İsraile Otorite Denmesine Karşı Olanlara Cevaplar

SaddbinMuaz

Profesör
Size bir tüyo vereyim inşaAllah acizane kardeşinizi belki kaale alırsınız... :

"Nur şakirtleri bu vazifeyi tamamıyla Risale-i Nur da gördüklerinden, ikinci ve üçüncü vazifeler buna nisbeten ikinci ve üçüncü derecedir diye, Risale-i Nur'un şahs-ı manevisini haklı olarak bir nevi Mehdi telakki ediyorlar. O şahs-ı manevinin de bir mümessili, Nur şakirtlerinin tesanüdünden gelen bir şahs-ı manevisi ve o şahs-ı manevide bir nevi mümessili olan biçare tercümanını zannettiklerinden, bazan o ismi ona da veriyorlar. Gerçi bu, bir iltibas ve bir sehivdir, fakat onlar onda mesul değiller. Çünkü ziyade hüsn-ü zan, eskiden beri cereyan ediyor ve itiraz edilmez. Ben de o kardeşlerimin pek ziyade hüsn-ü zanlarını bir nevi dua ve bir temenni ve Nur talebelerinin kemal-i itikatlarının bir tereşşuhu gördüğümden, onlara çok ilişmezdim. Hatta eski evliyanın bir kısmı, keramet-i gaybiyelerinde Risale-i Nur u aynı o ahir zamanın hidayet edicisi olduğu diye keşifleri, bu tahkikat ile tevili anlaşılır." (Emirdağ Lâhikası | Dahiliye Vekili İle Bir Hasb-i Halden Bir Parçadır Hüve Nuktesi | 232)

agbi

Yasaklı
OTORİTE İSRAİL İSE, HİZMETİNİZ KİMEDİR? Allah'a mı Siyonizme mi?

OTORİTE malesef Dünya Müslümanların Kuran ı anlamadığından İSRAİL dir.

Sizin gibi nefsini tatnin etmekle mücadele edenlerin yüzünden İsrail OTORİTE dir.

HADİ BANA DÜNYEVİ OLARAK İSRAİL in DÜNYA da OTORİTE OLMADIĞINI İSPAT ET.

talib

Kıdemli Üye
Nur şakirtleri bu vazifeyi tamamıyla Risale-i Nur da gördüklerinden, ikinci ve üçüncü vazifeler buna nisbeten ikinci ve üçüncü derecedir diye, Risale-i Nur'un şahs-ı manevisini haklı olarak bir nevi Mehdi telakki ediyorlar.

Güzel kardeşim mesele budur zaten. Nur şakirtleri öyle görür. Mesela İskender Ali Mihr'in şakirtleri de onu Mehdi Resul görür. Hakk yoldaki Süleyman Efendi'nin talebeleri de hazreti Mehdi görür. Bir cemaatin ehli taassub müntesiblerinin liderlerini nasıl gördükleri ne zamandan beri bir hakikat olarak telakki edilir oldu?

Mehmed Kırkıncı, sizden ve bizden çok çok daha iyi bilir nurcları. Ona göre Said Efendi ahir zamanda gelecek olan Mehdi olduğunu kabul etmiş. Ve latif bir tülün arkasına bu gerçeği! saklamış. Sonra da itiraza yol açabilir diye nur talebelerine Mehdi'lik davasını kendi aralarında konuşup, dışarı müceddid diye lanse etmelerini istemiş.

Bu türlü şahıscılık ve makam severlik neticesinde, nurcuların kahir ekseriyeti tarikatları ve Allah Dostlarının irşadını reddeder oldular. Zira siz Mehdi bildiniz mi, artık tarikat yok demektir.

Hakikatin ancak çevresinde dolanmış, sadece edebiyata malzeme olabilecek bir sürü söz ile kimsenin Mehdiliği ispat olunamaz. Bir tane Allah Dostu, meşhur mürşidi kamil gösterin hazretin Mehdi olduğunu söyleyen.

