Kertenkelenin Rasulullahla Konuşması

ömerusta

Kıdemli Üye
yok ali kardeş mucize ler kuranda anlatılandır başkası yalan peygamber efendimizin böyle bir mucizesi yoktur uydurma bir rivayettir

ALI25

Kıdemli Üye
yok ali kardeş mucize ler kuranda anlatılandır başkası yalan peygamber efendimizin böyle bir mucizesi yoktur uydurma bir rivayettir
Ömer kardesim Öyle mi dersin bunu kitab dan alip rivayet ediyorlar peki buna ne diyecegiz o zaman da.

Kur´an-i kerim den anlatilan diyorsun o zaman bundan o Kadar cok mucizeler var ki bizler ne yapacagiz yada nasil bir tavir sergilecegiz bu konuda.

ALI25

Kıdemli Üye
Ömer kardesim Istersen bu konudaki meseleyi ve daha yeni okumak da oldugum kitab direk vereyim elimde hazir iken o hadiseyi de.

ömerusta

Kıdemli Üye
Ömer kardesim Öyle mi dersin bunu kitab dan alip rivayet ediyorlar peki buna ne diyecegiz o zaman da.

Kur´an-i kerim den anlatilan diyorsun o zaman bundan o Kadar cok mucizeler var ki bizler ne yapacagiz yada nasil bir tavir sergilecegiz bu konuda.

bak ali kardeşim bizim mihenk taşımız kurandır nerede bir rivayet gelse kurana vuracağız ki doğru bir rivayetmi değilmi
ALLAH c.c. tüm peygamberlerinin mucizelerini bildirmiştir bunun dışındaki mucizeler uydurma rivayetlerden öteye geçmez
şimdi o kadar mucize diye rivayet gelirki sanırsın peygamber efendimiz zamanın vede mekanın ötesinde bir yaratık haşa böle bir şey olurm?
bak regayip kandili kutladık peygamber efendimizin ana rahmine düşmesi dediler şimdi soruyorum regayip kandili üç ayların ilk haftasında değil mi
pekiyi üç aylar her sene on gün evel gelmiyormu ? geliyorsa peygamber efendimizin ana rahmine düştü gün değişiyor demektir yani doğumuda belli değildir demek istiyorlar gördünmü kendi yalan vede iftiraları nasıl kendilerini aptal durumuna sokuyor selametle kal

ALI25

Kıdemli Üye
Kelerlerin konusup sahadet ettigi hakkindaki acaip hikayeti Ibn Dahlan, Siyer´inde kaydetmistir. Bu konuda hadisi Beyhaki, Taberani, Hakim, Ibn Adi ve daha bir takim büyük hadis hafizlari, Hz.Abdullah b.Ömer´den birkac yolla rivayet etmislerdir ki, bir cok faydali notlar ihtiva ettigi icin görülmege deger. Müstazref tercemesinde de yazilidir, oraya da basvurulabilir.(Risale-i Hamidiyye Tercemesi C.1.Sayfa.49/Hüseyin Cisri Efendi).

ALI25

Kıdemli Üye
bak ali kardeşim bizim mihenk taşımız kurandır nerede bir rivayet gelse kurana vuracağız ki doğru bir rivayetmi değilmi ALLAH c.c. tüm peygamberlerinin mucizelerini bildirmiştir bunun dışındaki mucizeler uydurma rivayetlerden öteye geçmez
şimdi o kadar mucize diye rivayet gelirki sanırsın peygamber efendimiz zamanın vede mekanın ötesinde bir yaratık haşa böle bir şey olurm?
bak regayip kandili kutladık peygamber efendimizin ana rahmine düşmesi dediler şimdi soruyorum regayip kandili üç ayların ilk haftasında değil mi
pekiyi üç aylar her sene on gün evel gelmiyormu ? geliyorsa peygamber efendimizin ana rahmine düştü gün değişiyor demektir yani doğumuda belli değildir demek istiyorlar gördünmü kendi yalan vede iftiraları nasıl kendilerini aptal durumuna sokuyor selametle kal
Bu yazmis oldugun yazi da bir cevab veririm senin gibi bakmiyorum ve de düsünmüyorum da ve malesef diyeyim Ömer kardesim.

