'İzmir'de 'hayır'lar 'evet'i geçerse istifa edeceğim' | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

'İzmir'de 'hayır'lar 'evet'i geçerse istifa edeceğim'

Dergaz

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Puanları
0
Yaş
35
İZMİR (CİHAN)- AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, 12 Eylül anayasa değişikliği referandumunda İzmir'de 'hayır'ların 'evet'ten daha fazla çıkması halinde görevinden istifa edeceğini açıkladı.

İzmir'de 'evet'lerin 'hayır'lardan daha fazla çıkacağını savunan Kabak, "Eğer aksi bir sonuç çıkarsa halkın kararını saygıyla karşılamakla birlikte görevimi layıkıyla yapamadığımı düşünerek il başkanlığı görevimi bırakacağımı ilan ediyorum." diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, seçimlerde ikinci parti olursa görevi bırakacağını defalarca söylemesini hatırlatan Kabak, genel başkanlarının koltuk sevdalısı olmayıp milletine karşı sorumluluk taşıyan her bir insanın nasıl davranacağını gösterdiğini açıkladı. Kabak, "Bu düşünceye sahip bir partili olarak aynı iddiayı taşımaktan büyük bir gurur duyuyorum." dedi.

12 Eylül 2010 gününün ülkemiz tarihine önemli bir dönüm noktası olarak geçeceğini, demokrasi mücadelesinin ve özgürlük talebinin şahlandığı gün olacağını belirten Kabak, 12 Eylülde sandığa atılacak her bir 'evet' oyunun doğruya, iyiye ve güzele ulaşmayı sağlayacağını vurguladı.

'Evet' oylarının ülke genelinde olduğu gibi İzmir'de de fazla çıkacağından hiç kuşkusunun olmadığına dikkat çeken Kabak, "İzmir'e inanıyorum. Çünkü anayasa değişikliklerinin hukuk reformu için bir başlangıç olduğuna güveniyorum. İzmir'in demokrat insanlarını tanıyorum. Hemşerilerim her zaman özgürlüklerden yana ve demokrasiden yana oy kullanmışlardır." dedi.
 

Hattabül hattat

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
20 Eki 2009
Mesajlar
241
Puanları
0
İstifasını hazır tutmasını öneririm. Zaman kaybetmez. Özellikle mavişehir, bostanlı ve atakent olarak bilinen üst ve çok üst kazanç sınıfının çok yoğun olduğu büyük bir bölge ve geneli koyu hayırcı partisini tutar.
 

Hattabül hattat

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
20 Eki 2009
Mesajlar
241
Puanları
0
Dediğim kelimesi kelimesine tuttu. İlgili kişinin istifasını da duyamadık. Demek ki neymiş " Büyük lokma ye ama büyük konuşma". İzmir'den evet çoğunluğu çıkaramazsın. Nedenlerini tek tek sıralarım ama burada değil.
 

korakademik

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
2,236
Puanları
0
büyükşehirlerin hepsinde hezimet yaşandı.

izmir belki en büyüğü idi
daha önce belirtmiştim

referanduma destek verdiğini beyan eden hiçbir parti izmir de bir çalışma yapmadı.

tek çalışan abilerimiz ablalalırımz.

her mahallede chp binaları bayrakları dikilirken
diğer partilerin sus pus olup masraftan kaçınmaları içler acısı.
özellikle büyükşehir belediye seçimlerinde akp hezimet yaşayabilir.
 

girdap

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
8 Şub 2007
Mesajlar
2,541
Puanları
0
Bence İzmir il başkanı görevini bırakmak için bahane arıyordur da böyle süper bir fikir gelmiştir aklına. :)
Yoksa İzmir'den evet oyu çıkacağını bekleyene saf bile denmez.
 

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
İhvan Üyesi
Katılım
2 Tem 2006
Mesajlar
4,181
Puanları
0
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Niran Ünsal da "Referandumda "EVET" çıkarsa kafama sıkar giderim" demişti :) Yine her zamanki gibi sözlerinde durmadılar...
 
Üst