Bazı cahiller der ki, iman nuru ile tanınacak. Eyvallah. Peki ey gafil, şaşkın ve taharetten daha bi haber kardeşim, sendeki iman nuru tanımaya yetti de Allah Dostlarında bu iman nurundan yok muydu da hiç biri kabul etmedi?

Zaman iman kurtarma zamanı. Eyvallah. Bu her zaman için böyledir ve tasavvufi hareketler en az nurcular kadar belki daha çok hizmetleri vardır sair memleketlerde bu konuda. Yani elde tarikatlara karşı kullanılmaya çalışan bu koz da geçersizdir.

Said Efendi zamanın büyüklerinden bir zattır. Kendisini bir dönem Mehdi bildi ya da bilmedi. Bu konuda bir şey diyemem ama takipçilerinin aşırılıkları cemaatler arası fitneden başka bir şey değildir.

Hazret geldi ve gitti. Görevini ifa eyledi Mehdi olsa da yapacağını yaptı ve gitti, olmasa da. Bir makam yakıştırdınız mı, ne değişir şu durumda? Hiç bir şey. Bu makam biçenler aslında kendilerine makam biçmektedirler ;)

Kitaptan Mehdi mi olur Allah aşkına? Ya da Saidi Nursi hz.lerindeki hangi vasıflarla Peygamber'in Mehdi tanımına uymaktadır? Sehivdir, itiraz edilmez oldu mu, fitne kapısını açık bıraktık oldu görüldüğü gibi.

Mehdi'lik takıntısının kimsenin takvasına bir faydası yoktur. Fitne severim diyenler için güzel bir oyundur sadece.

talib

Kıdemli Üye
Bu konuda kaale alınabilecek ender nurculardan birisi Salih Özcan herhalde:

agbi

Yasaklı
:) O zaman evliyaullahın icmasına bakın ;)

Geri kalan sözlerinizin bir anlamı yok bizim için.

Talip

Sizin mesajınızdaki bir çelişkiyi alıp konu açtım.

Gerçi sizden izin almadım ama

Konumun ismi

İYİ OLURSA ALLAH tan diye başlıyor.

SaddbinMuaz

Profesör
Bazı cahiller der ki, iman nuru ile tanınacak. Eyvallah. Peki ey gafil, şaşkın ve taharetten daha bi haber kardeşim, sendeki iman nuru tanımaya yetti de Allah Dostlarında bu iman nurundan yok muydu da hiç biri kabul etmedi?

Bu hassas bir konudur... Lakin siz onlardan fazla taassub gösteriyorsunuz... ! Çünkü İmam Rabbani hazretleri bakın ne diyor :

Mehdi geldiği zaman dini yayarken sünnetleri diriltmeye çalışacak ve bidatlala amel işlemeye alışanlar ve bidatları güzel sandığı ve ibadet bildiği için Medinedeki âlimler de Mehdi için ‘Bu bizim dinimizi yok etti ve milletimizi yok etti’ diye karşı çıkacaklardır. Mehdi ise bu âlimleri öldürecek ve onların güzel sandığı bidatların çirkinliğini, sünnetin önemini ortaya koyacaktır. Bu Allah’ın bir nimetidir.” (Rabbani, Mektubat, 1:255. Mektup)

Kitaptan Mehdi mi olur Allah aşkına? Ya da Saidi Nursi hz.lerindeki hangi vasıflarla Peygamber'in Mehdi tanımına uymaktadır? Sehivdir, itiraz edilmez oldu mu, fitne kapısını açık bıraktık oldu görüldüğü gibi.

Kardeşim Hidayete erdiren manasında olur... Bediüzzaman hazretleri sorun yoktur diyorsa biza suküt düşer aksini haddi aşmak dşye kabul etmek lazım gelir !!!

Mehdi'lik takıntısının kimsenin takvasına bir faydası yoktur. Fitne severim diyenler için güzel bir oyundur sadece.

Bu sadece sizin iahsi yorumunuzdur... !

