İsraf ekonomisinden uretim ekonomisine geciyoruz?!

ihvanistanbul

AkhenAton
@alanyali07 boşuna kendini yorma. Biraz bekle, paraları pul olsun, hükümet sıkılaşma politikasına gitsin mart seçimlerinden sonra memurlara enflasyon farkı kalksın, sosyal yardımlar azalsın o zaman bu güruh putlarını kendiliğinden yer. şimdi hepsinin tıkırı yerinde. Maaş geliyor, enflasyon karşısında o kadarda ezilmeyecek yardım geliyor, e zaten çeşitli adlar altında extralar cabası sen boşversene gerisini...

kebîkec

İhvan Forum Üye
@alanyali07 boşuna kendini yorma. Biraz bekle, paraları pul olsun, hükümet sıkılaşma politikasına gitsin mart seçimlerinden sonra memurlara enflasyon farkı kalksın, sosyal yardımlar azalsın o zaman bu güruh putlarını kendiliğinden yer. şimdi hepsinin tıkırı yerinde. Maaş geliyor, enflasyon karşısında o kadarda ezilmeyecek yardım geliyor, e zaten çeşitli adlar altında extralar cabası sen boşversene gerisini...

Adama ölümden bahs edip sıtmaya razı etme. :)

adams77

Kanalizasyoncu
e olacak olan o.

hocam bu arada merak ettim ejder meyveli smothy, ahlata köşk, hibe uçak!(yersen)...vs bunlar hakkında hiç olumsuz bir beyanatın oldu mu? Yahu israftır dedin mi? dediysen bunu duyan oldu mu :D

uçağı satıp paraya çevirebiliyormuyuz ?

ihvanistanbul

AkhenAton
uçağı satıp paraya çevirebiliyormuyuz ?
yaw uçak hediye diyorlar yersen? yer misin adams? aya 4 şeritli yola inanacaklar bunada inanır elbet.
Hediye oluşunun hikayesi kimsenin dikkatini çekmiyor sanırım: "UÇAKLA İLGİLENDİĞİMİZİ ÖĞRENEN KATAR EMİRİ!" sen uçakla niye ilgileniyorsun sorması ayıp?

adams77

Kanalizasyoncu
yaw uçak hediye diyorlar yersen? yer misin adams? aya 4 şeritli yola inanacaklar bunada inanır elbet.
Hediye oluşunun hikayesi kimsenin dikkatini çekmiyor sanırım: "UÇAKLA İLGİLENDİĞİMİZİ ÖĞRENEN KATAR EMİRİ!" sen uçakla niye ilgileniyorsun sorması ayıp?
Dolar ülkemizde ikiye katlamış adamların ellerindeki para ülkemizde iki katına çıkmış ben olsam iki uçak hediye ederdim. Şimdi katar emiri ellerini ovuşturuyor acaba nereyi alsam diye :) sanırım ayder yaylası araplara satılmış aslı astarı nedir bilmiyorum, Kaptan 'a sormak gerek

kebîkec

İhvan Forum Üye
her savunmanızda her hatanızda her yanlışınız sonrası sanki 16 yıldır CHP yönetiyormuş gibi savunma psikolojisi içine girerseniz kusura bakma o 16 seneyi durmadan gözüne sokmak gerekiyor :)

"daha iyisini yapmayacaksan insafsız eleştiri yapma " gibi absürt bir mantığı nasıl kurabildin..
iyisini yapma makamı vatandaş değil iktidardır..

senin kör mantığına göre hiçbir vatandaş eleştiri yapmamalı,çünkü yapma makamında değil..otomatik olarak susun demiş oluyorsun zaten..

sen akp öncesini eleştirirken kendin mi yönetime geçip yapmaya çalıştın, yoksa eleştirilerin doğrultusunda uygun bir aday çıkmasını mı bekledin ?
veya eleştirilerini paylaşan adayları mı desteklemeye çalıştın ?

düşünme yetisini kaybetmişsin kusura kalma..
holiganizmin ağına takılmışsın, olmadık bahanelerle savunma psikolojisini yürütmeye çalışıyorsun..

israf ekonomisinden çıkıyoruz diyen kim ? o israf ekonomisinde yöneten kim ?
ve bunları eleştirebildin mi yoksa senin yerine başkalarının gelip eleştirmesini mi bekledin ?

korkma düşün.. ateist felan olmazsın yahu..

