.live.com
Bende çok kopya çektim. ama okuldan bi hatıra olarak kaldığını düşünüyorum. Arkadaşlarla hatırladıkça gülüyoruz. güzel bir anı olarak kaldı. hocalarımızda zaten haklarını helal ediyorlar. çünkü onlarda öğrenciyken kopya çekmişler.
Hatta bi hocamız vardı. üniversitedeyken nasıl kopya çektiğini anlatmıştı bize.yani öğrenci olupta bence kopya çekmeyen yok:)

seher

Doçent
yaw lisedeyken malesef kul hakkının önemi anlatılmamıştı bizlere ..:uzgunum[1]: .günah olduğunu bilmeden çektik ...Allah affetsin.
bende yaramz bi talebeydim o zmanlar :D

SeNoL

MUEYABYA
aaa kopya mı o nekiiii :O :O 7 arkadaştık birimizin notu okunduğunda diğerlerimiz artık kendi notumuzu merak etmezdik:O

perfect

Üye
itiraf edım butun yazılılardan kopyayla geçmısımdır ama bunu isteyerek dııl yanı kotu bı amacla dııl gozum kayıyodu hep:)

bütün yazılılarda olmasada arasıra çekerdik o kopyayı.ne günlerdi ya.bizde 6 kişiydik.bana yardım eden arkadaslarımdan daha yüksek not alırdım.:)

SeNoL

MUEYABYA
Bir keresinde geometri sınavında benim kağıdımı da yanımdaki arkadaşım doldurmuştu :O ne hikmetse o zayıf almıştı ben iyi not :D

ya bunlar aslında güzel örnekler değil okuyan kardeşlerimiz örnek almasınlar..çalışıp kendi çabanla kazanmak en makbulü

EL-ALA

Asistan
Kopya çekmekte ne kelime fotokopi makinası gibiydik... :) :)

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
Gerçekleri söylemek gerekirse çektim :( ve hala çekiyorum ama kopyasızda olmuyor malsef geçemiyorum yapamıyorum bi açıklık hissediyorum kendimde kopya her zaman destekcim oluyor..:).

Ama sınıftaki arkadaşlarımızdan hepsinden hak dilemeyi düşünüyorum yoksa vebal aldında kalırım ALlah korsun....:(

~zuzii~

Paylaşımcı
ne kdr çalışırsan çalış yine de kopya çekicek bi konu kalıyo sanki qibi :D