SaddbinMuaz

Profesör
Bu konuda kaale alınabilecek ender nurculardan birisi Salih Özcan herhalde:

Talib kardeşim siz acizane olarak diyorum ki kendi taassubunuzu kontrol ediniz... Takıntı sizde onlardan çok daha fazla görünmektedir...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ummuhan Hnm.bana anlatma.İMA larını iyi bilirim.

Önce siz ki iddianız İSRAİL OTORİTE değil diyorsunuz o zaman bana İSRAİL in otorite olmadığını İSPAT edin.

İSPAT EDEMEYEN KİŞİ İDDİA EDEMEZ çünkü İDDİASINI kanıtlayacak DÜŞÜNCESİ ve DÜŞÜNCE ürünü fikirleri yoktur.

Haticeyi kime bırakacağız. Yoksa sizmi bakacaksınız Haticeye...:p

Karanlık ışığın olmayışındandır. Karanlık bir güç değildir. Bir kibrit çaksan iş biter ama dikkat et korkudan bi tarafını yakmayasın.

İslam dünyası diye bir dünya yoktur. İsrail otoritedir. Hatice agbiye bırakılamaz.:D

TakVa

Ordinaryus
İleride ZAMAN bunu gösterecek.

MAVİ MARMARA organizisyonu nu fikir üretim yerinin İSRAİL yani SİYONİZM olduğu.

BAKIN ben İHH nin veya Şehid olanların SAMİMİYETLERİNE TEK KELİME SÖYLEMİYORUM SÖYLEYEMEMDE.

İSRAİL DAR ALANA hapis olmadı GENEL de Dünya üzerinde TÜRKİYE yi DEVLET OLARAK CİDDİYE almadığını ispat etti vede belirttiğim gibi İÇERİDE de Hükümeti Müslümanlara karşı küçük düşürdü.

DÖRTYOL OLAYLARI & DENİZ ÜSSÜNE SALDIRI & PAPAZIN ÖLDÜRÜLÜŞÜ & İNEGÖL olayları ilede içeride göz daği verdi..

AKILLI STAREJİ Düşmanın gücünü bilerek yapılan STAREJİ dir.

Ayrıca İzin alınarak yıllardır GIDA ve SAĞLIK yardımları yapılıyordu.

Bir ata sözü vardır

HATİCE ye değil NETİCE ye bak.

Bir yönlendirme olduğu insanın aklına geliyor bazen.

agbi

Yasaklı
Haticeyi kime bırakacağız. Yoksa sizmi bakacaksınız Haticeye...:p

Karanlık ışığın olmayışındandır. Karanlık bir güç değildir. Bir kibrit çaksan iş biter ama dikkat et korkudan bi tarafını yakmayasın.

İslam dünyası diye bir dünya yoktur. İsrail otoritedir. Hatice agbiye bırakılamaz.:D

Birey verilecek cevabı yoksa

Ya Kaba Kuvvete başvurur

Ya İftira ve yaftalamaya başvurur

Yada sizin gibi aklınca DALGA geçmek ister.

Lütfen CİDDİ olun.

Bir yönlendirme olduğu insanın aklına geliyor bazen.

Anlatmak istediğim budur.

İHH veya o yardım edenlerden ALLAH razı olsun BİR MÜSLÜMAN a yakışır ruhla YARDIM yaptılar.

FAKAT

İçinde bulunduklaru yardım konvoyunun fikir sahipleri ve yardım konvoyunun TARİHLER i insanları düşünceye sevk ediyor

YARDIM bizlerin ruhunu kullanarak HÜKÜMETİ İç te DEVLETİMİZİ dışta küçük göstermekmi AMAÇLARI ?

talib

Kıdemli Üye
Oralardaki insanların anlayış bakımından ne derecede olduğunu Sadd bir kere daha gösterdi :) Tamam Saad'ciğim kimsede iman nuru yok hele Allah'ın evliyasında hiç yok, sende ve iki risale okumuş insanlarda var. Onlar görmüş hakkı :) Ne bilsin Ladikli, Gönenli... Himmet eyleyin de onlar da görsünler, anlasınlar :) Tövbe tövbe. Milletin aklı nerede acaba!

