kiz kardesinizin internete (foruma v.s) girmesine izin verirmisiniz?

İzin verirmisiniz?

• Evet

Oy: 88 77.2%
  • Hayır

Oy: 26 22.8%

• Kullanılan toplam oy
    114

^CeLaLeYn^

Üye
Ben giriyorum ama ona izin vermiyorum..nedenini de tam olarak bilmiyorum..ama herhalde ona bi zarar gelmesinden korkuyorum..

KÖRDÜĞÜM

Profesör
kardeşim zaten neyin iyi neyin kötü olduğunu biliyor
12 yaşında, girmesine izin veriyorum zaten onu buraya ben üye yaptım :)
asıl ben erkek kardeşimin girmesini istemiyordum sırf onun yüzünden( biraz büyüsün iyiyi kötüyü daha güzel ayırdetsin diye) kaç sene eve internet bağlatamadım
bence kızlardan çok erkek daha tehlikeli, erkekler nefislerine daha zor hakim oluyorlar

evet veriyorum ama her hareketlerinden haberim var yani kontrolum altında (tabi onların haberi yok:) ama rabbime bana bole bi kardes verdiği için çok şükretmeme vesile oldu ayyy canımmm kardesim:yahoo: :arkadaşız:

MaKBeR

Doçent
helal haram kavramlarını iyice öğrenip hayat felsefesi belli olana kadar izin vermezdim...

zebih

Kıdemli Üye
izin vermediğinde gizlice girecekse, izin ver kontrolünde girsin...

Kardeş Elimde Kiz Kardeş Kalmadi Sonra Inşallah
şaka Bi Yana Kizzz Kardeşim Yooooook

: E n E S :

Asistan
veririm fakat böyle güzel bir forum olması gerekir yoksa asla izin vermem özellikle satanistlerin yaptıkları çok dikkat çekiyor ve bazen ister istemez etkilenebiliyor bu ve bunun gibi zararlı sitelere daima karşıyım.... vesselam....

nur_Sahra

Asistan
basta konuyu acarken sorduklarimi bilmediigmden degil fikirlerinizi alabilmek icin yazmistim....

ben abi olsam bende vermezdim herhalde :) ama erkeklerin fitratinda var biraz abilik duygusu kötü birsey olmasada izin vermem lafi kendiliginden cikiyo koruma icgüdüsü :)

sedefkar

Üye
basta konuyu acarken sorduklarimi bilmediigmden degil fikirlerinizi alabilmek icin yazmistim....

ben abi olsam bende vermezdim herhalde :) ama erkeklerin fitratinda var biraz abilik duygusu kötü birsey olmasada izin vermem lafi kendiliginden cikiyo koruma icgüdüsü :)
bence hayır deme fıtratından daha ziyade insanlar her nekadar yanlış yapsada kendinin düştüğü yanlış çukurlarına kardeşlerinin özelliklede kız kardeşlerinin düşmesini istemez. daha doğrusu bütün erkekler kendileri ne kadar yanlış yapmış olsada karşısındaki bayanların daima saf temiz ve masum olmalarını arzu ederler. bu nedenle bir çok şeye hayır deriz çünkü her site den bir başka siteye geçiş yapmak mümkün ve bu merak ilerde ihvan forumdan çıkıp çok mühtehcen yerlere girmelerine engel değil...eğer milli eğitim şu temiz internet olayını gerçekleştirirse o gün bende eve internet alırım yoksa kesinlikle hayır

U

ummuhan

Guest
Erkek de olsam hanımda, abla da abi de, anne de olsam (ki hamdolsun oldum) baba da.... öncelikle korumam altında olan o insana internette ne yapması gerektiği bilgisini ve nerelere girip nerelere girmeyeceği şuurunu verirdim, vermeye çalışırdım, bol da dua ederdim (ki öyle yapıyorum).......

ahmedifaruk

Asistan
zaralı ve faydalı olanı ayırdıkdan sonra niye izin vermeyimki
ben kendi kızlarımı kendim üye yaptım bir portal sitesine

öggeş

Asistan
Benim izn verdiğim sitelere girmesi kaidesiyle izin verrim.Cünkü ben şu an internet kafede calışıoyorum. Erkeklerin nasıl kızlarla chat yaptıklarını görünce cok sıkılıyorum hele birde tesettürlüleri..

TevekkuL

...
Web sitesi
mutevekkil.blogcu.com
Ben asla izin vermezdim..
İslami forumda olsa, yakışmayan davranışlarda bulunan ve hoş olmayan şeyler yapanlarda görüyorum..

En azından msnde, bir erkekle konuşması yeter bunun için..

nurgül

Yeni
hepinizde haklısınız hem kız kardeşlerde sonucunda bir insan değilmidir

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Abim olsa ve bana izin vermese nete girmek konusunda bozulurdum ve üzülürdüm... Ama ben abi olsaydım ve de kızkardeşim olsaydı izin vermezdim nete girmesine... İnsan kendine hakim olmalı evet... Olur da... Ama bile bile, şu ortamı göre göre( net ortamını yani) iradesine güvensem de nefsi bakımından yanılma ihtimaline karşı içim rahat etmez... Ayrıca şimdi aklıma geldi de....... Bugün hangi abi kızkardeşine ne diyebiliyor... Hem aileler müsade etmiyor hem kızlar kendini şaşmış... Aslında anketin ütopik bir yanı da var sanırım:D ... Gerçi hala düzgün bir aile yapısı ve iyi aile çocuklarıyla övünebileceğimiz aileler bulunuyor ama az...