ALI25

Kıdemli Üye
Bak Ömer Usta kardesim bizim mink tasimiz kur´andir dersek bu söz ile digerleri bir dislamis oluruz misal inkar gibi veya onlari yok saymak gibi ve buda ters olur ayni zamanda yanlis da olur tek kur´an dersek buna bakmakla yetinirsek.

Kur´an-i kerim´i al digerini birak yada digerleri birakmak da bize yakismaz ve böyle gibi bir söz vede bir müslüman anlayisi da olamaz.

Bu gibi bir sey resmen var olan 4 delili 1 indirmek olur bizde bir alim olduk gitti o zaman buna alimler bilene bir sey diyememisler bilmem anlatabildim mi onlar bilene delil i ve delil olarak 4 den asagi görmemis vede kabul etmemislerdir.

Kur´an-i kerim´e tek bakar ve de sadece onu kabul edecek olursak diger üc delil de bir ihlal olur ister istemez böylece ibtal olmus oldular onlar da.

Kur´an-i kerim´e tekrar bakacak olursak hangi bir peygamberin mucizesi sayilacak miktar dan bir fazla olur ki orda var olan vede gecen mucizeler sayilacak cinstenden olur.

Kur´an´da resulullah s.a.v´in mucizesi de böyle insanin sayacagi miktar da iken bunu deyip kabul bunun disandaki redd ve kabul etmemekle bize kadar gelmis olan cok muziceleri inkar etmemiz gerekir bu ise insani sapik yapar yada onu bir küfre sokar.

Allahu teala peygamber in s.a.v in kac tane mucizesi bildirmis bunlar insanin elinin miktari geciyor mi ki bundaki de kabul ederiz ve sahih hadisleri olan ve de kiymetli kitablardaki gecenleride.

Suanda sözümü uzatmak istemiyorum vede bunun icinde kisa kesmeyi uygun buldum.

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm, nev'-i beşere mukteda ve imam ve rehber olarak gönderilmiştir.
Tâ ki, o nev'-i insanî, hayat-ı içtimaiye ve şahsiyedeki düsturları ondan öğrensin ve Hakîm-i Zülkemal'in kavanin-i meşietine itaata alışsınlar ve desatir-i hikmetine tevfik-i hareket etsinler.
Eğer Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm, hayat-ı içtimaiye ve şahsiyesinde daima hârikulâdelere ve mu'cizelere istinad etseydi, o vakit imam-ı mutlak ve rehber-i ekber olamazdı.
İşte bu sır içindir ki, yalnız davasını tasdik ettirmek için arasıra indelhace, münkirlerin inkârını kırmak için mu'cizeler gösterirdi.
Sair vakitlerde nasılki herkesten ziyade evamir-i İlahiyeye itaat etmiştir.
Öyle de: Hikmet-i Rabbaniye ile ve meşiet-i Sübhaniye ile tesis edilen âdetullah kavaninine herkesten ziyade müraat ve itaat ederdi.
Düşmana karşı zırh giyerdi, "Sipere giriniz!" emrederdi.
Yara alırdı, zahmet çekerdi.
Tâ tamamıyla hikmet-i İlahiye kanununa ve kâinattaki şeriat-ı fıtriye-i kübraya müraat ve itaatı göstersin.

Lemalar - 81

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Vesselâm iddia-yı nübüvvet etmiş; Kur'an-ı Azîmüşşan gibi bir fermanı göstermiş ve ehl-i tahkikin yanında bine kadar mu'cizat-ı bahireyi göstermiştir.
O mu'cizat, heyet-i mecmuasıyla, dava-yı nübüvvetin vukuu kadar vücudları kat'îdir.
Kur'an-ı Hakîm'in çok yerlerinde en muannid kâfirlerden naklettiği sihir isnad etmeleri gösteriyor ki; o muannid kâfirler dahi mu'cizatın vücudlarını ve vukularını inkâr edemiyorlar.
Yalnız, kendilerini aldatmak veya etba'larını kandırmak için, -hâşâ- sihir demişler.
Evet mu'cizat-ı Ahmediye'nin (A.S.M.) yüz tevatür kuvvetinde bir kat'iyyeti vardır.
Mu'cize ise; Hâlık-ı Kâinat tarafından onun davasına bir tasdiktir, "Sadakte" hükmüne geçer.