Medinede hakim görüş zaten vehhabilik. Rasulullahın bir mucizesi de bu olsa gerek. O zamandan işaret etmişler. Hem onlar da bizim bazı aklı azlar gibi tarikatın karşıtıdırlar ve bizim dinimize zararı var, şirktir demekteler.

agbi'ye gelince Allah'tan Gülen Efendi İHH'yı tanımam dedi -ne kadar doğru Allah bilir- ve İsrail otorite dedi. O zaman Gülen'in tanımadığı herkes evlerinde otursunlar ve kimse İsrail otorite diye bir şey yapmasın. Bacılarımızın ırzları tehlikede iken, her gün yavrucaklar göğsünden vurulurken, biz İsrail kalleşlerini takip edelim, elimizde çekirdek.

agbi

Yasaklı
Oralardaki insanların anlayış bakımından ne derecede olduğunu Sadd bir kere daha gösterdi :) Tamam Saad'ciğim kimsede iman nuru yok hele Allah'ın evliyasında hiç yok, sende ve iki risale okumuş insanlarda var. Onlar görmüş hakkı :) Ne bilsin Ladikli, Gönenli... Himmet eyleyin de onlar da görsünler, anlasınlar :) Tövbe tövbe. Milletin aklı nerede acaba!

Medinede hakim görüş zaten vehhabilik. Rasulullahın bir mucizesi de bu olsa gerek. O zamandan işaret etmişler. Hem onlar da bizim bazı aklı azlar gibi tarikatın karşıtıdırlar ve bizim dinimize zararı var, şirktir demekteler.

agbi'ye gelince Allah'tan Gülen Efendi İHH'yı tanımam dedi -ne kadar doğru Allah bilir- ve İsrail otorite dedi. O zaman Gülen'in tanımadığı herkes evlerinde otursunlar ve kimse İsrail otorite diye bir şey yapmasın. Bacılarımızın ırzları tehlikede iken, her gün yavrucaklar göğsünden vurulurken, biz İsrail kalleşlerini takip edelim, elimizde çekirdek.

agbi'ye gelince Allah'tan Gülen Efendi İHH'yı tanımam dedi -ne kadar doğru Allah bilir- ve İsrail otorite dedi. NE DEMEK istediğini anlıyamadım açarmısın.

O zaman Gülen'in tanımadığı herkes evlerinde otursunlar ve kimse İsrail otorite diye bir şey yapmasın. F.Gülen cemeatinin Filistinlelere Filistine YILLARDIR YARDIM yapıyor burdada ne demek istediğini anlıyamadım.

Bacılarımızın ırzları tehlikede iken, her gün yavrucaklar göğsünden vurulurken, biz İsrail kalleşlerini takip edelim, elimizde çekirdek. Ne anlatmak istiyorsun ? Sanki bizler üzülmüyoruz dua etmiyoruz YA SEN NE YAPTIN ki konuuyorsun bak ben okdar samimi değilim vede SAMİMİ OLARAK ta kendimi enpoze etmiyorum dediklerinin temelinde SAMİMİ OLDUĞUNU belirtiyotsun o zaman GİT FİLİSTİN e katıl oradaki kuvvetlere.

talib

Kıdemli Üye
İyi ki dedim Gülen Efendi İHH'yı tanımam dedi ve İsrail otorite dedi. Herkes desteklerken sadece Gülen cemaati Mavi Marmara'da açık aramak derdinde. Eğer bir açık bulsalar tüm kazanımları yok sayıp "ohh sonunda liderimizi haklı çıkartabildik" diye sevinecekler.

Ya Hu Mavi Marmara ile şu kazanımlar oldu diyoruz ama bu da olmadı ki diyorlar. İyi de herşey adım adımdır.