Sen bayağı kendini kaptırdın bu mevzuya. Seni adam yerine koyup cevap yazınca savunma mı oldu. Yürü git işine bak. Çakma muhalefetin İhvan temsilcisi. :) :p

kebîkec

İhvan Forum Üye

O dediklerin olursa alanyalıyı da adams ın kahveye çağır birbirinize yakın. Orjinal toz kına :)

s-eab773b67143d20828503f20a588e3ff49a8e3eb.jpg

ihvanistanbul

AkhenAton
Muhalefet oyunu mu bu batak. Oynasak bilge olur muyuz ?

Ben oyunları bilmiyorum. Vaktim olmadı. Muhalefete düşünce vakit çoğalacak ve sorumluluğumuz olmayacak. O zaman oynarız. :)
yok işsiz oyunu. Dediklerim çıkarsa ülke geneli öğrenecek bunları. Hayaldi gerçek oldu :D

Keşke hiç sorumluluğunuz olmayaydı. Hizmet etmiyor oluşunuz daha büyük hizmet :) en azından sekamız, tekelimiz, petkimimiz, telekomumuz vardı...

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan 16 yıldır aynı muhabbet .16 yıldır krizi severler derneğinin söylemleri ,biz onlarla beraber yaşamaya alıştık.Sen de onların arasına katıldın senin ile de yaşamaya alışırız:)

kebîkec

İhvan Forum Üye
yok işsiz oyunu. Dediklerim çıkarsa ülke geneli öğrenecek bunları. Hayaldi gerçek oldu :D

Keşke hiç sorumluluğunuz olmayaydı. Hizmet etmiyor oluşunuz daha büyük hizmet :) en azından sekamız, tekelimiz, petkimimiz, telekomumuz vardı...

Üstadım siz çok dolmuşsunuz. Bütün birikmiş hataların faturasını bir yerlere kesmeye çalışıyorsunuz. Ben AK PARTİ değilim. Bu ülkede size olan bana da oluyor. Benzin alırken peynir alırken, okula öğrenci kayd ederken mezun ederken ben de hayatı bütün hücrelerimle yaşıyorum.

Hayat iniş ve çıkışlarla doludur. Biri inerken diğeri çıkar. Biri zafer kazanırken diğeri üzülür. Sonra döner günler yer değiştirir. Sünnetullah böyledir.

Ahlak yolu pek dardır;
Tetik bas, önü yardır.
Sakın "Hakkım var" deme,
Hak yok, vazife vardır!

Hak milletin, şan onun,
Gövde senin, can onun,
Sen öl ki o yaşasın;
Dökülecek kan onun.

Ben, sen yokuz, biz varız,
Hem Ogan, hem kullarız.
Biz demek, Bir demektir,
Ben, sen ona taparız!

Ne derece hizmetin
Varsa, odur himmetin;
Kıymetim var deme ki,
Gerçek ola kıymetin...

..................................

[Ziya Gökalp]

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan 16 yıldır aynı muhabbet .16 yıldır krizi severler derneğinin söylemleri ,biz onlarla beraber yaşamaya alıştık.Sen de onların arasına katıldın senin ile de yaşamaya alışırız:)

Yaşayın tabi benimle de. Dışlamak yok. yıldır kulak tıkanmayaydı bugün 3 ayda %40 - ayda %60 değer kaybı yaşamazdı paracağızımız.