Mektubat - 90

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Hem Hazret-i Ömer'den haber veriyorlar ki demiş: Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm'ın yanına bir bedevi geldi.
Arabça "dabb" denilen bir susmar, yani keler elinde idi.
Dedi: "Eğer bu hayvan sana şehadet etse, ben sana iman getiririm; yoksa iman getirmem." Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm, o hayvandan sordu; o susmar fasih bir dille, risaletine şehadet etti.
Hem Ümm-ül Mü'minîn Ümm-ü Seleme haber veriyor ki: Bir ceylan, Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm ile konuşmuş ve risaletine şehadet etmiş.
İşte bunun gibi çok misaller var.
Hem de kat'î şöhret bulmuş birkaç nümuneyi gösterdik.
Ve Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm'ı tanımayana ve itaat etmeyene deriz:
Ey insan!
İbret alınız...
Kurt, arslan; Resul-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm'ı tanıyor, itaat ediyorlar.
Sizlerin hayvandan, kurttan aşağı düşmemeye çalışmanız iktiza eder.

Mektubat - 154

Zülkarneyn-23

Doçent
Allah istedikten sonra Hz. Muhammed kertenkele ile de konuşur, böcek ile de. Fakat insanlar duruken, oturup da kertenkele ile, ne olacak bu müslümanların hali diyerek sohbet edeceğini, yoldaş edineceğini de düşünmüyorum, saçma.

Söylenen odur ki, kertenkele, Hz. İbrahimin ateşini daha da şiddetlendirmek için üflemiştir. Bu, sembolik bir anlatım, yani kertenkele; reptilian dediğimiz insanları temsil ediyor burada.

İnternette reptilian tipi insan nedir, araştırın. Ben reptilian tipi insanları, yüzyüze konuşursam tespit edebiliyorum. Bu tespiti gözlerine bakarak yapıyorum. Her reptilian insan mutlaka kötü olacak diye kaide yok ama çok tehlikeli olabilenleri var. Reptilian olup da iyi olan insan da tanıyorum.

ALI25

Kıdemli Üye
Elcevaz13 kardesim eline saglik sen sag ol iyi yapmissin bu yazi da bildirmeklen.

ömerusta

Kıdemli Üye
anlaşılıyor ki sizler ALLAH c.c. hın kelamına değil neymiş mektubat neymiş lemalar bırakın bu ucuz hikaye kitaplarını resulüekrem efendimiz sav ben kıyametin ne zaman kopacağını bilmem dediği halde sizin o lemalar mektubat dediğiniz hikayelerin yazarı sayıt nursi kıyamet epcet hesabı yapıyor okuyun onuda okuyun
ikinccisi ali kardeşim hz ömerden rivayet diyor hz ömer hadisleri yasaklıyor yaktırıyor
mucize ALLAHIN c.c. izniyle kafirlere gösterilir gösterilmiştirde örnek mirac meselesi ha onuda uçurup kaçırdılar ALLAH c.c. la namaz pazarlığı yaptırdılar
oysa kuran biz kulumuz muhammedi gecenin bir yarısı mescidi haramdan mescidi aksaya götürdük ona ayetlerimizi gösterdik diyor göe çıkardık
orada pazarlık ettik demiyor
biz kimseyi bize inansın demiyoruz kuranı anlasın her hadisi kurana vursun diyoruz yoksa delilleri yoksaymıyoruz haşa sünneti yok saymıyoruz
biz sünnetin korunması yalandan temizlenmesi gereklidir diyoruz