Filistine yardım ederlermiş :) İyi Allah kabul etsin, o da güzel ama sonuca yönelik adım atmak isteyenlerin neden önünde durmak istersiniz. Gülen bile geri adım attı, daha ses edemiyor. O da anladı alacağı tepkileri, daha agbi sen neden cemaatine laf getirtirsin?

Düş Mavi Marmara'nın ve mücahitlerin yakasından.

Bizim için hayırlı oldu diye seviniyoruz biz müslümanlar daha size ne?

veri

Yasaklı
talip talip mavi marmarada bizim hiç kazancımız olmadı olamaz
uluslar arası kanunu bilmeyenlerin aptallıklarıyla ne elde edebilirsiniz ki...

tüm kazanç israil e malolmuştur..
onlarca kazanımı vardır bu eylemle..

veri

Yasaklı
dua kısmı burda değil kardeşim.
yapıcaksan doğru dürüst yorum yap

agbi

Yasaklı
İyi ki dedim Gülen Efendi İHH'yı tanımam dedi ve İsrail otorite dedi. Herkes desteklerken sadece Gülen cemaati Mavi Marmara'da açık aramak derdinde. Eğer bir açık bulsalar tüm kazanımları yok sayıp "ohh sonunda liderimizi haklı çıkartabildik" diye sevinecekler.

Ya Hu Mavi Marmara ile şu kazanımlar oldu diyoruz ama bu da olmadı ki diyorlar. İyi de herşey adım adımdır.

Filistine yardım ederlermiş :) İyi Allah kabul etsin, o da güzel ama sonuca yönelik adım atmak isteyenlerin neden önünde durmak istersiniz. Gülen bile geri adım attı, daha ses edemiyor. O da anladı alacağı tepkileri, daha agbi sen neden cemaatine laf getirtirsin?

Düş Mavi Marmara'nın ve mücahitlerin yakasından.

Bizim için hayırlı oldu diye seviniyoruz biz müslümanlar daha size ne?

Allah "bazılarını" ıslah eylesin, gözlerini açsın.

Duygusal yazıyor ve hızınızı kesemeyip BEDDUA ediyorsunuz.

Madem BEDDUA edecek kladar eminseniz.

Lütfen

MAVİ MARMARA nın Dünya üzerinde Türkiye ye veya Müslümanlara yaptığı POZİTİVLİĞİ gösterin devir eski devir değil BASIN yazmasa bile İnternette Tüm Dünya görüyor MÜSLÜMANLARA yapılan zulmü.

Evet Lütfen bana ispat edin DÜNYA üzerindeki kazancı

İSRAİL daha sonra kaç kere bonbaladı FİLİSTİN i ?

Bugün Dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman kardeşlerine İMKANI VARSA YARDIM ETMEYEN MÜSLÜMAN bence düşünmeli

Fakat burada konum farklı

MÜSLÜMANLARIN yardım duyguları kullanılıyor.

ALLAH razı olsun İHH den ve yardım edenlerden bu konu ayrı.

veri

Yasaklı
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=99770

“MAVİ MARMARA” OLAYI: ULUSLARARASI HUKUKU NE KADAR BİLİYORUZ?

açtığım konuyu okuyan olur mu bilemiyorum
tabi değerlendirebilecek hukuksal kapasite var mıdır o ayrı mesele

ama resmen çuvallıdık
basit bir bayrak meselesi yüzünden bu konuda israil e hiçbir yaptırımda bulunamayız...
ihalelerden men etme dahil...

agbi

Yasaklı
Bana

Biri

Birileri

İSRAİL in Dünya üzerinde dünyevi, olarak OTORİTE DEVLET olmadığını Geçmişe dayanarak İSPAT etsin İSPAT EDEMEYENLER edemediklerinden dolayıda BEDDUA ya başvurmasınlar.NEFSİNİZLE DÜŞÜNMEYİN AKLINIZLA DÜŞÜNÜN Kİ GERÇEKLERİ GÖRÜP İSRAİLİ PASİFİZE ETMEK İÇİN AKILLARINIZ ÇALIŞSIN.