** K@ptan'ın Seyir Defteri **

Kaptan

Mecra Yazarı
EHLİ KİTABIN MANTIĞI DEĞİŞMEZ

~~Elmalılı-orijinal 3:78 "Bir de onlardan bir fırka vardır dillerini kitaba eğer büğerler: onu kitabdan sanasınız diye: halbuki kitabdan değildir, hem o Allah tarafındandır derler: halbuki Allah tarafından değildir, de Allah namına bile bile yalan söylerler."

~~You Tube'u açtım içlerinde üniversite mezunu tarih öğretmeni olan arkadaşlara dinlettim bu ne? dedim "Kur'anı Kerim" dediler, halbuki çoğu kelimeleri kimsenin anlamını bilmediği Süryanice "Celcelutiye" okunuyordu, hani şu Nurcuların, Hz. Ali'nin kucağına Cebrail'in düşürdüğüne inandıkları kitap....:))))
~~Din tüccarı Cüppeliler de rivayetleri ayet gibi önce arapça ağızlarını bükerek okurlar. Allah'tan gelen ayet sanasınız diye...

Kaptan

Mecra Yazarı
Fasık-ı Mütecahirin(Aleni günah işleyenin) gıybeti yapılır. "Ben; şöyle adam dövdüm, böyle milleti kandırdım." vs. şeklinde övünerek anlatan kimselerin gıybeti yapılır.
Ama gizlice günah işleyen ve de günahına tövbe etmiş kimsenin günahı anlatılmaz. Onu saklamak, örtmek lazımdır.
Milleti kazıklayan bakkal ve çakkalı, insanları aldatan esnafı ise anlatmak gıybet değil, dini ve insani vecibedir! İnsanların haklarını korumak görevimizdir. Zulme ve aldatmaya rıza gösterilemez

ve bir yorum;

Siyasi karakterlerin giybeti yapilir...Fasiginda giybeti yapilir ki muminler serrinden emin olsunlar diye...Mumin zaten ideal karakter ki giybet edilmeye etrafina malzeme vermez...Muminin giybetini yapanlarda zaten hasetliginden fesatligindan yapar....

adams77

Kanalizasyoncu
EHLİ KİTABIN MANTIĞI DEĞİŞMEZ

~~Elmalılı-orijinal 3:78 "Bir de onlardan bir fırka vardır dillerini kitaba eğer büğerler: onu kitabdan sanasınız diye: halbuki kitabdan değildir, hem o Allah tarafındandır derler: halbuki Allah tarafından değildir, de Allah namına bile bile yalan söylerler."

~~You Tube'u açtım içlerinde üniversite mezunu tarih öğretmeni olan arkadaşlara dinlettim bu ne? dedim "Kur'anı Kerim" dediler, halbuki çoğu kelimeleri kimsenin anlamını bilmediği Süryanice "Celcelutiye" okunuyordu, hani şu Nurcuların, Hz. Ali'nin kucağına Cebrail'in düşürdüğüne inandıkları kitap....:))))
~~Din tüccarı Cüppeliler de rivayetleri ayet gibi önce arapça ağızlarını bükerek okurlar. Allah'tan gelen ayet sanasınız diye...

ehli kitap kim?

Kaptan

Mecra Yazarı
Şu kainatta senden başka çatlak ses çıkaran var mı nefsim...?!
Haydi secdeye...

adams77

Kanalizasyoncu
ya adams :) ba bak
canin SIKILIYOR anlasilan

Yoo sıkılmıyor, patates kızartıyorum :)

senlende konuşmaya gelmiyor, hani sen demiyormuydun doğru yada hakkı karşımdaki üzülcek diye söylemeyim mi

ne var bizde doğrumuzu söyledik ne oldu ?

Kaptan

Mecra Yazarı
12439458_10154019174499795_8180832354784490002_n.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
Hak olan çağrı (dua, ibadet) yalnızca O'na (olan)dır. Onların Allah'tan başka çağırdıkları ise, onlara hiç bir şeyle cevab veremezler. (Onların durumu) yalnızca, ağzına gelsin diye, iki avucunu suya uzatan(ın boşuna beklemesi) gibidir. Oysa ona gelmez. İnkâr edenlerin duası, sapıklık içinde olmaktan başkası değildir. Ra'd.14

Kaptan

Mecra Yazarı
Celaleddin Rumi demiş ki:
"Kur'an'a gözünle bakarsan yazıyı görürsün.
Aklınla bakarsan ilmi görürsün.
Kalbinle bakarsan aşkı görürsün....
Tüm ruhunla bakarsan Rabbini görürsün..."

Kur'an'la geçirdiğim uzun beraberliğimde ona gözümle de, aklımla da, kalbimle de, ruhumla da baktım. Hayatımın önemli bir kısmı böyle geçti.

Yetti mi?
Yetmedi tabii ki, meallerle, sözlüklerle, dille, semantikle baktım.
Yetmedi,tefsirlerle baktım
Yetmedi tarihle baktım, hadislerle, rivayetlerle baktım.
Yetmedi bilimle baktım.
Yetmedi,tarihsellikle baktım, tarihsel koşulları inceledim.
Yetmedi,hermönetikle baktım.
Yetmedi,bakacak başka şeyler aradım.

Peki ne gördüm, ilmi mi, aşkı mı, Rabbi mi?
Belki hepsi belki hiçbiri, bilmiyorum, henüz emin olamadım
Ama gördüğümden emin olduğum bir şey var:
Kur'an'la yaşadığım macerada en iyi KENDİMİ gördüm, yani İNSANI gördüm.

alinti

Kaptan

Mecra Yazarı
''Bugün cami cemaati titizliği demek, ne etliye, ne sütlüye karışmamak demektir. Ve bu tutum üzere olmanın da ötede bir faydasının olmayacağını biliyoruz hepimiz de. Bir çeşidinden Hıristiyanlık yani.''......İsmet ÖZEL

Kaptan

Mecra Yazarı
rahat durun ve imaniniza mukayyet olun

Kaptan

Mecra Yazarı
salvarli hurafeciler, prof dr Mehmet Okuyan hocanin her ay düzenledigi "Kuran'la Bulusma" konferanslarini üsküdar belediyesine baski uygulayarak iptal ettirmisler.

sikayet icin;

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ
Çözüm Hattı 444 0 875
Telefon +90 (216) 531 30 00...
Faks +90 (216) 531 31 03
e-Mail [email protected]

Kaptan

Mecra Yazarı
hikaye bu ya
bir sufiyle bir muvahhid hergün ayni mekanda birlikte yemek yiyorlarmis
sufi muvahhide sormus; kadinlar buradan geciyor dikkatimiz dagiliyor caiz mi buradan gecmeleri?
muvahhid cevap vermis; bu kadar zamandir buradayim, daha kadinlarin gectigini fark etmedim...

uyarlama

kebîkec

İhvan Forum Üye
hikaye bu ya
sufi muvahhide sormus; kadinlar buradan geciyor dikkatimiz dagiliyor caiz mi buradan gecmeleri?
muvahhid cevap vermis; bu kadar zamandir buradayim, daha kadinlarin gectigini fark etmedim...

uyarlama

Someone da söze karışmış : Yalancının :D

Hakperest

Kıdemli Üye
hikaye bu ya

uyarlama
Caizdir :)

:::mobil ileti:::